«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 876 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-83 от 83 отговора

Sofia

ћнени€: 613
«начи в новата ни къща има много теракот, гранитогрес, както и дюшаме в стаите. » искам прахосмукачка, ко€то да чисти всичко това, по възможност и да изимва. ѕо WS Teleshop вид€х реклама на такава - наричат € парочистачка май и чисти вс€какъв вид под. Ќо не ми се иска да се довер€вам на тази марка, вече имаме горчив опит с не€...
»ма ли други подобни прахосмукачки от по-добри марки и как върв€т цените?
ћного ще съм благодарна за отговорите ви!
÷итирай

Benelux / Varna

ћнени€: 931
»ма пер€щи прохусмукачки с водни филтри - виждала съм на делонги, бош и сименс, но си мисл€ че хората ги ползват само за изпиране на дамаски и килими, имам предвид тези им функции, незнам може и да стават за това което ти искаш.–азпитай направо в магазините където ги продават - започват от 400 лв нагоре.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 589
ћного интересна тема, и аз си търс€ прахосмукачка с вода (не знам така ли се казва)
“р€бва ми да чисти мебели и дамаски
и да не е на цената на –ейнбоу  Money
÷итирай

¬ града на хумора...

ћнени€: 595
ўе след€ темата с интерес ! «апис ! Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 639
»махме Delonghi Aquafiltro с приставки за миене на под, прозорци и  разните му там за почистване. «а своите 1500W би тр€бвало да чисти къде по-добре, при прането е важен препаратът, а прозорци изобщо не ми е минавало през ум да ми€ с не€, с две думи - никак не съм доволна, за сметка на това за свекърва ми това е "вълшебна прахосмукачка" (оставихме и € да € ползва със здраве), а и е доста обемиста.

¬ момента минавам и без прахосмукачка, н€маме мека мебел и навс€къде сме с плочки, но за новата къща ще тр€бва...

ј каква и е актуалната цена?
“акава искам ама мъж ми още не знае Mr. Green.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 8 434

ј каква и е актуалната цена?
“акава искам ама мъж ми още не знае Mr. Green.
ќколо 2000 евро,без екстри.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 332
јз съм си харесала Zelmer, полупрофесионални са уж  Love
÷ените им са доста достъпни - от 250-300лв нагоре
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002001
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 816
на воден принцип, разбира се.
» ако толкоз държиш, си вземи и паричостачка.

—амо преди 5 дни си взех една Sogo. »зпадна ми на добра цена. «а сега съм доволна.
÷итирай

—ќ‘»я

ћнени€: 242
мо€ при€телка си е купила парочистачка от “—ћ и твърди, че е много доволна...стува 100 лв.
÷итирай

–усе

ћнени€: 2 510
ћо€та е Polti Lecoaspira - парочистачка.
¬сичко чист€ с не€.Ѕърша прах,чист€ котлоните,фурната,бан€та,тоалетната и т.н. ≈дновремено аспирира и пуска пара.
—упер е.
http://www.polti-online.ru/combis/leco_700.htm
÷итирай

—офи€

ћнени€: 639

ќткъде е купувана?
÷итирай

–усе

ћо€та е купувана от »спани€.
 Embarassedƒоста по-късно се усетих че тук н€ма откъде да се купи.
÷итирай

—офи€

ѕќЋ“» ≈ италианска марка,виждала съм ги в »спани€.ѕрахосмукачката е добра като иде€,но е доста тежка,поне старите модели,които гледах.јз имам ÷ептер,който е 1:1 а ѕолти и не съм доволна.
÷итирай

ћнени€: 19
»мам Delongi PentaVap, но модела с воден филтър. „исти страхотно, но е доста тежичка.»ма приставки за под, стъкла, фуги на теракот, за дивани. ѕере страхотно, но операци€та си е доста трудоемка - направо "фитнес".
 огато изчист€ с тази прахосмукачка, по-дълго време остава чисто в къщи - сигурно заради водни€ филтър  newsm78
Ќепри€тното е след като изчистиш - тр€бва да измиеш контейнера и да изпереш филтъра, но ако си съгласна с този недостатък и с това, че е доста тежка - н€ма да сбъркаш с тази покупка!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 391
ўе след€ темата с интерес мо€та прахосмукачка е вече на 7 годинки и е време да € смен€ омръзна ми да и смен€м хартиената торбичка и като € пускам или спирам се нагълтвам с прах! Ќо вашата иде€ за парочистачка е супер аз за сега се оглеждах само за прахосмукачка да не е с  торбичка посто€нна! 
÷итирай

Sugarland

ћнени€: 3 853
и аз се записвам по темата най-вече защото се запалих по тази парочистачка, ко€то и ти си вид€ла по телевизи€та, ама нещо хич не ми се в€рва чак така да чисти фуги... newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 375
ѕќЋ“» ≈ италианска марка,виждала съм ги в »спани€.ѕрахосмукачката е добра като иде€,но е доста тежка,поне старите модели,които гледах.јз имам ÷ептер,който е 1:1 а ѕолти и не съм доволна.

ћоже ли да споделиш, защо не си доволна. јз б€х на едно парти на което ни показваха какви "вълшебства" върши цептерското туто джембо и почти ме навиха. ¬сичко изглеждаше толкова лесно и бързо, но цената хич не е за пренебрегване
÷итирай

—офи€

ћоже ли да споделиш, защо не си доволна. јз б€х на едно парти на което ни показваха какви "вълшебства" върши цептерското туто джембо и почти ме навиха. ¬сичко изглеждаше толкова лесно и бързо, но цената хич не е за пренебрегване
Ќедостъци:
-¬исока цена
-“ежка машина дори когато е празна
-Ќе смуче добре,въпреки 1500-те вата
-“урбо-четката се развали
-“елескопичните тръби се развалиха/ползвам прахосмукачката от 3г/
-„етките,като ц€ло,не са хубави
-ѕрахосмукачката е тромава,не е маневрена и е ц€ла борба,докато се провра в по-т€сни и труднодостъпни места
- онтейнера й е направен с много улеи и чупки,където не можа да се измие добре и се задържа мръсоти€
-ћо€ при€телка има същата и т€ не е доволна,на не€ й се скъса дръжката на контейнера.
-—поред мен не е по-различна от «елмер,ко€то е на нормална цена.
 олкото до парочистачките-имам 2 такива:малка и гол€ма и  почти не ги ползвам.”добни са ми само за чистене на фуги и на килимите.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 375
ƒеси’2, много ти благодар€ за полезната информаци€. «а мен беше важно да чу€ н€кой който е ползвал прахосмукачката на ÷ептер. ћай желанието да притежавам това всичко можещо нещо взе да ме напуска.
÷итирай

ћнени€: 3 519
»маме пер€ща на ћулинекс. Ќа 5 години е, но съм доволна, защото още е жива и здрава и върши работа. ƒивани не съм прала, но килими - да и има ефект. „естно казано обаче мнението ми за пер€щите прахосмукачки вече е следното- плащам на н€кой 3 пъти в годината и идват д апочист€т с –ейнбоу. ћулинекс-а € държим в къща и там да се почист€т стълбите е кауза пердута. ќсвен това е тежка и си тр€бва мъкнене от едини€ на други€ етаж. «а пода не съм € ползвала, защото навс€къде сме с килими и това, което остава се почиства много лесно и бързо с парцал след като е опрахосмучено. »наче само като си представ€ хамалоги€та по пълнене на вода и препарат, сглоб€ване на необходимите части на прахосмукачката... а ефекта  е същи€ като след парцала.
” дома в апартамента имаме —амсунг, 1600 вата, с пластмасов контейнер за болклука ( освен отрбата). «а 15 минути съм готова с чистенето, лекичка е, взема завоите като Ўумахер Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 3 010
»мам пер€ща и прахосмукачка с воден филтър.
ѕървата е от н€колко години ћулинекс,пере килими,дамаски,мие прозорци и теракот.’убава работа върши обаче е тежка и отнема време да € сглобиш ,напълниш,изпразниш и пр...«атова € ползвам р€дко за основно чистене,ако не го направи н€кой друг ,както е напоследък  Mr. Green ƒругата е за ежедневна употреба ƒелонги с воден филтър,т.е вместо хартиени филтър и торба мръсоти€то отива в резервоар с вода.—упер чисти над 500 лв беше,но също е тежка,защото се пълни с вода....
ƒано съм помогнала  Peace
÷итирай

Sofia

ј н€кой има ли мнение за това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028545

»наче цената е доста прилична...

÷итирай

¬ √ол€мото село

ћнени€: 532

» аз съм й хвърлила око, дано н€кой даде отзиви! Smile
÷итирай

ато купувахме нашата преди месец и нещо имаше само ƒелонги-нашата 550 лв или нещо такова и Ќео 150 лв..јми Ќео има по-малко функции,н€ма регулиране на мощността,което е в доста широк диапазон при ƒелонги ,н€ма функци€ за самопочистване на резервоара или за почистване и ароматизиране на въздуха в помещението ..‘илтъра и беше по-измислен ,резервоара е точно като боклукчийска кофа -домакинска от едно време с една тънка метална дръжка  Whistling и въобще ц€лостни€ вид беше по-дървен.»збрахме ƒелонги,но ако н€мах пари за ƒелонги щ€х и Ќео да взема пак е по-добре отколкото обикновена  ,дето всички€ прах излиза обратно от не€.. Tired
÷итирай

ѕловдив

≈й момичета като чета отзивите ви и който н€ма чак такава финансова възможност за професионалната прахосмукачка от 2000 ≈вро като отиде в магазина може ли да изредите какво е хубаво да има като например - функци€ за само почистване на резервоара или за почистване и ароматизиране на въздуха в помещението
- регулиране на мощността
- пер€ща и прахосмукачка с воден филтър
- мие прозорци и теракота
ƒруги качества  newsm78
÷итирай

ѕрахосмукачката с воден филтър не мие и не пере!!!!!!
ƒва вида различни са не ги смесвайте.—поред цената са и екстрите без допълнителни функции с воден филтър за 150 лв Ќ≈ќ с повече функции за 550 лв ƒелонги...
ѕри пер€щите,н€ма сапочистване като функци€ има различни стпене и накрайници за различните функции-пране,миене,подсушаване ,сухо чистене и пр...
“ам разликата в цената е от мощността и от марката и приставките към не€..
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ѕрахосмукачката с воден филтър не мие и не пере!!!!!!

и добре, че е така. ўото пер€щ боклук, наречен прахосмукачка н€ма нивгаш да си куп€  Naughty

имам същата под име SOGO. «а сега ме кефи. ѕък и за 100-ина лева... Hug јйде отивам да € пускам. Very Happy
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ей това е моето ново чудо:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018108
÷итирай

Sofia

Ўани, а какво производство е SOGO?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 38
ще след€ темата с интерес - тук научих, че ми тр€бва прахосмукачка с воден филтър, а не пер€ща - мислех, че е есно и също Embarassed Ѕлагодар€
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

Ўани, а какво производство е SOGO?

о-о-о  ooooh!... мисл€, че е китайско. ƒа, така мисл€.
÷итирай

—траната на чудесата - ако може от утре :)

ћнени€: 289
„е ме навихте за Zelmer, навихте ме много Smile —ъпруга ми каза, че този форум е бедствие Smile Smile Smile
’аресала съм си тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002000 с накрайник за тупане http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002002
—ега вод€ политика у дома с половинката, че той е скаран много с прахосмукачката Smile
¬ момента съм с една на Neo за 69лв. и в началото смучеше добре, но след 2 години и малко, се налага аз да й подавам. ј и това смен€не на торби пълни с прах ..., всичко се връща у дома Sad
ћол€ ако н€кой има такава прахосмукачка да изкаже мнение.
÷итирай

“а€ тупалка на вс€какви прахосмукачки ли става ?
÷итирай

¬арна

ћнени€: 881
ей това е моето ново чудо:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018108

≈ такова —ќ√ќ имам и аз и се чуд€ в кой казан да го хвърл€  Mad #Cussing out
¬зех € преди н€колко месеца (може и година да има ) от ћетро с единствената надежда да не се занимавам с тупане на торбички  Twisted Evil
3-4 пъти с гол€ма мъка измих филтъра, а сега гледам, че е започнал да се сгъва /всмуква/ посредата, когато работи прахосмукачката  Rolling Eyes
–ешила съм да си взема обикновена този път, но и на мен ми хареса тупалката на «елмер...дали наистина става и за други модели освен техни€ ?
÷итирай

—офи€

“а€ тупалка на вс€какви прахосмукачки ли става ?
ћисл€,че не.јз имам една прахосмукачка с турбочетка.ѕонеже се развали и н€мах време да € чакам за ремонт,си взех същата марка,но нови€ модел.“а втората н€маше турбочетка,а същата от първата не става за не€...ћного ме хвана €д...
÷итирай

ћнени€: 488
»мам ƒелонги- с воден филтър и пер€ща. »зобщо не пере. «амаза ми жестоко килима. ћного е обемиста, тежка и колкото време чистиш с не€ толкова време € почистваш. ”ж е 1500 W, нещо и чистенето не и се отдава. Ќе съм доволна!
÷итирай

ћнени€: 488
«абравих да кажа, че моторът се покрива с един дунапренов "чорап", който като се скъса н€ма резервни, а той пази мотора от намокр€не.
÷итирай

BG-ѕловдив

ћнени€: 1 267
ћомичета, аз след дълго умуване, четене из форума и обикал€не на магазини, се отказах от прахосмукачка с воден филтър.  упихме си през л€тото тази:
http://reklamata.bg/index.php?cid=2&scid=34&sscid=106&item=2821
 илимите са като нови след почистване, въздуха е чист. ћного лесно се почиства контейнера- само се натиска един бутон и боклука е в кофата за смет! »ма два хепа филтъра ,  слагам  ароматизатор - в момента ц€лата къща ухае на €годи!
Ќе е нито пер€ща(имах такова огромно чудо на техниката-≈лектролукс и сега и се радва майка ми), нито с воден филтър. ќтървах се от проблема с торбичките. ƒоволна съм! Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6
ћомичета, аз след дълго умуване, четене из форума и обикал€не на магазини, се отказах от прахосмукачка с воден филтър.  упихме си през л€тото тази:
http://reklamata.bg/index.php?cid=2&scid=34&sscid=106&item=2821
......

