Ангина-може ли да се лекува с хомеопатия

  • 1 779
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Може ли хомеопатията да помогне в случай на ангина?Днес педито ни постави тази диагноза.Обадих се на една хомеопатка в нашия град, но тя ми отказа прегледа, защото детето е с 6-шарка и щяла да се зарази.Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 655
Лекува се, да. Няма ли друг хомеопат във вашия град, на който би могла да се обадиш?

# 2
  • Мнения: 1 165
Има, звънях, но не си вдига телефона. Sad

# 3
  • Мнения: 5 622
Вечният проблем и при нас- ангината... Цяла зима е така  Confused

Сега ходи на градина и проблемите започнаха и по-рано тази година.. И вдига много висока Т, поддържа я с дни...  Confused Направо се чудя какво да правя  Tired

# 4
  • Мнения: 1 753
Може! Но си трябва хомеопат...  Confused

# 5
  • Мнения: 415
Ще използвам и аз темата, за да задам и моя въпрос.
За колко време може да се очаква резултат - излекуване на ангина с хомеопатия?

Знам, че всичко е много индивидуално, но лекувам детето си от ангина вече цяла седмица. Имам чувството, че нашият хомеопат не може да се справи с проблема или ни мотае нарочно. Два пъти сме ходили през седмицата, говорила съм около  10 пъти по телефона и в понеделник пак нови  20 лева. Не ми е за парите, но малко взе да ми писва от медици - търговци.
Моля ви, споделете как е при вас!

# 6
  • София
  • Мнения: 545
Моля да ми каже има ли някой излекувал гнойна ангина с хомеопатия ?

# 7
  • Мнения: 1 559
Има, има.
Хомеопатът, когото посещавате, е излекувал десетки гнойни ангини.

Не смятам, че незабавното изчезване на един абстрахиран от цялостната картина симптом може да е универсален критерии дали лечението е успешно.
Не може да се обобщават всички случаи на ангина или на еди какво си, тъй като хомеопатията не е замазване на определени симптоми, а лекува човека (всеки с неговата индивидуалност и неповторимост) като го разглежда цялостно.

С антибиотик гнойна ангина "се лекува" за десетина дни (минимум седмица). И какво като е "излекувана" ангината, ако се появи нещо друго вследствие на "лечението"? Ами ако потиснатата с антибиотик ангина си се появи пак след някой друг месец?...Не е уместно да се сравнява хомеопатията с антибиотичното "лечение", разбира се. Хомеопатията се справя с причината и предразположеността към определен здравословен проблем, връщайки на човека предишното му състояние на здраве и хармония. Споменавам "лечение" с антибиотик само като пример как ако се извади "тежката артилерия", лечението не просто не е меко и трайно като хомеопатичното, но и отнема повече време.

Скорошно оздравяване!

# 8
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Май или юни (не помня точно) и двамата ми сина - първо малкия и веднага след него баткото - изкараха вирусни херпангини. Доста зле им изглеждаха гърлата, особено на малкия. С хомеопатия и при двамата за 3 дни симптомите отшумяха. Малкия имаше от неделя вечерта до сряда следобеда постоянно Т 38,3 до 38,6 и това беше и за още 1 ден се изчисти гърлото. А баткото от сряда сутринта до следобеда на 2 пъти вдигна Т 38,5 сутринта и към 38,1 следобед и толкова, но още 2-3 дни минаха докато му се поизчисти гърлото.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Всеки сам си решава на кого да си повери децата и това понякога е много трудно решение. Аз ходих известно време при една хомеопатка и първоначално бях доволна, но после яко си изпатих. При първи симптоми на заболяване веднага тичах при нея. Веднъж сина ми вдигна висока температура и започнахме лечение както винаги. Три дни поддържа 38 - 39 град. и аз се уплаших, че не му минава и пак го заведох на преглед. Докторката каза, че е направил гнойна ангина, но ще му мине. Добави още едно лекарство и ме изпрати. Детето на 5-я ден спря да вдига температура, но вече беше толкова слаб, отпаднал, а почна и разстройство, което го повали окончателно. Докторката все ме успокояваше, че ще мине, но аз сериозно уплашена, го заведох на друг лекар и състочнието му беше такова, че постъпихме в болница. 2 дни беше на системи, отпаднал, говореше тихичко. Много трудно се съвзе. На 5-тия ден ни изписаха, но през нощта се разповръща и пак се върнахме в болницата - пак системи, пак антибиотик. Не ми се говори. Докато го закрепя мина месец, и изпихме лекарства един куп. А хомеопатичката уж беше много известна и прехвалена в Пловдив.
  Вече не ходя на хомеопат. Много е трудно да се намери лекар, който хем да лекува с хомеопатия, хем да знае кога да спре, ако лечението не е ефикасно.

# 10
  • Мнения: 1 559

Какво означава:
...Добави още едно лекарство и ме изпрати.

С колко лекарства едновременно ви е "лекувал" хомеопатът?
В хомеопатията подходящото лекарство винаги е само едно в определения момент - това, което най-пълно покрива цялостната картина на пациента в момента.
Ако хомеопатът ви е "лекувал" с няколко хомеопатични лекарства едновременно (за всеки симптом - по лекарство, вместо да намери лекарството, което покрива тоталността от симтоми), това е сериозно потискане и не е учудващо, ако последват усложнения.

# 11
  • Мнения: 8 769
Ще използвам и аз темата, за да задам и моя въпрос.
За колко време може да се очаква резултат - излекуване на ангина с хомеопатия?
При всеки човек е различно-зависи каква е податливостта му към хапчетата, как организма ги приема, какъв е имунитета му и в крайна сметка каква е жизнената му сила.

При двете ми деца съм лекувала гнойна ангина-след 3, максимум 4 дни забравят че са били болни.
И двамата лекувах с Меркуриус, потенциите и честотата на приема зависят от състоянието на детето.

pepvaneva, нещо подобно направих и аз при първите си опити да лекувам с хомеопатия, при друг лекар. Уплаших се, нямах достатъчно информация и влязохме в болница. Но не се отказах. Продължавах да чета, да питам, и смених лекарката. След което приемам вече нещата по-спокойно, по-разбиращо, от което пък следва и доста по-добър ефект.  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Аз съвсем не съм се отказала от хомеопатията. Просто шока, който преживях беше голям и ми трябва време да се съвзема. Моето дете е слабичко и малко му трябва да отпадне и се обезводни. мисля, че беше тръгнал на излекуване, но организма му прекалено много се изтощи. Иначе друг път бяхме лекували ангина с хомеопатия и то успешно. Аз затова вече бях спокойна и вярвах на лекарката. Мислех, че съм намерила разрешение за проблема с детските болести. Но явно всеки път е различно и много трябва да се внимава, особено с малки и нежни деца като моето.
Ако някой знае, да ми препоръча добър хомеопат в Пловдив.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 351
А на по-горния въпрос - да лекува го с 3 лекарства едновременно, ако не се лъжа. Дори като се раздриска, ми добави и още едно. Направо коктейл!

# 14
  • Мнения: 1 559
А на по-горния въпрос - да лекува го с 3 лекарства едновременно, ако не се лъжа. Дори като се раздриска, ми добави и още едно. Направо коктейл!

Това обяснява защо се е стигнало до тези проблеми.
Всяко хомеопатично лекарство си има определена (понякога огромна) картина. Във всеки един момент лекарството, което покрива картината на детето, е едно. човек няма как да е едновременно в състояние на едно лекарство и в състояние на друго (симптомите на лекарството или обхващат тоталността от симптоми на детето в момента или не). Ако се даде повече от едно лекарство едновременно, ефектът може да е непредвидим, няма как да се проследи случаят.

Обърнете се към класически хомеопат (такъв, който лекува според принципите и метода на хомеопатията, а не такъв, който изписва наслуки коктейл от лекарства). Пожелавам ви да сте удовлетворени от резултата! Успех!

П.П. По-късно ще ти пратя на лични координати на класически хомеопати в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт