Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 91 отговора
 Ето и от мен една рецептичка. Чудно мезе за мами и "весела" закуска за дечица

Разтопявате кашкавала в микровалновата и го разстилате върху стреч фолио. Върху така получената "палачинка" слагате маслини,кисели краставички,чъбрица,малко червен пипер и орехчета- всичко това ситно нарязано. Навивате го на руло и слагате да стегне в хладилника.

P.S Mожете да импровизирате с плънката
Цитирай

край морето

Интересно  Thinking
Цитирай

Мерси Фани! Лесно, бързо и ефектно. С чубрица, печена чушка, кремвиш, маслини и кедрови ядки.

Цитирай

В царството на троловете , елфите и викингите :')

Аааауууу... това ще се пробва! Love Тъкмо си мислех какво мезе за червеното вино да спретна  за  утре  Cool
Мерси Фани ..за рецептичката  bouquet и  Ксенич...за снимката....  bouquet
Цитирай

Простете невежеството, но каква е самата процедура по разтопяването? Колко време, на каква температура?
Цитирай

Простете невежеството, но каква е самата процедура по разтопяването? Колко време, на каква температура?

Това май си зависи от самия кашкавал. Нашия кашкавал принципно е малко по-мек от българския и е лесен за топене. newsm78 Аз имам автоматична функция на микровълновата за притопляне на ядене, дори не мога да ти кажа там на каква мощност е настроена. Слагах по парче от около 200-250 грама, нарязано на 3 и за около 1-2 минути се разтапя до силно омекване (малко по-меко от пластилин). После го изсипах на найлона, оформих и изравних с лъжица, наръсих с чубрицата и останалите продукти и навих. Пооформих с ръка и пъхнах в хладилника. newsm78
Цитирай

Чудесна идея   bouquet
Цитирай

София

bouquet Мерси- ще го направя, много ми хареса Very Happy
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Много обичам такива бързи и вкусни рецепти.  bouquet
Цитирай

Мда, кашкавалено роле-ама не се бях сетила, че и сама мога да си го направя. Мерси за рецептата!
Цитирай
Много се радвам,че ви харесва.
Чудя се newsm78 newsm78 newsm78 дали със сирене ще се получи нещо newsm78
Цитирай

Варна

Супер е ! PeaceПреди години баба ми го правеше като слагаше правоъгълно парче кашкавал във вряща вода да омекне и като го извадеше му слагаше различни плънки и го оформяше на руло.Сега в мировълновата е къде , къде по-лесно и по-бързо за приготвяне. Hug
Цитирай

Варна

Много се радвам,че ви харесва.
Чудя се newsm78 newsm78 newsm78 дали със сирене ще се получи нещо newsm78
Едва ли! Сиренето не е еластично и не може да се моделира ( ама как се изказах) като кашкавала и не мисля , че би се получило. Може да пробваш със сирене да направиш руло като го настържеш на ренде и се пробваш да го растелеш на домакинско  фолио наредиш плънка и оформиш на руло с притискане. Peace
Цитирай

София

Оригинално и лесно . Ще се пробва. Благодаря , че сподели рецептата с нас   bouquet
Цитирай

Божееееее, това е направо съвършенство........ уникална рецепта, а и е досто диетична, Мерси.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 91 отговора