До къде стигат границите на обгрижването...

  • 4 160
  • 86
  •   1
Отговори

Анкета

Оправяте ли багажа на мъжа си.

Опции:

  • Мнения: 2 070
Така. Понеже майка ми снощи се изцепи, че щяла да бъде заета, за да оправя багажа на мъжа си /отива в командировка/ и понеже и други жени са споделяли, че го правят, се замислих, че някой от мъжете си взимат жени, за да заместват майките им.

Какво друго правите за мъжа си...До къде се простира границата на обгрижване на милото ви? Режете ли му ноктите да речем? /имам примери с познати затова питам/...
Доколко порастнали всъщност са мъжете ви?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Последна опция.

# 2
  • Мнения: 229
Има едно дете, за него се грижа, за мъжа ми е достатъчно да са му изпрани дрехите и да са му изгладени. Нямам желание да се превръщам във втора майка.

# 3
  • Мнения: 4 300
Ако пътуваме заедно- да. Иначе има вероятност за моя да не остане място в колата. А и обувките на двамата слагам в обща чанта.
Ако пътува сам- псоледна опция.

# 4
  • Мнения: 1 172
Не съм му майка, да се оправя сам.

Оправя се сам. Също така може не по-зле от мен да събере и багажа на детето за почивка или друго пътуване. И го прави. Не се налага да тичам след него и да му напомням какво да взема и да не взема, нито по списък да проверявам дали не е пропуснал нещо.
Не ми се налага да отговарям и на въпроси от сорта на "къде са ми ключовете", "къде ми е телефона", "намери ми еди-какво си" и т.н.

# 5
  • Мнения: 740
Първа опция. Или така си мисля, че не може без мен...Silly me

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последна опция. Аз деца си имам!
И моят мъж днес замина в командировка. Попита ме само в какво да си сложи четката за зъби.

# 7
  • Мнения: 601
Последна опция.
Той моя мъж от малък си е доста самостоятелен... от него аз се научих на доста неща, та сега и аз съм доста по-организирана  Grinning.

# 8
  • Мнения: 4 371
Оправям му багажа, да.
Също и му вадя от гардероба какво да облече, понеже имам претенции, не за друго Laughing
И му сервирам вечерята. Това е. Нокти не режа, струва ми се абсурдно Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 474
Точно в момента приготвям багажа на мъж ми за 15 дневна командировка в чужбина. Гладя, сгъвам и подреждам. Вчера му направих списъка да не забравим нещо, той дори не го погледна. Просто знае, че всичко необходимо ще му бъде приготвено. + подреждането на куфарите правя аз. Е, разбира се, питам го колко ризи примерно или кои обувки ще носи и т.н., но приготовленията за пътуване от всякакъв вид са моя грижа.  Laughing
Но това няма връзка с рязане на нокти или връзване на обувки, миене на крака или нарязване на пържолата примерно.  Laughing
Просто от огромния ми личен опит да правя багажи за пътувания / 5 години не съм спирала да летя по света и у нас/, аз се справям много по-бързо и никога не забравям да сложа всичко необходимо. Това не е точно обгрижване. Така както той се занимава с колата ми примерно.
Та гласувах с 1 заради конкретния пример, но принципно може би последната опция е вярна за нас.

# 10
  • Мнения: 46 403
Последна опция.
Освен, ако не прави нещо друго през това време, например, ако чисти, ще приготвя багажа, за да не се бавим.

# 11
  • Мнения: 4 621
В това отношение се оправя сам Peace

# 12
  • Мнения: 1 937
Последната опция звучи грубо. И без да съм му майка, може да се оправя сам.

# 13
  • София
  • Мнения: 175
Моят мъж пътува страшно много и има изградени навици относно приготвянето на багажа. Аз само добавям някои практични щриха, но дори и да ме няма - пак се справя прекрасно. Леле как го изчетках, трябва да си помисля какво искам да ми купи  Mr. Green
По темата - гласувам с последната опция  Flutter

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ами, не го обгрижвам май изобщо.
Сам се глади, опакова/разопакова багажа си, списъкът също си е негова грижа. Когато прибираме сезонните дрехи, той се оправя с неговите. Сам си подрежда гардероба. За рязане на нокти какво да говорим...Голяма съпруга съм, няма що!

Общи условия

Активация на акаунт