въпрос до майките с мом4енца...

  • 605
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Искам да попитам майките на мом4енца,
имали ли са проблем с нацепване на кожи4ката на пишлето
/по самата му дължина /?
На моето дете,кожи4ката е много нежна и понякога забелязвам,4е се за4ервява,наместа се цепи и даже пуска малко кръв Sad Забелва ме я всяка ве4ер,но понякога се цепи и мажем с гентамицин или по4иствам с реванол.Ако сте имали подобен проблем,как процедирате?Трябва ли да се притеснявам или тези нацепвания,ще отминат Thinking
Педито казва,4е е нормално и 4е се дължи на пишането в памперса,ама нещо изказването и не ме задоволява,като отговор.

# 1
  • Мнения: 10 758
Може и да е право твойто педи, но ние до сега не сме имали такова нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 046
по Мишовото пишле пък ила едни надлъжни линии - ту изчезват, ту се появяват - като зачервяване, ама концентрирано в линия, много странно. И нашто педи каза, че било от мокрите памперси, защото не съм го преобувала през нощта, ама аз също не съм особено доволна от отговора. Ама пък точно като бяхме на консултация линиите се бяха скрили (естествено!!!). А памперсите не са "толкова мокри", колкото и да са напишкани, това не е памучна пелена, все пак. Мислех да го водя някъде, и без това пишлето му е доста "затворено", нищо не сме постигнали с издърпването, ама още не съм отишла...та не знам какво да те посъветвам, по-добре се консултирай със специалист.

# 3
  • Мнения: 2 792
Ми не, нямала съм такъв проблем.

# 4
Аз също нямам такъв проблем,обаче и не съм му забелила пишлето.Трудно ми е и не се справям както трябва.Но съм чела(не помня къде,може и да съм го чула от други майки),че нацепването и пускането на кръв е нормално при забелване.Все пак не е лошо да се консултираш със специалист(детски хирург или уролог),а не с педиатъра.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Пишето на Иво го забели педиатърката ни-на 5 пъти по време на консултациите, а ние вечерно време като го къпехме само придърпвахме до там, до където тя беше стигнала. 1-2 пъти след като педиатърката беше дърпала кожичката се получиха такива нацепвания-от по 1-2 милиметра (приблизително), по края. Аз обливах с риванол (с пипета) и за ден-два всичко се оправяше.

# 6
  • Мнения: 4 358
Случвало ми се е.
Кожата на пишлето трябва да е много мека, затова процедурата се прави задължително след баня.
Слагай риванол и гентамицин, кожата ще свикне.

Имам много мнения по въпроса за забелването. На Оги пишока е забелен още като малко бебе.
Веднъж бяхме пропуснали няколко дни и после с триста зора го отворихме, получиха се нацепвания, имаше кръв, детето плака много.
След този случай не пропускаме вечер без да сме отворили и измили хубаво.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
То4но такива цепвания не, но и на нас като е за4ервена кожи4ката слагам гентамицин. На Роби пишлето преди 2 седмици по4ти се забели, тогава имаше кръв и го болеше няколко дни докато го миехме.

Общи условия

Активация на акаунт