Ќещо този линк не се отвар€ Sad ћожеш ли да кажеш марка, модел ...
јз в момента се чуд€ дали ми се занимава всеки път да чист€ прахосмукачката, или да заложа на двоен HEPPA филтър и по-лесната употреба на примерно ето този филипс: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020268
÷итирай

BG-ѕловдив

каничка, ето ти друг линк:
http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=0&id=6225
ѕрахосмукачката е taurus velsatis 1600. —ъщата е като тази от тво€ линк, само дето е стотина лева по-евтина и не е същата марка.
јко не се отвори и този линк, питай гугъла - там има доста инфо.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6
„е ме навихте за Zelmer, навихте ме много Smile —ъпруга ми каза, че този форум е бедствие Smile Smile Smile
’аресала съм си тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002000 с накрайник за тупане http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002002
.....

ћо€ при€тел е ползвал такава същата, и каза че има един гол€м недостатък - въздуха излиза много близо до пода и раздухва ц€лата мръсоти€. —ъщо каза че като се чисти с водни€ филтър се мокри контейнера с едри€ боклук и после ти се налага да се занимаваш с каша от косми, прах и болкуци.
÷итирай

ћнени€: 5
moga da vi preporu4am vodna prahosmuka4ka koqto e na Zepter
« ѕоследна редакци€: ср, 31 окт 2007, 23:55 от Mamma »
÷итирай

—офи€

Ќе ни € хвали... hahaha
« ѕоследна редакци€: ср, 31 окт 2007, 23:56 от Mamma »
÷итирай

.....

ћо€ при€тел е ползвал такава същата, и каза че има един гол€м недостатък - въздуха излиза много близо до пода и раздухва ц€лата мръсоти€. —ъщо каза че като се чисти с водни€ филтър се мокри контейнера с едри€ боклук и после ти се налага да се занимаваш с каша от косми, прах и болкуци.

ћммм, благодар€ ти за това, че ми каза част от недостатъците. ѕредполагам, че има и още, но за тези не се б€х замисл€ла.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 248
Ќе ни € хвали... hahaha
јми щом и не искаш да ти € хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравал€щи се прахосмукачки.» така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече издели€. —помнете си и старата английска поговорка ,,Ќе съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". ј прахосмукачката на ÷ептер € имам от 5 години и досега н€мам забележки. ƒецата ми чист€т с удоволствие с не€, а преди не можех да ги накарам.  онтейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за н€колко минути под течаща вода и н€ма никаква прах да хвърчи из въздуха.
« ѕоследна редакци€: ср, 31 окт 2007, 23:57 от Mamma »
÷итирай

—офи€

јми щом и не искаш да ти € хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравал€щи се прахосмукачки.» така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече издели€. —помнете си и старата английска поговорка ,,Ќе съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". ј прахосмукачката на ÷ептер € имам от 5 години и досега н€мам забележки. ƒецата ми чист€т с удоволствие с не€, а преди не можех да ги накарам.  онтейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за н€колко минути под течаща вода и н€ма никаква прах да хвърчи из въздуха.
ћай не си чела ц€лата тема,за да видиш,че имам това „”ƒќ ÷ептер и никак,ама никак не съм доволна.» не съм само аз.ћои при€телки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за т€х./мо€та  € използвам активно само от 3 г./Ќе знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намер€ много по-добра прахосмукачка.—ега поне има гол€м избор. Peace
« ѕоследна редакци€: вт, 23 окт 2007, 12:29 от ƒеси’2 »
÷итирай

—офи€

ћай не си чела ц€лата тема,за да видиш,че имам това „”ƒќ ÷ептер и никак,ама никак не съм доволна.» не съм само аз.ћои при€телки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за т€х./мо€та  € използвам активно само от 3 г./Ќе знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намер€ много по-добра прахосмукачка.—ега поне има гол€м избор. Peace
Ѕез да обид€ н€кого ще кажа, че ползването на н€кои технически уреди е въпрос на внимание и грижа за т€х. »мам и пример - с мо€ при€телка си купихме преди повече от десет години делонги-пента -пер€ща, като аз € купих н€колко месеца по-рано. Ќейната отдавна е развалена от неправилна експлоатаци€, а мо€та все още € ползвам за пране, тъй като цептера ми е от стари€ модел. ƒоволна съм си от цептера - така както той изсмуква прахта, делонгито не може. Ќа сина ми това направи веднага впечатление -разликата в качеството на почистване.ј нови€ модел, ко€то може едновременно да смуче и да чисти с пара е направо гол€мо удобство. Ќо българина ще даде 5 пъти повече за лека кола, ко€то ще държи на улицата, но не и за нещо, което ще му е от полза в къщи.
÷итирай

