Моля за съвет:хрема и хомеопатия

  • 3 846
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
от снощи малката / 1 год и 5 м / е с хрема - текат секрети от носа, стичат се в гърлото. Мажа с бактробан. Въпросът ми е: в този случай ако давам Осцилококцинум дали  ще има смисъл?

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
от снощи малката / 1 год и 5 м / е с хрема - текат секрети от носа, стичат се в гърлото. Мажа с бактробан. Въпросът ми е: в този случай ако давам Осцилококцинум дали  ще има смисъл?

 - Не, Осцилококцинум срещу хрема няма смисъл, а още по-малък е смисъла да мажете с бактробан!

 Консултирайте се с педиатъра си!  Peace

 
 

# 2
  • Мнения: 1 559
Осцилококцинум е едно от хомеопатичните лекарства, които се предписват при картина на грип. Но кое хомеопатично лекарство е подходящото във вашия случай може да каже само класически хомеопат, който е запознат с цялостната картина на детето в момента.
Бактробан е антибиотик - хубаво е да се избягват антибиотиците винаги, когато ситуацията го позволява.
Съветвам ви да заведете детето на класически хомеопат, ако имате възможност.
Скорошно оздравяване!

# 3
  • Мнения: 1 030
В Бургас не знам да има класически хомеопат..А бактробан ни беше предписан от специалист УНГ след изследване на секрет и антибиограма.
Най-вероятно детето ми е прихванало някакъв грипен вирус, защото в момента много от познатите ми са със същите симптоми....
Трудно е заспиването, защото детето още спи с биба, а при пълен със секрети нос се затруднява дишането

# 4
  • Мнения: 1 559
Ето тук може да видиш информация за класически хомеопати в Бургас:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202869.0

Разбирам, че детето се мъчи и вариантът за облекчение, който ти е препоръчал специалист УНГ, е Бактробан.  На мен този вариант не ми звучи никак удачен, но не мога нищо конкретно да те посъветвам, освен да отидете на класически хомеопат.

# 5
  • Мнения: 38
д-р Соня Ферфериева 056833745
0889530195

д-р Таня Джокло
056/549775
0888668255

# 6
  • Мнения: 4 414
сигурно за 3-ти път ще напиша тази история, но винаги, когато видя питане за осцилококцинум, се сещам за нея.
мой приятел се разболява - симптоми на грип. личната му предписва осцилококцинум. осцилококцинумът замазва симптомите, така че лекарката решава, че има подобрение...до момента, в който човекът "най-неочаквано" и "незнайно защо" вдига Т 40 градуса и започва да бълнува. водят го в болницата и се оказва с двустранна пневмония. следва 1 месец лечение на пневмония + 3 месеца лечение на последиците от антибиотици.
да, такива неща не се случват твърде често. но когато се случат на теб или на детето ти, не е особено важно колко на хиляда е вероятността.
моля, лекувайте се с хомеопатия само при класически хомеопат, в съответствие с принципите на тази медицина!

# 7
  • Мнения: 105
и все пак кажете нещо за хрема
моята дъщеря като я хване хрема винаги е много упорита

# 8
  • Мнения: 1 559
и все пак кажете нещо за хрема
моята дъщеря като я хване хрема винаги е много упорита

Прочете ли историята, която Агнешка разказа?
Кой носи отговорност за лечение, проведено по интернет?

Хомеопатичният метод изисква цялостно запознаване със случая (неслучайно хомеопатичното интервю е с продължителност около 2 часа, понякога и повече), а не само с отделни фрагменти от него. Хомеопатът трябва да намери лекарството, чиято картина покрива най-добре цялостната картина на пациента (тоталността от симптоми) в определения момент. Как очакваш някой от нас да намери лекарството, подходящо за дъщеря ти, като не познаваме в детайли случая?

# 9
  • Мнения: 4 414
и все пак кажете нещо за хрема
моята дъщеря като я хване хрема винаги е много упорита
мога да кажа различни неща за хрема, но няма да е хомеопатично лечение. хомеопатичното лечение се провежда единствено и само от хомеопат след обстойно интервю, както Илиана вече е споделила!

аз хрема не лекувам. само промивам носа с физиологичен р-р. давам общоукрепващи неща - зелена енергия и коластра...някой дават биоцитрин/цитросепт...

ако искаш бабешки лекове, прочети в тази тема
тук са рецептите на Ванга
а тук на Дънов

# 10
Obiknoveno Baktroban izpisvat kogato ima stafilokoki i streptokoki.Ne e nujno deteto da ima v momenta hrema.Bakteriata moje da si e v nosoglatkata i bez vidimi simptomi .Le4enieto e 10 dena.A eto i edna izpitana retsepta za prozra4na hrema I zapu6en nos."1 supena lajitsa laika(tsviat), 1 supena lajitsa zahar se svariavat v 100 grama voda.Otvarata se pretsejda i  v    neia se slaga soda bikarbonat na varha na noja.S kapkomer  se slaga 5-6 pati dnevno.Retseptata e izpitana i mnogo efikasna.

# 11
  • Мнения: 4 414
само да кажа, че лайката е алерген и не е препоръчително да се използва при деца под 1 год./аз съм я избягвала до 2/, а след това трябва да се внимава с нея.
относно стафилококите и стрептококите - да, има си ги не само в носа...те си живеят нормално в човешкия организъм....ако не създават проблеми, значи не се лекуват. ако започнат по някаква причина да се размножават прекомерно и се получават хреми или други подобни, значи има нужда от намеса...каква? вече е въпрос на избор.

# 12
  • Мнения: 1 030
А лайката помага ли при жълти сополи? Защото от прозрачни и течни вече станаха гъсти и жълти...Капки не помагат

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
и все пак кажете нещо за хрема
моята дъщеря като я хване хрема винаги е много упорита

 Хомеопатията не лекува, по-точно не потиска симптоми, а хремата си е един Защитен симптом, продуциран от Жизнената ни сила, класическия хомеопат търси причината - и тогава се стига до истинско излекуване, защото вие имате нужда точно от такова, след като при вас хремата се хронифицира и трае дълго време (нормалното времетраене е до 5-7 дни, след което следва самоизлекуване.)
 Значи има някакво по-дълбоко предразположение, което трябва да се открие след 1.5 - 2 часа т.н. "хомеопатично интервю".  Peace

Общи условия

Активация на акаунт