Мебели "Стил М" - цени, качество, коректност?

  • 12 454
  • 14
  •   1
Отговори
  • На село
  • Мнения: 873
Ще поръчваме детска стая и след дълго обикаляне по софийски фирми за мебели по индивидуален проект, изглежда намерихме това, което търсим... Детските мебелите в магазина им и в албумите с изработени по поръчка, изглеждат много добре - красиви и нетрадиционни. Тази сутрин уточнихме с един от проектантите им точно какво искаме и той каза, че ще ни звънне след 2 седмици с предварителен проект и оферта. Да, но се поразтърсих из нета и не открих почти нищо за тях - освен едно силно отрицателно мнение за коректността им и едно друго за твърде високите им цени.
Моля, ако някой има каквито и да е мебели от тях или дори да му е правена оферта, дори да не я е превърнал в реализиран проект, да сподели мнение, ще съм ви много благодарна. Поставили сме си таван за цената и ако офертата я надхвърли, ще трябва да се откажем, за съжаление. А да чакам 2 седмици, през които не търся други фирми, и накрая да се окаже, че офертата не ми устройва, някак не ми се ще. До Коледа смятаме да зарадваме децата с нова стая...

# 1
  • Мнения: 1 655
2 седмици за предварителен проект и оферта ми се струват прекалено много. Иначе и аз ще чакам отзиви за тях, че обзавеждането за коридора чака. Това, което съм чела за тази фирма е, че много се бавят с доставката.

# 2
  • Мнения: 4 970
Сестра ми преди няколко години се  прави кухянта при тях .Ами - доста скъпичка беше Rolling Eyes.За ка4еството- не съм чула да се оплаква, а и изглежда доста добре.

# 3
  • Мнения: 575
Моята кухня е от там. Е, все още не е готова, въпреки, че трябваше да стане на 20.09.2007. Но понеже и ние не сме готови за монтаж, та не бързаме. Цена - казвам ти направо 7200лв, за 5.8м кухня от МДФ лак, в това число плот, мивка и смесител, разделител за вилици, вагонетка, шкафове с газови амортисьори. Направих справка и в други фирми - цената беше същата +-100лв. Иначе ни дадоха мостри на цвета на шкафовете и сега ми е по лесно да избирам цвят на  гръб и под и стени.
По принцип ни направиха и спалня и антре, но цените които ни предложиха бяха ужасно скъпи за нас - спалня 6900, антре 6300. Като за спалнята бяха ни сложили МДФ с естествен фурни, а антрето беше венге и бял лак. Да, скъпи материали, но просто ни е немислимо за изпълнение. Останахме с кухнята.  Ще кажа резултата ка то я монтират. Само казвам да очакваш не много ниска цена.

# 4
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Ние правихме проект при тях, много добро отношение, само че цената ни дойде доста повече от тавана, който бяхме определили и то за ПДЧ. Определиха ни една седмица за проект, само че станаха две, защото момчето, което ни прави проекта излезе в болничен. Иначе са готини, като разбраха, че цената не ни удовлетворява, се опитаха да махнат това - онова, за да ни дойде изгодно. През времето обаче, в което ни казаха, че ще ни правят проекта, ние доста пообикаляхме... Simple Smile
В крайна сметка излезе, че фирмата, която ни прави дървения стъклопакет също се занимава с мебели и те ни направиха оферта маааалко по-скъпа от Стил М, но за иглолистно дърво Simple Smile Мен обаче не ми хареса това, че няма голям избор на цветове при кухните от естествено дърво. Сега съм щастлива собственичка на голяяяяяма кухня от ПДЧ Simple Smile
Не чакай само тях, обикаляй и преценявай. Дай еднакви изисквания и виж какви са цените и обслужването и в другите фирми.
АКо си от Добрич или околностите, ако искаш пиши ми на лични, за да ти дам координати на нашата фирма

# 5
  • София
  • Мнения: 4 016
  Малко офф, но да попитам , фирмите "Стил-М" и "Мебел-М" едни и същи ли са? Видях, че  "Мебел М" е една и съща с "MGM interior" , но не ми е ясно как става това и защо.

