Частни градини в град Варна?

  • 6 838
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте! Кажете си мнението за този тип детски заведения .Наистина ли са по-добри като обстановка и атмосфера или са само празни приказки? Има ли от вас дали децата си в такава детска градина? Доволни ли сте и коя е тя?
Мерси предварително Wink

# 1
  • Мнения: 745
Единствената която знам е Малкия принц. Да ти кажа аз съм против, защото братчето ми ходеше в нея градина / дано са се променили нещата/ Вярно че обстановката и всичко е супер, обаче ще ти кажа недостатъците а ти прецени.
- Много е скъпо / освен таксата която никак не е малко, се плаща транспорт, консумативи - и то не какви да е/
 - Учителките не се карат на децата, защото после родителите ще ги направят на нищо / родителите казват нали си плащам/ и се сещай че дисциплина почти никаква.
 - Ходят деца на родители с много големи доходи, съответно децата им само с маркови дрехи, обувки, телефони / и като се върне детето и казва искам маратонки Адидас от последната колекция, или знаеш ли че на Х майка му кара джип - не искам да идваш да ме взимаш с тая бракма/ и още куп такива работи.
Ти си прецени. Но при нас така се получи и отписаха брат ми от там. Може да има и други частни градини, където нещата въобще да не стоят така.

# 2
  • Мнения: 255
Да, затова си права ,но той е още много малък ,за да тръгне да прави разлика между своя и нечий друг стандарт. Ще се радвам и други да пишат особено ,ако децата им са записани в такава градина. А има ли и други частни градини освен Малкия принц?

# 3
  • Мнения: 6 039
Дъщеря ми е в тази градина, дъщерите на двете ми приятелки, кръщелницата ми. Оказа се, че познавам и още 4 деца от градината. Говоря за 1-ва група.
Смея да твърдя, че не просто не сме от заможните, ами сме си съвсем средностатистически българи. Говоря за всичките ми познати. Колите ни не са последен писък, напротив. Нови коли на около 2-3 и 7-8 години. Децата ни са облечени с НЕмаркови дрехи. Единствената марка, за която се сещам са  маратонки НАЙК. Когато я обличам, виждам масово пантофи Дерби и Мерби Laughing, не ги знам точно какви са, от пазара за по 8-10лева.
тъй като Малена много плаче няколко пъти съм се крила да шпионирам. Правят го и други родители. Един следобед чух и видях, как едната учителка се скара на Малена и пред нея никак не минаха номерата й. В първия момент ми се сви сърцето, но след малко реших да не се меся. Не съм педагог, понякога и аз самата не мога да се справя със собственото си дете.

Избрах тази градина по няколко показателя
1. превъзходната храна. Всеки ден ухае невероятно. Няма нищо общо с миризмата от обществен стол или кухня. В тази възраст, храната е особено важна /Малена беше 3 месеца на ясла, в която ядеше суро боб, леща, и следобед намазана филия с масло/
2. малкият брой деца 12-14
3. хубавата обстановка, голям закрит вътрешен двор, в който могат да играя, когато е студено
4. учебната програма
5. когато си плащаш, можеш да претендираш и изискваш

Всеки ден, когато я вземам някоя от учителките разговаря с мен, споделя впечатления от детето ми, съветва ме, успокоява ме. С 2 думи - чувствам се специална.

Харесва ми също, че на входа има охрана, която ни познава. В сградата има камери.

таксата е 3500 на година. Плаща се на 3 вноски. За сравнение, цените в София са такива, но в ЕВРО.

ако имаш някакви други въпроси, можеш да питаш
предполагам, че и други ще се включат

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 22:27 от Malenna

# 4
  • Мнения: 9
Аз мога да споделя моето мнение за Черепаха. Не е лицензирана все още но казват че са в процес. На мои познати детето е там и те са много доволни, но аз не пуснах моето там защото ми се видя много тясно. Имат деца които са там само до обяд и мисля че с тях пространството за игра става много малко.
Малкия Принц е най спряганата в града но ме съмнява да има места там.
Имало и някаква в морската градина за която търся информация в момента.
А на въпроса дали си струва, след опита си с Първа градина - определено ДА.
Но като обиколих повечето клубове и частни градини ми направи впечатление, че или нямат хубав външен двор или е малко пространството вътре. Утре отивам да проверя нещата в Малкия Принц, ако всичко е наред веднага го записвам.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Малена, от колко годишни приемат децата там?
За каква учебна програма говориш? Английски, танци....?
Последно - къде се намира тази градина?

# 6
  • Мнения: 6 039
места  за 1-ва група няма още от юни месец
......
да, вече започнаха да учат английски.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Първа група от 3 годишни нали?
Къде се намира тази градина, аз сещам за една в Морската, тази ли е?

# 8
  • Мнения: 1 008
Знам,че в "Малкия принц " имат и психолог.Записвам се да следя темата,от колко годинки е първа група?

# 9
  • Мнения: 6 039
Първа група от 3 годишни нали?
Къде се намира тази градина, аз сещам за една в Морската, тази ли е?

Малена тръгна на 2години и 9 месеца
на приятелката ми детето на 2.5 - говори добре, не ползва памперс
градината се намира в Чайка
тази в Морската е АБВ Център. Таксата там е 4000лв. Всяка година се сменя учителката. Т.е. на първа група винаги е един екип, на втора друг и т.н.

# 10
  • Мнения: 2 071
Елица е в първа група в Малкия принц, започна преди 3 седмици - нямаше 2,6 г. За този период забелязвам положителни промени в нея - определено е по-самостоятелна в обличане, събличане, хранене, личен тоалет,започна да пее непрекъснато (а ние сме почти музикални инвалиди) и още куп други дребни неща.  Всеки ден получавам подробна информация как е преминал денят й. Много се притеснявах как ще се адаптира, тъй като е най-малката в групата, но с помощта и вниманието на учителките (особено на едната) процеса мина почти безболезнено, сега дори не ми казва "чао" - обува си пантофите и се изстрелва в стаята. Миналата седмица ме извикаха настрани и ми казаха, че се биела с едно от момиченцата, казаха, че са й се скарали, помолиха ме и аз да говоря с нея, т.е. виждам, че не се толерира развалянето на дисциплината, както беше изказано съмнение по-горе. Ще видим как ще е и в бъдеще. Аз засега съм доволна от всичко в градината, спокойна съм за детето си и вярвам, че е в добри ръце!

# 11
  • Мнения: 2 768
- Много е скъпо / освен таксата която никак не е малко, се плаща транспорт, консумативи - и то не какви да е/
 - Учителките не се карат на децата, защото после родителите ще ги направят на нищо / родителите казват нали си плащам/ и се сещай че дисциплина почти никаква.
 - Ходят деца на родители с много големи доходи, съответно децата им само с маркови дрехи, обувки, телефони / и като се върне детето и казва искам маратонки Адидас от последната колекция, или знаеш ли че на Х майка му кара джип - не искам да идваш да ме взимаш с тая бракма/ и още куп такива работи.



Не мога да не се намеся, тъй като имаме вече трето дете от семейството в градината и я познавам в детайли от години.

1. Освен таксата не са ми искали никакви пари допълнително, тъй като тя покрива всичко - от минералната вода и храната та до играчките и учебните пособия. Заплаща се отделно транспорта, тъй като е по желание.

2.Чак пък да не се карат  newsm78 Когато трябва са строги. Проблеми с дисциплината не сме имали.

3. Брат ми е в Малкият Принц от 3-годишен (сега е 6-и клас).Много от съфорумките-съгражданки ме познават и могат да потвърдят какво страхотно дете е. Интересува са от техника и му купуват (за баща му е важно да е в крак с новите технологии), но нито се перчи, нито демонстрира  Naughty
Дъщеря ми Кристина е на 8 и още не знае какво е Адидас и има ли почва у нас  Mr. Green. Суетна е както повечето момичета на нейната възраст.

Така че не пренасяйте грешките от семейното възпитание върху детската градина - детето няма от къде да знае кое е марково или скъпо, ако в семейството това не е обсъждано!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 418
Как стои въпроса с болестите в Малкия принц? Има ли по-засилен контрол, често ли боледуват децата, допускат ли се деца със сополи и кашлица, както е практиката в държавните градини?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мога да дам отзиви за Мелита, с уговорката, че не е точно детска градина в обичайния смисъл на думата. По принцип е занималня за по-големи деца, но имат градинска група, в която приемат деца от 2,5 год. до към 5-6. Мони ходи там за няколко седмици, след като я изписаха от яслата и започна в държавната градина по-късно.
Доволна бях - от храната, отношението към детето, Симона научи доста неща за краткото време, в което я посещаваше. Единствения недостатък е, че нямат собствен двор, а ги изкарват в градинката с люлки зад цветния пазар на Чаталджа.
Таксата е 45 лв. на седмица, в това число влиза и храната. Peace
Доста трудно става записването обаче...

# 14
  • Мнения: 2 071
Как стои въпроса с болестите в Малкия принц? Има ли по-засилен контрол, често ли боледуват децата, допускат ли се деца със сополи и кашлица, както е практиката в държавните градини?
Още първия ден директорката ме предупреди, че ако я заведем болна, няма да я приемат. За мен лек сопол не е болно дете, обаче. Виж кашлица, температура, отпадналост - но ако е в такова състояние детето ми и през ум няма да ми мине да го водя на градина.

# 15
  • Мнения: 727
Майчета моля за информация,тези изброените градини иматли сайтове...снимки,телефони и т.н да ги поразгледам
Мерси предварително
 Hug

# 16
  • Мнения: 6 039
най -добре отиди на място
сайтовете не са показателни и не можеш да добиеш представа за средата и отношението.
ЧДГ не са много, даже са малко, можеш да ги обиколиш

# 17
  • Мнения: 727
най -добре отиди на място
сайтовете не са показателни и не можеш да добиеш представа за средата и отношението.
ЧДГ не са много, даже са малко, можеш да ги обиколиш
da taka i predpolagah
аз знам само тази в Морската,ако може дай ми адреса на Малкия принц

мерси Малена Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 071
Малкия принц е срещу тенис кортовете в Чайка - влизаш от уличката срещу бензиностанцията Лукойл и само направо - отдясно се намира сградата, в която се помещават училището и градината.

# 19
  • Мнения: 727
Малкия принц е срещу тенис кортовете в Чайка - влизаш от уличката срещу бензиностанцията Лукойл и само направо - отдясно се намира сградата, в която се помещават училището и градината.
благодаря Peace

# 20
  • Мнения: 4 589
може ли тел за връзка с мелита

# 21
 Има и друга лицензирана детска градина в центъра до църквата"Св.Никола".Намира се на ул."Воден"№35.цдг"Зорница".Мисля,че е само за подготвителна група, но не съм сигурна.Нямам телефон,но е добре да се види на място.Там също децата са  малък брой,не като в държавните градини и е удобна за работещите в центъра.Храненето е с кетъринг на място.Има и допълнителти дейности.Информацията ми е от разговори ,не съм ю я посещавала.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Искам да използвам темата да попитам някой възнамерява ли да остави детето си да продължи в училище в Малкия принц? newsm78

# 23
  • Мнения: 6 039
да, аз
въпреки, че все още е твърде рано
на този етап, да, бих я записала да учи там

# 24
  • Мнения: 1 783
Добра информация, благодаря на писалите. Знаете ли дали въпросните две градини предлагат полудневно посещение?
Убива ме направо, това че няма такава възможност в България... Дори и за целодневно, какви са шансовете за започване на дете януари 2009?

Мелита къде се намира?

# 25
  • Мнения: 4 877
Мили мами, навлизам във вашата тема, за да ви поканя в нашия виртуалем "КЛУБ НА РОДИТЕЛИ, ориентиращи се към ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА СИ"  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.0
Очакваме ви!

А също така се надяваме и на вашата подкрепа в инициативата ни "Парите следват детето" чрез анкетата тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279590.0

# 26
  • Мнения: 7
Искам да използвам темата да попитам някой възнамерява ли да остави детето си да продължи в училище в Малкия принц? newsm78
Много ми е интересно да ти отговоря на теб, Анет.Съветът ми е категорично - НЕ.Градината става,училището не.Ние изкарахме една година там,преместихме се в друго училище и трябваше доста да наваксваме.И ако се съмняваш в думите ми - поинтересувай се на какво ниво са учениците от Малкият принц по олимпиадите в града,лесно ще си направиш изводи сама.

# 27
  • Мнения: 6 039
аз пък изобщо не съм съгласна с това изказване.
познавам деца с не отлични ами ултра отлични резултати от олимпиади, и учат в Малкия принц. Познавам и такива, приети от раз  в елитни английски гимназии с отлични оценки. Разбира се, че зависи и от детето, но ми е писнало да слушам как там едва ли не децата изостават. Пишат се и двойки и шестици. Каквото си заслужат. Имат по мин. 20 оценки на предмет, и крайното им оценяване е съвсем реално. Учат по модерни методи, по 10 деца в стая, има контрол на дисциплината и учебния процес не се нарушава.
Познавам и независими учители, които са в независими комисии и провеждат изпити в училището и са ми казвали, че нивото им на английски е много високо и имат 100% успеваемост на изпити.
Имам не едно, а няколко познати деца в училището, вкл и дете от семейството ни , което отиде там полуобразовано от елитното руско училище. За една година научи, колкото за първите 7 в руското.
Няма да спра да мисля, че парите са основния фактор на тези, които се отказват или твърдят, че училището не струва. За градината се плащат 3500лв, за първите класове на училището почти двойно. Но това е положението, който иска.

# 28
  • Мнения: 2 616



таксата е 3500 на година. Плаща се на 3 вноски. За сравнение, цените в София са такива, но в ЕВРО.

ако имаш някакви други въпроси, можеш да питаш
предполагам, че и други ще се включат


Извинявам се че се намесвам твърде некомпететно предполагам, но не ми е дошло още на главата и не знам какво значи една година в детската градина, това 12 месеца ли са или имат и ваканции като в училище, знам ли  newsm78

Мартинко е още твърде малък за градина, но тъй като се налага да тръгне на ясла на есен, защото няма да има кой да го гледа, започнах да търся различни варианти. Малко ми е притеснено именно заради храната в държавните заведения и дали ще успеят да го нахраанят най-малкото, той завалията е наникъде с обучението как да държи прибори в ръката,има да яде само солети  Cry
Та колко е минималната възраст за прием в "Малкия принц"?

# 29
  • Мнения: 6 039
на приятелката ми детето го приеха на 2.5г, мялена беше на 2.9
за следващата учебна година места няма със сигурност. На няколко приятелки, децата не успяха да ги запишат.

# 30
  • Мнения: 7
аз пък изобщо не съм съгласна с това изказване.
познавам деца с не отлични ами ултра отлични резултати от олимпиади, и учат в Малкия принц. Познавам и такива, приети от раз  в елитни английски гимназии с отлични оценки. Разбира се, че зависи и от детето, но ми е писнало да слушам как там едва ли не децата изостават. Пишат се и двойки и шестици. Каквото си заслужат. Имат по мин. 20 оценки на предмет, и крайното им оценяване е съвсем реално. Учат по модерни методи, по 10 деца в стая, има контрол на дисциплината и учебния процес не се нарушава.
Познавам и независими учители, които са в независими комисии и провеждат изпити в училището и са ми казвали, че нивото им на английски е много високо и имат 100% успеваемост на изпити.
Имам не едно, а няколко познати деца в училището, вкл и дете от семейството ни , което отиде там полуобразовано от елитното руско училище. За една година научи, колкото за първите 7 в руското.
Няма да спра да мисля, че парите са основния фактор на тези, които се отказват или твърдят, че училището не струва. За градината се плащат 3500лв, за първите класове на училището почти двойно. Но това е положението, който иска.
Бъди така любезна Malenna да ми изпратиш link с някои резултати от олимпиади,където деца от Малкият принц са на първо място.То е ясно,че не можеш да поставиш под общ знаменател всички деца в едно училище.Би ли споделила какви са модерните методи по които учат,щото аз така и не ги разбрах.Уж използваха някакви френски методики за развитие на мисленето,аз видях само едни тестове от книжка за 2лв,която имам и аз.За контрола на дисциплината съм много добре запозната,а учебният процес може би не се нарушава,само като изключиш,че подготовката за празниците се прави по време на часовете,както и последния час винаги свършва 15 мин, по-рано.
Аз пък познавам дете,което след 4 години в Малкият принц едва изкарваше 3 в квартално училище.Но  също познавам и доста деца от там,които са си и доста будни.
Понеже нито едно от останалите ти твърдения не е достатъчно аргументирано,  ти остава само да кажеш,че съм си отписала детето поради финансови проблеми.Ако не си разбрала ние изкарахме и първи клас там.Щом сме успели да си плащаме 5 години,предполага се,че и следващите 5 поне можем да си позволим.Очевидно не ти се е налагало да плащаш такси за училище,защото таксата за първи клас не е двойно по-висока от тази за детската градина.Таксата поне до миналата година за първи клас беше 4500,а за градината плащахме по 3300лв + още 3x330лв за летния период,което май като го сметнеш пак прави около 1 такса за първи клас.
Само още нещо ще добавя,което сега се сетих.Когато тръгвахме в 1 клас мои познати от София ме посъветваха да не си давам детето в Малкият принц,/техните деца също учат в държавно училище в София/,аз обаче не ги послушах.За пари тук няма да говоря,само ще спомена,че тези хора са собственици на голяма издателска фирма за учебници.


