Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
 Thinking Здавейте майки.Вече сме на 2м. и ми казаха да почна със соковете.Вие кво мислите?Кога почнахте? newsm78
Цитирай

Мисля да не й давам никакви сокчета поне до 1 година. Crossing Arms
Цитирай

София

Привет Smile! Предполагам, че този съвет ти е дала педиатърка, която изповядва "старата школа" или пък някоя от бабите на бебчето Smile
По-добре не бързай, а остави храносмилателната система на детето да узрее за храна различна от кърмата или АМ - ранното захранване крие куп рискове ( може да прочетеш подробно в библиотеката), а й просто не е необходимо от хранителна гледна точка на детето в този ранен етап. Съвременната медицина и изследвания препоръчват захранването да започне след 6тия месец на детето и то не със сокчета. Обърни сериозно внимание на статиите в библиотеката и вече публикуваните теми- там има отговори на много от въпросите, свързани със захранването. Успех!  bouquet
Цитирай

на морския бряг

не бързай със сокчетата има време за тях , аз още не давам
Цитирай
Привет Smile! Предполагам, че този съвет ти е дала педиатърка, която изповядва "старата школа" или пък някоя от бабите на бебчето Smile
По-добре не бързай, а остави храносмилателната система на детето да узрее за храна различна от кърмата или АМ - ранното захранване крие куп рискове ( може да прочетеш подробно в библиотеката), а й просто не е необходимо от хранителна гледна точка на детето в този ранен етап. Съвременната медицина и изследвания препоръчват захранването да започне след 6тия месец на детето и то не със сокчета. Обърни сериозно внимание на статиите в библиотеката и вече публикуваните теми- там има отговори на много от въпросите, свързани със захранването. Успех!  bouquet
[ /quote] 
Да.педиакарката ми каза че мога да почна вече даже още преди 2 седмици(тогава бяхме на 1.5м)понеже било едро бебе и наддаво добре.Направо се шашнах.Благодаря ти
Цитирай

София

Не бързай със сокчетата, бебчо си взима всичко, което му е необходимо от кърмата.
Цитирай

София

Аз също съм на мнение,че за сокчета е твърде рано на тази възраст и държа да подчертая,че си оформих това мнение благодарение на този форум.
На дъщеря си започнах да давам сок на 4 навършени месеца главно защото беше горещо,а тя отказваше вода и се притеснявах да няма недостиг на течности,макар че уж в кърмата има достатъчно вода.Правех домашен от ябълки.
Кърмиш ли?
Както вече са ти отговорили, изчакай. Според някои теории пък сок не трябва да се дава поне до 9-ти месец. Това ти го решаваш,но съм категорична,че на 2 мес бебето няма нужда от нищо друго,освен мляко.А Ако има още колики или просто чувствително стомахче,е съвсем противопоказно.
Цитирай

София

Прекалено е рано. Може да предизвика колики. Аз почнах към 5и месец.
Цитирай
благодара ви майки.Ако не бях прочела статиите мислех да започна по малко да давам.но вече няма да се тормозя с туй поне до 
4-5м;
Цитирай

София

Мисля да не й давам никакви сокчета поне до 1 година. Crossing Arms

smile3521
Цитирай

Виж това и сама реши.
http://karmene.greatnow.com/sokove.html
Само ще добавя, още сте много малки и може и коликите да не са ви минали, а смятай как ще се приемат сокчетата от стомахчето на бебето.
Цитирай

Sofia

Цял живот ще пие сокове - и алкохолни даже.
Ние сме на 4,5 м. и още не съм давала друго освен само и единствено кърма.
Не му трябва на бебенцето ти тоя сок - може да му се раздразни лигавицата, коликите да се увеличат. Може и нищо да не стане, но го остави на кърмица.
Цитирай

Варна

Рано е. Аз скоро не мисля да давам Peace
Цитирай

София

nie zapo4naxme sys sok4etata kym kraq na 3mesec,govorq za nastyrgana i izcedena prez marlq marlq qbylka zapo4naxme pyrvo s po edna lyji4ka(5ml)i vseki den se yveli4ava6e s po edna :feeding:oba4e zapo4ne6 li sys soka trqbva da uveli4i6 kapkite za koliki,ine4e ne te vijdam
Цитирай

София

За първи път дадох лъжичка сок на 1,2 години. Не мога да кажа, че беше очарована. За сметка на тове унищожава промишлени количества плодове.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора