Яслата /2/

  • 13 567
  • 318
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 306
И ние тръгваме в понеделник!Днес ходих да видя в коя точно група ще е , да знам в понеделник къде да го заведа.Такава врява беше в групичката , почти всички ревяха  ooooh! Притеснено ми е , хем не ми е за пръв път Simple Smile Но няма как , дано лесно и бързо се адаптира !

# 61
  • Мнения: 459
Уж вчера не плака, а днес плачейки си влезе в стаята.
Мисля, че вече осъзнава, че мама ще дойде да я вземе, но не й се нрави, че там трябва да слушат.
Вчера като я взех ми разкаваше, че чели приказката за житената питка, яли филийка с мед, който го носела пчелата. И няколко пъти повтаря следните реплики и се смее:

- Слушайте сИга, кО чита
- СИга чи чита
- Ни гледай горе, няма ничо
- Аз колко пъти да ти казвам

Интересно ми е, че от както тръгна на ясла, започна да иска да прави всичко сама /не че може/.

# 62
  • Мнения: 335
Хайде и аз да се запиша в темата  Mr. Green
Привет на всички  Hug И ние до седмица почваме ясла и имам един въпрос:

Как според вас трябва да реагирам когато я взема от ясла  Rolling Eyes Трябва ли да съм и купила нещо?Може би трябва да я попитам какво е правила и т.н .Не искам да плачи,искам така да започне първият ден,че да има желание да отиде и вторият  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 977
Значи ми трябва медицинска бележка само за да ми приспаднат от таксата после?
Ако е така - все едно. Той реално ще отсъства за този месец само днес.

По-лошото е, че е болен. Явно ще пропуснем другата седмица яслата.

Дадах го на ясла за да може като се адаптира да започна работа, а с тези болести въобще незнам как ще го направя...

# 64
  • София
  • Мнения: 1 456
Значи ми трябва медицинска бележка само за да ми приспаднат от таксата после?
Ако е така - все едно. Той реално ще отсъства за този месец само днес.

По-лошото е, че е болен. Явно ще пропуснем другата седмица яслата.

Дадах го на ясла за да може като се адаптира да започна работа, а с тези болести въобще незнам как ще го направя...


Ами то целия процес на лечение се включва в отсъствитето по болест.
Педито ще ви напише от коя  до коя дата детето е било болничко.
Вярно, че по-гадното е , че е болно мъничето, но защо пък да плащаш за време, което детето не посещава яслите. newsm78

# 65
  • Мнения: 47 981
по принцип ако детето отсъства повече от три дни, му трябва бележка за контакт, както и ако е било болно- от какво е било болно и от кога до кога
когато отсъства по дом, причини, се пише бележка за това
хеи следи картоните на децата за вписване на ваксини, заболявания

# 66
  • където има любов
  • Мнения: 307
Ще следя темата с интерес.В Понеделник трябваше да сме за пръв път на ясла,нооо днес  госпожицата се събуди със сополи Sad
Подготвям я от близо седмица,обяснявам й колко е хубаво,колко много деца има,как нейната приятелка й пази столче и легълце,а то..Дано скоро се оправи ,че и аз съм в едно напрежение...

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Айде и аз

Гого ходи на ясла от март и вече е от старите кучета. Сега септември по-големите отидоха в градината и сега се чувства в свои води, даже успокоява новите дето плачат сутрин 
И Мони е вече старо куче  Grinning Само ми разправя как "пачат" другите деца  Grinning
И ние до седмица почваме ясла и имам един въпрос:
Как според вас трябва да реагирам когато я взема от ясла  Rolling Eyes Трябва ли да съм и купила нещо?Може би трябва да я попитам какво е правила и т.н .Не искам да плачи,искам така да започне първият ден,че да има желание да отиде и вторият  Rolling Eyes
Не съм й купувала никога нищо. Като я вземам й обяснявам сега отиваме при тати, или еди къде си, питам я какво е яла, дали е слушала, дали са пели песнички...Най-вече да се тренира да ми приказва, и особено за яденето дали си спомня какво са яли (отвън на таблото има меню и мога да сверявам)  Grinning

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
по принцип ако детето отсъства повече от три дни, му трябва бележка за контакт, както и ако е било болно- от какво е било болно и от кога до кога
когато отсъства по дом, причини, се пише бележка за това
хеи следи картоните на децата за вписване на ваксини, заболявания

Как три дни?! При нас бележка за контакт с ОЗБ искат при отсъствие над 10 дни.

Иначе като я вземам от ясла, винаги гледам да съм й купила нещо дребничко- бонбонки, шоколадово яйце, сокче. Така се усмихва милата като види пакетчето, как да не й купиш  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 194
Близна4е,добре си направила,аз се 4удех защо изобщо не я даваш при баба й,а я тормозиш,но сигурно провинцията е дале4е и не можеш да я виждаш всеки ден.И аз мислех ако продължим да се напикаваме,при все 4е сме без памперс от 3 месеца и да пла4е нощем,4е не иска на ясла,4е там е гадно да я спра.Но мисля,4е посвикна,защото има моменти,в които кавза,4е там е хубаво и разказва,как пеят песни4ки и 4етът приказки и споменава имена на деца,които са й приятелки.  Кава,4е едната сестра и лелка са добри,а другата сестра и лелка лоши,всеки път я питам и все така отговаря не променя отговора,зна4и не лъже.Ина4е са 15 деца,като 4увам,4е има по37 не си го представям.
А до обидите и крещенето по децата дано не се слу4и да 4уя да й крещят,защото съм много 4увствитвлна на тая тема ще кажа,каквото мисля и после ще трябва със сигурност да сменям яслата.
Успешен старт на вси4ки мъни4ета и май4етата им и без сълзи по възможност.

# 70
  • Мнения: 47 981
ми за три дни, така искат открай време
не знам защо при вас е различно

# 71
  • Мнения: 1 808
привет в новата тема  Simple Smile
с трепет очаквам другата седмица, да видим при нас как ще потръгне. Нещо от онзи ден е с бистри сополи, та ако е така май може и да го отложим с ден две. Още не сме тръгнали, а се започна със сополите  Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз ще се запиша да следя темата  Simple Smile
Моят синковец засега ходи с голямо удоволствие. Но имаме странен проблем...два дена го води баща му и се съдра да реве..още със събуждането и се започва...а началото на истерията е с обличането на якето. За краят не знам.
Когато аз го водя тръгва с кеф, с усмивка, казва ми чао, дава целувки, маха с ръчичка..абе, щастлив е, че отива при дечицата (избягвам да казвам ясла или градина).
Голям проблем ми е това, защото скоро ще раждам и няма как да ходя с новороденото бебе  Confused

Също малкия не плаче, когато отиваме двамата с баща му. И не мога да разбера за мен ли плаче, защото баща му го откъсва от мен, или за баща си, защото много си го обича (тати е номер едно у нас). Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 801
Радост и вчера - вторият й ден на ясла е ревала, та се е спукала...не знам..много гадно се чувствам, че я записах, все едно съм предала детето си......
за тия два дни ето какво е научила там  - ходи от стая в стая и шътка с пръст пред устата.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 486
Записвам се в темата, че от понеделник живот и здраве и моето мъниче ще посети яслата за първи път. Което не е 100 процента сигурно, защото в момента е с хрема от сряда и ще го пусна, само ако му мине...

Общи условия

Активация на акаунт