През НОЕМВРИ с бебе на ръце,тати вкъщи ще ме заведе

  • 15 009
  • 274
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
 Prosto Az много хубава новина , плюс това и ме интересува! Много добре сте решили да направите.
 Ние тъкмо тук напоследък с нашия тати обсъждаме темата за сключването на брак - за и против. То аз едвам от първия брак се отървах , че сега съм хукнала пак , ,ама нейсе Laughing Laughing Въпреки това , аз си мисля , че ви предстои нещо много хубаво.

 А за еднократната помощ и другите ми ти процедури , аз видях в темата на октомврийските мами , там общо взето са написани разни работи .
  

# 31
  • Варна
  • Мнения: 208
Диана сега виждам разликата в пелените - значи твоята е памучна. А бабите дето продават тук пелените са по-скоро изглеждащи като на Дита, но цвета си е баш като неоцветена вълна - бежово-кафяво. което не знам дали не е пак памучна де, но повече ми прилича на вълнена. Обаче сега се запалих по испанските одеалца и съм си харесала едно чисто бяло едно на картинки и едно не знам дали и то е испанско супер мекичко. Ако река да купувам и пелена ще ме изгонят от вкъщи.  Mr. Green

арабела аз се записах при д-р Харитонова от Манус Вита - Стоматологията. Доста добри отзиви съм чела за нея и колежки също ходят при нея и са доволни. И най- важното е че ми е близо тъй като аз живея зад Общината и ми е на 5 мин път пеша - даже и със слинга ако намеря като твоя мога да притичам в ная-големия студ.

# 32
  • Мнения: 33
ам... верно кога я превеждат тая помощ? и какво трябва да се направи за да я преведът? И... в същата сметка,в която майчинството превеждат ли ще е или ? М-Фейс ти си факира!
Просто Аз, попълват се документи, но сега дали са същите не знам...искат се акт за раждане, молба-образец, копие от акт за раждане и т.н. неща, не ги помня. Подават се в социалните и си чакаш парите по сметка (която ти посочиш).
[/q
Ето ви и пълната информация за самата процедура
Правото за получаване на еднократна помощ за раждане възниква от датата на раждането на детето и тя може да бъде поискана до 3 г. от края на месеца, през който е родено детето.
Документи, които се прилагат към молбата-декларация:
1.   оригинално удостоверение за раждане на детето;
2.   копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;
3.   удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца;
4.   лична карта.
Ред за изплащане на обезщетението:
Длъжностното лице, извършило плащането, отразява на гърба на оригиналното удостоверение за раждане някои данни, верността на които се удостоверява с подписа му и с печат, а именно: основанието за плащане, сумата, поредността на детето, за което е изплатена тя, датата на изплащане. Оригиналното удостоверение се връща на майката срещу подпис, а копие от него се прилага към молбата-декларация за отпускане на помощта.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 208
Дита  казвай бързо от де взе сладурската шапка  Mr. Green страхотно пухено нещо

# 34
  • София
  • Мнения: 614
Здравейте, момичета! Hug Преди малко се върнах, че нали бях на кардиолог, и не мога да ви смогна да ви изчета, кво правите вие, бе? При мен нещата вървят на добре - кръвното още не сме го укротили съвсем, но докторът абсолютно изключи възможността за прееклампсия. Ще пия хапчета и ще търпя до раждането, после би трябвало да се нормализира. Утре ще ходя пък при АГ-то да пуснем изследвания все пак и да видим кво ще правим с това мойто раждане. Та така....
Иначе използвах, че татито беше с мен, та се наплюсках здраво в един китайски ресторант и после - по магазините. Купихме разни неща -   ватирано горнище за изписването /ако дотогава не ми хареса нещо друго/ и   мнооого фешън боди /качвам ги тук, че ме мързи да ходя до албумчето/.  Взех и протектор за матрака - антиалергичен с ластик, покрива целия матрак. А аз си мислех, че тия протектори са като подлоганчетата  Laughing  Взех си и един пакет памперси Huggies за новородени от 2-5 кг., че знам, че трудно се намират, пък много ги хвалят, че единствено те не пропускали. Абе да има там, че после кой ще ходи да се разправя да ги търси....
Друго се не сещам сега, включително не помня преди малко като пих вода дали си изпих и хапчето с нея.... newsm78. Дано да съм го изпила, че ако сега пия още едно и станат две, ще колабирам пък от ниско кръвно. Абе шантава работа....

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 15:30 от tsetseto

# 35
  • Мнения: 324
Valenciq и аз съм чела добри отзиви за нея, но пък четох и че не приема нови пациенти.
Трябва и аз да отида тези дни и да видя дали ще ни вземе. Ти на място ли ходи да говориш с нея? Знаеш ли кога точно работи и има ли много хора?
Стоматологията и Общината и на мен са ми съвсем наблизо . Може да заформяме бебешки срещи значи  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 546
Дита  казвай бързо от де взе сладурската шапка  Mr. Green страхотно пухено нещо

Татито ни я донесе от Германия  Wink

# 37
Здравейте мами!!вчера ми беше гаден ден-хормони.ревах цял ден.стреснах нашия тати/как да му обесня че просто ми се плаче ,без причина/за един ден сте минали на нова тема,неможах да ви из4ета,но исках да се запиша. Hug
Да ви кажа за мамите .който нямат брак с татковците.бях свидетел на няколко пати в нашия родилен дом как тати и мама с ли4ните си карти при секретарката на родилното попалват едни декларации за бебо/тати препознава бебо/и с тези документи бебо полу4ава акт за раждане с имената на тати,независимо 4е не е женен за мама.много лесно и барзо,поне в Пловдив е така. Thinkingтакаче това е най-малкия проблем. ooooh!
да му мисля аз като моето бебе ще се води на бившия ми мъж/такав е закона/,но после ще ги садя и двамата-единия да се откаже ,а другия да го приеме. newsm78

# 38
  • Мнения: 98
И в София е така за двойките без брак.
Около мен няма нито една "официална" двойка - така, че е проверено.
ЕЕЕЕЕЦЦЦЦЦЦ Цеце-суперски нещица  Simple Smile
И аз съм се наплюскала яко...а как не ми се виси в офисааа.
Аз утре съм на лекар-ще дам инфо как е младежа.

# 39
  • Мнения: 14
 Лили 33  твоето бебе ще се води на бившия ти мъж , само  и единствено , ако не са мина ли 300 дни от датата на излизане на решението за развод! Не са ли минали 300 дни??

# 40
  • Варна
  • Мнения: 208
Цеце радвам се за добрите новини около тебе и че си по-добре. А нещата, които си купила  както винаги са страхотни.  Flutter

Ех Дита днес не ми върви - кой - каквото покаже е все нещо уникално и аз не мога да се снабдя с него - ама да знаете искрено ви завиждам  Blush

Време и аз да позабриша магазините ама все си викам че има още време и може другия месец вече да пуснат зимните намаления - ама надежди ....

# 41
  • София
  • Мнения: 2 844
Момичета, върнах се. Нито една от избраните от мен дати, според астролога, не били подходящи, та ми предложи други. Не знам, ще видим. Важното е, че за мен пък ми каза много хубави неща. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 160
Ох,Дес така ме наплаши с този Майчин дом,ама то човек където и да отиде,....знае ли какво да очаква,а аз мисля че  екъсно сега да си променям решението да раждам другаде.Дес,дано със сестра ти всичко да е наред,и да и остане само лошият спомен от тази болница и доктори.
Моят доктор не изражда и ме праща там,но ми препоръча да си платя и да си избера доктор,явно си се знаят що за лай.... Да ги хванеш и да ги са!!! fight

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 238
Ох аз от работа нямам време да напиша 2 реда.Та по въпроса с плевенското родилно една мама ми каза че докторите препоръчвали бял лигнин и ми каза да си взема такъв(това го свърших вече) и еднократни чершафи но от по-големите,защото по принцип са едни като подложки,но в предродилно незнаеш коя циганка е лежала на леглото преди теб и дали си е носела или чак дюшека е мокър(сори за гадното обяснение но си е факт,те уж акошерките подлагали наилони,ама все пак).Та мойте са големи горе долу като истински чаршаф с 300 зора ги открих тия чаршафи.А за дрешките ми мисля на първо време да взема от всичко по 4 броя(ританки,бодита,чорапки,гащеризончета,камизолки) и нещо връхно като жилетчици,а и една пелена за завиване,пък ако се наложи нещо друго ще ми носят.То аз не знам тоя багаж как ще го събера,защото моя е доста,пък и на бебо не е малко.Блазе им на мамите дето им искат само пелени и памперси.
Сладурка довечера снимки или утре,защото нямам фото сега.
А по въпроса за адресната регистрация,ми добре е да се смени преди да се роди бебока,че после са големи разправии,аз моята я смених сега за да може във всички документи вкл. болнични,картони и т.н да са с новия адрес,пък и бебето го записват там където е адрасената регистрация на майката.
Хайде пак да бягам че стана супер дълго.

# 44
  • Мнения: 1 100
И най- важното е че ми е близо тъй като аз живея зад Общината и ми е на 5 мин път пеша ...
Зад Общината ли, Valenciq?! Shocked Ама и ние сме там, до Св.Петка, и все там се въртяхме 3-те седмици през юли, може и да сме се разминавали. Другото лято може да си запознаем бебоците  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт