Какви са симптомите за появата на първите зъбки?

  • 3 702
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
Здравейте мами,от 2 дни малкия вечер се сърди безпричинно.Плаче сякаш има колики,но няма.Възможно ли е да му расте зъб?Какви са симптомите? Дори на моменти плачът му е като пищене.  Sad А и нослето му тече.

# 1
  • Мнения: 983
При всички бебета е различно. Аз имам еднояйчни близнаци. Едната плачеше постоянно вечер и ние си мислехме, че скоро ще поникват зъбките, а другата я изпревари без да усетим даже.
В момента доста бебета са с хрема. Имам чувството, че е нещо като вирус. Но по-принцип, венците се подуват, може да вдигне температура (все повече се отрича това, но моята вдигна еднократно 38.6), хрема, плач. Аз за това се сещам.

# 2
  • Мнения: 5 401
Възможно е да се започва лека-полека. При моят дребен симптомите са подути и бели венци, отказ от храна, раздразнителност, пръсти и всички предмети в устата, нон-стоп будене през нощта, повръщане и веднъж сополки.

# 3
  • Мнения: 24 467
Много хора свързват появата на зъби със симптоми, които в същност са симптоми на други неща, включително и на заболяване и са склонни да "извиняват" температура, неразположения и други необичайни състояния със зъбите, а това често не е правилно, тъй като вместо да се потърсят истинските причини и своевременно да се потърси начин за решаване на проблема се чака да се появят "зъби", докато не се появи, напр. някой бронхит или нещо друго.
Зъбите най- често се появяват съвсем изненадващо, без каквито и да било симптоми. При двете ми деца стана така с всичките им зъби. Просто една сутрин намирам ново зъбче в устата.
Ако нослето на бебето тече, първо посети педиатърът на детето за преглед за вирусно заболяване. Същото се отнася и за температура, повръщане и кашлици, за будене нощем и пронизителен плач.

# 4
  • Мнения: 2 908
Започна да се лигави много,нослето и потече,плачеше без причина денем и нощем.След седмица изби първото зъбче.Джуди,ама какви сте специалисти-как може да обобщаваш така за всички-ето,ходих на педиатър и тя я прегледа и каза че нищо и няма-защо носа и тече,а не киха,не кашля,играе си и е весела?Ами,че защо след това изби зъба-абе аман от такива специалисти Crossing Armsдруга приятелка каза,че е имало детето и температура и много е плачело няколко нощи по ред докато избие зъбче-това че ти си късметлийка,не значи ,че и разбираш от всички бебета на тази земя.Колкото до пронизителният плач-тя ми се буди от раждането насам поне по 4-5 пъти на нощ с такъв-е,пак я прегледаха 2-ма педиатри,пак казаха че нищо и няма-детето е по-емоционално,иска си бибата това е.Първите месеци бяха зверски колики пък-не разбирам такова обобщаване и не го приемам.
Това е все едно да обобщиш,че нормалната бременност трябва да протече задължително с повръщане-който не е повръщал,не му е наред нещо.

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 09:26 от афродита

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Това е много индивидуално.При моят син симптомите на зъбоникнене започнаха още в 4 месец,а първото зъбче излезе чак в 9-ти Crazy
Като цяло бяха засилено слюноотделяне,което водеше до обривчета около устичката,много побелели и подути венци,бутане на всичко в устата,хапане на пръстчетата на ръчичките и голяма раздразнителност Cry.Точно преди избиването на зъбчето започваше разстройство и вдигаше лека Т.В общи линии,много неприятни моменти Crazy

# 6
  • Мнения: 4 111
Много се лигавеше, вкарваше си целите юмруци в устата, плачеше вечер и се будеше с рев през нощта.

# 7
  • Мнения: 3 205
Понякога няма никакви симптоми, а просто един хубав ден виждаш първия зъб. При нас беше така, а и досега ги вади без оплаквания. Поянкога познавам по обилното отделяне на слюнка, но по-често просто откривам новото зъбче постфактум.
Пищенето може да е от хремата - през нощта в легнало положение носът се запушва и детето не може да диша, от това се буди и плаче. Помага да му пръснеш в нослето малко стеримар или физ. разтвор, за да се отпуши и да може да диша. 

# 8
  • Мнения: 2 677
Наистина е строго индивидуално. Не съм усетила кога са поникнали осемте предни резци на сина ми, но с кътниците е голяма драма - неспокоен е, буди се нощем с плач, лигави се.

# 9
  • Мнения: 911
Много хора свързват появата на зъби със симптоми, които в същност са симптоми на други неща, включително и на заболяване и са склонни да "извиняват" температура, неразположения и други необичайни състояния със зъбите, а това често не е правилно, тъй като вместо да се потърсят истинските причини и своевременно да се потърси начин за решаване на проблема се чака да се появят "зъби", докато не се появи, напр. някой бронхит или нещо друго.
Зъбите най- често се появяват съвсем изненадващо, без каквито и да било симптоми. При двете ми деца стана така с всичките им зъби. Просто една сутрин намирам ново зъбче в устата.
Ако нослето на бебето тече, първо посети педиатърът на детето за преглед за вирусно заболяване. Същото се отнася и за температура, повръщане и кашлици, за будене нощем и пронизителен плач.

Естествено, че може да вдигне температура. На тебе расъл ли ти е мъдрец?... пълна гадост е, нали, а какво остава за такова мъничко същество; та това си е разкъсване на жива тъкан, докато се покаже.

# 10
  • Мнения: 24 467
Попитайте лекарите, а не списващите тук майки. Те ще ви кажат, че температурата не е директна последица от зъбите, а последица от инфекция, която се поражда в следствие спадане на имунитета при никнене на зъби, но инфекцията следва да бъде лекувана, а не да се чака "зъбите да пораснат".

# 11
  • София
  • Мнения: 1 456
Може и зъбче да е newsm78
Симптомите при нас бяха - много лиги, все си бута нещо в устата (до колкото е възможно разбира се).
Температура не е вдигала.
Ако успееш да  погледнеш в устичката, ако никне зъбче ще е подуто.
Ако е зъбче ще се върти като се опиташ да намажеш с някое мазилце. Имаше една темичка за това какви мазила ползваме.
Ще се опитам да я намеря. Там мамите хвалеха едно прахче! Много добро било.Мисля името му беше Aschton & Parsons.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
аз не разбрах кога и избиха двата зъба. не е плакала и лигавила.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Попитайте лекарите, а не списващите тук майки. Те ще ви кажат, че температурата не е директна последица от зъбите, а последица от инфекция, която се поражда в следствие спадане на имунитета при никнене на зъби, но инфекцията следва да бъде лекувана, а не да се чака "зъбите да пораснат".
Имаме температура, ходихме на лекар и ни прегледаха обстойно, казаха, че е от никненето на зъбките.

# 14
  • Мнения: 24 467
По- добре виж тук:
http://www.biberonbg.com/info/niknenezabki.htm
Попитай и Бърди, той е педиатър и ще ти каже по- добре.
От статията, към която е линкът ми допадна и следното: "Забележка: Преди да пробвате и опитате всичко посочено по-горе винаги първо се консултирайте с вашия педиатър. Правете първо това, което той Ви казва, защото той познава по-добре детето Ви и знае кое е най-добро за него.", както и: "По-долу са посочени симптомите,  които биха могли да се проявят при никненето на зъби у детето. Повечето родители са съгласни със симптомите описани по-долу, но за препоръчване е, ако забележите някой да се консултирате със своя педиатър за да се избегнат някои от тях."
 

Общи условия

Активация на акаунт