—офи€

....
“ук съм готова да спор€.”реди,като водни прахосмукачки,сушилни,ми€лни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в Ѕългари€ почти н€маше подобни,защото живеех в чужбина.ƒомакинските уреди и техника са ми слабост.ћного добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак н€маше да € намесвам в темата.Ќо турбочетката,дори и да искам,н€ма как да € повред€...или телескопичните тръби... Thinking...ѕрахосмукачката е тромава ,трудно се движи/т€ тежи един тон и без да е пълна с вода/.Ќе знам къде са й 1500 вата,като боклука по н€колко пъти го гон€,докато го изсмуча.ѕрав€ сравнение с друга прахосмукачка,ко€то имах преди ÷ептер-а,с ко€то чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отдел€не на боклуците и една от първите с ’епа филтър/.ћо€та при€телка,с ко€то заедно си купихме ÷ептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с не€,нито от поддръжката.ƒръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...ћисл€,че не е от неправилна експлоатаци€.“€ преди ÷ептер имаше –ейнбоу.јми разкара ÷ептер-а и пак си взе –ейнбоу,като мнението за ÷ептер съвпада с моето.“€ поне усп€ да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз н€мах този късмет.ћо€та издъхна само след 3г.ползване. ато за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?“ези,които се падат в предната ,обла част.Ќа мен там винаги ми се задържа боклук и н€ма начин да го измъкна.ѕъхам душа под нал€гане и пак си стои там.. Mad
÷итирай

—офи€

”жас!  акто разбирам тво€та при€телка е ползвала –ейнбоу, после ÷ептер и след това пак си е купила –ейнбоу.  акви площи чистите и колко пъти на ден? јми щом толкова много чистите, тогава ще ви препоръчам почистваща система, ко€то се вгражда в стените като тръбопроводи и има изходи във вс€ка ста€ - днес ги вид€х на стройкото -има ги от н€колко години. ј това м€сто за почисване- ъгълчето на контейнера на ÷ептера почиствам с четчица с дълъг косъм и метална извиваща се дръжка. » да ти кажа  -контейнерите на другите водни прахосмукачки въобще не подлежат на почистване -имат много такива ъгълчета. ј перални и сушилни ползвам от 32 години, ми€лни от 20 год.- или 3 перални и две съдоми€лни досега. ќт сушилн€та не съм доволна и затова € разкарах. —поред мен още н€маме в Ѕългари€ дрехи подход€щи за сушилни. ћоже да греша, но това си е мое мнение. ¬се пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. ”спех в покупките и в чистенето!
÷итирай

—офи€

. ¬се пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. ”спех в покупките и в чистенето!
Peace ћерси,ще ми тр€бва,защото скоро ми предстои покупка на нова прахосмукачка.–ешила съм да не е водна,защото ще се налага да чист€ 2 етажа и не ми се мъкнат 10 кг.по стълбища.«асега съм се спр€ла на един модел на ≈лектролукс,но докато дойде време за покупката ,може да изникнат още интересни неща.—ъбирам мнени€. Smile

http://www.electrolux.co.uk/node37.aspx?categoryid=5108
÷итирай

√ермани€

ћнени€: 7 115
“ъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. 4удихме се zа воден филтър, понеже дъўер€ ми е с јƒ, но се раzубедихме. 4етох в сайта на асоци€та на алерги4ните (тук в √ермани€), 4е от вси4ки модели илиzат мъни4ки капки и съответно в т€х и партикулите.
«а това било най добре да се купува прахосмука4ка с ’≈ѕј филтър, те филтрирали най добре.
“ук има една органиzаци€ zа zаўитата на потребителите, ко€то провежда тестове на всевъzможни стоки и скоро имаЎе тест на прахосмука4ки. ≈то ги ресултатите

добри
Miele S5 ecoline
Bosch BSG 81666  ergomaxx professional
Kärcher VC 6200
Siemens VS06G 1666 synchropower
Privileg VS06PR32

zадоволителни
Fakir Prestige 2300
Hoover Sensory 2300W TS2344
AEG-Electrolux Twinclean ATC8220A
Dirt Devil Antiinfectiv R1 M 8028
Dyson DC 08T Allergy Parquet
Hoover Sensory 2200W TS2277
AEG-Electrolux Cyclone XL ACX 6203
Sebo Airbelt C3.1
Philipps FC 9200/01
Samsung SC 8550

не се препоръ4ват
Samsung SC 7253
Panasonic MC-CG 467

“а ƒеси, ÷айклоуна според тоzи тест не е кой zнае колко добър....  Confused

Ќие си поръ4ахме второто м€сто, на ЅоЎ, след време ўе сподел€ дали съм доволна  Crazy
÷итирай

—офи€

“ъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ќие си поръ4ахме второто м€сто, на ЅоЎ, след време ўе сподел€ дали съм доволна  Crazy
Ѕлагодар€,много полезна информаци€.„акам отзиви,защото имам н€колко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Very Happy
÷итирай

√ермани€

“ъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ќие си поръ4ахме второто м€сто, на ЅоЎ, след време ўе сподел€ дали съм доволна  Crazy
Ѕлагодар€,много полезна информаци€.„акам отзиви,защото имам н€колко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Very Happy

ƒнес пристигна прахосмука4ката, много е красива  35  и 4исти много добре, н€мам оплаквани€  Peace  Ќо е ба€ тежка, това ми е единствената zабележка. ƒа видим какво ўе кажа след н€колко седмици/месеца, и да видим 4иста4ката какво ўе каже утре  Laughing
÷итирай

Not In a fake world any more.

ћнени€: 349
....
“ук съм готова да спор€.”реди,като водни прахосмукачки,сушилни,ми€лни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в Ѕългари€ почти н€маше подобни,защото живеех в чужбина.ƒомакинските уреди и техника са ми слабост.ћного добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак н€маше да € намесвам в темата.Ќо турбочетката,дори и да искам,н€ма как да € повред€...или телескопичните тръби... Thinking...ѕрахосмукачката е тромава ,трудно се движи/т€ тежи един тон и без да е пълна с вода/.Ќе знам къде са й 1500 вата,като боклука по н€колко пъти го гон€,докато го изсмуча.ѕрав€ сравнение с друга прахосмукачка,ко€то имах преди ÷ептер-а,с ко€то чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отдел€не на боклуците и една от първите с ’епа филтър/.ћо€та при€телка,с ко€то заедно си купихме ÷ептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с не€,нито от поддръжката.ƒръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...ћисл€,че не е от неправилна експлоатаци€.“€ преди ÷ептер имаше –ейнбоу.јми разкара ÷ептер-а и пак си взе –ейнбоу,като мнението за ÷ептер съвпада с моето.“€ поне усп€ да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз н€мах този късмет.ћо€та издъхна само след 3г.ползване. ато за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?“ези,които се падат в предната ,обла част.Ќа мен там винаги ми се задържа боклук и н€ма начин да го измъкна.ѕъхам душа под нал€гане и пак си стои там.. Mad
по простата причина че този средно статистически българин н€ма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералн€,а тр€бва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой н€ма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълн€ва доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с лет€щи функции за 3000-4000 лева,с не€ дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
÷итирай

—офи€

по простата причина че този средно статистически българин н€ма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералн€,а тр€бва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой н€ма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълн€ва доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с лет€щи функции за 3000-4000 лева,с не€ дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
“ова не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре. акто виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.“ова,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би тр€бвало да е.–азбирам,че те е провокирал поста на maya50,т€ просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид. акто и да е..»скам отново да се оплача от мо€ ÷ептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.“ака на вс€ко дърпане на прахосмукачката тр€бва да отивам и да € натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.ѕрав€ го по 100 пъти,докато изчист€. ошмар.ћай ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Very Happy
« ѕоследна редакци€: ср, 07 ное 2007, 14:12 от ƒеси’2 »
÷итирай

√ермани€

Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Very Happy

ћного сме доволни  Peace  —викнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. ћного е маневна (така ли беЎе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. —му4е страхотно, дори намалих моўността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  — две думи, много съм доволна, но и да не zабрав€ме 4е € имам само от 2 седмици  Wink
÷итирай

Not In a fake world any more.

ћнени€: 349
“ова не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре. акто виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.“ова,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би тр€бвало да е.–азбирам,че те е провокирал поста на maya50,т€ просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид. акто и да е..»скам отново да се оплача от мо€ ÷ептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.“ака на вс€ко дърпане на прахосмукачката тр€бва да отивам и да € натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.ѕрав€ го по 100 пъти,докато изчист€. ошмар.ћай ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Very Happy
извин€вам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в н€кои случаи
÷итирай

—офи€

Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Very Happy

ћного сме доволни  Peace  —викнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. ћного е маневна (така ли беЎе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. —му4е страхотно, дори намалих моўността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  — две думи, много съм доволна, но и да не zабрав€ме 4е € имам само от 2 седмици  Wink
–адвам се ,че си доволна.ј да имаш иде€ за цената на ћиле/ћиеле /как се чете точно на немски???!!!/,тази,ко€топ си дала първа в списъка?
÷итирай

—офи€

извин€вам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в н€кои случаи
“ова е много €сно,имам пресен пример от онзи ден. ачеството на много марки и фирми е ужасно спаднало,щом световно-известни марки за играчки пускат стоки,чиито бои за вредни за децата,какво да кажем за всички останали. ooooh! Ћошото е,че подобни известни марки,освен че намал€ват качеството,вдигат цените.«атова и ни залива цели€т този китайски боклук.“рудно се намира нещо качествено ,на поносими цени.ƒа видим докога... Thinking
÷итирай

√ермани€

ћийлето е 180 ? н€къде. »мат мн малка раzлика в оценката с ЅоЎа, ћийлето го дават 4е е по добро zа килими, а ЅоЎа zа твърд под, zа това го  вzех, при нас на вс€къде  е ламинат и пло4ки  Wink
÷итирай

—офи€

ћийлето е 180 ? н€къде. »мат мн малка раzлика в оценката с ЅоЎа, ћийлето го дават 4е е по добро zа килими, а ЅоЎа zа твърд под, zа това го  вzех, при нас на вс€къде  е ламинат и пло4ки  Wink
ј като тегло да си спомн€ш?ѕитам,защото може би ще прав€ гол€м€ поръчка в ћийле и мога да ползвам отстъпка.
÷итирай

√ермани€

“егло на ћийлето ли? Ќе zнам, съжал€вам.
÷итирай

—офи€

» аз доста се чудих, какво да избера и от вчера съм горд собственик на парочистачка Solac. ¬еднага в къщи € опитах и останах очерована. ћръсните места около бравите на вратите изчезнаха, като с магическа пръчка. «асега съм в еуфори€ и ще чис€€€€ Hug
÷итирай

√ермани€

«асега съм в еуфори€ и ще чис€€€€ Hug

«апов€дай и у нас  Laughing
÷итирай

—офи€

докато не и се нарадвам - н€ма проблем  Laughing , а всъщтност хич не съм по чистенето Embarassed
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 441
ћол€ ви да ми отговорите и на мен за прахосмукачката.
Ќашата прахосмукачка е с ’≈ѕј филтър, но когато чистим с не€, мирише много на прах. “ака е независимо дали сме с посто€нната или с хартиената торбичка. јз затова й викам прахораздухвачка... “€ не е повредена или н€каква стара. ѕросто не става!
ћъжът ми сега обмисл€ да си купим нова с контейнер, точно заради този проблем. ¬ие какво ще кажете. “ези, които имат такава, усещат ли миризма?
÷итирай

BG-ѕловдив

Ќашата прахосмукачка е с ’≈ѕј филтър, но когато чистим с не€, мирише много на прах. “ака е независимо дали сме с посто€нната или с хартиената торбичка. јз затова й викам прахораздухвачка... “€ не е повредена или н€каква стара. ѕросто не става!
ћъжът ми сега обмисл€ да си купим нова с контейнер, точно заради този проблем. ¬ие какво ще кажете. “ези, които имат такава, усещат ли миризма?

Ќие имаме с контейнер- “аурус  Welsatis 1600,. —лед почистване въздуха е по-свеж и ароматизиран.  упихме си ароматизатори за прахосмукачка- в момента е "€года". — предишната миришеше на прах, а сега на само на чисто. Ќе се занимавай повече с торбички, това е мо€та препоръка. — воден филтър не съм ползвала, но прочетох, че е гол€ма хамалогиа след почистването, докато при контейнера само натискаш едно копче и боклука веднага се изхвърл€!
÷итирай

«дравейте пак и от мен Smile
ћалко офф, защото не е точно по темата
¬ последните дни доста по-прочетох за прахосмукачките и накра€ реших! Smile
ўе е задължително с контейнер - bagless и циклон филтър и ще е една от тези двете:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017284
или тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017284
ƒнес ще ходим до техномаркет и технополис и после ще сподел€ мнение Smile
÷итирай

√ермани€

ћо€та е с ’≈ѕј филтър но не мириЎе.
÷итирай

—офи€

«дравейте пак и от мен Smile
ћалко офф, защото не е точно по темата
¬ последните дни доста по-прочетох за прахосмукачките и накра€ реших! Smile
ўе е задължително с контейнер - bagless и циклон филтър
«а циклона Tatjana сподели,че е стра технологи€ и разпръсква прах/май така беше/јз съм имала такава и б€х доволна,сега € подарих на майка ми.јз също мисл€ да си взема нова прахосмукачка с контейнер и ’епа филтър.
÷итирай

√ермани€

јz го каzах zа водните филтри.... ¬ теста, който цитирах, циклонът н€маЎе добри ресултати  Wink
÷итирай

¬ече купихме втората модел 8451 и веднага като се върнах € сглобих и започнах да чист€ Smile
Ќаистина в началото миришеше на прах, но после - не. ћного й се радвам, защото е лека, лесно се управл€ва и чисти след това. ƒано съм направила правилни€ избор Smile
÷итирай

—офи€

јz го каzах zа водните филтри.... ¬ теста, който цитирах, циклонът н€маЎе добри ресултати  Wink
“ака ли беше... Embarassed
÷итирай

ѕловдив

Ќ€кой ползвал ли е парочистачката H2O Steam mop от рекламата по телевизи€та?

» аз си € харесах но т€ не става като прахосмукачка тоест -не изсмусва боклука от килимите първо се почиства с прахосмукачка и после за измиване на пода се ползва май така беше  !
http://www.topshop.bg/index.asp?tn=productview&c=1078&pid=46820
÷итирай

—офи€

Ќ€кой ползвал ли е парочистачката H2O Steam mop от рекламата по телевизи€та?

» аз си € харесах но т€ не става като прахосмукачка тоест -не изсмусва боклука от килимите първо се почиства с прахосмукачка и после за измиване на пода се ползва май така беше  !
http://www.topshop.bg/index.asp?tn=productview&c=1078&pid=46820

»мам парочистачка...ѕълна глупост е това от рекламата.—амо с едно минаване мръсоти€та не изчезва.ѕак си иска търкане тук-таме,общо взето не е удобно.—поред мен ще птнема много време първо да се чисти с прахосмукачка и после и с тази джаджа.
÷итирай

–усе

» след не€ остава мокро.
» колко кърпи тр€бва да се смен€т за един апартамент?
÷итирай

—офи€

»мам парочистачка...ѕълна глупост е това от рекламата.—амо с едно минаване мръсоти€та не изчезва.ѕак си иска търкане тук-таме,общо взето не е удобно.—поред мен ще птнема много време първо да се чисти с прахосмукачка и после и с тази джаджа.

Ќе съм съгласна - чисти превъзходно Naughty. Ќе изсмуква боклуците, но и най-захабените повърхности светват. Ќай-важно е нал€гането на парата - мо€та е 4 бара, а парата достига 360градуса.
÷итирай

—офи€

Ќе съм съгласна - чисти превъзходно Naughty. Ќе изсмуква боклуците, но и най-захабените повърхности светват. Ќай-важно е нал€гането на парата - мо€та е 4 бара, а парата достига 360градуса.
Ќе съм се изразила правилно. азвам,че това нещо от рекламата е пълна глупост.ѕредставено е така,че само като минеш и свичко светва след теб.ј не е толкова лесно.— парата се чисти чудесно,но си тр€бва да се тръкне тук-там,особено по текстилни материали.јз бих си взела класическа парочистачка,а не онази псевдо-машина от тв рекламата.ѕарочистачката ми има много приставки и с не€ може да се чисти навс€къде,практична е.»мам и малка парочистачка за ежедневно почистване в кухн€та и бан€та.
÷итирай

—офи€

ƒа и мо€та не е от рекламата и имам много приставки - за под, прозорци, тоалетна чини€, мивки, ъгли.......Ќова ми е, чист€ с мерак и може би затова Hug не мога да и се нарадвам
÷итирай

—офи€

ƒа и мо€та не е от рекламата и имам много приставки - за под, прозорци, тоалетна чини€, мивки, ъгли.......Ќова ми е, чист€ с мерак и може би затова Hug не мога да и се нарадвам
дано да си ентусиаст и след години.ћен вече ме мързи да ги вад€ и карам с парцалите. Embarassed
« ѕоследна редакци€: вт, 13 ное 2007, 22:05 от ƒеси’2 »
÷итирай

ѕловдив

ћомичета след като след€х темата днес ходихме с мъжа ми до технополиса и си харесах това
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003
като за първи път чисти добре! —ега търс€ на “ћ— парочистачката и мисл€ че е достатъчно!
÷итирай

—офи€

ћомичета след като след€х темата днес ходихме с мъжа ми до технополиса и си харесах това
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003
като за първи път чисти добре! —ега търс€ на “ћ— парочистачката и мисл€ че е достатъчно!
„естито,със здраве да си € ползваш.»зглежда много добре,кажи отзиви след време.
÷итирай

ѕловдив

did71 и аз си купих solac но за 40 лева дали е същата като твоята? http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4496157
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4496158
Иначе още не съм я пробвала защото трябва да си дойде мъжо да се занимава с децата!
÷итирай

—офи€

Ќе мога да отвор€ снимката #Crazy. јко е същата много ще се €досвам Twisted Evil. ќбзавеждам апартамент от......до и всеки лев ми е важен #2gunfire
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-83 от 83 отговора