Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 септ. 2007, 21:32 ч.

предстоящо раждане и хемороиди

• 5 570
  • 21
  •   1
Отговори
Имам голям проблем и ще моля за съвет от препатили или знаещи!След първата ми бременност получих хемороиди които ми създават от време на време проблеми.Сега ми предстои да рода след около 10 дена а може и по-рано знае ли човек! Проблема е че съм отново в момента със надути и възспалени хемороиди след порядъчен запек който много трудно овладявам! Страшно съм притеснена как ще се ражда изобщо? Мажа ги със Долопрокт и чакам да се посвият ама съм сигурна че пак ще се изсипят навън при раждането!Има ли патили като мене и как се справихте?
Много ми е належащ съвет!

# 1
Пробвай бабешкия лек - МЕД  Peace

# 2
Прекрасно разбирам тревогата ти. Имах тежко и мнооого дълго раждане, но не мога дори да го сравня с болките от хемороидите след това. Спомням си, че плачех и молех съпругът ми да говори с лекарите да ме оперират, докато съм все още в болницата, че да се приключи най сетне. Опитвах какви ли не кремове и това, което ми помогна на мен беше смрадликата. Прибраха се за два дни, а бяха като грозд. Дано ти помогне и на теб.

# 3
Аз имах този проблем след раждането. Още в болницата ми изписаха "Индовазин - гел", с който мажех и много ми помогна.

# 4
  • София
Добре си започнала с долопрокта,комбинирай го с бани от смрадлика и всичко ще е наред.

# 5
Благодаря ви момичета за съветите!Това е стрешна гадост дано се свият и не ми направят мизерия по време на раждането!

# 6
бани от смрадлика и всичко ще е наред.
+Универтан.Невероятен ефект!  bouquet

# 7
А във смрадликата трябва да се кисна ли или може само да се обливам - щото не мога да седна в леген в момента все пак Rolling Eyes

# 8
А във смрадликата трябва да се кисна ли или може само да се обливам - щото не мога да седна в леген в момента все пак Rolling Eyes
По-добре е да се киснеш,ама и обливането върши работа! Simple SmileИ в по-хладка вода,не студена.

# 9
Аз мога да ти препопъчам хомеопатични лекарства, които със сигурност помагат. Родих преди месец и половина и някъде в осмия месец  ми излезе един голям тромбоцирал и страшно болящ хемороид. Ако си чела повече това беше 4 степен от общо четири. Ходих на лекар за това и ми каза, че единствения успешен начин е операция. АГ-то ми забрани да се оперирам в осми месец, та прибегнах към хомеопатията. За два дни болките спряха и вече до момента хемороида го няма. Прибра се постепенно, но от четвърта степен да изчезне мисля , че се нарича наистина ефикасно! Ако искаш да ти изпратя имената пиши на лични.

# 10
и мокри кърпички освен всичко изброено.

# 11
  • София
По-добре е да се киснеш,ама и обливането върши работа! Simple SmileИ в по-хладка вода,не студена.

Това с хладката вода не е нужно,с топла си е добре.

# 12
  • София
Извинявам се, че ще контрирам за топлата вода, но при мен безотказно действаше и продължава да действа всеки път като започне точна студената вода. За пръв път усетих хемороид в живота си едва след раджането.
Оттогава комбинирам при по-леки пристъпи обикновени мазила (мисля ,че няма особено значение коя марка) със студени душове, насочени точно към ануса, разбира се, за да не се простуди влагалището и пикочния канал. Резултатът идва до 5-6 дни, ако не съм реагирала навреме, или до 2 дни, ако веднага хвана бика за рогата.

В най-тежките моменти (след раждането) към гореизброените средства прибавях отвара от смрадлика и мехлем от билковата аптека, която е в една пресечка на Шишман - не помня коя улица, но на 1 или 2 пресечки от Гурко.

# 13
  • София
Мазилото се казваше "Мехлем при хемороиди", изписано на етикет, сякаш направен от обикновена хартия и лепнат с лепило "Рила". Светлозелен фон.

# 14
  • Mediterraneo
Това с хладката вода не е нужно,с топла си е добре.

Не, не е добре. Препоръчва се да се мие със студена, до хладка вода, в никакъв случай с топла  Naughty

Мен също много ме беше страх от второто раждане. За мой късмет хемороидите ми изобщо не усетиха, че раждам  Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт