Въпрос за "следварителната" (спешна) контрацепция

  • 5 284
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте мацки!

Първо, защо е изчезнал Postinor-ът? И изчезнал ли е въобще или аптекарката ме изпързаля, за да купя скъпото Escapelle? Каза ми, че от около година не се внасял.

По-същестненият ми въпрос е свързан с нещо, което същата аптекарка ми припомни - да не забравям, че след това много лесно се забременявало. И ме хвърли в размисъл...Thinking Знам, че ще ми кажете да питам гинеколога си и ще го питам като го видя, но ми е по-лесно първо да питам вас. В какъв смисъл според вас се забременява по-лесно след подобна намеса? Дали ако овулацията още не е минала, а си мислим, че е минала? Или по-скоро се отнася за следващия цикъл? Дали следващият цикъл (имам предвид целия следващ месец, с отделянето на яйцеклеткака и т.н.) е нормален, при положение, че предишния, т.е. този със спешната контрацепция, е настъпил малко по-рано заради хапчето? Имате ли наблюдения?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Отговарям ти за Постинора - да, наистина го няма вече!

# 2
  • Мнения: 47 958
да, няма го постинора и има поне 3 теми за това, а дали лесно се забременява-не знам, но това е метод за спешна контрацепция, и мисля е редно да се замислиш за друг вариант на контрацепция

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз пък съм чувала за Постинора специално (не знам дали важи за спешната контрацепция изобщо)- че като се вземе, предпазвало те и следващите 5 дни, ако и тогава има фалове.

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Да, обаче постинора не трябва да се взима повече от 2 пъти в годината!
Както и всички други хапове за спешна контрацепция.

# 5
  • Мнения: 3 146
На всички възможни листовки си пише, че след като се вземе, НЕ те предпазва за оп-дълъг период,, а трябва да се използват други контрацептиви, дори непросредствено след взимането. Това е, но не съм чувала да улеснява забременяването, няма смисъл в това.

# 6
  • Мнения: 341
По-скоро мисълта ми беше за следвищия месечен цикъл - дали нещата се случват както обичайно. Но вероятно никой не може да даде еднозначен отговор на този въпрос, най-малкото защото действието на медикамента е специфично при всяка жена. Просто, питах се, след като менструацията ми е настъпила по-рано вследствие приема на Escapelle, дали овулацията следва да настъпи около 14-тия ден след това и т.н. Вероятно да, но господ знае...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Поне е настъпила менструация при теб, а аз пих ескапеле и още чакам. Утре съм на лекар, имам 2 полойителни теста. И това ми било контрацепция! За първи път ми се случва и гаф и е на път да стане по-голям гаф!

# 8
  • Мнения: 341
Поне е настъпила менструация при теб, а аз пих ескапеле и още чакам. Утре съм на лекар, имам 2 полойителни теста. И това ми било контрацепция! За първи път ми се случва и гаф и е на път да стане по-голям гаф!

Стискам ти палци да несе окаже това, което не искаш! А ако все пак се окаже, посрещни го смело и решавай разумно! Знам, че е лесно да се каже, а е трудно да се постигне, но освен да дам кураж едва ли бих могла да помогна с друго.

Аз не се притеснявам в този план, тъй като взех Escapelle като презастраховане, без да имам кой знае какви опасения за фал. Но пък ме притеснява дали през следващия цикъл нещата ще се случват както нормално, т.е. дали няма да се окаже опасен период, който смятам, че не е. Но така или иначе предпазването си е необходимо.

# 9
  • Мнения: 3 146
Има три варианта:
1. Да ти дойде както обекновено, ако не си била в овулация и/или не си забременяла. Следователно, идва на нормалната си дата (така беше при мен).
2. Да ти дойде или почти веднага, след като си го пила, или 4-5 дни по-рано от нормалната менструация, ако е имало яйцеклетка, която е успешно изхвърлена от препарата.
3. Да не ти дойде изобщо, ако е имало успешно оплождане на яйцеклетка и препаратът просто не е подействал.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Има три варианта:
3. Да не ти дойде изобщо, ако е имало успешно оплождане на яйцеклетка и препаратът просто не е подействал.
Аз съм номер три. Днес се установи.
Моят извод е в овулация ли си...няма спасение. Освен ако не го изпиеш на 2та минута може би. Аз пих на 13тия час...Дет са вика сега ще си нося последствията, само дето не съм решила точно какви ще са...

# 11
  • Мнения: 179
И аз го пих този месец  поради гаф и още чакам да ми дойде ... ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз го пих този месец  поради гаф и още чакам да ми дойде ... ooooh!
Прави си тест за бременност или ако се побъркваш тичай на кръвен. Той дава резултат 5 след "гафа". По-добре да знаеш със сигурност, а не да се чудиш. Единият доктор казва не си, кръвния да. СЕга пак ще ходя да видим дали не станала някоя извънматочна. Пълна мизерия. Да не се заричам,  но няма да посегна към подобен контрацеприв.

# 13
  • Мнения: 179
е то какво излиза-хем по-скъпо,хем по-ненадежно  Close и аз го изпих на 13ч,ама си бях във овулация  ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 414
е то какво излиза-хем по-скъпо,хем по-ненадежно  Close и аз го изпих на 13ч,ама си бях във овулация  ooooh!
не е по-ненадеждно. хапчето е абсолютно същото като Постинор, на същия производител, който изтегля Постинор-а и вкарва това "ново" хапче с цел 15 лева/на хапче повече!
хапчето не дава 100% гаранция и в листовката го пише. това, което не пише е, че хапчето е хормонална бомба с "леко" непредвидим резултат за в бъдеще и че не са редки случаите на извънматочна бременност след приемане на спешната контрацепция.
пожелавам на всички, които са в чудене, да им се наредят нещата по най-добрия за тях начин и повече да не им се налага да пият подобни хапчета!

Общи условия

Активация на акаунт