Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Бургас

От доста ровене и четене се пообърках вече и искам да попитам може ли пресни плодове за захранване на 5 месечно бебе или не и избщо добре ли е като идея да се започне с плодове?
Цитирай

Белгия/София

Не, не може. Пресни плодове се препоръчват след 6 навършени месеца и след друго захранване.
Цитирай

Не, не може. Пресни плодове се препоръчват след 6 навършени месеца и след друго захранване.
И аз съм на същото мнение!
Дори плодовото пюре, което давах в началото беше от сварени, а не от пресни плодове!
« Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 07:36 от bay-bay »
Цитирай

Старата столица

И според мен е по-добре да захраниш с нещо друго,а след това да даваш пресен плод.
Цитирай

Варна

Не е добра идея и според мен. Пресните плодове колкото и да са полезни съдържат киселини, които са доста агресивни към стомаха. Особено когато става въпрос за така незрялата храносмилателна система на толкова малко бебче. Така или иначе не се препоръчват преди навършване на 6 месечна възраст.
Цитирай

Еклесиаст

Не е добра идея и според мен. Пресните плодове колкото и да са полезни съдържат киселини, които са доста агресивни към стомаха. Особено когато става въпрос за така незрялата храносмилателна система на толкова малко бебче. Така или иначе не се препоръчват преди навършване на 6 месечна възраст.
Peace
Цитирай

От доста ровене и четене се пообърках вече и искам да попитам може ли пресни плодове за захранване на 5 месечно бебе или не и избщо добре ли е като идея да се започне с плодове?

Да, може.
Цитирай

на морския бряг

аз също от време на време давам пресни плодове и мисля че може и ти да го направиш
Цитирай

София

Аз също захраних с пресни плодове, моркови и Laughing ябълки като начало.
Цитирай

Бургас

Рано ми се вижда.Цял живот ще си ги хапва,така че 1 месец по-късно не ми се вижда много време.
Цитирай

Габрово

И на мен ми се струва рано за пресни плодове.Изчакай поне още месец.
Цитирай

София

Аз мисля, че ако са минали термична обработка /напр. сварена и пасирана ябълка с АМ/ може...  newsm78
Цитирай

Пловдив

И аз мисля, че може. След като някои дават сок от пресни плодове на 1 месец, на 5 меседа да се даде пасирана ябълка, никак не е фатално  Laughing
Цитирай

А от кога може суров банан
Цитирай

sevilla

Със суров банан може и малко преди 6 навършени месеца.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора