Д-р Кълвачева от"ВИТА" И Д-р Богословова"шейново"

  • 16 372
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 672
Аз родих във Вита, не при Кълвачева, при Илиева, но и двете са отлични лекари. Не познавам недоволна майка, родила във Вита. Всяка стотинка от 1500 лв (май толкоз бяха) която им дадох си заслужаваше стократно! Оправдаха ми доверието напълно Simple Smile И второто да е живот и здраве, пак там ще родя!

Майка на двама, за големите държавни болници и аз много съм слушала. За мен в такава болница си заслужава да помислиш ако чакаш близнаци или имаш проблемна бременност. Разликата между Вита и държавните болници е тази, че във Вита има кой да ти обърне внимание, да ти покаже и да те научи. Едно секцио или едно нормално раждане без усложнения почти всеки лекар може да направи, важното е обаче и да ти обяснят като се прибереш у дома какво да го правиш това дете...

# 46
  • Мнения: 9 903
И не е ли несериозно това, че не ти следят теглото, обиколката, елементарно е.

точно защото е елементарно, можеш да си го правиш вкъщи  Peace на лекарите, които умеят да работят с техника, метър и кантар не им трябват.

майка на двама е отговорила изчерпателно за това, какво включва цената на раждането.

# 47
  • Мнения: 636
За мен е актуална същата дилема. Чудя се също таткото може ли да присъства а раждането във "Вита"? Наистина ли нямат неонатолог постоянно и викат от "Шейново"?

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
За мен е актуална същата дилема. Чудя се също таткото може ли да присъства а раждането във "Вита"? Наистина ли нямат неонатолог постоянно и викат от "Шейново"?
Таткото може да присъства на раждането без проблем. Моят съпруг избра да ме чака в стаята ми - и това е позволено, после се събрахме тримата и ни оставиха сами - много хубав момент.
Няма неонатолог денонощно, сутрин минава такъв на визитация и идва при теб да ти каже всичко за бебето. Иначе по принцип в болницата има педиатри през деня.

# 49
  • Мнения: 693
Мишка по въпросите, които задаваш ми става ясно, че изобщо не знаеш за какъв рай става дума във Вита и за какви професионалисти говорим (визирам Кълвачева и Илиева)! Аз ходя при Илиева и тя ще ме изражда, но и за Кълвачева съм чувала изключителни неща!

Цената включва всичко, ама всичко, не те търгашат, като в държавните билници за хиляди допълнителни неща (където ти излиза дори по скъпо) и не се чувстваш безкрайно унижен да даваш пари под масата и да правиш глупави подаръци  Crazy

Да, таткото може да присъства без допълнително заплашане, но само при нормално раждане!

И кой е казал, че не те теглят и не ти мерят кръвното - аз минавам и през това всеки път  newsm78

# 50
  • Мнения: 1 410
За Вита - цената включва всичко.Таткото е при теб винаги когато поискаш.Не  е добре за бебето обаче да има много посещения.Дават ти съвети за кърмене и за всичко,което не ти е ясно.Чисто е .Имаш си баня и тоалетна.Храната се поръчва от меню.Всички екстри.парите си заслужават  - стига д аги имаш разбира се.
Успех!!!

# 51
НЕ ЗНАМ НИЩО ЗА ДОКТОР КЪЛВАЧЕВА, НО АЗ СЪМ РАЖДАЛА ПРИ ДОКТОР БОГОСЛОВОВА И СЪМ СТРАШНО ДОВОЛНА. НЕВЕРОЯТЕН ПРОФЕСИОНАЛИСТ, МНОГО СПОКОЕН ЧОВЕК. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МОГА ДА ПОТВЪРДЯ МНЕНИЕТО НА ДРЕГИТЕ МАЙКИ, ЧЕ Е ПРИВЪРЖЕНИК НА СЕКЦИОТО. АЗ ЛИЧНО РОДИХ НОРМАЛНО, ВСЪЩНОСТ ОТИДОХ ПРИ НЕЯ, ЗАЩОТО В ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ МИ ПРЕДЛАГАХА САМО СЕКЦИО, ЗАЩОТО ИМАХ ПРИПАДЪЦИ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕНОСТТА. РОДИХ СИ НОРМАЛНО И СЪМ БЕЗКРАЙНО ДОВОЛНА. СЕГА ОЧАКВАМ ВТОРОТО СИ ДЕТЕ И НА 200% СЪМ СИГУРНА, ЧЕ ЩЕ РАЖДАМ ПРИ ДОКТОР БОГОСЛОВОВА!!!

# 52
  • Мнения: 78
Аз родих във Вита при д-р Кълвачева.Тя ми следеше цялата бременност.Прекрасен човек, страхотен професионалист и  изключително всеотдайна.По време на цялата бременност знаех, че могс да разчитам на нея денонощно, въпреки натовареното и напрегнато ежедневие.Чувствах се спокойна и през цялото време бях сигурна, че мога да разчитам на нея за всичко.Не мога да си представя колко висока цена плаща за това, че успява винаги да е мила с всички, да отговори изчерпателно и на най-глупавите въпроси и в кабинета и по телефона.Благодарение на Господ и на нея на бял свят се появи прекрасната ни бебка и винаги ще имам прекрасни спомени от раждането и от престоя във Вита.За да не се повтарям, ще кажа само, че мнението ми е същото като на момичетата, споделили по-горе
Акушерките бяха много мили и внимателни и ми дадоха изключително ценни съвети за отглеждането на бебка-кърмене, хигиена и т.н.Опитваха се максимално да улеснят и подготвят родителите за живота с малкото създание.Благодарна съм за всичко и ако ни е отредено да имаме второ дете, отново ще избера д-р Кълвачева Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 22:56 от Espoire

# 53
  • Мнения: 636
Цената включва всичко, ама всичко
Е, това не е съвсем вярно. Нашето бебе имаше физиологична жълтеница и беше подложено на фототерапия за няколко часа, за което се наложи да доплатим 100 лева. Става въпрос за няколко часа, а има бебета с тежка жълтеница, които стоят на лампа десет дена. Представям си колко се доплаща тогава...

А на въпроса - вече мога да кажа, че съм раждала и при двете лекарки. Първия път при Богословова, втория път - при Кълвачева. Богословова е много добър лекар, това ще го чуете и от Кълвачева, но ражаднето ми при нея беше абсолютен кошмар, а при Кълвачева - песен. С препоръката си за секцио д-р Кълвачева може би спаси живота не детето ми и ми спести ада от първото ми раждане. В случая за второто ми раждане, мнението на Кълвачева наистина се оказа по-вярно от това на Богословова, която искаше пак да си ряждам нормално. Оказа се, че бебето е с усукана около врата пъпна връв, а аз имам миомен възел точно на входа на матката - неща, които правят нормалното раждане невъзможно, а кръвоизливите при такова - страшни.
И все пак, божа работа, даже аз, дето съм раждалаи при двете, се затруднявам да дам на хората съвет къде да идат. Знам само аз къде бих отишла, ако има трети път...

Общи условия

Активация на акаунт