Пълнен Крем карамел

  • 31 645
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 435
Тази рецепта я зная доста хора,но ми е една от любимите и затова реших да я напиша,а и е супер проста.Дано само да не повтарям някой от форума.

Значи нужни са 6-7 яйца, 2 чаени чаши захар,700мл прясно мляко и 4 кроасана (но обикновени,не Smaki или от тоя род).
Та рецептата е следната: 1 чаша  захар се карамелизира и се излива на дъното на формичка за кекс,като се минава малко и по стените.Веднага върху карамела се лепят кроасаните.Отгоре заливате със сместа от разбитите с миксер яйца,мляко и останалата 1 чаша захар. Пече се на водна пара на около 200C.Аз лично разбирам кога е готово с клечка за зъби.После оставате да изстине и обращате в някакъв съд,примерно голямо кръгло плато или табличка и т.н. и оставате хубаво да се охлади в хладилника.

# 1
  • Мнения: 7 474
Много вкусно става, правили сме го и с козунак  Grinning

Това е с козунак

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 14:01 от L е о

# 2
  • Мнения: 4 435
Много вкусно става, правили сме го и с козунак  Grinning


И аз съм правила с козунак,но сигурно зарди шоколада с кроасаните повече ми харесва.Абе и по двата начина става.

# 3
  • Мнения: 3 622
Slav4e_Av4e когато обърна кексовата форма не се ли разпада крем карамеле. До сега съм правила само в чашки. А кроасанчетата цели ли ги слагаш или ги разрязваш?

# 4
  • Мнения: 4 435
Значи кроасанчетата се слагат цели ,един до друг.В зависимост от формата,понякога и 3 стигат.Когато вече е готов,си го изваждаш от фурната и оставяш на стайна температура да изстине.Като изстине може по ръбчетата та минеж с нож ,да се отдели от формата (разбира се ,ако не е тефлонова).И си обращаш  върху плато или т.н. и то си седи във форма на кекс с дупка в средата.Досега не се е разпадал при мен.Но го хапнете добре охладено.Приятен апетит и да пишеш как е станал.

# 5
  • Мнения: 3 622
Ще го пробвам тия дни и ще пиша как е станал и ако има вид ще пусна снимка

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз също го направих днес.Изненадах мъжа ми,защото в нашата къща това е негов специалитет.А дне с го направих АЗ>

# 7
  • Мнения: 4 435
Ще го пробвам тия дни и ще пиша как е станал и ако има вид ще пусна снимка



Може да гарнираш с топка ванилов сладолед отстрани,ако ти се намира у вас.Много си подхождат.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Нямах сладолед,но разполагах със сметана и сложих по една топка бита сметана.Супер ее.

# 9
  • Мнения: 4 435
Нямах сладолед,но разполагах със сметана и сложих по една топка бита сметана.Супер ее.


Mъжът ти одобри ли го?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
няма го,а на мен ми текат лигите
Изненадата е за него.Аз го направих с козуначе.

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 19:54 от seat t.

# 11
  • София
  • Мнения: 581
Дайте снимки момичета,аз също ще го направя задължително може би още утре.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Още не сме го опитали с децата .Чакаме таткото.Не знам за вашите сладкишчета,но моят бухна .Много хубаво изглежда.За жалост няма с какво да го снимам.

# 13
  • Мнения: 4 435
Още не сме го опитали с децата .Чакаме таткото.Не знам за вашите сладкишчета,но моят бухна .Много хубаво изглежда.За жалост няма с какво да го снимам.


Той като изстине сладкишът не стои така бухнал. Леко ще спадне. Обърна ли го в друг съд, защото той стои бухнал само докато е във формата топъл.

# 14
  • Мнения: 337
Правих го миналата седмица  Rolling Eyes но не съм се сетила да го снимам. Става супер. Аз го правя в йенска тавичка и после много лесно се обръща, а като потече и карамелчето ... просто да си оближеш пръстите  Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Обърнах го аз ,но НЕГО го няма.Три пъти ми се обажда,че е още на работа,и се чуди защо съм вкисната и не му се обаждам.

# 16
  • Мнения: 4 435
Обърнах го аз ,но НЕГО го няма.Три пъти ми се обажда,че е още на работа,и се чуди защо съм вкисната и не му се обаждам.


 Joy
Ти ме уби.Ама много ви е работен таткото.А ти толкова искаше да го изненадаш.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз не знаех,че днес ще е до късно.Вчера се прибра в 17 часа,а днес тцц само да се ядосвам.Комп ,специалист ,винаги е бил с такова работно време.Един ден може да е цял ден вкъщи,а на другия да не се прибере.Съдба,свиква се.А в момента ми липсва.Като ме види на комп ми казва "ЦЪКИ".

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Прибра се.Край на писанията ми за днес.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 951
Много го хареса!Дори като влезе ,каза,че му мирише на крем карамел.Заслужаваше си чакането.

# 20
  • Мнения: 4 435
Много го хареса!Дори като влезе ,каза,че му мирише на крем карамел.Заслужаваше си чакането.


Браво.Целта е постигната.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееей, момичета, потекоха ми лигите!  Wink

# 22
  • Мнения: 4 435
Ееей, момичета, потекоха ми лигите!  Wink


А ако го опиташ.........

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееей, момичета, потекоха ми лигите!  Wink


А ако го опиташ.........

Ооох, направо не знам.... Изпрати ми една порцийка в колетче!  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 951
Таня,нашият свърши,но за теб мога да го направя отново.

# 25
  • Мнения: 4 435
И въпреки че LEO е качила една доста апетитна снимка ,препорачвам да се прави с кроасани,доста по-вкусничко е .

# 26
  • София
  • Мнения: 581
Утре ще имам гости и ще го направя със сигурност само ме притеснява ставането на шупли на карамела.От друга тема ме посъветваха млякото да е горещо ако имате други предложения ще съм благодарна за да не се изложа.

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

# 28
  • Мнения: 4 435
Мила нещо не разбирам въпроса. Simple Smile
Значи млякото няма нищо общо със карамела.И млякото трябва да си е студено защото ще прецака яйцата с които се разбива.

# 29
  • Мнения: 4 435
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

Правете си карамела на кутлона,наи-бързо и удобно е .

# 30
  • София
  • Мнения: 581
Аз не се изказах правилно Banghead,не карамелизираната захар а самият крем ми става на шупли

# 31
  • Мнения: 4 435
Аз не се изказах правилно Banghead,не карамелизираната захар а самият крем ми става на шупли

Ако го направиш както съм писала и спазиш грамажите и т.н. няма да стане гарантирам ти .И температурата няма значение,аз го правя на 180,но като бързам увеличавам много.Просто си разбъркай за 2-3 мин с миксер яйцата,млякото и захарата и залей кроасаните.Захарта няма да се разтвори напълно,така че я обери с една лъжичка и я прибави и нея,тя ще си стане.Ако имаш други въпраси питай,няма да се излагаме пред гостите я . Simple Smile

# 32
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

Правете си карамела на кутлона,наи-бързо и удобно е .

Имах предвид температурата за печене на крем карамел, а карамел (горена захар) естествено на котлона правя. Млякото ми е винаги топло, така по-лесно се разтваря захарта. Не горещо да пресече яйцата, топло. Опитвала съм и да сипвам в купичките първо млечно-яйчената смес, след това карамела (по рецептурна книжка). Пак си става нормално. Шуплите стават от печенето на висока температура, не от друго.

# 33
  • Мнения: 4 435
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

Правете си карамела на кутлона,наи-бързо и удобно е .

Имах предвид температурата за печене на крем карамел, а карамел (горена захар) естествено на котлона правя. Млякото ми е винаги топло, така по-лесно се разтваря захарта. Не горещо да пресече яйцата, топло. Опитвала съм и да сипвам в купичките първо млечно-яйчената смес, след това карамела (по рецептурна книжка). Пак си става нормално. Шуплите стават от печенето на висока температура, не от друго.


Опс....аз не съм видяла правилно извинявай.А и снощи четох някъде че си правят карамела на котлон и се сбърках просто.

# 34
  • Мнения: 6 243
Шуплите се получават от твърде високата Т на водната баня, както пише аномалия. За да се избегнат, трябва да се следи водата в тавата да не заври. За тази цел или се долива по малко студена вода, или се добавят кубчета лед, или се пече на слаба фурна...

# 35
  • Мнения: 4 435
Шуплите се получават от твърде високата Т на водната баня, както пише аномалия. За да се избегнат, трябва да се следи водата в тавата да не заври. За тази цел или се долива по малко студена вода, или се добавят кубчета лед, или се пече на слаба фурна...


Незнам на мене си ми завира водата ,аз не я пипам,наистина никога досега не ми е ставал на шупли а го правя през няколко дни.

# 36
  • Мнения: 6 243
Шупли се получават в чистия крем карамел. Във варианта с кроасани, и на мен ми е трудно да си представя да има шупли, защото тестото попива доста от крема. Щом не ти се получават, супер. И на мен не ми се получават  Laughing

# 37
  • Мнения: 4 435
Майсторки сме просто. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
За да не се получават шупли в крем карамела на ВОДНА баня,то водата не трябва да кипва.Пече се на около 180-200 градуса,без да завира водата.Ако заври се понижават градусите.

# 39
  • София
  • Мнения: 581
Направих го и сега се пече на 170 гр.вече 30 мин,мисля да го пека 1 час.После ще кажа как е станал.Благодаря за съветите.

# 40
  • София
  • Мнения: 581
Стана много вкусно направо шашнах гостите, а и на външен вид го докарах.Това е останало и го снимах.Благодаря Славче  bouquet за страхотната рецепта ще я правя редовно много се хареса.  bouquet  bouquet  bouquet



# 41
  • Мнения: 3 622
Slav4e_Av4e току що сложих Крем - карамела във фурната. Много се надявам да стане - ще пусна и снимка

# 42
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Правя нещо подобно , благодаря че ме подсети   bouquet  bouquet

# 43
  • Мнения: 7 474
И въпреки че LEO е качила една доста апетитна снимка ,препорачвам да се прави с кроасани,доста по-вкусничко е .

По-вкусно е наистина Peace,
но някъде съм затрила снимката с кроасаните  ooooh!

# 44
  • Мнения: 3 622
Ето какво се получи с моя Крем-карамел
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4159369
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4159370

Стана много вкусен
Благодаря за рецептата Slav4e_Av4e   bouquet

# 45
  • Мнения: 4 435
Здравейте на всички.Много се радвам че решихте да пробвате рецептата,но още повече се радвам че ви е харесала.Виждам от снимките че сте се справили страхотно. Simple Smile

# 46
  • варна
  • Мнения: 1 830
О, в къщи тази рецепта и на почит.Всички много я харесват.Благодаря, че ме подсети ,ще я направя тези дни  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 526
Много интересно! Ние днес тамън изядохме класическия.
А колко време печете, нали по принцип крем карамела се пече дълго?

# 48
  • Мнения: 4 435
Много интересно! Ние днес тамън изядохме класическия.
А колко време печете, нали по принцип крем карамела се пече дълго?


Понеже всеки път го правя на различна температура в зависимост от това колко време имам(правила съм го от 160C до 300C,винаги си е супер и без шупли),като вземе да става златист си го боцкам с клечки за зъби и според тях преценям,ако клечката е чиста значи е готово.

# 49
  • Мнения: 3 622
Много интересно! Ние днес тамън изядохме класическия.
А колко време печете, нали по принцип крем карамела се пече дълго?

Вчера като го правих го пекох на 160 градуса 55 минути

# 50
  • Мнения: 116
О, тази торта е любима на всички в къщи. Много бърза и лесна за приготвяне и многоооо вкусна. Мама ме научи да я правя. Сега се подсещам, тия дни да я приготвя и да поканя мама на гости. Hug

# 51
  • Мнения: 6 015
Интересна рецепта, благодаря на авторката....в скоро време ще я пробвам, засега ще отиде в тефтера.

# 52
  • Мнения: 4 435
Интересна рецепта, благодаря на авторката....в скоро време ще я пробвам, засега ще отиде в тефтера.


И после чакам отзивите да знаеш. Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 951
Моят мъж се примоли да му го направя пак.

# 54
  • Мнения: 4 435
Е браво.Много се радвам.И този път ли с козуначе?Хайде дай с кроасанчета този път.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 951
Тц ,нито кроасани,нито козунак имам вкъщи.Днес купих бутер тесто,но на килограм ,от една баничарница.С него няма да се получи,а вече съм много уморена да ходя навън.И утре е ден.

# 56
  • Мнения: 4 435
Този път мъжо ще почака. Simple Smile

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Подсетихте ме, утре ще го забъркам.
С цели кроасанчета ли го правите, или ги нарязвате на филийки?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 676
Тази рецепта е страшна- знам я от години
Видоизменила съм я така:
В чашки за крем-карамел слагам или по 2 малки кроасанчета или парче козунак или от голям кроасан
Така се получава индивидуална порция - супер е за сервиране ,а ако се украси и със сметана-ммммм-домакинята ще обере овациите
Peace

# 59
  • Мнения: 4 435
Подсетихте ме, утре ще го забъркам.
С цели кроасанчета ли го правите, или ги нарязвате на филийки?


С цели мила и ги лепиш за карамелизираната захар.

# 60
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Мерси  bouquet, почвам го   chef

# 61
  • Мнения: 4 435


Да пишеш като е готов.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 610
Добре де,аз ли съм тъпа или нещо не разбирам Embarassed Пише,че кроасаните се слагат най-отдолу,значи като се обърне сладкиша трябва да останат отгоре,а на всички снимки те са отдолу newsm78 .обяснете моля за неразбралите,че тъкмо ми се е приял крем карамел и утре смятам да правя.А иначе класическия винаги ми става на шупли Sad

# 63
  • Мнения: 4 435
За шупли не се притеснявай,няма да станат.А ина4е като се лепнат кроасаните за карамелисираната захар ти ги заливаш със сместа.Тогава те се отлепях от карамела или веднага или по-късно и даже идват отгоре.Аз постоянно ги бутам с едни лъжици но не винаги става.Та понеже изплуват после отиват най-отдолу или пък са по  средата. Simple Smile

Ох дано си разбрала че малко кофти обясних,ама ако има нещо питай.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 610
Стана ми ясно,благодаря  bouquet

# 65
Здравейте момичета! Видях че е проявен страхотен интерес към рецептата на Славче Авче. Снощи я направих - възхитена съм. Сега вече проблема ще ми е дали ще устоявам да не правя често и да стана 100 килограма. newsm78
Благодаря, Славче! Ще си шашкам гостите ! Grinning

# 66
  • Мнения: 4 435
Здравейте момичета! Видях че е проявен страхотен интерес към рецептата на Славче Авче. Снощи я направих - възхитена съм. Сега вече проблема ще ми е дали ще устоявам да не правя често и да стана 100 килограма. newsm78
Благодаря, Славче! Ще си шашкам гостите ! Grinning

Благодаря за милите думи.Радвам се че ви е харесала.

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз го направих, ама докато изстине и вече нямаше какво да се снима Mr. Green
Мерси за страхотната рецепта   bouquet

# 68
  • Мнения: 4 435
Няма защо да ми благодариш.Другия път го крий докато истине.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз реших вече да го направя този крем карамел с кроасани,но искам да попитам нещо.Понеже ще го правя в тефлонова форма за кекс,проблем ли ще е да сложа направо фрмата на котлона(когато правя карамела),мисълта ми е да не се прецака нещо формата.
Може и да ми е тъп въпроса  Embarassed,мерси предварително.

# 70
  • Мнения: 4 435
И аз реших вече да го направя този крем карамел с кроасани,но искам да попитам нещо.Понеже ще го правя в тефлонова форма за кекс,проблем ли ще е да сложа направо фрмата на котлона(когато правя карамела),мисълта ми е да не се прецака нещо формата.
Може и да ми е тъп въпроса  Embarassed,мерси предварително.

За съжаление,аз не мога да ти отговоря на този въпрос.Винаги си го правя в друг съд по-малък и след това заливам другата форма и гледам и по стените да стигне малко.Е,не чак по целите,ами колкото може.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 634
ОК,благодаря ти,и аз така ще направя,дано не се изложа само.

# 72
  • Мнения: 4 435
ОК,благодаря ти,и аз така ще направя,дано не се изложа сам.

Няма такава опасност,много е лесно всичко.Ако има още нещо питай. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 407
Цитат
И аз реших вече да го направя този крем карамел с кроасани,но искам да попитам нещо.Понеже ще го правя в тефлонова форма за кекс,проблем ли ще е да сложа направо фрмата на котлона(когато правя карамела),мисълта ми е да не се прецака нещо формата.
Може и да ми е тъп въпроса  ,мерси предварително.
 


Няма да се развали формата, не се притеснявай!Аз направо на котлона я сложих и така карамелизирах захарта. Нищо и няма Grinning
Проблемът при мен беше, че когато най-после изпекох сладкиша и го обърнах върху подноса, се разпадна.
Може би трябваше да го изчакам хубаво да изстине.
Трябва ли предварително да престои в хладилник преди да го обърна?Моля, дайте съвети!!
Тази седмица мисля да пробвам пак.На вид не го докарах, но пък беше вкусен.
Искам следващия път да стане идеален.
Нещо, което забелязах е, че кроасаните е по-добре да бъдат нарязани на колелца, вместо да се поставят цели, защото не ми бяха попили хубаво млякото.

# 74
  • Мнения: 4 435
Значи,аз бях писала,но сигурно не си обърнала внимание.Трябва да си изстине сам, и то добре и тогава го обръщаш и слагаш в хладилника.А кроасаните най-добре да са цели,но отгоре ги цепни лекичко по около 1 см надолу,на две-три места по всеки кроасан.Така попиват супер.На колелца се разкашква и шоколада изтича гадно.Ако имаш други въпроси питай. Simple Smile

# 75
  • Мнения: 407
А преди да го обърна, трябва ли да поставя формата във вода?

# 76
  • Мнения: 4 435
А преди да го обърна, трябва ли да поставя формата във вода?

С каква цел? newsm78

# 77
  • Мнения: 407
За да се отлепи от стените на формата.

# 78
  • Мнения: 4 435
Както решиш.Аз с едно ножче минавам лекичко.Водата не знам дали помага.Аз лятото така слагам студена вода,за да изстине по-бързо,но пак минавам с ножче.

# 79
  • Мнения: 407
Благодаря ти Slav4e_Av4e .
Ще се постарая следващия път да стане.

# 80
  • Мнения: 2 018
Смятам да го направя и аз този крем карамел. Прочетох цялата тема, но не разбрах, кроасаните от големите ли са или слагате от мъничките?

# 81
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Този карамел с кроасани е разкошен. Много бърз и лесен за приготвяне, ефектен и вкусен. Аз съм го правила и освен с кроасани , с козунак; с ориз/предварително сварен, в не голямо количество/ и с парченца предварително сварена тиква; Интересен е й в тези варианти. Аз обичам да експериментирам, но с кроасаните е  newsm10!

# 82
  • Мнения: 4 435
Смятам да го направя и аз този крем карамел. Прочетох цялата тема, но не разбрах, кроасаните от големите ли са или слагате от мъничките?

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.

# 83
  • Мнения: 2 018
Смятам да го направя и аз този крем карамел. Прочетох цялата тема, но не разбрах, кроасаните от големите ли са или слагате от мъничките?

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.

Благодаря  bouquet

# 84
  • Мнения: 40
славче,благодаря ти за прекрасната рецепта!вчера го направих и сега ще го правя отново ,че домочадието обвинява че много бързо свършило!ама то за нашта къща трябва  тройна доза ..... Hug

# 85
  • Мнения: 4 435
славче,благодаря ти за прекрасната рецепта!вчера го направих и сега ще го правя отново ,че домочадието обвинява че много бързо свършило!ама то за нашта къща трябва  тройна доза ..... Hug

Мерси мила.Радвам се че ви е харесало.И вкъщи се изяжда веднага,а сме само две жени. Laughing

# 86
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз боцкам сроасаните с вилица и така оппива супер.А един път май го обърнах преди да изстине и ми се разкашка и тогава направих крем ванилия на доктор Йоткер и стана супер и на външен вид.

# 87
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Аз пък нарязвам кроасана на филийки / на колелца/, които ги нареждам върху карамела и отгоре изсипвам сместта за крема!  chef

# 88
  • Мнения: 305
а кроасаните с течен шоколад ли са или обикновени

# 89
  • Мнения: 7 474
а кроасаните с течен шоколад ли са или обикновени

Аз слагам с шоколад Peace

# 90
  • Мнения: 590
а кроасаните с течен шоколад ли са или обикновени

Аз слагам с шоколад Peace

С крем "брюле" -също става много вкусно  Crazy

# 91
  • Мнения: 4 435
а кроасаните с течен шоколад ли са или обикновени

Аз слагам с шоколад Peace

С крем "брюле" -също става много вкусно  Crazy


Това ще се пробва,въпреки,че аз не обиам да слагам от тая марка кроасани,защото стават много разкапани,най-много ми харесват тия обикновенните,но ще пробвам.

# 92
  • Мнения: 1 679
Ще го пробвам - крем карамел с кроасани - защо не?  Laughing

# 93
  • Мнения: 98
Този десерт е много вкусен и бърз.Аз го правя от доста време. Grinning

# 94
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мммм, чак ми се прияде!  Embarassed

# 95
  • Мнения: 7 418
  Тази рецепта я търся отдавна,но не знаех как й е точното име!

# 96
  • Мнения: 4 435
  Тази рецепта я търся отдавна,но не знаех как й е точното име!

Дано да останеш доволна като я направиш.

# 97
  • Мнения: 407
Става наистина много вкусен сладкиш, но печенето отнема много време.(поне при мен)
А и с обръщането имах проблем, разпадна ми се...трябваше да го изчакам напълно да изстине.

# 98
  • Мнения: 7 418
Става наистина много вкусен сладкиш, но печенето отнема много време.(поне при мен)
А и с обръщането имах проблем, разпадна ми се...трябваше да го изчакам напълно да изстине.
  А задължително ли трябва да се обръща?Не може ли да се направи в йенска тенджера,например,и да се подава направо в нея?

# 99
  • Мнения: 4 435
Става наистина много вкусен сладкиш, но печенето отнема много време.(поне при мен)
А и с обръщането имах проблем, разпадна ми се...трябваше да го изчакам напълно да изстине.

Печенето зависи от вас.Аз напоследък го пуснам на силна фурна и става бързо.
За обръщането наистина трябва да е добре изстинал.Зимно време го слагам направо на терасата за по-бързо.

Става наистина много вкусен сладкиш, но печенето отнема много време.(поне при мен)
А и с обръщането имах проблем, разпадна ми се...трябваше да го изчакам напълно да изстине.
  А задължително ли трябва да се обръща?Не може ли да се направи в йенска тенджера,например,и да се подава направо в нея?


Според мене трябва да се обърне,така карамела ще си дойде отгоре,където му е мястото.Пък понякога кроасаните ако изплуват при печенето и малко загараят отдолу,докато стахе целият сладкиш и тази част най-добре да мине отдолу. Wink Тия дни като го направя ще снимам да покажа.

# 100
  • Мнения: 4 546
ами как печете цяла форма за кекс на водна баня  newsm78 и може ли в нещо друго да се направи, че нито форма имам, нито малки чашки. в тава ще стане ли?  newsm78
и последен въпрос  Embarassed става ли с купешко мляко, свеки твърди, че крем карамел само с домашно мляко ставал  Thinking

# 101
  • Мнения: 4 435
ами как печете цяла форма за кекс на водна баня  newsm78 и може ли в нещо друго да се направи, че нито форма имам, нито малки чашки. в тава ще стане ли?  newsm78
и последен въпрос  Embarassed става ли с купешко мляко, свеки твърди, че крем карамел само с домашно мляко ставал  Thinking

Аз го правя само с купешко мляко,домашно няма откъде да намеря.Форма за кекс се слага в една по-голяма тавичка,в която се слага вода.В тава не знам как ще стане.Някой ако е пробвал да каже.

# 102
  • Мнения: 4 546
предполагам, че с по-голям процент масленост трябва да е?
ще взема най-накрая да си купя форма за кекс . предполагам, че в такава става вече http://www.vertex.bg/component/page,shop.product_details/flypage … tuemart/Itemid,6/

# 103
  • Мнения: 4 435
предполагам, че с по-голям процент масленост трябва да е?
ще взема най-накрая да си купя форма за кекс . предполагам, че в такава става вече http://www.vertex.bg/component/page,shop.product_details/flypage … tuemart/Itemid,6/

Да,точно такава.Даже моята е от старите които са от алпака. Embarassed Ама ми върши работа.Не се притеснявай за млякото,това не е като нормалният крем-карамел,аз купувам с 1,5% масленост и си става супер. Wink

# 104
  • Мнения: 487
Аз го пекъх този Божествен крем карамел без на водна баня,направо си го ръгнах във фурната така!Така съм си пекла и само крем карамел,не ме бива с водната баня и не я обичам нещо.

# 105
  • Мнения: 4 435
Аз го пекъх този Божествен крем карамел без на водна баня,направо си го ръгнах във фурната така!Така съм си пекла и само крем карамел,не ме бива с водната баня и не я обичам нещо.

Важното да е станал ,мила. Heart Eyes Hug

# 106
  • Мнения: 3 830
Пф, това звучи супер. Peace
Скоро ще го пробвам и без това съм голяма почитателка на крем карамела.


Последния път на Нова Година съм го пекла крем карамела на 150 градуса сигурно над 3 часа и пак ми стана на шупли. Всичко си го направих, както трябва, но защо винаги ми става на шупли. Моля, кажете къде греша?

# 107
  • Мнения: 1 715
Става на шупли когато има вода в млякото.Аз съм пекла в тавичка и става също като във чашки за печене.Карамелизира се захар на дъното на тавичката и сипваш сместа.Поставяш тавичката със сместа в по-голяма тава и пак се пече на водна баня като чашките

# 108
  • Мнения: 3 830
Купувам го млякото от магазина.
Последното мляко за крем карамела беше Верея. Кой вид мляко, на коя фирма, няма добавена вода, за да купувам него?


По-точно, с какво мляко си правите крем карамела и не ви става на шупли?

# 109
  • Мнения: 4 435
Купувам го млякото от магазина.
Последното мляко за крем карамела беше Верея. Кой вид мляко, на коя фирма, няма добавена вода, за да купувам него?


По-точно, с какво мляко си правите крем карамела и не ви става на шупли?

За крем-карамела нека те посъветват другите,защото аз правя само този с кроасаните.За него няма проблеми нито какво ще е млякото,нито нищо,той не става на шупли даже и да искаш,което на мене ми харесва.Водата в тавичката си завира и изобщо не трябва да я следя и т.н. както при нормалният крем-карамел.

# 110
  • Мнения: 1 715
Ами аз също купувам на Верея това с по-висока масленност.На мен също не всеки път ми се пполучава гладък зависи какво мляко съм улучила

# 111
  • Мнения: 116
Моят крем карамел никога не става на шупли. Обикновено го пека на 180 и по време на печене отделям част от горещата вода от тавата въпреки че тя не завира и доливам студена. В повечето случаи използвам съвсем обикновено мляко, въпреки че с домашно мляко става много  по хубав.

# 112

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.
Slav4e_Av4e,за обикновените кроасани в зелените опаковки ли става въпрос? За съжаление никъде не мога да ги открия  Tired.Имам и едно въпросче към всички - има ли опасност ,йенската тенджера да се напука от горещия карамел?

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 21:46 от elena_g

# 113
  • Мнения: 4 435

Мила,от големите кроасани.Но да бъдат от по обикновените.3-4 броя стигат.Само ги цепвай отгоре за да попие сместа.
Slav4e_Av4e,за обикновените кроасани в зелените опаковки ли става въпрос? За съжаление никъде не мога да ги открия  Tired.Имам и едно въпросче към всички - има ли опасност ,йенската тенджера да се напука от горещия карамел?

Тия дето аз използвам са в кафяви опаковки.Обаче им забравих името.Просто да не са от тези от рода на смаки или 7дейс,защото са много меки и стават едни разкашкани.Поне на мене не ми харесва.

# 114
  • Мнения: 407
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".

# 115
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".
Да,точно за 22 карата си мислех аз,обаче освен 7 days,други не намирам,поне не и в центъра на Бургас  newsm78.Днес пак ще потърся и каквито намеря,такива.Ще изложа на риск и йенската си тенджера,пък каквото ще да става  newsm78.Този сладкиш го мисля от няколко дена и вече е крайно време да го направя.После ще пусна и снимчица.

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Този десерт е много вкусен и бърз.Аз го правя от доста време. Grinning

и аз така  Peace

# 117
  • Мнения: 4 435
Има едни обикновени кроасани - "22 карата", които са много подходящи за този вид сладкиш, а и са с много по-ниска калоричност (което обаче не е за сметка на вкусовите им качества,невероятни са) в сравнение с 7 days,smaky и другите от този род.
Други подходящи кроасани са: Fantasy и тези с кафявата опаковка, май се казваха "Кедър".

Точно така в кафявата са Кедър.22карата също съм използвала.

# 118
  • Мнения: 407
Според мен 22 карата са най-подходящи.

# 119
  • Мнения: 192
Браво Slav4e Av4e страхотна рецепта.Тъкмо днес си мислех да направя крем карамел,но утре ще направя твоя.Кажете ми само слагате ли вода на захарта като я карамелизирате,защото аз не слагам ,но винаги остава карамел по чашката.

# 120
  • Мнения: 4 435
Браво Slav4e Av4e страхотна рецепта.Тъкмо днес си мислех да направя крем карамел,но утре ще направя твоя.Кажете ми само слагате ли вода на захарта като я карамелизирате,защото аз не слагам ,но винаги остава карамел по чашката.

Понякога слагам,понякога не.Както дойде.Карамелче винаги ми остава, дори и съвсем малко ,по формичката.
Стискам палци да останеш доволна.

# 121
  • Мнения: 192
Сигурна съм,че ще остана доволна.Като го направя ще доложа какво е станало. Laughing

# 122
  • София
  • Мнения: 1 890
      Славче, с риск да ме нахокаш заради диетата, снощи правих сладкиша.  Crazy  Mr. Green Стана страхотен, макар и при обръщането да се сцепи.  Ето резултата:   chef
       
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#2
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#1
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#3
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#5

# 123
  • Мнения: 4 435
      Славче, с риск да ме нахокаш заради диетата, снощи правих сладкиша.  Crazy  Mr. Green Стана страхотен, макар и при обръщането да се сцепи.  Ето резултата:   chef
       
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#2
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#1
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#3
  http://mirrena.multiply.com/photos/album/1/kulinaria#5

Щом си прегрешила с мое предложение,няма как да те нахокам. Mr. Green
Радвам се,че ти е харесал. Hug Не е фатално че се е цепнал.И спирай да влизаш в кулинарния,че не е на хубаво.Ако ти кажа че в момента варя вече 4 часа и половина едно кондензирано мляко за Банофи пай
(http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257461.0  виж на Цецето снимката  ooooh!)
  сигурно ще умреш от смях.Ама аз няма да ям от него,за половинката ще го правя. Crossing Arms Лоша работа е тука. Crazy

# 124
  • София
  • Мнения: 1 890
  Joy Много изкушения тук, много нещо.  Joy
  А това чудо на снимката изглежда мноооого вкусно.  #Crazy Да не забравиш да го снимаш и ти, като стане !  Flutter

# 125
  • Мнения: 4 435
  Joy Много изкушения тук, много нещо.  Joy
  А това чудо на снимката изглежда мноооого вкусно.  #Crazy Да не забравиш да го снимаш и ти, като стане !  Flutter

Задължително ще го снимам. Laughing

# 126
  • Мнения: 147
       Пробвах и аз пълнения крем карамел. Стана разкошен! Направих го с малки кроасанчета с пълнеж от сладко. Но забравих да го снимам.
Благодаря за идеята!  bouquet

# 127
  • Мнения: 1 193
Много хубава рецепта  Peace
Днес правих, но ми е силна фурната и доста се изпече  Mr. Green, но пък мъжлето обича препеченко та ми уважи порядъчно десерта  Grinning

# 128
  • София
  • Мнения: 1 890
Много хубава рецепта  Peace
Днес правих, но ми е силна фурната и доста се изпече  Mr. Green, но пък мъжлето обича препеченко та ми уважи порядъчно десерта  Grinning


  Др. път слагай фолио отгоре - много полезно приспособление, както наскоро открих.  Crazy

# 129
  • Мнения: 4 435
       Пробвах и аз пълнения крем карамел. Стана разкошен! Направих го с малки кроасанчета с пълнеж от сладко. Но забравих да го снимам.
Благодаря за идеята!  bouquet

И аз може да го пробвам някой път с такива.

Много хубава рецепта  Peace
Днес правих, но ми е силна фурната и доста се изпече  Mr. Green, но пък мъжлето обича препеченко та ми уважи порядъчно десерта  Grinning


И на мене ми се е случвало  Mr. Green.Няма нищо пак е вкусен.

# 130
  • София
  • Мнения: 614
Днес го направих, и понеже рецептата е обсъждана доста, а не видях снимка, пускам моя резултат. Аз сложих 5 яйца и напоих кроасаните с малко конячна есенция. Кроасаните бяха 7days - крем Брюле, който също се карамелизира при печенето. Стана разкошно!

Славче, благодаря!  bouquet

# 131
  • Мнения: 1 122
Ще се пробва. А килцата кога ще се свалят не знам. Joy

# 132
  • София
  • Мнения: 1 890
    Аз съм пуснала снимки малко по-нагоре, но понеже са мн големи и не ми се намаляваха, пуснах само линк.  Grinning Това с конячната есенция е идея !  Peace

# 133
  • Мнения: 4 435
Охх,супер че сте доволни.Веднага ми се прииска да го пробвам и с кроасанчетата с крем-брюле,ама пусто нали съм на диета,няма да е скоро.Ама че гадно. Crossing Arms
Цеце,страхотни снимки. Hug
Миренка,ти си го прави по-честичко,имаш нужда от хапване. Wink

# 134
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ихаааа много се радвам, че сте "бутнали" тази рецепта напред   bouquet Mоя мъж откога иска да му направя такъв десерт Grinning Ще я пробвам и ако стане сполучлива ще има снимки  Wink

# 135
  • Мнения: 31 167
Е, момичета сладки, а килограмите? Леле как ми се прияде. Супер. Ще го правя, па после само 6 кила остават, ама не падат.Обясненията са страхотни.

# 136
  • Мнения: 407
И аз го правих миналата седмица, този път обръщането беше по-сполучливо Grinning
Добавих и малко сладко от вишни.
Ето и резултата:


# 137
  • София
  • Мнения: 1 890
Миренка,ти си го прави по-честичко,имаш нужда от хапване. Wink

    Ааааа след няколко месеца като не мога да минавам през вратата, ти ли ще идваш да ме буташ ?)))  Crossing Arms
    Пък и май има нещо вярно, че като забременееш, вкусовете ти се обръщат на 180 градуса. Сега за сладко хич не се и сещам, ама виж, за пуканки и солети умирам.  Mr. Green

# 138
  • Мнения: 4 435
sladunka_medunka браво,много хубаво се е получило.Не съм се сещало и за сладко.Не става ли тежичко?

Mirena80 Hug Абе в такъв случай радвай се, че си по соленото и мама така едно време бременна с мен,не е искала да чуе за сладко,ама е омитала по 1-2 буркана кисели краставички на ден.Е,пак е била качила 25кила,де. ooooh!

# 139
  • Мнения: 407
Slav4e_Av4e, сладкото беше в ограничено количество, така че не стана много тежко. Естествено като ометеш половината сладкиш, и със сладко, и без сладко неизбежно преяждаш.
Следващият път ще пробвам да овкуся кроасаните с ром, звучи интересно.

# 140
  • Мнения: 3 313
ще пробвам  Peace

# 141
  • Мнения: 655
вкусотия,ама аз го правя повечето с козунак Simple Smile

# 142
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
 HugОткога му се каня на този крем карамел, но сега вече ще го направя- донесоха ми много яйца от село и трябва да ги използвам. Ще го снимам ,ако стане сполучлив. Има подобна рецепта с кексово тесто, която пробвах , но се провалих.Дано сега се справя!

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Преди малко го направих, сега се пече.Ако стане ще има снимки  Laughing

Уаууу сега го опитах - станал е страхотен  Peace
Но снимки утре, че нямам батерия на фотоапарата Tired
Малко намалих дозата, че формата ми е малка - направих го с 5 яйца, 1ч.ч захар и 600 мл мляко + 3 кроасана.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 18:29 от sier

# 144
  • Мнения: 4 435
sier чакам снимките с нетърпение.

# 145
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ето ги топли топли  Laughing
ХОП и ХОП

# 146
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
sier, сигурно вече е изяден, а?  Wink

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Едва удържаме положението, че да остане и за довечера  Mr. Green Laughing

# 148
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Мъжът ми го прави същото,но плюс плодове от компот праскови за предпочитане,или кайсии.
Козунака обикновено го режем на филии и го пускаме във фурната да го  духа предварително,за да изсъхне.

# 149
ami i az iskam da go napravia ama neznam dali hte moga da se spravia malko mi se vijda trudno kato go obirna dali hte se otlepi ot formata a?

# 150
  • София
  • Мнения: 614
ami i az iskam da go napravia ama neznam dali hte moga da se spravia malko mi se vijda trudno kato go obirna dali hte se otlepi ot formata a?

Ако формата ти е тефлонова, няма начин да не се отлепи. А и дори да не е - карамелът на дъното се разтопява и прави течен незалепващ слой. Пък и на водна баня няма как да ти загори и залепне  Peace Ако искаш изчакай да поизстине и да се стегне, преди да обръщаш /макар че аз хич не го чаках ми направо си го метнах  в чинията  Mr. Green/

# 151
  • Мнения: 1 122
Ето го и моят крем карамел:

 

Мнооого вкусен. Peace

# 152
  • Мнения: 94
И аз съм го правила.Наистина става страхотно  Simple Smile

# 153
  • София
  • Мнения: 3 610
Два пъти го правя,но не ми се получава така както очаквх Rolling EyesНякакси крема почти изцяло попива в кроасаните,а и те стават леко като глетави.Може би аз бъркам нещо,а може и просто това да не е нашия десерт.

# 154
  • Мнения: 80
Ето го и моя крем карамел:

Стана супер вкусно, благодаря за рецептата Hug Hug Hug
Проблема при мен беше че го направих в форма с свалящо се дъно Embarassed и половината течност изтече извън формата (те и формите ми вече са стари и малко изкривени), но това не му попречи на вкуса, само дето е малко нисичък Confused

# 155
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Два пъти го правя,но не ми се получава така както очаквх Rolling EyesНякакси крема почти изцяло попива в кроасаните,а и те стават леко като глетави.Може би аз бъркам нещо,а може и просто това да не е нашия десерт.
Опитай да ги изсушиш предварително тогава.  Peace

# 156
  • Мнения: 4 435
Два пъти го правя,но не ми се получава така както очаквх Rolling EyesНякакси крема почти изцяло попива в кроасаните,а и те стават леко като глетави.Може би аз бъркам нещо,а може и просто това да не е нашия десерт.

Ако спазиш пропорциите ,които съм дала няма как да не се получи.


Два пъти го правя,но не ми се получава така както очаквх Rolling EyesНякакси крема почти изцяло попива в кроасаните,а и те стават леко като глетави.Може би аз бъркам нещо,а може и просто това да не е нашия десерт.
Опитай да ги изсушиш предварително тогава.  Peace

Не виждам смисъл да го прави.

# 157
  • Мнения: 444
тази рецепта е страхотна и ние я правин у дома
може като залеете със сместа да поставите отгоре и  няколко лъжички сладко някакво и орехи натрошени... става добре..
аз преди малко я направих и не сложих за да разнообразя и да видя как става

# 158
  • Мнения: 491
Ето го моя крем карамел -





И понеже никой у дома не обича крем карамел все тая с кроасани или не си го изядох сама  Laughing

# 159
  • Мнения: 55
Здравейте, вече направих крем карамела, но в чашки и наистина стана страхотен, но имаше лек проблем. Карамела си остана втвърден на дъното на чашките, а не се разтопи. Бихте ли  ми казали къде бъркам??? Правих го на водна баня, точно както е описано.

# 160
  • Мнения: 4 435
MAlena не знам какво да кажа,защото никога не съм правила с кроасаните в чашки.Идея нямам как стоят нещата,надявам се някой друг да ти даде съвет.


Dupence поне си хапнала добре. Laughing

# 161
  • Мнения: 491
Slav4e_Av4e, добре си хапнах  Laughing Laughing Laughing и на килца си пролича  Laughing Laughing Laughing

MAlena, при мен е оставал втвърден карамела само ако съм прекалила с него и съм сложила повече отколкото трябва. Не знам каква може да е причината ако не е това?! Някой друг ако има идеи да сподели. Чувала съм и други момичета да се оплакват, че им остава твърд карамела след изпичане.

# 162
  • Мнения: 55
Благодаря, че се отзовахте толкова бързо, все пак съм решила да пробвам докато стане.Да кажа, че карамела го правих отделно и го изсипах в чашките, след това залепих по едно малко кроасанче и залях със сместа. Може би  там сбърках, че го правих отделно newsm78 newsm78 newsm78, но не съм сигурна...Сега съм решила  да го правя във форма както е в оригиналната рецепта, дано се получи..

# 163
  • Мнения: 491
И аз го разтапям отделно.  newsm78

# 164
  • Мнения: 4 435
Карамелчето си се прави отделно и така се залива съдът.Правилно си го направила.

# 165
  • Мнения: 407
Аз го правя направо в тавичката, в която слагам кроасаните и яйчната смес.

# 166
  • Мнения: 94
Аз го правя направо в тавичката, в която слагам кроасаните и яйчната смес.
И аз го правя така,но не знам от кроасаните ли е или от карамела малко нагарчаше иначе стана супер Wink

# 167
  • Мнения: 4 435
Ако е нагарчал,си го прегорила. Rolling Eyes

# 168
  • Мнения: 711
Току- що го изядохме....Беше страхотен.... Heart Eyes Не успях да го снимам, но.... Blush

# 169
  • Мнения: 94
Ако е нагарчал,си го прегорила. Rolling Eyes
сигурно Thinkingе като за пръв път надявам се другия път да стане по-хубав Simple Smileне че остана Embarassed

# 170
  • Мнения: 5 173
Днес най-накрая го направих. С какви надежди тръгнах, какво стана. Карамелът по формата за кекс не се разтопи целия и карамелът не беше достатъчно сладък. Не бих повторила, предпочитам си стандартния кремкарамел

# 171
  • Мнения: 4 435
Шушулче нали знаеш,всеки с вкуса си,ама не би трябвало карамелизираната захар да е по формата за кекс,нито пък крема да не е сладък.Не знам,но аз по принцип винаги прекалявам със захарта или солта,така че ако си сопазила рецептата не би трябвало да се получи.А и шоколада от кроасаните допълнително подслажда. Peace

# 172
  • Мнения: 5 173
Аз ям мн сладко. Ако е гарга - да е рошава. Но... просто не ми допадна, чак ми развали настроението.
А кремкарамел редовно правим, пекат се по еднакъв начин, но не мога да си обясня защо захарта не се разтопи.
Хайде, че отивам да стържа с лъжицата

# 173
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето го и моя  Flutter



И парченце

# 174
  • Мнения: 4 435
Аз ям мн сладко. Ако е гарга - да е рошава. Но... просто не ми допадна, чак ми развали настроението.
А кремкарамел редовно правим, пекат се по еднакъв начин, но не мога да си обясня защо захарта не се разтопи.
Хайде, че отивам да стържа с лъжицата

Е,чак пък да си разваляш настроението няма нужда. Пробвала си,не ти харесва,няма да го правиш повече...и аз съм пробвала неща,дето не са ми допадали в последствие.Сори,че не ти е харесало......


Lindita браво,твоето карамелче е станало супер отгоре.А,какъв е тъмният пласт отдолу?

# 175
  • Мнения: 173
Случайно попаднах на темата.Мисля да пробвам с козунак

# 176
  • Мнения: 7 418



Lindita браво,твоето карамелче е станало супер отгоре.А,какъв е тъмният пласт отдолу?
  Мисля,че имаше някаква такава рецепта,в която се използват смес за крем-карамел и смес за кейк.Пекат се заедно и ,за учудване на всички,не се смесват един с друг повреме на печенето,а  в края се получават 2 котрастни пласта. Simple Smile
   Линдита,творението ти е превъзходно! Grinning

# 177
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
 Става и с козунак и аз днес ще правя. След опичане и изстиване отгоре слагам плодовете на компот от кайсии и добавям сока полужелирал.
 Сладкишът на Манел е един от любимите ни. ( направения от Lindita)

# 178
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
О, аз съм се объркала, това е друга рецепта, което аз съм правила, но как се казваше....май сладкиш крем карамел, прави се като под крем карамела се пече и сладкиш и после се обръща. Но понеже съм го правила мин. година вече забравих технологията.

Пак се извинявам Embarassed

# 179
  • Мнения: 308
Фен съм на кремкарамела и тази рецепта задължително ще се изпробва

# 180
  • Мнения: 115
Сега го сложих да се пече,чакам с нетърпение резултата,макар да знам,че ще е нещо мммммм........ вкусно!Обожаваме и ние крем-карамела и всичките му разновидности  Heart Eyes Момичета,погледнете тази рецепта,мисля,че това ще е също невероятно на вкус,нищо че е малко по-сложно за приготовление http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,610.msg23630.html#msg23630 -Кодрит Кадир-а.А какво ли ще се получи от курабии вместо козунак  Thinking

# 181
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Няма да е същото,трябва нещо по-поресто като пълнеж.

# 182
  • Мнения: 115
Не мога да кача снимка в поста,ако някой чете моля да помага,че не остана  Embarassed Иначе се получи супер,ще опитам и с натрошени курабии тия дни.Благодаря на Славче Авче за чудната идея!   bouquet   bouquet   bouquet   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=241656 май се получи....

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 20:28 от ivak71

# 183
  • Мнения: 4 435
ivak71 радвам се че ти е харесало.  bouquet

# 184
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
 Ето това направих  с останалия козунак, макар че повече го харесвам с кифлички с какао. Желето от кайсии има много приятен сладко-кисел вкус. През лятото е един от любимите ни десерти.
 

# 185
# 186
  • София
  • Мнения: 1 890
 Шушулче, съжалявам, че не ти се е получил.  Rolling Eyes
 Славче, тя го видя в един мой албум и ме пита как се прави това апетитно нещо.  Flutter Реклама ти правя ей !  smile3534

# 187
  • Мнения: 4 358
Похапваме в момента - този път с останал козунак от Великден го направих. Иначе от одавна го правя с Кроасани - страхотно лесен и вкусен десерт Peace.
А междудругото ако гледате предаването Перфектната Вечеря - участничката от тази вечер именно с този десерт се представи и за него обра най много овации от гостите си Peace

# 188
  • Мнения: 4 435
Шушулче, съжалявам, че не ти се е получил.  Rolling Eyes
 Славче, тя го видя в един мой албум и ме пита как се прави това апетитно нещо.  Flutter Реклама ти правя ей !  smile3534

Айде засега само с букет   bouquet,че нали не можеш да пиеш,иначе щях да извадя две-три малки да почерпя. Laughing

Бъни у нас козунак не остана. Joy Joy Joy Ама някой път ще взема да пробвам,макар че смятам,че шоколада може да ми липсва. Rolling Eyes

# 189
  • Мнения: 4 358
Славче  - да с кроасани е по хубаво, спор няма  Peace. Аз се обадих защото това е все пак добър начин да се ликвидира останалия козунак.
Моите не станаха много хубави - бяха ми за първи път в живота, единия остана та затова така Mr. Green

# 190
  • Мнения: 4 435
Славче  - да с кроасани е по хубаво, спор няма  Peace. Аз се обадих защото това е все пак добър начин да се ликвидира останалия козунак.
Моите не станаха много хубави - бяха ми за първи път в живота, единия остана та затова така Mr. Green

Абе в магазина все са останали някои по-стари козуначета,може утре да скоча да употребя някой,че ми е любопитно как ще е на вкус.Между другото да вметна само че съм на диета. hahaha Joy Joy bowuu

# 191
  • Мнения: 1 269
Ей, не ви е срам! Как ще отслабваме с тези вкуснотийки!  bouquet

# 192
  • Мнения: 308
днес направих кремкарамелът и стана страхотен  bouquet, въпреки предупреждението на една приятелка че бил много тежък, но тя сложила кроасаните на парчета. Може би там й е грешката.Нашият стана бомба. Hug

# 193
  • Мнения: 4 435
днес направих кремкарамелът и стана страхотен  bouquet, въпреки предупреждението на една приятелка че бил много тежък, но тя сложила кроасаните на парчета. Може би там й е грешката.Нашият стана бомба. Hug

Супер,много се радвам.Между другото аз също не го харесвам с нарязан кроасан,веднъж го пробвах и не повторих.

Общи условия

Активация на акаунт