защо майката не ходи на кръщането на своето дете?

  • 4 440
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 842
Най-важното е майката да присъства
на раждането на детето си. После пък
може да си вземе отпуск или да емигрира.

 hahaha hahaha hahaha

# 76
  • Русе
  • Мнения: 659
Миналата година като решихме да кръщаваме нашето дете и аз бях чела такова нещо - едно време са кръщавали децата почти веднага след като се родят, смятало се е че майката тогава е родилка и не се допускало тя да присъства на това събитие. Не знам защо обаче.
Ние кръстихме нашето дете като стана на 9 месеца и аз я държах докато Попа не каза да я вземе кръстника

# 77
  • Русе
  • Мнения: 659
Ето тук са описани подробно българските обреди:
http://liternet.bg/publish10/t_iv_zhivkov/obredi.htm

# 78
  • София
  • Мнения: 1 248
Ако се кръщава до 40-я ден.Тогава не се допускат жени в църквата. Peace

# 79
  • Мнения: 2 255
Поредната глупост след непразнуването на първи рожден ден... Tired
и аз точно това си помислих  Joy
имам 2-ма сина и двамата са кръстени  thumbsup не само съм присъствала  yes ами съм си ги и държала през цялото време почти  Rolling Eyes, че много плачеха от други хора  newsm45 кръстниците са ги взимали само за обредната част  Smile

# 80
  • Мнения: 1 701
За пръв път чувам...  Shocked

# 81
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Майката не присъства ако кръщенето се прави преди да минат 40-те дни.

Абсолютно правилно.
Всеки поп ще го потвърди.
Научих нещо ново  Peace

# 82
  • Мнения: 795
На доста кръщенета съм ходила - майката винаги е присъствала. Сега на нашето ДЪРЖА да присъствам, само да посмеят да ме изгонят от черквата  Grinning

# 83
  • Мнения: 4 621
Бабини диветини  #Crazy Не бих пропуснала кръщенето на детето си за нищо на света.
Peace

# 84
  • Сливен
  • Мнения: 197
Не съм чувала такова нещо.Моето момченце още не е кръщаван, но по принцип със сигурност ще присъствам.Незнам при другите религии как е,но при христианите не знам такова нещо

# 85
  • Мнения: 1 029
Това са пълни глупости! Била съм на кръщенета и майките винаги са присъствали. Предполагам, че става въпрос за влизането зад завесата, както някой по-горе беше обяснил.

# 86
  • Мнения: 245
абе тия хора от ден на ден се 4удят какво да измислят newsm62  ако беше така, в църквите щеше да пише- Кръщене- Забранено за майки!

# 87
  • Мнения: 245
   да  не казвам голяма дума, ама... некролози май само в Бг се лепят

# 88
  • Мнения: 3 069
Няма такова нещо!
Била съм на кръщаването и на 3-та си сина.

# 89
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз си бях на кръщенето на дъщеря си

Общи условия

Активация на акаунт