Въпрос за Атопичен дерматит

  • 69 190
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 42
zdraveite,
i nie sme s ad i abkm. nakarma sme i ve4e i frisopep, zashtoto karmata mi namalja. no kogato otidoh pri doc. marinova i tja prepora4a da prodaljim samo na karma i ne mi dade talon za frisopepa. kaza 4e bebeto imalo koliki, no na men ne mi se vjarva. moga ve4e da rali4avam glad ot koliki. ta prodaljavam na malko karma i frisopep. no si mislja dali da ne prodaljim na alumil ha mljako, pne ne gorchi. a milichkia mi bebo dokato v na4aloto ne go iskashe, sega ne iska mnoogo da suche...maka...ta i az sam zabeljazala, che kogato sam v cikal i obriva s obostrja, a imam cikal ot 36 den. pri zahranvane sas jabalkovo pjure i morkoveno takova zabeljazah 4e obriva se zasilva. i na men mi preporachaha stroga dieta, no az mnogo se iznervjam ot nedospivaneto i trudnoto zaspivane na malkia i bez kafe i po njkoe sladko, ne moga. edna mama beshe pisala, che sledstvie na dietata stanala 45 kg i karmata i sprjala i sega sa samo na frisopep.
da ne vi kazvam kolko mnogo bebeta chakaha pred kabineta na doc. marinova sas sashtia problem. javno tova e novia bich na veka....

# 61
  • Мнения: 6 390
Моми4ета можете ли да напишете този крем Топиалис на латиница или както е написан на опаковката.Опитвам се да го намеря в Гусьл но немога.
и аз така... пък никой не е написал...

# 62
  • Мнения: 152
Синът ми преодоля този проблем след първата си годинка.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 182
Ще ми се само да напиша, че моето дете е доста по-добре, за да имат надежда мамите на чиито малки бебоци сложат такава диагноза.
Чувала съм, че е на приливи и отливи, но ето че моето съкровище засега преодоля проблема основно с Нахткерцен балсамана др. Тайс и без кортизонови препарати.
Сега е на навършени 7 месеца, захранвам го успешно (още не с кравешки продукти).
От толкова месеци наблюдения взех да схващам, че неговата кожа е изключително чуствителна на слънцето. Силната слънчева светлина дори отразена (защото той е винаги под чадърче, веднага води до наченки на червни петна.

# 64
  • Мнения: 3 157
Моми4ета можете ли да напишете този крем Топиалис на латиница или както е написан на опаковката.Опитвам се да го намеря в Гусьл но немога.
и аз така... пък никой не е написал...



уголеми снимка TOPIALYSE Sensitive CREME EMOLLIENTE - 200ml
26.57лв.
Крем с интензивно омекотяващо деиствие за суха кожа с тенденция към атопияПоказания : Емулиентен крем (лице и тяло) специално за много
сухи, атопични и нетолерантни кожи за бебета, деца и възрастни.
Препоръчва се самостоятелно, както и в асоциация или редуване с
кожни фармацевтични лечения или процедури.

Свойства : ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУЛИЕНТЕН КРЕМ (TOPIALYSE
Sensitive CRИME ЙMOLLIENTE) е с гарантирана и максимална поносимост
(без парфюм, без консерванти, без парабени) и с новата си ком-
плексна формула активно реагира върху всички фактори на атопич-
ната сухота:
■ Маслото от Borago Officinalis (богато на Omega 6) и Маслото от
Cameline (богато на Omega 3) векторизирани от фитоактивни сферу-
лити имат доказано и утвърдено синергично действие. Асоциацията
на Витамин Е и Масло от Карите активно подсилват реструктурира-
щото, хидратантното и емулиентното действие в резултат на които
се възстановява бариерната функция на кожата.
■ Глицериновата киселина намалява чувството за сърбеж и успоко-
ява иритациите.
■ Екстракта от Bardanе, антисептик, предпазва кожата лимитирайки
бактериалната пролиферация.
■ Ултра богатата емулсия В/М на ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУЛИЕН-
ТЕН КРЕМ (TOPIALYSE Sensitive CRЕME ЕMOLLIENTE) пенетрира много лесно,
подхранва и нормализира за дълго време много сухата кожа, даря-
вайки комфорт, облекчение и сигурност (хипоалергенен).

Начин на употреба : Поради изключителните си характе-
ристики се препоръчва употребата на ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУ-
ЛИЕНТЕН КРЕМ (TOPIALYSE Sensitive CRЕME ЕMOLLIENTE) за острата фаза в
съчетание с фармацевтично или кожно лечение (с изключение на
ексудативни лезии).
В подържащата фаза или като монотерапия подтиска пристъпите на
сърбеж, без употребата на фармацевтични продукти.
Нанася се 2 пъти дневно върху кожа, добре почистена с ТОПИАЛИЗ
Сенситив ГЕЛ (TOPIALYSE Sensitive GEL).

Опаковка : Туба от 200 мл., Флакон с дозатор от 500 мл.ИЗПРОБВАН ВЪРХУ АТОПИЧНИ КОЖИ !

Купувам:

 Модел: 2827
Произведено от: SVR

# 65
  • София
  • Мнения: 752
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.
При кой хомеопат се лекувахте? При нас също е много тежко положението, а сме на хомеопатия от юни месец.

P.S: Утре ще ви разкажа и нашата история по-подробно, защото сега съм доста афектерана след като преди 15 минути намерих малкия пак с издрани крака и всичко около него в кръв...направо ми се реве Cry

# 66
  • София
  • Мнения: 752
Още едно въпросче...когато си направи рани детето с какво го мажете, за локвещите рани доколкото знам не са подходящи омазняващите кремове (а на Дани раните са точно такива...целия горен слой кожа е смъкнат и започва да тече лимфа премесена с кръв)

# 67
  • Мнения: 210
Момичета здравейте и аз съм го закъсала като вас със малкия. За вече готови ранички нашата дерматолошка ни забърка някакво хомепатично лекарство от което раните бързо правят корички. Дерматолог ми е д-р Калина Танева от 13ДКЦ от София. Много ми е интересно по отношение на яденето защото ние сме само на кърма дерматолошката казва да не правя диети ,а педито ме съветва да извадя всички млечни продукти от менюта - а кажете кого да слушам. Надявам се всички мъници да се оправят ,че това много ги тормози Sad

# 68
  • Варна
  • Мнения: 136
Нека и аз се запиша,ЬА е много коварен,Моят син беше на 1г,като започнаха екземите, 6 месеца докато попаднем на лекар,Нека ви кажа нашето лечение 2г,диета адеше неща на соева основа и зелени зеленчуци и ориз в комбинация с хранителни добавки за стомахчето,Лекува ни д-р Георгиева- Шакола работи в терапията,Тази жена просто е невероятна,Детето ми беше само кръв и рани и 2седм, след лечението си беше с бебешка кожа,Мазилото което ползвах е ЕЛОКОМ,И може би доза търпение,Вече 3г, и половина си яде всичко даже и ягоди,

# 69
  • Мнения: 19 296
Още едно въпросче...когато си направи рани детето с какво го мажете, за локвещите рани доколкото знам не са подходящи омазняващите кремове (а на Дани раните са точно такива...целия горен слой кожа е смъкнат и започва да тече лимфа премесена с кръв)
Моля те не мажи мокрещи рани с мазен крем. Могат още повече да се инфектират. Докато го заведеш на лекар, може да слагаш студени компреси с вода от силен черен чай. Трябва ти крем с антибиотик с противовъзпалително и противосърбежно действие.
Обувай ританки, за да не може да се надира с нокти.

# 70
  • Мнения: 1
Моята дъщеря има същия проблем.От 2 месечна възраст и се появи червено петънце на бузката.Тогава личният и лекар и изписа адвантан и ексипиал-урея липолосион за омазняване на кожата.Петното изчезна,но когато започнаха да и никнат зъбки и си смучуше пръстчетата се появиха зачервявания там и аз го отдадох на това,че постоянно са мокри и се зачервяват от това.Когато стана по-голяма обривите се разпространиха и по др.части на ръцете.Кожна лекарка ни изписа локоид-липокрем и липобазе.Мазахме близо седмица и когато изчезнаха го спряхме.Появиха се след около 2 седмици и тогава докторката ни каза,че не е трябвало да го спираме рязко.Но тогава не ни бяха казали диагнозата.Сега е на 4 г. и 8м.Лекуваме се от една година при д-рКасърова в Русе.В момента пие имунобор-биотик,мажем ръцете с а-дерма крем,къпем се с душ олиото на а-дерма и до скоро пиеше ксизал капки,но трябва да направи почивка.От няколко дена не пие капките и сърбежа стана непоносим,с разчесвания до кръв.По-горе четох за козметиката на SVR Topialise.Аз преди време работих в фирма коята я внася.Кязва се Хигия.Централата и е в София,но има клонове в Русе,Варна,Пловдив,Бургас,Плевен,В.Търново.Мисля,че ако се обърнете към аптеки,които работят с тях ще могат да ви ги поръчат.На повечето аптеки пише Фармаексперт.В интерес на истината бях забравила за тази козметика,а те имат и капсули за АД.В нета може да намерите информация за козметиката като напишете в някоя от търсачките SVR.Аз лично мисля да пробвам.Успех на всички Simple Smile

# 71
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Моят син никога не е регистриран като атопик, но явно е точно такъв. В момента е във фаза на обостряне. Сърби го цялото тяло, ужасно е да го гледам как се чеше непрекъснато. Започнах да му давам Зиртек, алерголога изписа един крем с 4% урея за мазане. Сега търся някакъв измиващ гел. Двоумя се между това:
http://www.framar.bg/bioderma-atoderm-krem-bebe-200-ml-pid30062818.html

и това
http://www.framar.bg/aven-obog.sapun-s-kold-krem-100gr-pid30061897.html

Освен това бях чела, че козметика в която има екстракт от овес много помага при атопична кожа, но не знам как да открия такава..

# 72
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен!
И ние с вашия проблем. Първите червени петънца се появиха в началото на захранването с каши. Оттогава вече 2 месеца изчезва и се появява обрив. В началото около месец педиатърката повтаряше, че на детето му няма нищо, кожата му била суха и прекалено бяла. С две думи "успокои" ме с думите: "Така ще е като си родила такова бяло бебе."  #Crazy
Преди около 2 седмици детето се събуди с обрив по цялото тяло(вкл. лицето). Веднага отидохме на преглед - атопичен дерматит.
Педиатърката каза, че това е от храната, просто трябва да разберем от какво, да го изключим от менюто на детето и готово. Просто песен.
Понеже тук в темата видях мнения, че не е задължително храната да предизвиква обривите, само исках да ви питам, наистина ли е така. Защото моето дете е вече почти на 8 месеца, а го храня само с картофи, моркови, ябълки и каши(отскоро безмлечни). Страх ме е да му въвеждам нови храни. Дори педи ми каза да изключвам по една храна, за да установим какво причинява обривите. Така както върви, по нейните съвети скоро ще трябва да минем отново изцяло на кърма  #Cussing out
На мен и досега нейните съвети ми се струваха абсурдни, но пък като не е наясно с проблема, да беше казала още в началото да търсим специалист  #2gunfire
Пожелавам скорошно оздравяване на всички малчовци. По-малко да ги мъчат сърбежите  Praynig
Дано и ние скоро да намерим някакво разрешение на проблема!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
За АД има закована тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

Ако всички пишем в нея, цялото инфо ще бъде на едно място. Това е доста по - удобно за всички търсещи...

fio, за съжаление, не само много белите деца са с АД. Моите и двамата са доста мургави, но това не ги предпази от появата на екземите.
Деца с АД е добре да ги следи специалист - не че ще ги излекува, но все пак е по- навътре в нещата от "всезнаещото" джипи...И ще бъде полезен със съвети относно хранене, козметика, ваксини, където джипитата, обикновено не обръщат достатъчно внимание.

Izida, зиртек е антихистаминов препарат, ще донесе повече вреда на детенце, отколкото полза...Аз не бих го давала /не че не съм го давала преди да се науча да не вярвам сляпо на лекарите, да чета листовките и да обръщам внимание на описаните странични ефекти/
За овеса: аз ползвам отвара от овесени трици във водата за баня, наистина помагат.

tutune , елокома също е в групата на доста "опасните" лекарства, силен кортикостероид с доста нежелани странични ефекти /и него сме ползвали, за съжаление/. Само вкарва проблема навътре, без да лекува. При спирането му, обикновено, обривите се появяват пак или пък е възможна появата на астма...
 

# 74
  • Варна
  • Мнения: 136
Това за елокома е вярно но не се наложи да го ползваме много когато спряхме повечето храни-алергени се оправи екземите изчезнаха но 2год,беше на диета и после се захранвахме,Алергията на сина ми е наследствена от мене аз съм била от бебе с астма която израстих с пубертета но при него се проявява в АД,При дъщеря ми се проявява в уртикария алергична е кам 90 процента от лекарствата,Голямо мъчение е вярвайте но се надявам и тя да го израсте,М/у другото алерголожката и назначи да бием алергени по схема,Бихме ги 2год, докато не получи и от тях реакция и пак в болница,я 

Общи условия

Активация на акаунт