Човещина за децата ни!!! Моля, подкрепете ни!

  • 24 157
  • 654
  •   1
Отговори
# 60
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз много ще замоля Ксения да се овладее и да не коментира неща, с които не е запозната.

# 61
  • Мнения: 3 423
С деца обаче по-лесно се шокират чувствителни лелки. Особенно ако са ходещи скелети. Защо не снимат интересно в каква мизерия живеят децата, съвсем здрави и нормални на една българска учителка или медицинска сестра (същите между другото, които ежедневно работят в подобни условия) . Убедена съм, че ще е не по-малко красноречиво. Crossing Arms
за пореден път се убеждавам, че нещо ти е сбъркан софтуера, лельо.

Странни птици сте. Смятам, че мненията на Ксения по
случая не показват въодушевлението й от чудесното
състояние на децата в този дом, а подхвърлят идеи и
за друг поглед върху нещата. Абсолютно съм съгласна
с цитираното по-горе мнение на Ксения, пък било то
квалифицирано като грешка на софтуера. Ако в този
дом живеят 50 забравени от и Бога деца, то в България
гладните, мизерстващите, битите и ограничаваните са
мноооого повече. Смехотворно ми се струва искането на
Джули мненията на Ксения да бъдат изтрити. Инфантилно.

# 62
  • Мнения: 2 232
Подписах, нямам думи, ръцете ми треперят , не мога да разбера как може да е истина това.просто нямам думи.Душата ме боли....

# 63
  • Мнения: 3 835
Лиске, не си права. Къде в България ги видя тези гладни, мизерстващи и бити деца. Искаш да кажеш, че децата на учителите са такива ли? Това са абсурдни неща. Не си чела внимателно, темата се казва: Човешко отношение. Това с една дума искаме за децата от Могилино. Защото са гледани като неодушевени предмети. Щом са слепи, значи няма нужда да се занимава никой с тях, значи са й глухи, щом не могат да ходят, няма слънце, разходки и движение за тях. Оставени са да деградират по най-нечовешкия начин. те са увредени, не им трябва прясна храна, витамини, плодове и зеленчуци, стигат им консерви. Директорката е била неграмотна и безотговорна. За какво говорим, за какво различно мнение. Те имат нужда от човещина и внимание, от грижи съобразени със състоянието им. От занимания, движение. не може Масларова да излезе и да каже: ...те толкова си могат.....този дом никак не е лош......и в същото време дома е пред закриване, директорката е уволнена и част от персонала е сменен. Ако всичко беше наред, нито ББс щяха да снимат, нито щяха да закриват дома и да уволняват персонал. Това са лъжи и прах в очите за да си запазят местата.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 18:01 от teo7777

# 64
  • Мнения: 5 228
Цял ден чакам имейла с потвърждението - няма го.  И в джънка го няма. Що така?

# 65
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лисо, става дума за това, че в тези домове би трябвало да се полагат адекватни грижи за тези по-особени деца.
Вместо това, влиза дете което е просто с увреден слух и след 9 месеца то вече е умствено и физически изостанало, много вероятно и психически не особено добре.

Вместо да се развиват способностите на децата, колкото е възможно, там те затъпяват прогресивно.
И умират на конвейр.

Това, надявам се, не се случва в домовете на учителките и лекарите, нали?

И е ненормално, министър на социалните грижи да казва, че "те толкова могат", че семействта им не ги искат и подобни простотии.

# 66
  • Мнения: 6 029

Странни птици сте. Смятам, че мненията на Ксения по
случая не показват въодушевлението й от чудесното
състояние на децата в този дом, а подхвърлят идеи и
за друг поглед върху нещата. Абсолютно съм съгласна
с цитираното по-горе мнение на Ксения, пък било то
квалифицирано като грешка на софтуера. Ако в този
дом живеят 50 забравени от и Бога деца, то в България
гладните, мизерстващите, битите и ограничаваните са
мноооого повече. Смехотворно ми се струва искането на
Джули мненията на Ксения да бъдат изтрити. Инфантилно.

Дразниш. Инфантилна - не. Просто не искам баш в тая тема да има заяждане.

