Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 1 окт. 2007, 09:57 ч.
  • Преглеждания  2 387  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 564
Здравейте,
Съжалявам, че си позволих да пусна темата на две места, но въпросът ми е малко спешен Sad. Със бащата на детето нямаме брак, а аз искам да прехвърля майчинството на майка му. Звънях в НОИ да питам как седят нещата и ми отговориха, че нямям право да го прехвърля на нея, защото бащата не ми бил съпруг!!!  #Crazy Наистина ли има такова нещо??!!!  ooooh! Какви документи се представят освен попълнените формуляри (тя е на постоянен трудов договор)? В смисъл те как ще разберат имаме ли брак или не? Не се ли представя само акта за раждане на детето и евентуално този на баща му, за да знаят, че баба му наистина му е баба??  newsm78
Май малко объркано стана, ама...  Tired

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 4 181
Не съм запозната по този въпрос, много ще ми помогнеш, ако разбереш в кой нормативен документ е разписано прехвърлянето на майчинството. В КОдекса за социално осигуряване не е, сигурно е в някоя наредба.
Ще прочетем после какво и ще го видим дали може и как да стане евентуално  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 564
Ми честно казано, не знам в кой закон. Служителката от НОИ  ми каза буквално това: " В нашия закон пише: 'съпруг/супруга'. Ако нямате брак, няма как да стане. Ако искате се обърнете към някой правен консултант."  #Crazy
А в интерес на истината, тя дори не можа да ми каже кой формуляр трябва да се попълни. Каза: ''То той е там един.... не го знам какъв беше..."
Та не знам колко е и запозната със 'техния закон'.  newsm78

# 3
  • casa solare
  • Мнения: 2 478
Ми честно казано, не знам в кой закон. Служителката от НОИ  ми каза буквално това: " В нашия закон пише: 'съпруг/супруга'. Ако нямате брак, няма как да стане. Ако искате се обърнете към някой правен консултант."  #Crazy
А в интерес на истината, тя дори не можа да ми каже кой формуляр трябва да се попълни. Каза: ''То той е там един.... не го знам какъв беше..."
Та не знам колко е и запозната със 'техния закон'.  newsm78
 Така е, действително ако не сте подписали не може да стане. Детето е извънбрачно, макар и признато и не може да прехвърляте майчинство. По закон сте самотна майка

# 4
  • София
  • Мнения: 564
Така е, действително ако не сте подписали не може да стане. Детето е извънбрачно, макар и признато и не може да прехвърляте майчинство. По закон сте самотна майка

А НОИ как разбират, че нямаме брак?

А иначе за мен това е безумие!!!!   #Cussing out

# 5
  • casa solare
  • Мнения: 2 478
Нали се издава брачно свидетелство!

# 6
  • София
  • Мнения: 564
Е то брачноот свидетелство какво ще прави в НОИ?
А като документи се оказа,че ми искат само копие от акта за раждане на детето... (освен попълнените приложения)

# 7
  • casa solare
  • Мнения: 2 478
То не прави нищо в НОИ, но си има регистър на разположение на всички институции. няма как да го скриеш

# 8
  • София
  • Мнения: 564
А в приложение 2 към чл. 46 - Декларация
пише :
1. ...еди кой си1...
2. ...еди кой си2...
заявяваме, че първият от нас като майка (баща, настойник) е съгласен, а вторият като баща (баба, дядо) приема да ползва.....


Та мисълта ми е, къде се определя законово какво значи 'баба', 'дядо'
И примерно като не сме женени, в този случай това означава ли че бащата не е баща???!!!!

# 9
  • casa solare
  • Мнения: 2 478
бащата си е баща, но по закон щом нямате брак - не може да прехвърляте майчинство на майка му, на него........ Това важи и за разведените

# 10
  • София
  • Мнения: 564
шантава работа!!!!!!!!!!!!!! #2gunfire
думи нямам просто

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт