Въпрос за прясното мляко

  • 1 232
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Предварително се извинявам, ако темата ми се повтаря Hug
До сега съм ползвала прясно мляко в кремчета, грис, но не съм давала в чист вид да речем  с  бисквити, попара с мляко или пък просто така да си го пие.  Според вас мога ли вече да давам newsm78  Какво мляко ползвате и колко минути го варите newsm78
И още един въпрос подходящи ли са за нашата възраст  зърнените закуски на Нескуик в които няма какао, че вече незнам какво  да измислям всеки ден за закуска. Въпросите ми станаха много  Embarassed и предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
След 1 г. може да се дава прясно мляко.
Купувам ЕлБи или Герма-пълномаслени. Варя само докато кипне.

Зърнени закуски започнах да давам съвсем наскоро и рядко. Около 4-тата година на Иво. Не си падам особено по този тип храни.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз давам прясно мляко на my day за над 1 година.То не се вари.Днес за пръв път му направих Нескуик,но не му хареса много.С голям зор изяде по-малко от половината порция.

# 3
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Знам , че след годината може да се дава прясно мляко !За сега и аз го ползвам само за кремчета и грис!Зърнени закуски не съм давала още !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Мляко може след годинката, аз купувам от тези в кутия (не знам марка) Варя докато кипне. За зърнени закуски мисля, че може да пробваш. Лично аз не съм давала, може би няма скоро да предложа и аз не си падама по този тип храна.

# 5
  • Мнения: 1 049
Аз знам, че прясно мляко не е полезно да се дава до 3 годинки... иначе може да се дава, но само АМ отговаря на нуждите на малките деца. Дори има специално АМ за след годинка...не виждам защо трябва да се замества с прясно, било то в грис или попара?  newsm78

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Давам прясно мляко почти всеки ден със зърнена закуска на Нестле - без какао, а зърнени кръгчета  поляти с мед. Малкият много обича тази закуска.
Аз му давам прясно мляко на Мегле с 3.2 % масленост.

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз знам, че прясно мляко не е полезно да се дава до 3 годинки... иначе може да се дава, но само АМ отговаря на нуждите на малките деца. Дори има специално АМ за след годинка...не виждам защо трябва да се замества с прясно, било то в грис или попара?  newsm78

Ами аз не мога да го използвам по простата причина че не могат да се подлагат на топлинна обработка......пресичат се и им се губят ценните качества.....Как тогава да направя крем или грис.Вземам на Нестле мляко на прах и с него приготвям...не използвам прясно мляко.
Друг фактор е че адаптираните млека следва да се употребяват до 3 седмици....а ако го използвам за да пием мляко или правя попара...то тогава трябва да изхвърля половината кутия.

# 8
  • Мнения: 361
Благодаря на всички момичета за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet Реших утре сутринта да направя мляко с бисквити. Купила съм Верея в кутия мисля, че беше 3,6. Мисля да го сваря в микровълновата дали ще стане newsm78 някой от вас пробвал ли е Hug

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Защо трябва да го вариш?
Ако е от кутия, е готово за консумиране.
Аз не варя нищо, само го затоплям.

# 10
  • Мнения: 27 524
За малката сладуранка ли питаш, че има и Диди, не знам за кого иде реч  Hug Grinning
Прясно мляко може след годинка без проблем. Макар че в много страни не се препоръчва даването на прясно мляко преди 3 години.
Не ползвам прясно, давам АМ за кашите му или за мляко с бисквити. Ако е пряно, давам готово от бутилки или кутии, няма нужда от варене.
За закуска редувам следните неща:
банани
каша
кисело мляко с бисквити
филийка с кашкавал
млечни кремчета
пудинги на д-р Йоткер
грис

# 11
  • Мнения: 27 524
Ако е от кутия, е готово за консумиране.

 Peace

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Давам прясно мляко от 11-я месец, когато тотално отказа АМ. Отначало го варих, после спрях. До сега продължава да си изпива едно шише вечер.

# 13
  • Мнения: 361
Eeeeee, вие съвсем ме улеснихте HugДнес вече дадох за закуска, но като за пръв път малката не беше много очарована Cry

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Благодаря на всички момичета за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet Реших утре сутринта да направя мляко с бисквити. Купила съм Верея в кутия мисля, че беше 3,6. Мисля да го сваря в микровълновата дали ще стане newsm78 някой от вас пробвал ли е Hug

Аз винаги кипвам млякото в микровълнова.
Независимо, че на опаковката пише, че е готово за консумация.
Ако нещо не му е наред, при кипването се пресича. Така го "тествам". 

Общи условия

Активация на акаунт