до кога сутрин се прeдлага АМ?

  • 1 164
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
До каква възраст е хубаво да се дава сутрин на бебчо АМ? Моя бонбон е на 8 месеца и от няколко сутрини забелязах, че не пие с охота АМ, дори днес тотално го отказа  Tired
Сега се храни така:

6.30      АМ
10.00    закуска някаква
13.30    зеленчуково или месно пюре
17.30    кисел, грис или каша
20.00    АМ

Ако спра да му давам, ще остане на 4 хранения... newsm78

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 11:08 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 984
и на 30 г ще е добре да пие мляко сутрин...
но вече имаи впредвид че ще проявявате характер...

# 2
  • Мнения: 983
и на 30 г ще е добре да пие мляко сутрин...
но вече имаи впредвид че ще проявявате характер...
Питам при вашите бебета как беше, а не при вас  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 690
На 10-11 месеца спря да се буди толкова рано и закусваше към 8.00 часа попара или кисело мляко с бисквитки. На около годинка отказа и вечерното АМ.

Ако в 6.30 не е гладен можеш да го храниш по-късно пак с АМ (вместо "закуската някаква") или да махнеш сутрешното АМ и да оставиш само вечерното.

По принцип е хубаво да пият АМ до 2-3 годинки, но истаната е че
но вече имаи впредвид че ще проявявате характер...

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Дъщеря ми закусва и вечеря с АМ!

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син (1г. и 8 м.)още пие АМ  сутрин!Има периоди когато пие и през ноща , понякога сутрин направо си закусва , но като го сложа да спи след обяд си търси млякото!Детето само  си показва  от какво има нужда! Peace

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Докато детето само иска.
Ако отказва АМ, предложи друга закуска. На 8 месеца може да даваш попара ако искаш.
После пак може да пробваш да дадеш АМ, една седмица по-късно например.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Моят син все още,след като стане сутрин и преди да се легне вечер,пие АМ.Иска си детето и докато сам не го откаже,не смятам да го махам Peace

# 8
  • Мнения: 1 183
Дъщеря ми закусва и вечеря с АМ!
И ние  Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
и на 30 г ще е добре да пие мляко сутрин...

Не мисля, че е добра идея. Поне не и според здравословното хранене  Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Някъде до годинка пи еше сутрин и вечер АМ, но не давах друга закуска, направо след него обядваше. Сега вече редувам АМ с някакви други закуски сутрин.

# 11
  • Мнения: 393
Докато самото детенце не се откаже.  Peace

Аз ги редувам .. 1 ден каша за закуска, 1 Ам, но вечер задължително млекце! Flutter

# 12
  • Мнения: 1 317
И моето дете от около 1 седмица започна да отказва АМ сутрин и вечер. Изяжда максимум по 100 грама и не ще повече. Ще предлагам докато го откаже напълно, но дано не е скоро.

# 13
  • Мнения: 966
на 1г. и 2м. отказа сутрешното млекце

# 14
  • Мнения: 532
Ами моята дъщеря до ден днешен става с думите"Дай мляко!",продължава да пие мляко ,в което слагам и плодово пюре ,защото тя е вече голяма ,а и много й харесва така.

Иначе - до 1 годинка е хубаво да пие мляко 2 пъти на ден,а след това докато детето пожелае.

Общи условия

Активация на акаунт