Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 септ. 2007, 13:17 ч.

Даите съвет!

• 507
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
Мами даите съвет защото вече не знам какво да правя.От 2-3 дни като се нахраним(той яде по 20 минути и заспива на шишето) ни е много трудно да се уригнем , но вече без значение дали сме се уригнали или не в момента в който го сложа да легне в креватчето започва да се напъва все едно има нещо дразнещо на гърлото и започва да връща и то доста.Дали може да е от млякото newsm78 ние се храним с НАН, защото така ни казаха  от болницата , че са го захаранили с нея и по-добре било да не я сменям веднага.А каква храна предпочитате да давате вие?Аз мислех да пробвам с Nitrolin Comfort 1 -била против колики (защото ни почнаха и те вече)-може ли да има връзка между коликите и това , че връща повече , че като се замисля почнаха по едно и също време.Ама колики имаме само между 22:30-24:30 часа а пак си връщаме на всяко ядене.
Моля помогнете , че вече луднах много Shocked

# 1
  • София
Да не би това напъване да е от коликите, а не от "нещо на гърлото"? Не е задължително винаги да плачат от колики, понякога само се напъват и ръмжат. Не може да е от марката мляко. Колко връща като количество? Нали не е по няколко пъти, така че да е върнал почти цялото кол-во мляко?

Пише се оригвам. Wink

# 2
Моя съвет е да го заведеш на детски лекар. Малката беше така като ни изписаха от родилното я заведохме на лекар и се оказа че е с рефлукс.

# 3
  • Мелбърн, Австралия
Връщането какво е на фонтан или на струйка по устичката ?

Възможно е бебето да преяжда. Когато преяде то връща ненужното Wink

Възможно е бебето да има рефлукс. Това е една клапа в стомахчето, която при повечето бебешори е незряла и те повръщат. Моята мома го имаше този проблем. Спря да повръща окончателно на годинката, а до 6 месец повръщаше по 20-на пъти на ден. Важното в този случай е бебето да наддава добре и да расте. Иначе за този проблем има специални млека, които са много по-гъсти от другите. Ние специално ползвахме Фризовом. Хубаво е да споделиш за повръщането с педиатъра ти.

Мляко не се сменя без причина. По принцип всяко бебе си има мляко и всяка смяна на млякото може да доведе до известни неудобства като засилено повръщане, отказ от хранене, запек и засилени колики. Затова те съветвам ако решиш да сменяш млякото пак да се консултираш с педиатъра си и да решите заедно към какво мляко да се насочите, а не да си правиш експерименти Wink

Ако бебето започне да повръща на фонтан и усетиш инстинктивно че нещо не е наред, на твое място бих отишла в бърза помощ или в пирогов. По-добре да се разходите напразно отколкото да изпуснете проблем  Hug

Heart Eyes

# 4
  • там където ме зове сърцето!!!
Бебето е много малко и е добре да го види лекар!Моя  син повръщаше след всяко ядене и аз си мислих в началото , че преяжда(беше на кърма), докато не се беше завадил на дава пъти и така ни поставиха диагноза ГЕР(беше  на 30 дни)!

# 5
  • Sofia-Pavlovo
И според мен трябва да го заведеш на лекар.Дано не е нещо сериозно. Praynig

# 6
  • София
 Ние също се храниме с НАН и съм много доволна.Всичко зависи от детето някои майки казват ,че от НАНа бебчетата им се запичали. При нас няма такъв ефект, а за коликите няма нещо, което да ги премахне съвсем, има капки които да ги направят по-леки. Аз давах какви ли не и накрая поръчах ИНФАКОЛ от, които имаше много добър ефект.

# 7
  • София
и ние повръщаме мляко,чай,водичка,но все мисля е от преяждане.
Оригвам,слагам в леглото и моментално повръща различно количество.
Но при нас е от 2-3 дни.Ако беше болест предполагам по-рано щеше да започне.

# 8
  • Sofia
Ако повръща много се обади на доктора. Ако е струйка, дори и няколко пъти, просто го слагай да спи настрани и му забърсвай устата, като го видиш... и му слагай нещо под главичката, че да не сменяш постоянно чаршаф.

# 9
  • София
При моето бебе това връщане на млякото започна от втората му седмица и веднага се обадих на педи и го заведох да го види. Няма нищо обезпокоително, каза тя, стига да не повръща на фонтан и да повърне същото количество, колкото е изяло. Това си е рефлукс, което не е страшно. Просто като го нахраниш, дори да е заспало, гушни го през мишничките с едната ръка, с другата подпирай дупето, а гръбчето да е опряно на твоя корем - така го разходи из стаята около 10-15 мин. за да му слегне храната. Не е гаранция, че като го сложиш в леглото няма да върне малко, но е по-малко вероятно.
За Нутрилон-Комфорт 1 - страшно съм доволна, че от НАН ми се запече и беше много тъжно.
Успех!!!

# 10
  • София
Много благодаря за съветите . Ами връща като му се стича на струя от устенцата а не на фонтан и не чак цялото количество но на мен ми се струва повече от нормалното което се е случвало до сега.А утре сме на лекър.И аз поръчах да ми донесат Infakol.Дано помогне.

# 11
  • Мелбърн, Австралия
Bobetto, от това което казваш няма място за притеснение, но за толкоз малко бебче винаги е добре да се направи консултация с педиатъра  Hug

# 12
Май е нормално да си върне това което му е дошло в повече, моето и на фонтан драйфа понякога... случва се.
За храната - аз му давам Аптамил 1, педиатърката ми го препоръча като най-доброто АМ. А за оригването и при нас не винаги става, но трябва да се опитваш по-настойчиво, по-дълго време го дръж изправен, тупкай по гръбчето и гали от долу на горе по гръбнака. Четох също че когато АМ има много пяна това пречи на бебчето после да се оригне, като правиш млякото го прави в гореща вода и не друсай бясно шишето ами по-леко така че да не се образува много пяна, а ако пак става я обирай. И го слагай винаги на една страна да спи...
поне това аз бих правила (всъщност аз го правя въпреки че не повръща често моят бебок)

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт