Кърмене и цикъл

  • 467
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте момичета.Отдавна чета темите в чата и много ми помагат,но до сега не съм писала.Имам две дъщерички-каката е на 10години а малкото сладурче на 4месеца и половина.От начало всичко с кърменето вървеше страхотно-на поискване,с интервал 6 часа през ноща,наддавах ме по 1 100-1 200на месец...така до4 месец-425 gr.Незнам коя е причината,но малко след 3 месец започна да се плюнчи много повече,отказваше да яде,не искаше гърдата а в същото време беше гладна-лапаше си целите ръчички , плачеше,извиваше си гръбчето назад ,коремчето къркореше,пръцка много и миризливо-на кисело зеле...С една дума лоша работа!Личната беше в отпуска,като си дойде не ми помогна много-каза да дохранвам но малката не искаше АМ,и все още не иска,после да захранвам с картофено пюре и него не искаше да яде затова джипито ме посъветва да започнем пюретата,но не виждам промяна за сега.Между другото каката се разболя сериозно,да не навлизам в подробности за здравната ни система,и "благодарение" на докторите-склонна съм да вярвам ,че не всички са такива,след 10дни мъки в къщи ни приеха в болницата.Както и да е.Незна дали от цялото това напрежение но цикълът ми дойде-за първи път след раждането(значи към края на3 месец).После презскочи 1 м. и сега пак -ето го.Искам да Ви попитам възможно ли е цикълът да влияе на вкуса на кърмата,или малката да усеща и за това да не иска да яде.Ще мине ли този период?Моля пишете ми!!! Има ли и други майки с такава разлика между децата?Как се справяте? Чакам с нетърпение отговорите ви! 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 911
Тъкмо влязох тук, за да пусна питане по същия въпрос и видях, че си ме изпреварила. Вчера ми дойде за първи път и усещам гърдите си празни, а бебо искаше да яде през около час и половина - имам съмнение, че гладува вчера, да видим днес как ще е. Днес започнах с чая на Hipp  Praynig
Въпросът ми е до вещите кърмачки, означава ли идването на цикъла, че с кърменето е било до тук?
PADI, надявам се не ми се сърдиш, че използвам темата ти, но явно ни вълнува едно и също   bouquet

# 2
  • Мнения: 97
През една-две страници се появяват теми за менструацията и кърменето под различни имена.И са пълни с примери за това как идва цикълът, а кърменето продължава още много.
И на мен ми дойде 3 месеца след раждането.И аз се чудих какво следва.Търсих в темите от форума и прочетох достатъчно.От тогава още кърмя и не виждам изглед скоро да спра.
На авторката на темата ще споделя, че и моят мъник след третия месец не наддаваше много(200-300-400гр), но лекарката му не е казвала никога, че имаме проблем, нито ме е карала да го дохранвам.Да не говорим, че няма как все с темповете от първите месеци да наддават бебетата.Мисля си, че вероятно бебето ти не е гладно.Каката ви е порастнала и си забравила, че в тази възраст децата си хапят и лапат ръцете не само от глад, а например и защото ги дразнят никнещи зъби Wink.Бебето може да получи храносмилателни смущения и от това(въпреки старателното отричане на връзката от докторите).При колики и такива смущения не виждам кой тук ще ти каже да захранваш.Виж съвети за кърменето ще намериш.Аз ще спра до тук, че много дълго стана.Останалите надявам се ще продължат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 254
Здравей, препращам ти тази тема, в която има линк и към моята предна тема, в която обсъждаме поведението на моята бебка, която е на същата възраст като твоят: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226669.0
Оказа се, че в деня, в който пуснах въпроса си ми дойде също за първи път, та попрочетох по темата, една майка ми писа на ЛС също, че има връзка между цикъла и кърменето - явно се променя вкуса на кърмата в определен период и някои бебета реагират на промяната.
Ние още стачкуваме леко, но поотминаха нещата за сега. Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 34
Няма проблеми m_a_y_a,напротив,ще ми е полезно и приятно да науча много повече по темата.Благодаря на Polioto и на Teamea .Наистина каката порасна и съм позабравила някои неща,но от едната до другата има огромна разлика пък и сега медицината е много по-различна от тогава.Каката я кърмих на 3 часа по часовник месец и половина.После АМ.Нямаше чай за подсилване на кърмата .Между другото чаят на HIPP много помага,но по добър е българския-лактогонен чай се казва и струва 1-1.20лв.Опитвам различни пози за кърмене и като че  ли има ефект.Най-ни допада и на двете да легнем на леглото една до друга и така да си похапва сладурчето.Надявам се и нашата стачка скоро да отмине.Още веднъж ви благодаря.  bouquetЧао и до чаткане. Joy

Общи условия

Активация на акаунт