бременност-гадене, повръщане-има ли лек?

  • 102 681
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз съм вече в девета седмица и от петата насам не съм спряла да повръщам. И то през целия ден, не подбира време моят бебчо: сутрин, обед , вечер, на улицата или на работа...... Ужасно е. Док ми изписа първо хомеопатични капки, не помогнаха! После Деган- отново нищо. Пробвах с ядене сутрин- нищо! Мъжът ми се плаши вече с мен! Лошото е, че почти нищо не мога да хапна и вече съм свалила 7 килограма. Майка ми ме "успокои", че като е била бременна с мен, е била точно така до деветия месец, вярвайте ми, настръхва ми косата! newsm45 smile3514 smile3514 smile3514

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С първата си бременност повръщах до преди да вляза да раждам  Confused Rolling Eyes буквално... Сега е по- различно, в края на 4 месец всичко изведнъж престна  newsm78 Пак ми се гади от време на време, но поне не повръщам.Изписаха ми деган, но не го пих заради бебка Simple Smile  smihesorry Успех и горе главата!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591
За съжаление май лекът е раждане...

# 33
  • Мнения: 34
Питай доктора дали можеш да пиеш Нексиум. Само той ми помогна, какви ли не гадости пих преди това и нищо... Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 070
http://forum.medicine-bg.net/viewtopic.php?p=1471&sid=78e0d0 … 99952b070006fb1b1

Тук пише доста гадни неща за деган, в смисъл, не е добре за бременни. А масово го бият, на мен включително.

# 35
  • София
  • Мнения: 408
ОПИТАЙ С ОБИКНОВЕНИ ЛУКЧЕТА- НА МЕН ТЕ МИ ПОМАГАХА  Peace

# 36
  • Мнения: 463
Цитат
Сутрин хапвай предимно бисквитка, сухар и др. неща, които да обират киселините. Избягвай дразнещите стомаха храни. За лекарство съм чувала, че има някакво, но питай доктора си.
На мен ми помагаше това, но не винаги. Аз повръщах до края на шестия месец. Толкова искам да имам второ  детенце и точно това ме спира, тъй като трябва да се грижа и за първото и ако пак се повтори картинката.....
При теб не знам как е , но аз съм имала периоди, в които повръщах и лъжичка вода и се наложи да ме хоспитализират.
Дано ти мине по- бързо ! И дано пък за сметка на това раждането да е бързо и леко! Искрено ти го пожелавам, защото съм минала през това!

# 37
  • Мнения: 463
Аз от Дегана повръщах още повече и го спрях. Изписаха ми някакви хомеопатични свещички, на които не помня името и които подействаха, но първите две седмици. После организмът ми привикна към тях и не ми действаха. Една приятелка каза същото за свещичките и дегана.

# 38
  • Мнения: 463
Уууууу, сега се сетих кое май най- много ми помагаше. Купи си от аптеката Натриев цитрат - на ампули и два пъти на ден си пий по една , но разредена в сокче.

# 39
  • София
  • Мнения: 553
Аз също съм в началото на бремеността си и допреди няколко дни много ми се гадеше. Само един път повърнах, но хапвайки постоянно по нещо, за да не ми се гади толкова се получаваше така, че аз не спирах да ям и така още от самото начало вече наддадох доста. Като си помисля само, че при първата ми бременност наддадох 35 кг. не ми се мисли, както съм го почнала още от сега.
Иначе лекаря ми изписа хомеопатичен продукт Вомитусхил - капки, но не смея да ги пия въпреки всичко. Иначе и аз солети, бисквити и т.н. И аз бях пуснала такава тема и на мен ми препоръчаха лукчета.

# 40
  • Мнения: 247
Сутрин хапвай предимно бисквитка, сухар и др. неща, които да обират киселините. Избягвай дразнещите стомаха храни. За лекарство съм чувала, че има някакво, но питай доктора си.

 Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 260
Опитайте със зелева чорба Simple Smile На мен ми помага  Laughing

# 42
здравей,и аз повръштах много до 4-тия месец,беше ужасно,сутрин като станех и веднага повраштах.лежах два пъти в болницата,защото бях обезводнена и имах кетони в урината.после ми изписаха ДЕГАН и останах много доволна,защото много ми помогна.задължително трябва да се пият много течности,аз пия по 2л на ден вода.сега съм ж 4 тия месец и съм по добре,така че не се притесняваи ще се оправиш.успех

# 43
  • Мнения: 991
Представям си какво ти е... Да се грижиш за малко дете в това състояние... Наистина ти съчувствам.

Нищо не ми помагаше на мен. Бях доволна, ако изобщо намеря нещо, което да мога да ям и да пия. Повръщах и вода, и сокове. По едно време някой ме светна да пия силно охладена вода с лимон. Поне не я връщах. Можех да ям 3-4 неща, а именно - банани, меки круши, кекс и ако бях в супер добра форма картофи печени на фурна с малко мазнина и сол. До средата на 4-ти месец бях така, после малко по малко започнах да се подобрявам.

# 44
  • Мнения: 3 929
Едва ли има лек за това, но поне има облекчение. При мен действаше, не гарантирам, че помага и на други. Сутрин, като станех от сън, изцеждах един лимон и доливах с вода и изпивах това. Правех си го и когато ми прилошееше. Понякога слагах и сода вместо чиста вода. Много облекчаваше. Аз повръщах, веднага щом хапнех нещо.

Общи условия

Активация на акаунт