Ти ИЗОБЩО гледа ли филма? Децата не са 50. Пробвай пак. Ти как ще помогнеш на децата? Или само устата са ти големи?

# 67
  • Мнения: 6 167
Лиска, да се сравняват здравите и прави деца на учители и медицински сестри с децата от Могилино е върха на цинизма.  ooooh!
тази петиция е конкретна за тези деца - 76 болни деца. 
и стига популизъм -  зная, че има много нуждаещи се хора, но не съм господ, но не съм и вечния сеирджия.
потресена съм  от този филм и искам промяна за тези деца. да ги преместят от този дом от гъза на географията
и да ги настанят там, където ще има специализирана помощ за тях.

на мен постингите на ксения не ми пречат - нито тези, нито за покривките й - една от многото тук списващи лелки. 

# 68
  • Мнения: 636
Eй странни птици сме хората ooooh! Даже и в такава шокираща тема ще има някой без работа да се прави на остроумен.
Ако не сте съгласни с петицията- не подписвайте. Но ако ви е потресла съдбата на тия нещастни деца- моля ви подкрепете.
Всички знаем какво блато е държавата ни и , че страдащите далеч не са само децата от тоя дом. НО! Това е тяхната тема, тяхната петиция- нека не превръщаме в поредното бля-бля.

# 69
  • Мнения: 6 029
Eй странни птици сме хората ooooh! Даже и в такава шокираща тема ще има някой без работа да се прави на остроумен.
Ако не сте съгласни с петицията- не подписвайте. Но ако ви е потресла съдбата на тия нещастни деца- моля ви подкрепете.
Всички знаем какво блато е държавата ни и , че страдащите далеч не са само децата от тоя дом. НО! Това е тяхната тема, тяхната петиция- нека не превръщаме в поредното бля-бля.


а именно. трудно ми е да разбера някои хора. честно.

# 70
  • Мнения: 3 423
И е ненормално, министър на социалните грижи да казва, че "те толкова могат", че семействта им не ги искат и подобни простотии.

Ти как ще помогнеш на децата? Или само устата са ти големи?

Устата ми са големи, но не си ме избрала, за
да ти защитавам правата. Виж, избраниците
откровено се гаврят с всичко, казват, че те си
могат толкова, кучетата си лаят, керванът...
Няма смисъл да ми се нахвърляте, само защото
съм си позволила да съм съпричастна и към това
на Ксения мнение. На всички ни е ясно, че това,
което показва филмът, е нечовешко, престъпно,
че оправданията за състоянието на децата не е
адекватно. Пак повтарям. Ксения отвори и други
прозорчета от темата. Да, странни птици сме хората.

Дано има смисъл от петицията.

Ти, Джули, как ще помогнеш? Освен подпис в петицията?

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 18:44 от Liska

# 71
  • Мнения: 3 423
Впрочем, всичките тези адресати пият и ядат
заедно по коктейли и гледат да не си мътят
водите, ако схващате за какво става въпрос.
На страницата на Гиньо Ганев се блещи надпис:
"Светлина, а не сянка върху правата на човека".
Защо петицията не е и до господина Ганева, а?
Защо не са заговорени и международните институции?

# 72
  • Мнения: 6 029
Ти, Джули, как ще помогнеш? Освен подпис в петицията?

не знам още. имам нещо наум... искам да отида там. да ги прегърна. но не съм убедена, дали това не е заради собственото ми его.

# 73
  • Мнения: 3 835
Край, стига, няма да позволя да превърнете темата в лични нападаки! Лиска е подписала петицията, точка. Казала си е мнението, вярно, невярно, пак точка. Джули, без подобни крайни и емоционални изхвърляния. Нито са нужни някому, нито водят до някъде.

Благодаря! Hug

# 74
  • Мнения: 3 423
Ти, Джули, как ще помогнеш? Освен подпис в петицията?

не знам още. имам нещо наум... искам да отида там. да ги прегърна. но не съм убедена, дали това не е заради собственото ми его.
Прекрасно! Приеми моите поздравления!

Общи условия

Активация на акаунт