Мокет или паркет за детска стая?

  • 12 396
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Не се лъжи да слагаш мокет.
Помисли си кое по-лесно ще се почиства всяка седмица. Всяка неделя ми идва нанагорно докато изчистя и сме с ламинат. Детето ми е алергично към домашния прах, затова съм доволна, че още преди две години избрахме този вариант. А защо искаш всичко да е покрито? Ако е добре отоплена стаята, няма да настине, ако седне за малко на ламината.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 348
Не се лъжи да слагаш мокет.
Помисли си кое по-лесно ще се почиства всяка седмица. Всяка неделя ми идва нанагорно докато изчистя и сме с ламинат. Детето ми е алергично към домашния прах, затова съм доволна, че още преди две години избрахме този вариант. А защо искаш всичко да е покрито? Ако е добре отоплена стаята, няма да настине, ако седне за малко на ламината.
Това е довода на съпруга ми. Ние ще живеем в къща и детската е на 2 етаж. Уж ще е отоплено, но никога не съм живяла в къща и не знам колко може да е топла.

# 17
  • Мнения: 176
Чудесно е, че ще живееш в къща. Ако ще сте на твърдо гориво не се притеснявай изобщо, много топло, приятно и уютно е. ПРи всеки друг случай детенцето и всички вие ще сте повечко облечени и пак всичко ще е ОК.

# 18
  • Мнения: 5 393
Паркет(естествен,не ламинат), или дюшеме ,+ килим.Ако се сложи добра изолация отдолу, няма да е студено

# 19
  • Мнения: 455
Аз лично бих предпочела комбинацията - паркет с килим. Точно защото се почиства много по-лесно, а относно това, че не е покрит с килим целият под - може да му се обясни на детенцето къде да сяда и къде не а ако въпреки всичко има такива момента - не може да го предпазиш от всичко все пак. Има и такива декоративни-образователни килимчета които се сглобяват и са невероятна изолация от студ.
Мокета, освен, че се почиства изключително трудно, почти през повечето време е прахолясъл - нещо което е много по вредно за дедето.

# 20
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз съм за паркет. Мокетът е много кофти настилка - задържа прах, мръсотия и миризми. Когато детето е добре облеченко няма проблем. А и ламинирания паркет не държи толкова студено, колкото казват някои, защото отдолу има подложки, които изолират.

# 21
  • Мнения: 1 058
Не бих сложила мокет. Събира прах и трудно се почиства. Ако живееш в апартамент не мисля, че на детенце ще му е студено, но виж къщата е друг въпрос.

# 22
  • Мнения: 3 251
Паркет. Сега съм с корк- родих се!!!
С мокет изтърпях само 3 години и се отказах вовеки да сложа подобно нещо - много е гадно и трудоемко  миенето му.

# 23
  • Мнения: 3 034
и ние сме в къща, хич не си помислям за мокет, имам стар дървен паркет (тукашния е по-скоро тип дюшеме, с дълги дъски), стои красиво, навсякъде съм го оставила гол и в детската само един детски килим ще взема - те са противоалергични и т.н.  Peace като бяхме под наем преди ми се гадеше от тея мокети - супер дебели, мръсотията часове смучене искаше, за да я изкарам изпод влакната и пак не бях сигурна колко съм успяла   Whistling

# 24
# 25
  • Мнения: 284
Паркет+килим Peace

# 26
  • Мнения: 22 843
Това е довода на съпруга ми. Ние ще живеем в къща и детската е на 2 етаж. Уж ще е отоплено, но никога не съм живяла в къща и не знам колко може да е топла.
Щом ще е на втори етаж няма от какво да се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 4 300
ПАркет+ килим. По евтино и лесно е да смениш килима, отколкото мокет. А и качествените мокети са много скъпи.
Ако те притеснява студа можете да сложите допълнителна изолация под паркета- например ОСБ или поджложка с фолио. А и както са казали на втория етаж в къща не е толкова студено.

# 28
  • Мнения: 1 174
Избрах мокет за детската стая.Вълнен и с вата за изолация.Самият мокет е много дебел и мисля, че няма да има проблем със студ и други - съдя по това, че съм живяла в стая с мокет и дълго време предпочитах да си лежа и играя по пода.За домашните работи от училище да не говорим - пак на пода. Simple Smile
На мен лично ми изглежда по-уютно и топло, когато стаята е с мокет, особено бебешката.
По отношение на чистотата - имам много мощна прахосмукачка, а дори и след 2-3, 5 години да се захаби, ще го сменя с друг или друга настилка, Simple Smile тъкмо ще сме минали "художническия" период. Heart Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Най-приятно е дюшеме за детска стая. У нас така направихме. И без покритие отгоре, дюшемето държи съвсем топло на пълзящо, лежащо по пода дете. До късна възраст, знаете, дечурлигата обичат да са на земята.
Сетне положих мокет с мишки, който се почиства съвсем лесно от всякакви размазани храни, напитки, слюнки и всевъзможни детски радости.
Намирам избора си за най-правилен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт