Обезопасяване на къщата

  • 4 179
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте мили мами!
Жожи вече пропълзя и естествено се стреми към най-опасните неща в къщата - контакти, кабели, шкафове, които отваря и затваря и т.н.
Та исках да ви питам откъде пазарувате капачки за контакти и да споделите информация за други полезни неща, които сте открили за обезопасяване на къщата и въобще как се справяте с пълзящите /ходещите/ шушулковци?!?!?

Поздрави и предварително благодаря за отговорите

# 1
  • Мнения: 4 358
Много съм доволна от обезопасителите на "Синхро ООД" (тип DG-B). Купихме ги от "Мосю Бриколаж".
Ако не се лъжа, в пликче бяха по 8 броя и не бяха скъпи.
Залепват се в контакта и щепсел се пъха само с въртене, т.е. няма начин да забравиш да я сложиш отново.
На вратичките на шкафовете може да се сложат магнитчета и така се отварят по-трудно.
Ние прибрахме всичко чупливо или опасно и пуснахме Оги да изследва  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 755
Цитат на: tedi_b
Много съм доволна от обезопасителите на "Синхро ООД" (тип DG-B). Купихме ги от "Мосю Бриколаж".
Ако не се лъжа, в пликче бяха по 8 броя и не бяха скъпи.
Залепват се в контакта и щепсел се пъха само с въртене, т.е. няма начин да забравиш да я сложиш отново.


И ние ползваме от същите и съм много доволна. Знам, че има и някакви силиконови тапи за ъгли, но нямам представа къде се продават и колко струват. Ако някой знае да каже.

# 3
  • Мнения: 7 831
Силиконови ъгли купихме от Била, има ги на детския щанд.
Иначе, преподреди си шкафовете, всичко чупливо и ценно нависоко, всякакви препарати също, лекарствата под ключ  Wink  и пусни човека на воля да опознава територията  Wink .

# 4
  • Мнения: 1 289
Ох, и аз се включвам. Най-големия проблем са ми чекмеджетата на бюрото. С новите релси са и ги отваря само с поглед. В едно италианско списание гледах силиконови коланчета, с които се залепват чекмеджетата, така че да не ги отварят. Цената беше 2-3 евро за пакетче от 12 бройки. Тук намерих само единични за хладилник, но с цена 6-8 лева. Непосилно е за 5 чекмеджета. Ако някой знае някаква алтернатива, изключвам тиксо-отне и 15 минути да го отлепи, да свирка.

# 5
  • Мнения: 277
Цитат на: Tonita
Цитат на: tedi_b
Много съм доволна от обезопасителите на "Синхро ООД" (тип DG-B). Купихме ги от "Мосю Бриколаж".
Ако не се лъжа, в пликче бяха по 8 броя и не бяха скъпи.
Залепват се в контакта и щепсел се пъха само с въртене, т.е. няма начин да забравиш да я сложиш отново.


И ние ползваме от същите и съм много доволна. Знам, че има и някакви силиконови тапи за ъгли, но нямам представа къде се продават и колко струват. Ако някой знае да каже.


И ние, за силиконовите тапи аз ги купих от Пинокио, но Петърчо ги изчопли на вторият ден и сега ги ползва като гризалки.

# 6
  • Мнения: 3 562
Мамите по - горе са казали - силиконови ъгълчета и всичко ценно, чупливо и потенциално опасно високо горе.
А това, за което пита Milena B. дори не съм го виждала  Thinking въпреки, че ми се струва много добра алтернатива на тиксото Laughing

# 7
  • Мнения: 299
Искам да добавя и заключвалки за шкафове на Нук, по 7,20 лв. парчето. Ъглите на мен лично никаква работа не ми свършиха , защото Стефан не се умири докато не ги разлепи

# 8
  • Мнения: 431
Цитат
Ох, и аз се включвам. Най-големия проблем са ми чекмеджетата на бюрото. С новите релси са и ги отваря само с поглед. В едно италианско списание гледах силиконови коланчета, с които се залепват чекмеджетата, така че да не ги отварят. Цената беше 2-3 евро за пакетче от 12 бройки. Тук намерих само единични за хладилник, но с цена 6-8 лева. Непосилно е за 5 чекмеджета. Ако някой знае някаква алтернатива, изключвам тиксо-отне и 15 минути да го отлепи, да свирка.

Ако са с дръжки, които се завиват с винтчета от вътрешната страна, ги отвии. После отварянето става с пирон- хакваш пирона в дупката, заклещваш го и дърпаш,а пирона- на сигурно място. Тоалетката в спалнята не си спомня вече откога си няма дръжки- таман реших да ги слагам и дойде малкия, та ще изчакам. На тези шкафове, които не се отварят много често им връзвах дръжките с канап(ако се отварят като гардероб).

# 9
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Eti
Искам да добавя и заключвалки за шкафове на Нук, по 7,20 лв. парчето. Ъглите на мен лично никаква работа не ми свършиха , защото Стефан не се умири докато не ги разлепи



И аз бях тръгнала да купувам такива,но като си помислих,че ще ми трябват 10 и трябва да дам 70лв. и се отказах окончателно....Sad

# 10
  • Мнения: 431
Пак съм аз. Сетих се за предпазителите за контакти. При нас сигурно тока е бил по-силен защото тези, при които трябва да завъртиш, за да влезе щепсела се размекваха и деформираха и оставаха отворени, та ако слагате от тях- проверявайте ги често дали се връщат рязко в изходно положение и затварят. също така гледайте малките тути да не виждат как включвате, защото нямате идея колко бързо усвояват.

# 11
  • Мнения: 1 289
Цитат на: silvia2
Ако са с дръжки, които се завиват с винтчета от вътрешната страна, ги отвии. После отварянето става с пирон- хакваш пирона в дупката, заклещваш го и дърпаш,а пирона- на сигурно място.

Ох ooooh! , не става. Когато си мислихме модела на бюрото, изобщо не се сетихме, че някога ще възникне проблем. Дръжката е фактически изрязан отвор в Предната страна на чекмеджето. Не съм се сетила за магазините като Практикер или Мосю Бриколаж. Май ще ги изрушкаме и тях за някакви идеи.

# 12
  • Мнения: 431
Цитат
Дръжката е фактически изрязан отвор в Предната страна на чекмеджето.

Залепи фолио на цялата предна част и си остави малък прорез на отвора. пригоди си "ключе" от някаква ламаринка- нали чекмеджетата се отварят лесно- де да знам може и да стане, а може и не

# 13
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние при ремонта на детската стая направихме наново контактите - в люлинска панелка живеем и контактите са ни от онези старите черните, дето не са в стената. Та дълбахме стената, за да сложим хубави контакти и от Бриколаж (само там ги намерихме - никъде няма) си взехме контакти обезопасени, в които не можеш да пъхнеш моливче, да речем, а се отварят само при щепсел. Не са от онези със завъртането - струва ми се, че няма да отнеме много време разузнаването на детенце. И така дадохме 4-5 лв. на контакт, обаче работата е сигурна. Друго обезопасяване ще мисля, като пролазим, но все си мисля, че по-добре да си удари пръстите в чекмеджето 1-2 пъти и само ще се откаже... или може би не ме е грабнал още майчинския инстинкт... Embarassed

# 14
  • Мнения: 299
Цитат на: Milena B.
Ох, и аз се включвам. Най-големия проблем са ми чекмеджетата на бюрото. С новите релси са и ги отваря само с поглед. В едно италианско списание гледах силиконови коланчета, с които се залепват чекмеджетата, така че да не ги отварят. Цената беше 2-3 евро за пакетче от 12 бройки. Тук намерих само единични за хладилник, но с цена 6-8 лева. Непосилно е за 5 чекмеджета. Ако някой знае някаква алтернатива, изключвам тиксо-отне и 15 минути да го отлепи, да свирка.


На Нук има специални предпазители за чекмеджета - монтират се отвътре.

Общи условия

Активация на акаунт