Моля споделете опит.

  • 1 180
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Знам ,че е глупаво това което ще питам ,обаче немога да преодолея страха дъщеря ми да не падна и да се удари като ходи,като я пусна от количката когато сме на вън тя не върви а направо се изтрелва все едно съм я държала в клетка и се налага постояно да съм след нея и да викам да спре защото вхаща пътя и нищо не я интересува.Като сме вкъщи съм спокойна върви си нормално и си играе но като отидем в парка хуква и така преплита краката все едно всеки момент ще падна по очи,тя е буйно дете и не стои на едно място за секунда.Абе незнам много ме е страх а всички мои приателки ме съветват остави го детето да върви спокойно ,като падне ще стане ама ,не аз съм все след нея.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Дъщеря ми постоянно пада,но в по-вечето случаи изобщо не реагирам и тя става и продължава без да плаче!Това е моя опит!

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
При нас положението е същото. Tired

# 3
  • Мнения: 114
Не знам кога детето ти се е научило да ходи,но във всички случаи го остави на мира да си ходи,ако падне - ще пореве и ще престане.Може да си удари ръчичката,ще я поболи малко и ще мине.Ако постоянно си зад нея,тя никога няма да падне,а представи си да речем дете на 3-4 години да не е падало Shocked Остави я,нека се учи,а ти не се страхувай,нали си до нея  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 006
Стисни зъби и я остави да се налудува на вола, нали трябва да се наслади максимално на свободата си вече!!
Като падне няколко пъти, ще свикне!

Не можеш да я гледаш цял живот залепена за полата ти , нали?

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син също е палав и много тича, като падне и не се е ударил лошо  , става и продължава!Иначе и той хваща пътя и смело върви на там на където  е решил -не викам да се върне (няма смисъл -не изпълнява) просто отивам и го връщам обратно!

# 6
  • Мнения: 3 456
Моята щерка много падаше- точно, защото все бързаше устремена напред. Но май не съм го изживявала така . Пада, става и продължава.

# 7
  • Мнения: 335
И според мен трябва да оставиш детето да си бяга самичко.Даже и да падне,едва ли ще се удари лошо.Най-много ръчичка или краче,ще я гушниш,ще я цункаш и тя пак ще е готова за подвизи Laughing И да знаеш че това е само началото,това дете все повече ще иска да тича,утре ще започне да кара колело......все ще бягаш след него ли.И като падне не се шашкай,ами и кажи"хайде да изтупаме панталонки и ръчичките и можеш пак да бягаш"  Hug

# 8
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
И аз си мислех, че е правилно да се оставя да пада.
Но мнението ми се промени след като падна лошо и хвърчахме до Пирогов, където го снимаха (което не много хубаво, както знаем), лепиха го и сега си има мн хубав белег.
Знам, че не мога да го опазя, но след тази случка вървя след него през цялото време.
Не знам дали е правилно, но като се сетя какво беше...........

# 9
  • Мнения: 864
Всички дечица са минали по този път  Simple Smile не се шашкай!Важното е детенце да не разбира,че ти се плашиш иначе ще има да плаче.......

# 10
  • Мнения: 1 049
И аз бях така като проходи...  newsm03 Все тичах след нея  и се притеснявах да не падне, а всички ми викаха "Остави го детето, нека падне, нищо му няма..." Да, ама лесно се казва... Първо дете ми е и не я оставих поне първия месец докато не стана по-стабилна и не започна да ходи по-хубаво. Всяка майка сама си решава, зависи и от детето. Но определено се радват като излезят навън, че са на "свобода" и почват да тичат като бесни... smile3532  Ако детенцето ти ходи стабилно не се притеснявай, пусни я да и мине мерака. Ако сте и в парк, на трева едва ли ще се удари като падне. Няма как, не може вечно да ги държим, но друг е въпроса, че не трябва да ги изпускаме от очи...  smile3556

# 11
  • Мнения: 32
 LaughingПри нас беше обратно.Аз го оставях да си тича,пък всички наоколо се стряскаха,че всеки момент щял да падне,той просто така си тичаше,все едно,че аха и ще е на земята.Когато падне гледам да не реагирам емоционално,правя се,че няма нищо и той става и продължава.Случвало се и да плаче,тогава отивам при него и с целувки,гушкания се оправят нещата.
Спокойно, не може да си предпазим децата от всичко,колкото и да ни се иска понякога,аз си викам нека едно обелено коляно да ни е проблема Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз те съветвам да стиснеш зъби и да оставиш детето на мира. В крайна сметка не можеш цял живот да си след него, а ако му е писано да падне сериозно ще го направи. Щерка ми падна надолу с главата от една пързалка, докато баща й беше до нея. Така че не се стряскай, а остави детенцето, а и все пак от ниско пада. А и така ще се научи как се върви, чрез грешките си. Пожелавам ти много спокойствие и търпение!

# 13
  • Мнения: 3 478
Никога не съм я пазила да не падне. Като падне става и така, нали така се учат. Плюс това малката като проходи вече бях с голям шкембак и хич не ми беше да тичам след нея, така че си беше на самотек.

# 14
  • Мнения: 753
От самото начало ....пускам детето, то пада, казвам браво на Дани, хайде сега ставай,...той става....сега вече си изтупва и ръчичките,...става, пада, тихомълком, даже и не го разбирам вече...като гледам една приятелка как се шашка, ....не трябва всеки път да се 'търчи' след детето като е паднало според мен...сега при всяко падане на детето на приятелката дори и най-лекото, започва един рев...малките са страшни умници, всичко усещат, така че добре трябва да се внимава на какво точно да ги научаваме, моето сега хита му е седенето в автомобил, едно въртене на кормилото, натискане на копчета, ръчки...и постоянното бу, бу, бу...но аз съм си виновна, кой ме караше да му показвам всичко това...сега чакам по 2 часа докато му омръзне в колата Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт