Препоръчайте прахосмукачка на воден принцип или на пара!

  • 38 156
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 787
Ами щом и не искаш да ти я хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравалящи се прахосмукачки.И така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече изделия. Спомнете си и старата английска поговорка ,,Не съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". А прахосмукачката на Цептер я имам от 5 години и досега нямам забележки. Децата ми чистят с удоволствие с нея, а преди не можех да ги накарам. Контейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за няколко минути под течаща вода и няма никаква прах да хвърчи из въздуха.
Май не си чела цялата тема,за да видиш,че имам това ЧУДО Цептер и никак,ама никак не съм доволна.И не съм само аз.Мои приятелки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за тях./моята  я използвам активно само от 3 г./Не знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намеря много по-добра прахосмукачка.Сега поне има голям избор. Peace

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 12:29 от ДесиХ2

# 46
  • София
  • Мнения: 472
Ами щом и не искаш да ти я хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравалящи се прахосмукачки.И така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече изделия. Спомнете си и старата английска поговорка ,,Не съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". А прахосмукачката на Цептер я имам от 5 години и досега нямам забележки. Децата ми чистят с удоволствие с нея, а преди не можех да ги накарам. Контейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за няколко минути под течаща вода и няма никаква прах да хвърчи из въздуха.
Май не си чела цялата тема,за да видиш,че имам това ЧУДО Цептер и никак,ама никак не съм доволна.И не съм само аз.Мои приятелки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за тях./моята  я използвам активно само от 3 г./Не знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намеря много по-добра прахосмукачка.Сега поне има голям избор. Peace
Без да обидя някого ще кажа, че ползването на някои технически уреди е въпрос на внимание и грижа за тях. Имам и пример - с моя приятелка си купихме преди повече от десет години делонги-пента -перяща, като аз я купих няколко месеца по-рано. Нейната отдавна е развалена от неправилна експлоатация, а моята все още я ползвам за пране, тъй като цептера ми е от стария модел. Доволна съм си от цептера - така както той изсмуква прахта, делонгито не може. На сина ми това направи веднага впечатление -разликата в качеството на почистване.А новия модел, която може едновременно да смуче и да чисти с пара е направо голямо удобство. Но българина ще даде 5 пъти повече за лека кола, която ще държи на улицата, но не и за нещо, което ще му е от полза в къщи.

# 47
  • Мнения: 22 787
Тук съм готова да споря.Уреди,като водни прахосмукачки,сушилни,миялни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в България почти нямаше подобни,защото живеех в чужбина.Домакинските уреди и техника са ми слабост.Много добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак нямаше да я намесвам в темата.Но турбочетката,дори и да искам,няма как да я повредя...или телескопичните тръби... Thinking...Прахосмукачката е тромава ,трудно се движи/тя тежи един тон и без да е пълна с вода/.Не знам къде са й 1500 вата,като боклука по няколко пъти го гоня,докато го изсмуча.Правя сравнение с друга прахосмукачка,която имах преди Цептер-а,с която чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отделяне на боклуците и една от първите с Хепа филтър/.Моята приятелка,с която заедно си купихме Цептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с нея,нито от поддръжката.Дръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...Мисля,че не е от неправилна експлоатация.Тя преди Цептер имаше Рейнбоу.Ами разкара Цептер-а и пак си взе Рейнбоу,като мнението за Цептер съвпада с моето.Тя поне успя да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз нямах този късмет.Моята издъхна само след 3г.ползване.Като за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?Тези,които се падат в предната ,обла част.На мен там винаги ми се задържа боклук и няма начин да го измъкна.Пъхам душа под налягане и пак си стои там.. Close

# 48
  • София
  • Мнения: 472
Ужас! Както разбирам твоята приятелка е ползвала Рейнбоу, после Цептер и след това пак си е купила Рейнбоу. Какви площи чистите и колко пъти на ден? Ами щом толкова много чистите, тогава ще ви препоръчам почистваща система, която се вгражда в стените като тръбопроводи и има изходи във всяка стая - днес ги видях на стройкото -има ги от няколко години. А това място за почисване- ъгълчето на контейнера на Цептера почиствам с четчица с дълъг косъм и метална извиваща се дръжка. И да ти кажа  -контейнерите на другите водни прахосмукачки въобще не подлежат на почистване -имат много такива ъгълчета. А перални и сушилни ползвам от 32 години, миялни от 20 год.- или 3 перални и две съдомиялни досега. От сушилнята не съм доволна и затова я разкарах. Според мен още нямаме в България дрехи подходящи за сушилни. Може да греша, но това си е мое мнение. Все пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. Успех в покупките и в чистенето!

# 49
  • Мнения: 22 787
. Все пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. Успех в покупките и в чистенето!
Peace Мерси,ще ми трябва,защото скоро ми предстои покупка на нова прахосмукачка.Решила съм да не е водна,защото ще се налага да чистя 2 етажа и не ми се мъкнат 10 кг.по стълбища.Засега съм се спряла на един модел на Електролукс,но докато дойде време за покупката ,може да изникнат още интересни неща.Събирам мнения. Simple Smile

http://www.electrolux.co.uk/node37.aspx?categoryid=5108

# 50
  • Мнения: 7 605
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. 4удихме се zа воден филтър, понеже дъЩеря ми е с АД, но се раzубедихме. 4етох в сайта на асоцията на алерги4ните (тук в Германия), 4е от вси4ки модели илиzат мъни4ки капки и съответно в тях и партикулите.
За това било най добре да се купува прахосмука4ка с ХЕПА филтър, те филтрирали най добре.
Тук има една органиzация zа zаЩитата на потребителите, която провежда тестове на всевъzможни стоки и скоро имаШе тест на прахосмука4ки. Ето ги ресултатите

добри
Miele S5 ecoline
Bosch BSG 81666  ergomaxx professional
Kärcher VC 6200
Siemens VS06G 1666 synchropower
Privileg VS06PR32

zадоволителни
Fakir Prestige 2300
Hoover Sensory 2300W TS2344
AEG-Electrolux Twinclean ATC8220A
Dirt Devil Antiinfectiv R1 M 8028
Dyson DC 08T Allergy Parquet
Hoover Sensory 2200W TS2277
AEG-Electrolux Cyclone XL ACX 6203
Sebo Airbelt C3.1
Philipps FC 9200/01
Samsung SC 8550

не се препоръ4ват
Samsung SC 7253
Panasonic MC-CG 467

Та Деси, Цайклоуна според тоzи тест не е кой zнае колко добър....  Confused

Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy

# 51
  • Мнения: 22 787
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy
Благодаря,много полезна информация.Чакам отзиви,защото имам няколко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Grinning

# 52
  • Мнения: 7 605
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy
Благодаря,много полезна информация.Чакам отзиви,защото имам няколко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Grinning

Днес пристигна прахосмука4ката, много е красива  Joy  и 4исти много добре, нямам оплаквания  Peace  Но е бая тежка, това ми е единствената zабележка. Да видим какво Ще кажа след няколко седмици/месеца, и да видим 4иста4ката какво Ще каже утре  Laughing

# 53
  • Мнения: 657
Тук съм готова да споря.Уреди,като водни прахосмукачки,сушилни,миялни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в България почти нямаше подобни,защото живеех в чужбина.Домакинските уреди и техника са ми слабост.Много добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак нямаше да я намесвам в темата.Но турбочетката,дори и да искам,няма как да я повредя...или телескопичните тръби... Thinking...Прахосмукачката е тромава ,трудно се движи/тя тежи един тон и без да е пълна с вода/.Не знам къде са й 1500 вата,като боклука по няколко пъти го гоня,докато го изсмуча.Правя сравнение с друга прахосмукачка,която имах преди Цептер-а,с която чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отделяне на боклуците и една от първите с Хепа филтър/.Моята приятелка,с която заедно си купихме Цептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с нея,нито от поддръжката.Дръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...Мисля,че не е от неправилна експлоатация.Тя преди Цептер имаше Рейнбоу.Ами разкара Цептер-а и пак си взе Рейнбоу,като мнението за Цептер съвпада с моето.Тя поне успя да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз нямах този късмет.Моята издъхна само след 3г.ползване.Като за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?Тези,които се падат в предната ,обла част.На мен там винаги ми се задържа боклук и няма начин да го измъкна.Пъхам душа под налягане и пак си стои там.. Close
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите

# 54
  • Мнения: 22 787
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
Това не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре.Както виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.Това,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би трябвало да е.Разбирам,че те е провокирал поста на maya50,тя просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид.Както и да е..Искам отново да се оплача от моя Цептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.Така на всяко дърпане на прахосмукачката трябва да отивам и да я натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.Правя го по 100 пъти,докато изчистя.Кошмар.Май ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 14:12 от ДесиХ2

# 55
  • Мнения: 7 605
Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Много сме доволни  Peace  Свикнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. Много е маневна (така ли беШе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. Сму4е страхотно, дори намалих моЩността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  С две думи, много съм доволна, но и да не zабравяме 4е я имам само от 2 седмици  Wink

# 56
  • Мнения: 657
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
Това не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре.Както виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.Това,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би трябвало да е.Разбирам,че те е провокирал поста на maya50,тя просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид.Както и да е..Искам отново да се оплача от моя Цептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.Така на всяко дърпане на прахосмукачката трябва да отивам и да я натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.Правя го по 100 пъти,докато изчистя.Кошмар.Май ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning
извинявам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в някои случаи

# 57
  • Мнения: 22 787
Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Много сме доволни  Peace  Свикнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. Много е маневна (така ли беШе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. Сму4е страхотно, дори намалих моЩността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  С две думи, много съм доволна, но и да не zабравяме 4е я имам само от 2 седмици  Wink
Радвам се ,че си доволна.А да имаш идея за цената на Миле/Миеле /как се чете точно на немски???!!!/,тази,коятоп си дала първа в списъка?

# 58
  • Мнения: 22 787
извинявам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в някои случаи
Това е много ясно,имам пресен пример от онзи ден.Качеството на много марки и фирми е ужасно спаднало,щом световно-известни марки за играчки пускат стоки,чиито бои за вредни за децата,какво да кажем за всички останали. ooooh! Лошото е,че подобни известни марки,освен че намаляват качеството,вдигат цените.Затова и ни залива целият този китайски боклук.Трудно се намира нещо качествено ,на поносими цени.Да видим докога... Thinking

# 59
  • Мнения: 7 605
Мийлето е 180 ? някъде. Имат мн малка раzлика в оценката с БоШа, Мийлето го дават 4е е по добро zа килими, а БоШа zа твърд под, zа това го  вzех, при нас на всякъде  е ламинат и пло4ки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт