Новото списание Amica

  • 12 803
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 540
Рекламата на това списание ми вдъхна надежда, че ще е наистина нещо различно в сравнение с останалите на пазара. Днес откъснах седем лева за това списание от джоба си, за да задоволя женските си прищевки. Отварям го с надежда, ама първите 14-15 страници са само реклами  Confused Ще продължа с разлистването през деня, но засега не съм на мнение, че е по-различно от останалите списания.
Има ли някой друг, който да е прежалил скромната сума от 7 лв за това списание? Какви са ви мненията?

# 1
  • Мнения: 13 512
Аз съм го гледала на италиански. Нищо особено.Сега на български ли излиза? От типа на Грацията е.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 815
А има ли пак някакви подаръци, както на Грацията?

# 3
  • Мнения: 794
Сутринта си купих списанието...

Сега ми  стои  на бюрото - неразопаковано.. Голямо изкушение  Wink

Вие прелситихте ли го вече?

Надявам се да има повечко интересни статии (тип "Жената днес") ...

 Wink

# 4
  • Мнения: 1 540
Не, няма подаръци.

# 5
  • Мнения: 1 540
Седем минутки закъсня  с темичката Wink /и аз пуснах една маалко по-рано/

Моето го разопаковах - хм... реклами...

# 6
  • Мнения: 2 132
Айде почвай да четеш и да кажеш после да го купуваме ли, че 7лв струва  Laughing
Преди сигурно 15години като бях дете, сестра ми си купуваше италианския брой. Нищо не разбирахме, но гледахме рекламите и миришехме мострите на парфюми  Laughing

# 7
  • Мнения: 13 512
А италианското има Sad

# 8
  • Мнения: 1 540
Обикновено първите броеве на списанията са малко "по-така", тоест дават подаръци, поне мостри. Ама тук - йок...

# 9
  • Мнения: 1 541
Само аз ли нещо не схващам смисъла на рекламата на това списание?!?
А тези подаръци ползвате ли ги наистина? Аз никакъв смисъл не виждам да ми "пода,яват" разни супер долнопробни чантички и прочие. Като ще подаряват нещо, поне да е хубаво. В чужбина списанията имаха наистина добри такива ексти, вкл. очила, бански и прочие, някои от които наистина стават за употреба, но от тук всичките неща са ми малко  Confused

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:11 от *MILADY*

# 10
  • Мнения: 1 540
Хей, има цитати на любими фрази на БГ Мамма  Laughing

Хайде да ги споделя с вас -

"Понякога стоя и си мисля... А понякога просто стоя."
"Често по пътя от грозно патенце до красив лебед жената се превръща в гъска."
"Ако искаш да разбереш истината за някого, не питай него."
"Научи правилата, за да можеш да ги нарушаваш."
"Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш."
"По-добре бъди невярна, отколкото вярна с нежелание."
"Господи, дай ми търпение, но го направи веднага!" - това сигурно е от "Искам бебе" Wink
"Лек за всичко е солената вода - пот, сълзи или морето".
"Хубавото на лошото и лошото на хубавото е, че винаги свършват."

# 11
  • Мнения: 4 202
Да, купих си го.
Хубаво е, стилно, няма шарении като в Космополитън и Грация, например.
Текстовете също не са лоши.
Може да му дам още един шанс, ще видим.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Някой каза, че е видял на страниците му барабалекс.

# 13
  • Мнения: 794
 Mr. Green
Отоврих го
Simple Smile)
 
какво да се прави любопитство..

# 14
  • Мнения: 4 202
Някой каза, че е видял на страниците му барабалекс.

Може и аз да съм я видяла, но като не знам как изглежда  Wink

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
преди десетина години си купувах италианското и то главно заради модните страници и миниатюрките на парфюми  Blush /имам и една бронзираща пудра /все още - защо ли не съм я хвърлила  newsm78, не ставаше нещо  Tired/ Безобразие е да няма поне ароматизирани страници  Crazy пък какво остава парфюм да очаквам  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 1 540
Още съм в началото на списанието, така че не знам дали има ароматизирани страници, но нито списанието мирише на хубаво, нито се напипват някакви мостри, каквито и да били.

# 17
  • Мнения: 4 202
Няма мостри

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
Още съм в началото на списанието, така че не знам дали има ароматизирани страници, но нито списанието мирише на хубаво, нито се напипват някакви мостри, каквито и да били.
сега често ги правят залепени стикери на страниците или като мокри кърпички, не са обемни. А преди не мостри, а миниатюрки имаше  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 386
аз си го купих вчера и съм много разочарована. за 7 лв можеха да се постараят повече. избива ги на някакво интелектуалстване тип списание 1, някакви големи бели полета? не се зачетох в нищо. вярно е много страници, но и прекалено много реклами newsm78

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Някой каза, че е видял на страниците му барабалекс.

Може и аз да съм я видяла, но като не знам как изглежда  Wink

И аз не знам как изглежда. Някой може да покаже.

# 21
  • Мнения: 386
Още съм в началото на списанието, така че не знам дали има ароматизирани страници, но нито списанието мирише на хубаво, нито се напипват някакви мостри, каквито и да били.
сега често ги правят залепени стикери на страниците или като мокри кърпички, не са обемни. А преди не мостри, а миниатюрки имаше  Crossing Arms

преди десетина години си купувах италианското и то главно заради модните страници и миниатюрките на парфюми  Blush /имам и една бронзираща пудра /все още - защо ли не съм я хвърлила  newsm78, не ставаше нещо  Tired/ Безобразие е да няма поне ароматизирани страници  Crazy пък какво остава парфюм да очаквам  Crossing Arms
Обикновено първите броеве на списанията са малко "по-така", тоест дават подаръци, поне мостри. Ама тук - йок...
момичета, моля ви, не се излагайте. с добро го казвам - мострите, ароматизираните страници на парфюмите, дамските превръзки или каквото и да било НЕ се "подаряват" от списанието. това са платени страници на рекламодатели и ако няма такива това не е защото от списанието са стиснати или не ви обичат, а просто не е имало рекламодатели, които да са искали да направят такива "вложки". просто този брой нямат такива рекламодатели.
много ми е странно като наричат нечия рекламна кампания за популяризирането на шампоан и балсам например "подаръчета". по едно време даже "жената днес" наричаха платените си вложки "подаръци"  hahaha

# 22
  • Мнения: 4 202
аз си го купих вчера и съм много разочарована. за 7 лв можеха да се постараят повече. избива ги на някакво интелектуалстване тип списание 1, някакви големи бели полета?

То и това им е целта, а в екипа им има хора от списание 1

# 23
  • Мнения: 1 540
момичета, моля ви, не се излагайте. с добро го казвам - мострите, ароматизираните страници на парфюмите, дамските превръзки или каквото и да било НЕ се "подаряват" от списанието. това са платени страници на рекламодатели и ако няма такива това не е защото от списанието са стиснати или не ви обичат, а просто не е имало рекламодатели, които да са искали да направят такива "вложки". просто този брой нямат такива рекламодатели.
много ми е странно като наричат нечия рекламна кампания за популяризирането на шампоан и балсам например "подаръчета". по едно време даже "жената днес" наричаха платените си вложки "подаръци"  hahaha

Той и лизинга не е същински лизинг, ама му викат лизинг. Хайде да не се хващаме сега за дребни неща.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
момичета, моля ви, не се излагайте. с добро го казвам - мострите, ароматизираните страници на парфюмите, дамските превръзки или каквото и да било НЕ се "подаряват" от списанието. това са платени страници на рекламодатели и ако няма такива това не е защото от списанието са стиснати или не ви обичат, а просто не е имало рекламодатели, които да са искали да направят такива "вложки". просто този брой нямат такива рекламодатели.
много ми е странно като наричат нечия рекламна кампания за популяризирането на шампоан и балсам например "подаръчета". по едно време даже "жената днес" наричаха платените си вложки "подаръци"  hahaha

платени вложки може да са за тях, но за мен са си подаръци влизащи в цената на списанието. Че то и рекламните страници са им платена реклама и се постараха с тях да си запълнят броя, пък не можаха една превръзка или пликче чубрица да сложат  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 386
момичета, моля ви, не се излагайте. с добро го казвам - мострите, ароматизираните страници на парфюмите, дамските превръзки или каквото и да било НЕ се "подаряват" от списанието. това са платени страници на рекламодатели и ако няма такива това не е защото от списанието са стиснати или не ви обичат, а просто не е имало рекламодатели, които да са искали да направят такива "вложки". просто този брой нямат такива рекламодатели.
много ми е странно като наричат нечия рекламна кампания за популяризирането на шампоан и балсам например "подаръчета". по едно време даже "жената днес" наричаха платените си вложки "подаръци"  hahaha

платени вложки може да са за тях, но за мен са си подаръци влизащи в цената на списанието. Че то и рекламните страници са им платена реклама и се постараха с тях да си запълнят броя, пък не можаха една превръзка или пликче чубрица да сложат  Crossing Arms

ох. да не мислиш, че превръзките или чубрицата са без пари? и че да ги сложиш не струва нищо допълнително към рекламната страница? или че заради теб точно сега някой ще реши да рекламира дамски превръзки, за да се чувстваш удовлетворена от парите, които си дала за списание?
според мен списанията продават това, което журналистите и фотографите са направили и затова си купувам някои от тях, не заради рекламата вътре - тя е необходимо зло.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
shakira, shakira! на различни езици говорим Stop

# 27
  • София
  • Мнения: 3 109
Аз съм сред прежалилите седемте лева. С или без подаръци, за мен списанието не струва. И тъй като доскоро бях magazine-addicted- в смисъл, че купувах почти всичко, което излиза на пазара, това разочарование още повече затвърди у мен решението да престана да си харча парите за глупости.

Иначе за самото списание: претенциозно, много малко текст, който нищо не казва, и обилно почерпен материал от Интернет-форумите, което за мен е признак за липса на всякакво творчество.

# 28
  • Мнения: 963
Въх! Хайде още някой от прежалилите пари да сподели  Praynig  ... Аз се бях засилила, ама колкото повече чета (пък и толкова малко отзиви има  Confused ), толкова повече се ядосвам...
Не е честно пък да не мога едно списание да си харесам... Пък и е неудобно някак да крада всеки месец Maxim-а на половинката  Mr. Green (М/у другото Maxim се списва от част от много стария екип на Егоист и ако нямате нищо против голите каки, хич не е лош  Crazy ).
Та, ако може - ще се радвам на още отзиви за Амика, моля!
Поздрави!   bouquet

# 29
  • Мнения: 4 300
Въх! Хайде още някой от прежалилите пари да сподели  Praynig  ... Аз се бях засилила, ама колкото повече чета (пък и толкова малко отзиви има  Confused ), толкова повече се ядосвам...
Не е честно пък да не мога едно списание да си харесам... Пък и е неудобно някак да крада всеки месец Maxim-а на половинката  Mr. Green (М/у другото Maxim се списва от част от много стария екип на Егоист и ако нямате нищо против голите каки, хич не е лош  Crazy ).
Та, ако може - ще се радвам на още отзиви за Амика, моля!
Поздрави!   bouquet
Чакам със затаен дух кога ще направят женско списание със смислени статии. Дори в Плейбой има интересни интервюта и статии наред с голите каки.
А в женските списания...отврат- реклами на безумно скъпи стоки ( нямам нищо против обувките за 900 лв, но те така и така не са много на пазара, ако някой реши да си купува такива 100% знае къде да ги намери), скучни статии от рода на "как да бъдем перфектната любовница", "за флирта в офиса", "как да отслабнем" и прочие тийнейджъсрки тъпотии. И освен безумния подбор на темите на всичкото отгоре ги пълнят с глупави  съвети- например за да отслабнете не яжте хляб. Еми това всеки го знае. За да свалите мъжа си купете нови прашки. Да да.
Обикновено давам шанс на новите списания, но повечето си остават само с шанса. Дори Ева е по добра- там поне има интервю с някой успял човек, понякога дори е и интересно Laughing
С две думи Амика-та е събрала лошите черти на женските псисания+ 1-2 безуспешни според мен интелектуални напъна ( като например статия със снимки на простряно пране по балконите, по принцип си е социален феномен у нас, но е поднесено много постно и скучно). Фотосесиите може би са професионални, но честно казано са орекалено изчанчени за моя вкус, а и са доста, може би половината списание. За рекламите на безумно скъпи стоки писах вече. Колие за 7 000 и кусур...айде нема нужда.

# 30
  • Мнения: X
Вдигам кръвно само като го погледна - яд ме е за седемте лева, които дадох. ooooh!
Определено ще си остана само с този брой. Stop
Препълнено с реклами, бели страници с безумно малки снимки (тежи пущината, като я вдигнеш да погледнеш по - отблизо), претенциозни статии.
 Crossing Arms

# 31
  • София
  • Мнения: 1 654
Разубедих се, а и вчера в градинката беше захвърлено едно...или е дотежало или пък не си струва да се пази Wink

# 32
  • Мнения: 1 885
Нямам намерение да го купувам! Особено след като прочетох мненията ви!

Абе пусто да остане и аз обичам да има мострички в списанията...

Явно концепцията им е такава - интелектуален  подарък за душата... ама са забравили колко малка е България

# 33
  • София
  • Мнения: 3 109
Не е честно пък да не мога едно списание да си харесам... 

За мен ЕВА и ROUGE са все още доста четивни. Поне интервютата им са интересни и все пак имат доста текст.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 634
И аз го купих. Много харесвам италианските списания, нищо, че не чета италиански. Laughing
Когато ходи някой в Италия, винаги моля да ми донесат някое. Но тези българските версии нещо не са ми по вкуса. Макар, че текстовете в Амика ми допаднаха, едва ли ща си купя второ.

# 35
  • Мнения: 4 916
Не ми хареса  Sick никак даже.

# 36
  • Мнения: 963
Значи чакането за читаво списание продължава...  Tired
sweetkids_mama, в Ева май ми допадат само интервютата... и то не винаги. Т.е. макар да има повече текст от други списания, аз чета половината, примерно.  Confused  Пределно ми е ясно, че никой няма да направи списание, което да е изцяло съобразено с вкуса ми  Mr. Green , но... Като чета мненията се убеждавам, че не съм само аз, дето иска нещо смислено.
Виж, за ROUGE си признавам, че не ми е попадало в ръчичките.  Crazy
liebesbaer, ако знаеш как обичам да си намирам списания по градинките!  Laughing  Често се случва, не само с Амиката.

# 37
  • Мнения: 211
Хм, дали да дам 7 лв. за поредното българско списание от 30 страници пълни с крадени рекламни колажи и идеи или да дам 6 лв. за Vogue от преди 2-3 месеца-100 страници+приложение.

# 38
  • Мнения: 2 673
няма да си го купя, отдавна се отказах да купувам безинтересни реклами

# 39
  • Мнения: 857
Аз го взех и го прочетох...поне това което имаше за четене Confused
Опредлено не ме впечатли особено, за мен списание номер 1 за България си остава Ева!

# 40
  • Мнения: 794
Каквото и да си говорим, готино списание за жени в БГ няма според мен...

Искам дамски вариант на "Макс"  Mr. Green - готини статии + готини мъже  Simple Smile ("Плейбой" стана много скучно напоследък, липсва му идея  някак....)

# 41
  • Мнения: 3 312
пуснете анкета - кое списание 4етете (купувате) Peace

# 42
Amica е супер списание! Веднага си го купих, щом излезе и съм очарована! Просто няма друго такова женско списание на пазара! Секси, забавно, стилно, какво повече искате, момичета?

# 43
  • Мнения: X
Amica е супер списание! Веднага си го купих, щом излезе и съм очарована! Просто няма друго такова женско списание на пазара! Секси, забавно, стилно, какво повече искате, момичета?
Ние на гости не се връзваме Wink

# 44
  • Мнения: 5 317
Преди сигурно 15години като бях дете, сестра ми си купуваше италианския брой. Нищо не разбирахме, но гледахме рекламите и миришехме мострите на парфюми  Laughing
и аз го правех това,а рекламите ги лепях по стените. Mr. Green

Българското издание още не съм го купувала.

# 45
  • Мнения: 231
Доста се лутам преди да избера женско списание днес си купих  "Коса" стори ми се че е добро
но ще го разгледам по обстойно бях се засилила и аз за  "Амика" но четейки форума се разубедих
 

# 46
  • Мнения: 4 358
Никакви подаръци, никакви мостри, пълно с реклами #Cussing outНе ми хареса. Мислех да сменя неизменния Cosmopolitan обаче йок - не става. Оставам засега на Космо. Peace

# 47
  • DE
  • Мнения: 967
И на мен не ми харесва!
Същото като Грация!

# 48
  • DE
  • Мнения: 967
Засега най-интересното списание за мен е Вирджиния!

# 49
  • Мнения: X
Засега най-интересното списание за мен е Вирджиния!
Shocked Излезе ли?!
Чакам го от средата на месеца!!!! Twisted Evil

# 50
  • DE
  • Мнения: 967
Засега най-интересното списание за мен е Вирджиния!
Shocked Излезе ли?!
Чакам го от средата на месеца!!!! Twisted Evil
Излезе със закъснение!

# 51
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Какво е това Вирджиния? За първи път го чувам? Blush Колко пари е и добро ли е? Аз купувам което ми хареса на репа, последно си купих Ева, и за 6 лв. пълни глупости има само. Tired

# 52
  • Мнения: X
Какво е това Вирджиния? За първи път го чувам? Blush Колко пари е и добро ли е? Аз купувам което ми хареса на репа, последно си купих Ева, и за 6 лв. пълни глупости има само. Tired
Списание джобен формат (А5) - 2.19 лв. Има клюкинки, диети, полезни съвети, тестове....
Аз го купувам от повече от година и не съм съжалила за нито един брой Wink

# 53
  • Мнения: 14 483
Какво е това Вирджиния? За първи път го чувам? Blush Колко пари е и добро ли е? Аз купувам което ми хареса на репа, последно си купих Ева, и за 6 лв. пълни глупости има само. Tired
Списание джобен формат (А5) - 2.19 лв. Има клюкинки, диети, полезни съвети, тестове....
Аз го купувам от повече от година и не съм съжалила за нито един брой Wink


нещо като джой, значи? и анна, но джоя е по-добър от анната.

# 54
  • DE
  • Мнения: 967
Какво е това Вирджиния? За първи път го чувам? Blush Колко пари е и добро ли е? Аз купувам което ми хареса на репа, последно си купих Ева, и за 6 лв. пълни глупости има само. Tired
Списание джобен формат (А5) - 2.19 лв. Има клюкинки, диети, полезни съвети, тестове....
Аз го купувам от повече от година и не съм съжалила за нито един брой Wink


нещо като джой, значи? и анна, но джоя е по-добър от анната.
Вирджиния е по-добро от Джой и Анна

# 55
  • Мнения: 1 885
Пфууу разгледах го като ходих у майка ми... Ми то наистина е ужасно.. Само тъпи снимки на някви модели, 10 реклами на различни видове спирали и текст, който ще прочета за максимум половин час.
Голям боклук!

# 56
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Благодаря момичета, ще го изпробвам това Вирджиния. Grinning

# 57
  • Мнения: X
Благодаря момичета, ще го изпробвам това Вирджиния. Grinning
Дори да не ти хареса, не губиш много - 2.19 не са 7 лв Mr. Green
А иначе и аз смятам, че е по - добро от Анна и Джой Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 2 164
Днес много се чудих дали да не си го взема. Обаче след като видях каква е тухла, а има заглавията само на четири или пет статии на корицата се разубедих. Предположих, че ще е пълно с реклами и май не съм сгрешила.

# 59
  • Мнения: 14 483
Благодаря момичета, ще го изпробвам това Вирджиния. Grinning

и аз Grinning

# 60
  • Мнения: 1 107
Като чета какво са написали момичетата по-горе май това е още едно списание, кето няма да си купя....

# 61
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Тъпотийка! Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 794
Е, на мен ми хареса...


Най-накрая малко смислени и интересни статии...различни от масовките тип "ексклузивно интервю"  #Crazy

Има доста "скъпи" fashion страници (обувки, дрехи), но какво да се прави, това е неизбежно....

# 63
  • София
  • Мнения: 595
 И на мен ми допадна, но не съм чак възхитена. текстовете са интересни, различни, далече от масовката, будят размисли, предизвикват. Но за тази цена и за целия обем страници  текстът е много малко. А рекламите на луксозни стоки-прекалено, прекалено много. Може би ще си го купя пак. Но не съм сигурна....

# 64
  • Мнения: 4 202
Е, на мен ми хареса...


Най-накрая малко смислени и интересни статии...различни от масовките тип "ексклузивно интервю"  #Crazy

Има доста "скъпи" fashion страници (обувки, дрехи), но какво да се прави, това е неизбежно....

Добре че се включи с този отговор, че вече си мислех, че аз нещо не съм наред  Wink

# 65
  • Мнения: 186
И аз отдавна спрях да си купувам подобни списания.Прочетох тук,че Вирджиния било интересно ,а и на ниска цена .Като излезе,ще си го взема,стига да го продават.Установих ,че в различните градове ,продоват различни заглавия,зависи от  разпространителите.В момента съм в Плевен и да се надявам,че това ще го има тук.Благодаря ви момичета за коментарите и оценките!Така човек по-лесно се ориентирва из българската преса.

# 66
  • Мнения: 45

На мен много ми хареса.Може да са много рекламите , но са много хубави.Има известен хумор с препратките към миналото.Според мен е много стилно

# 67
  • Мнения: 1 313
Купих го на втория ден след като излезе. Прелистих го, не ми хареса и дори като пътувахме за почивните дни не се сетих да го вземе. Но ми направи впечатление, че е доста различно от останалите като подредба и стил на статиите. Хареса ми, че е различно, но не е моя тип списание. Повечето статии са съвсем кратки - само се споменава за нещата, а аз обичам да чета повече.