# 6
  • На село
  • Мнения: 873
Момичета, благодаря ви за отзивите!

Детската стая ще е от чамов материал с MDF на някои по-уязвими места (тъй като чама е мека дървесина) - за две деца, съответно с две отделни легла (не двуетажно), две бюра с две малки библиотеки над тях и един гардероб. До тук имаме две оферти, но и двете фирми се опитват да ни предложат модификация на нещо, което са правили досега - чам с mdf  и бук, съответно 4100 (без матраци) и 5100. Тези цени ми се виждат доста височки, при положение, че мебелите не са нестандартни. Ще ви пиша като получа офертата от Стил М - да знаят и други, които се интересуват от тази фирма.

galiabalq, в тези 5,80м за кухнята са включени горни + долни шкафове или 2,90м горни + 2,90м долни?

maznislava, благодаря ти, но съм от София. А тази фирма с чамовите мебели има ли сайт, за да видя какво предлагат?

aunt Ogg, различни фирми са, доколкото знам.

# 7
  • Мнения: 575
Включени са горни и долни. Наподобява буквата Г, и разгъната е 5.80 линейни метра

# 8
  • Мнения: 39
И ние поръчахме кухнята в Стил - М. Идеите са им добри и качеството също.На братовчетка ми обзавеждането е от там и вече 7 години не е мръднало - не е скръцнала вратичка в дрешника, или нещо да се надуе в кухнята.За нашата кухня, коколо 5м плот ни струва 5000 лв с аксесоарите без уредите, от фурнирован МДФ.Сравнявах цените в други фирми + - 100лв.Сега съм дала да правят спалня и децка стая и първоначалният проект беше хубав чакам за цена.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 689
Преди около 4 месеца получих оферта за кухня от тях и беше с най-ниска цена от общо три дадени оферти.Самата оферта беше дадена чрез моя позната,която им занесе проекта и не зная дали всичко е било корекетно изчислено,понеже аз не съм присъствала на място.Обаче ме разбиха със срока за изработване-3 месеца от юни за септември и се отказах.
Иначе тази моя позната вече има монтирани мебели от тях и мисля,че е доволна.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 682
Галябаля, какво са газови амортисьори? Вратичките се затварят сами ли?

# 11
  • Мнения: 1 152
Това е самият амортисьор.


А това е приложението му.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 682
Много благодаря за обяснението. По-удобно ли е с такива джаджи или просто е нещо по-ново?

# 13
  • Мнения: 1 152
Зависи дали ще имаш такъв тип шкафове, с такова отваряне на горе. За мен е удобство.

# 14
  • Мнения: 35 949
Здравейте, има две теми относно мебелна фирма Стил-М. Аз съм управител на фирма със същото име (знам, нелепо е, но търговският регистър преди време го е допуснал...). Може ли да уточним, че моята фирма е различна от тази, която е коментирана в темите?

Темите са:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227054 <Мебели "Стил М" - цени, качество, коректност? :: BG-Mamma>

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248384 <Момичета, не поръчвайте в СТИЛ М :: BG-Mamma>

Моята фирма оперира само в гр. Варна, сайтът е http://style-m.bg/ . И двете теми по-горе се индексират на първа страница в Гугъл и когато хората решат да проверят в нета за моята фирма попадат на тях и мислят, че лошите впечатления са свързани с моята фирма... Sad

И двете теми са заключени, опитах се преди време да използвам линка "Информирай модератор", но никой не ми отговори...

Може ли да внесем пояснение, че темите не се отнасят за Стил-М, гр. Варна?

С Уважение,

Владимир Петров
Управител на Стил-М, гр. Варна
http://style-m.bg/

Общи условия

Активация на акаунт