# 68
  • Мнения: 14
Определено не ми харесва. Опитът да се наложи с висок стил и изискана аудитория не е успешен. За пореден път нищо новаторско – събирана информация оттук оттам. Жалко за Главните има редактори с образования от Йеил, Харвард и т.н. Пълен балон създаден с цел печалба и организиране на партита по случай новото "невероятно" списание. Между другото в Италия струва 3?.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 817
Не ми хареса, освен един подбор от Сандра Клинчева, та сега смятам как да подредя бюджета и да си купя едни черни обувки на Pollini и прилежащата им чанта!

Ще спра да купувам тези списания!!! smile3511 smile3511 smile3511

# 70
  • Мнения: 61
 Naughtyна мен не ми хареса списанието,не бих си го купила отново

# 71
  • Мнения: 2 407
Мисля все пак и аз да си го купя-но доста скъпа цена 7лв Shocked

# 72
  • Мнения: 281
Между другото в Италия струва 3?.

Какъв е тиражът му в Италия? И колко е една страница или фолио реклама на Amica Italia?
Знаете ли каква е себестойността на списанията от този тип и колко струва хубавата хартия? Едно списание се издържа главно от рекламата в него.
Онзи ден си купих италианският Вог - 628 страници + 266 страници приложение. Блъскано е с реклами. А цените за реклама там са...Струва 5 евро.

Нормално е Amica да струва 7 лв.


 

# 73
  • Мнения: 249
не ми хареса Sad няма да повторя покупката. Единственото списание което си купувам редовно и е на добра цена е JOY - 2.45lv  bouquet

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 277
Леле-моята приятелка е бясна как се е набутала с това Амика, ама какво да се прави-веднъж се прецаква човек и край! Аз си чета Максимум и съм супер доволна Grinning Лошото е, че и издателите му се изтарикатиха (сигурно заради увеличението на кашкавала и сиренето) и го направиха от 5 на 6 лв. Grinning Grinning Grinning

# 75
  • Мнения: 794
Аз си купих вчиските броеве до сега и съм доволна...ама МНОГО  Simple Smile

Изобщо не смятам, че е набутване

# 76
  • Мнения: 1 432
Пълен боклук  Mr. Green Никога пове4е няма да го купя  Twisted Evil

# 77
  • Мнения: X
Аз си купих вчиските броеве до сега и съм доволна...ама МНОГО  Simple Smile

Изобщо не смятам, че е набутване
"Всичките броеве" не са ли два-три?Wink Hug

# 78
  • Мнения: 794
Точно три са.

# 79
  • Мнения: 281
Пълен боклук  Mr. Green Никога пове4е няма да го купя  Twisted Evil
Какво означава "пълен боклук"?

# 80
Българската Amica ми хареса. Много при това. Купувала съм си Грация и Космо, че и прословутия Максимум, разлиствала съм Ева. На повечето места се натъквам на преводни статии, които си личат от километри и въобще не стават за българските читателки. Натъквам се и на общо взето безсмислена шарения, която дразни окото. Взех си Амиката от любопитство и най-вече защото на корицата не лъщеше надпис "10 начина да влезете в леглото на чичо Минчо от горния етаж" или "15 съвета за бързо отслабване, докато си оформяте веждите в маршрутката".

Претенциозно е, признавам. Има адски много реклама, която започна да ме дразни в последния брой. Харесват ми фотосесиите, рубриката Стори ди мода, статиите. Някой по-рано в темата спомена, че текстовете провокират и са малко по-различен поглед върху нещата. Да, няма ги нашите псевдо-знаменитости, които споделят как отслабват, правят секс или си бършат носа, но пък имаше статия за женските затвори, за дискриминацията откъм асортимент по бутиците и за панелната любов. Има място дори за модерно изкуство - инсталациите, показани в последните два броя, бяха впечатляващи. Харесвам дори закачката с албум на броя - компилация от песни, които да слушаш, както и цитатите на известни личности, включващи в себе си определена дума. Откровено казано, двете странички с истории тип "лична драма" ги пропускам, защото са ми твърде лигави, а отговорите на "експертките" откровено ме дразнят.

Уви, текстовете са малко и за мое огромно разочарование от брой 1 към 3 ми се струват все по-малко, при това за сметка на рекламата, а не на фотосесиите и представянето на аксесоари и бижута. Сигурно ще ви зарадва фактът, че в 3-ти брой имаше от "подаръчетата", за чиято липса някои толкова съжаляват. Засега планирам да си купувам списанието всеки месец и се чудя кога точно ще излезе януарският брой.

# 81
  • Мнения: 3 830
Българската Amica ми хареса. Много при това. Купувала съм си Грация и Космо, че и прословутия Максимум, разлиствала съм Ева. На повечето места се натъквам на преводни статии, които си личат от километри и въобще не стават за българските читателки. Натъквам се и на общо взето безсмислена шарения, която дразни окото. Взех си Амиката от любопитство и най-вече защото на корицата не лъщеше надпис "10 начина да влезете в леглото на чичо Минчо от горния етаж" или "15 съвета за бързо отслабване, докато си оформяте веждите в маршрутката".

Претенциозно е, признавам. Има адски много реклама, която започна да ме дразни в последния брой. Харесват ми фотосесиите, рубриката Стори ди мода, статиите. Някой по-рано в темата спомена, че текстовете провокират и са малко по-различен поглед върху нещата. Да, няма ги нашите псевдо-знаменитости, които споделят как отслабват, правят секс или си бършат носа, но пък имаше статия за женските затвори, за дискриминацията откъм асортимент по бутиците и за панелната любов. Има място дори за модерно изкуство - инсталациите, показани в последните два броя, бяха впечатляващи. Харесвам дори закачката с албум на броя - компилация от песни, които да слушаш, както и цитатите на известни личности, включващи в себе си определена дума. Откровено казано, двете странички с истории тип "лична драма" ги пропускам, защото са ми твърде лигави, а отговорите на "експертките" откровено ме дразнят.

Уви, текстовете са малко и за мое огромно разочарование от брой 1 към 3 ми се струват все по-малко, при това за сметка на рекламата, а не на фотосесиите и представянето на аксесоари и бижута. Сигурно ще ви зарадва фактът, че в 3-ти брой имаше от "подаръчетата", за чиято липса някои толкова съжаляват. Засега планирам да си купувам списанието всеки месец и се чудя кога точно ще излезе януарският брой.

Абе ти да не би да работиш за това списание?
Това списание не е с нищо по-различно или по-интересно от останалите от този тип на пазара. Тези пари, които дават за това списанийце, са си чисто и просто хвърлени на вятъра....За лъскавите му страници и рекламите. Предпочитам да си купя някое списание за обзавеждане, защото там има поне какво да се научи и може наистина да ми е полезно .

# 82
  • Мнения: 6 615
И аз не бих си го купила пак.

# 83
Не, не работя за Amica, но списанието ми харесва. Занимавам се с журналистика в печатна медия, но не в женско лайфстайл списание. Толкова по въпроса.

Склонна съм да се съглася, че Amica не предлага особено повече на пазара от другите подобни списания, но определено предлага по-малко в направление таргет аудитория "незадоволени тийнейджърки" (тук отбелязвам, че не вкарвам жените от форума в подобни или в каквито и да е други категории). Има интересни статии, непреводни (искам да подчертая това), мисля, че отбелязах няколко от тях. Има изчистен дизайн - нещо, което ми доставя огромно визуално удоволствие на фона на Грацията, която прилича повече на колаж от кръпки, отколкото на списание. Харесвам и фотосесиите на аксесоари, което ми напомня фотографския поглед върху бижутата от последния брой. Дами, всичко е въпрос на вкус и аз без да се замислям давам 7 лв. от мизерната си заплата. Още повече, че когато реших да експериментирам с това списание, не очаквах нищо. Вероятно заради това изненадата ми беше приятна. Но още веднъж отбелязвам, че всичко е въпрос на вкус и това, че на мен инсталациите със столовете от последния брой са ми харесали и по някакъв начин са обогатили общата ми култура, в никакъв случай не означава, че някой друг трябва да мисли по същия начин.

Разбира се, има неща, които не ми харесват в нашенската си Амика, но това са ми бели кахъри, а и някои от тях също съм ги споменала. Впрочем шарените писания по-скоро дразнят окото, отколкото да акцентират върху каквото и да било. But then again - всичко е въпрос на вкус.

# 84
  • Мнения: 9 865
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

# 85
  • Мнения: 289
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

На мен също. Хайде, Beth, да се залавяме Wink

# 86
  • Мнения: 9 865
Fiama, аз бих се заловила, но инвеститори не познавам.
Малко извън темата, извинете! Rolling Eyes

Нещо за Амика!

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 11:26 от Beth

# 87
  • Мнения: 452
като бях тийнеджърка си го купувах понеже ,учех италиански и превеждах от него разни статии-после в един момент изведнъж нещо ми светна като видях цярата грамада натрупани списания и изведнъж осъзнах ,че за този куп списания сумата е доста солидна и за тази сума бих могла да имам по- смислени неща от купчина ненужна хартия - оттогава - не купувам списания !!!!!!!!!!Предпочитам книги ,или да дам 5 лева за модерна чиния ,или за някакъв шампоан ,за прах за пране ,за чорапогащник,за гащи- но не и за списание!Струва ми се свръх глупаво да дам тия пари ,за да чета реклами и после да го захвърля ........ наистина не съм си купувала списания повече от 10 години и не ми липсват ,ама хич !С един колега когато бяхме в чужбина много далече от Бг и нямаше нищо за четене месеци наред- донесоха ни списания за жената - едва ли не се сбихме кой да ги чете пръв - колегата го взе и след час разочарован ми го върна с думите :
Жените ли са толкова тъпи или женските списания са тъпи ?Може би жените са тъпи ,щол тия списания се правят за тях ......."- човечеца беше шокиран

# 88
  • Мнения: 4 358
Бих се излъгала да г купя, но ще се въздържа. След коледния брой на Ева нищо не може да ме разочарова повече. Корицата беше неадекватна и неразпознаваема, а в самия брой (огромен топуз) нямаше нищичко за четене. Ужас! Прави ми се списание.

На мен също. Хайде, Beth, да се залавяме Wink

Хайде и мене вземете Party.Купувам си засега Космополитън.Всеки път се заричам ,че е за последно, но то какво друго да купя.Всичките са ми така еднакви, пълни с реклами и с едни стоки и цениииииииииии ooooh!

# 89
  • Мнения: 1 043
аз отдавна се отказах от списанията - отчаяна съм само реклами или кмалко клюки  , сега си купувам аман - заман един хепи уикенд - поне има малко инфо освен реклами

# 90
  • Мнения: 794
........
Абе ти да не би да работиш за това списание?
Това списание не е с нищо по-различно или по-интересно от останалите от този тип на пазара. Тези пари, които дават за това списанийце, са си чисто и просто хвърлени на вятъра....За лъскавите му страници и рекламите. Предпочитам да си купя някое списание за обзавеждане, защото там има поне какво да се научи и може наистина да ми е полезно .


Не се хаби, очевидно не ти харесва и/или не можеш да го оцениш.

Apollyn много точно го е казала, просто ти не си от "аудиторията" на списанието... Simple Smile  Дерзай с "Наш дом"

# 91
  • Мнения: 3 830
Та то няма нищо за оценяване. Какво да му се оценява?!

Пълно е с подобни боклуци на пазара. И да, много се радвам, че не съм от "аудиторията" на списанието! Айде ...мерси! Sick Да давам пари за абсолютна глупост. Sick

# 92
  • Мнения: 1 679
след това, което прочетох - със сигурност няма да му обърна внимание  Hug

# 93
# 94
  • Мнения: 3 830

Чудничка статия, показваша какво всъщност представляват списанийцата от този род.

"Всъщност тъкмо авторките либертинки са социалните лицемерки, за които пишат в нарочна статия. Самомнителността им ги скупчва в луксозното гето на феминилната журналистика, така както други са се алиенирали в гетата на маскюлинните журнали, или на хайлайфно-блясъчните издания, които се люпят като семки. Когато забременеят, предполагам - от епруветка, на видеозона ще да се вижда ембрион във форма на чанта FURLA, с цена дори и съобразно тренда на сезона. Следният път - Kelly bag, моля...

Както виждаме, нелепостите са по-добре разработени от преди." (но си остават нелепости!) Joy

  hahaha hahaha Joy Twisted Evil Twisted Evil

На пух и прах!

"AMICA"?... НЕ, БЛАГОДАРЯ... BASTA
    Stop Stop Stop

 Peace

Забравих да добавя, че очаквам тази година и те да лъснат с ... "Годишни награди на списание Амика"     Sick

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 14:01 от Estellia

# 95
  • Мнения: 794
Любомир Милчев е очевиден сексист, не могъл да преживее поредния отказ от дама и решил да си излее гнева на листа, пардон на web - страницата...  Mr. Green

Разбира се, че не е задължително да харесвате "Амика", както аз не харесвам "Ева", "Beauty", "Блясък" и т.н. ... Всеки има вкус, но не всеки може да различи безвкусието  Wink


# 96
  • Мнения: 162
        Аз си купих един брой през ноември. 7 лв. хвърлени на вятъра. Абсолютен боклук. #Cussing out

# 97
Maze, nedej da zapokitvasch konzeptualnoto v sexistkoto. Taka ne stavasch za nischto drugo, osven za avtorka dori ne na Amica, a  na BEAUTY.

# 98
  • Мнения: 452
абе кой ги чете тия списания бе !Айде молим ......тъпотии
Ние сме умни жени- не можете да ни манипулирате с тъпи лъскави картинки !

Общи условия

Активация на акаунт