# 31
  • Мнения: 1 783
Пак да си пусна въпроса - трябва ми полудневна градина, дори не за всеки ден, знаете ли коя от всичките предлага това? Искам да ходи да се среща с деца, да учат песнички и игри и пр, но нямам нужда от целодневно ходене.


Мартинко е още твърде малък за градина, но тъй като се налага да тръгне на ясла на есен, защото няма да има кой да го гледа, започнах да търся различни варианти. Малко ми е притеснено именно заради храната в държавните заведения и дали ще успеят да го нахраанят най-малкото, той завалията е наникъде с обучението как да държи прибори в ръката,има да яде само солети  Cry
Та колко е минималната възраст за прием в "Малкия принц"?
Едва ли всички деца ходещи на ясла знаят как да държат вилица и лъжица, но се научават, а мисля че в яслите ги дохранват (синът ми ходи в чужбина и само предполагам за тук). Той тръгна на 18 месеца и се оправяше, че и всичко си изяждаше. Тъй, че не бих се притеснявала за това. Моето лично мнение е, че колкото по-малко солети/близалки/пр., толкова по-бързо се научават да ядат други неща...

# 32
  • Мнения: 386
До Biz - На "Воден" 5 преди можеше.
До Malenna - Една добра позната когато беше учителка в Малкия принц не се изказваше никак добре . Иначе си е добра учителка .

# 33
  • Мнения: 2 616
Пак да си пусна въпроса - трябва ми полудневна градина, дори не за всеки ден, знаете ли коя от всичките предлага това? Искам да ходи да се среща с деца, да учат песнички и игри и пр, но нямам нужда от целодневно ходене.

Аз също имам добри отзиви от градината на ул."Воден", където приятелката  ми си водеше детето в периода преди да им дойде приема в детската градина, беше изключително доволна.

Мартинко е още твърде малък за градина, но тъй като се налага да тръгне на ясла на есен, защото няма да има кой да го гледа, започнах да търся различни варианти. Малко ми е притеснено именно заради храната в държавните заведения и дали ще успеят да го нахраанят най-малкото, той завалията е наникъде с обучението как да държи прибори в ръката,има да яде само солети  Cry
Та колко е минималната възраст за прием в "Малкия принц"?
Едва ли всички деца ходещи на ясла знаят как да държат вилица и лъжица, но се научават, а мисля че в яслите ги дохранват (синът ми ходи в чужбина и само предполагам за тук). Той тръгна на 18 месеца и се оправяше, че и всичко си изяждаше. Тъй, че не бих се притеснявала за това. Моето лично мнение е, че колкото по-малко солети/близалки/пр., толкова по-бързо се научават да ядат други неща...

Именно защото съм на същото мнение са ми притесненията. Но това, което ми написа горе ми вдъхва кураж, че не е чак толкова страшно ако тръгне на ясла на 18месеца, все пак ще има и около месец адаптационен период. Надявам се да се справим. Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 4 589
тази на воден 5 как се казва?

за половин ден може и в черепаха

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Evaa, ти защо премести детето си от там? Не виждам да си казала твоето лично мнение ,единствено репликираш Малена,в което няма много смисъл.
След като не е  финансова причината за преместването ,коя е твоята?

# 36
  • Мнения: 274
Това може да е от полза за накои:
http://pchelica.webs.com/

# 37
  • Мнения: 7
Evaa, ти защо премести детето си от там? Не виждам да си казала твоето лично мнение ,единствено репликираш Малена,в което няма много смисъл.
След като не е  финансова причината за преместването ,коя е твоята?
Съжалявам Milena,наистина така изглежда.Аз отговорих на Анет,но й изпратих лично съобщение.
Ето какво й написах:
Аз също чух много противоречиви мнения,когато се чудех къде да запиша детето си.Избрах Малкият принц,защото средата беше позната/бяхме там 4 години на градина/,познавахме децата,а аз бях адски притеснена от голямото училище,изглеждаше ми по-сигурно  и може би щях да направя компромис с качеството на образованието.Но още от първия учебен ден се започна с едни наказания,намаляне на поведението за най-малката проява на лоша дисциплина,а аз до края на учебната година не разбрах какъв е точно критерия за оценка на поведението.В правилника на училището пишеше - всяка проява на вербална,психическа и физическа агресия следва да бъде оценявана с оценка на поведението "лош".За мен обаче оценките на учителката за поведението бяха доста субективни,тя май така и не разбра коя агресия е вербална,коя психическа.Знам за доста случаи,в които тя просто си затваряше очите. Детето ми в тази среда се чувстваше доста зле,защото у децата чувството за справедливост е добре развито.Наложи се да посещаваме и психолог.
Сигурно се чудиш защо започнах с всичко това,но след като здраво са те нахокали в междучасието и са те "оставили"/забележи,не наказали /да постоиш в съблекалнята сам и да си помислиш прав ли си или не,как ще ти се учи и внимава в час.
Да разкажа сега за учебния процес - какво правеха по цял ден там,така и не разбрах,тъй като в края на учебната година се оказа, че детето ми е изписало всичко на всичко 2 тетрадки по БЕЛ,за сравнение по другите училища бяха изписали  5-6 най-малко,но за двойно по-малко часове.При проверка учителката поставя дата и подпис - имаше период от 1 месец,в който тя не беше проверила нищо. Нямаше никаква информация за това как се справят децата през годината.Направиха една родителска среща в началото и 1 в края и на втората ме питаха мен какво ще правим - ами на 15 май не виждам какво можем да направим.
В началото на годината помолих учителката за среща с логопед,тъй като си мислех,че имаме проблеми /при писане детето изпуска гласни/,отговор така и не получих.
Това е една малка част от всичко онова,което ни се случи в Малкият принц,за нас това беше една кошмарна година.Когато започнахме учебната година в новото училище,учителката беше доста притеснена,тъй като бяхме по-зле и от най-слабите ученици в класа.Е,успяхме да наваксаме.Сега учителката е доволна от нас.

# 38
  • Мнения: 6 039
доста драматично.....да.....
аз пък от 10 деца /между 7 и 16 години /, как за едно не се сещам с такива проблеми, как всички са спокойни, учат и успяват. Имам приятелка, която имаше проблеми със сина си и дисциплината му , всеки божи ден я уведомяваха и тя знаеше той как се е държал във всеки час. Направиха им протоколи за оценка на поведени и оценка на знания и всеки час и всеки ден се разписваха от учителите и за деня от родителите. Много бързо всички кривнали влязоха в чак.

впрочем, не се заблуждавай, че на хората с много пари им се дават пари за начално образование, напротив...това го споделям пак от лични наблюдения.

всъщност темата е за градини, нека не спамим повече
който иска да си пусне тема за училището ....

# 39
  • Мнения: 7
доста драматично.....да.....
аз пък от 10 деца /между 7 и 16 години /, как за едно не се сещам с такива проблеми, как всички са спокойни, учат и успяват. Имам приятелка, която имаше проблеми със сина си и дисциплината му , всеки божи ден я уведомяваха и тя знаеше той как се е държал във всеки час. Направиха им протоколи за оценка на поведени и оценка на знания и всеки час и всеки ден се разписваха от учителите и за деня от родителите. Много бързо всички кривнали влязоха в чак.

впрочем, не се заблуждавай, че на хората с много пари им се дават пари за начално образование, напротив...това го споделям пак от лични наблюдения.

всъщност темата е за градини, нека не спамим повече
който иска да си пусне тема за училището ....

Хм,тези деца ги познаваш май само по физиономия.
Имам наблюдения върху минимум 20-30 деца в това училище,от най-различни класове.А знаеш ли, че имаше едно дете,което 2 месеца не беше ходило на училище преди да информират родителите му,а какви по-фрапантни примери знам.Въпреки всичко спирам до тук,защото наистина много изместихме темата.
И в този смисъл би ли споделила от кое си доволна в градината и има ли нещо от което не си?После ще кажа мнението си и аз.Искам да заявя,че аз съм твърдо "за" тази градина.
Съгласна съм,че хората с много пари не желаят да инвестират в образование,но и споменах /ако това конкретно имаш предвид/,че моите познати се занимават с издателска дейност на учебници и са по-наясно от нас  с образователната система в България,това имах предвид,не парите.Може би не се изразих достатъчно ясно.

# 40
  • Мнения: 6 039
децата са ми твърде близки, дори от семейството и не желая да ги обсъждам във форума.

спирам да коментирам и за градината. За мен фирмата се менажира от 1 човек и твърдения че градината струва, а училището не - не ми се вързват. Всеки си има мнение, ако ще мъжа ми да не е съгласен къде да учи детето ми, аз пак ще взема финалното решение единствено и само по мое усмотрение. На хорски приказки пък се вързвам още по малко. Аз лично за себе си съм избрала детето ми коя градина да посещава. Всичко тече и всичко се променя, дано не остана разочарована някой ден.

Успех в избора на тези, на които им предстои. За жалост той не е много голям. Засега.

# 41
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Много трудно се намира каквато и да е информация за училището ,особено за началното. Не се отказвайте! За мен беше интересно и полезно всичко написано. Изводите си ги прави всеки сам за себе си ,според собствените си изисквания.
Малена, на какво се дължи според теб напускането на преподаватели?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 63
Прочетох всичко с интерес.От мен-още едно положително мнение за Малкият принц.Трите ми деца учат там.Вече десет години,всеки ден съм там по няколко пъти-в градината,в основното у-ще и в гимназията.За мен няма по-добро второ семейство за децата ми от целия екип на Малкия принц-от шофьора и готвачките до директорите.  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 616
тази на воден 5 как се казва?

за половин ден може и в черепаха

Освен това се сетих за Мелита.....или нещо такова беше, до Чаталджа

И ще правят много хубав детски център Capella Play в новия МОЛ-800кв.м, който може да се ползва и като забавачница. Отварят на 12.06
http://www.mallvarna.com/dynamic_page.php?id=6&lng=bg
http://www.mallvarna.com/dynamic_page.php?id=19&lng=bg
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=486589
Цени: http://bu.capellaplay.com/default.asp?pid=14

# 44
  • Мнения: 67
Детето ми посещава клуб Мелита и съм доволна.Храна и условия -добри.Като е хубаво времето ги извеждат в близката градинка.Около 5,6 деца са в групичката.Целодневно е и имат 3 хранения.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Успех в избора на тези, на които им предстои. За жалост той не е много голям. Засега.
Наистина не е голям - да не кажа, че хич го няма. Особено за начално училище - май това е единствено в града newsm78. Да ме поправи някой ако греша.
Ще се раздавам ако има и други майки да споделят мнения за училището. Не ми се пуска отделна тема, защото като гледам няма много майки, които да се включат.
А Мелита е точно до нас и градинката в която ги водят е много лоша - пясъчника мирише на урина защото освен уличните кучета и тези кварталните го използват за тоалет.

# 46
  • Мнения: 4 589
този център Capella Play  го чакам с нетърпение

в мелита се обаждах зимата  и ми казаха че това бил временен вариант докато детето тръгнело на  градина ,и нямало места , да се обадя най -рано  юни

# 47
  • Мнения: 230
По темата за "Малкия принц". Опитвам се от 1 год да стигна до някаква информация и тя е много противоречива, но въпреки това реших за децата си да ги запиша там. НО.... Няма места. Ако е толкова лошо това училище, както се пускат мнения дали щеше да е така. Освен това когато разпитвах за училището ми направи впечатление че хората които се изказваха положително за него са сериозни и амбициозни родители, които биха се зарадвали ако някой учи децата им на дисциплина, а не би се оплаквал от това. отрицателните мнения получих от родители, които "бранят" дечицата си от трудностите в училището. Всеки според критериите си за добро образование. За съжаление аз се замислих много късно и сега ще трябва да се чудя освен ако не изникне някое свободно място от недоволен родител. дай боже!
Извинявам се за дългия пост.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей Ели! Ти за ДГ или за училището казваш, че няма места! Аз подадох молба за първи клас и другата седм. сме на среща с учителката.  На нас също ни казаха, че имат много желаещи, а местата са ограничени!

# 49
  • Мнения: 230
за предучилищната. Смятах че е по- добре да тръгне от предучилищната там. Другата седмица сме при директорката да видим какво ще измислим, но по принцип места няма. За първи клас незнам.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Няма, защото децата си изкарват там и 4те групи. То и за  първи клас е така, защото вс. от предучилищната продължават в първи клас.

# 51
  • Мнения: 13 512
Третите групи са запълнени в момента, дано да се намери някакво решение. Имайки предвид, че те не спят на обяд ,  а само си почиват, би могло да увеличат  бройката с още 1-2 деца. Групите са 2.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 20:41 от monda

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Третите групи са запълнени в момента, дано да се намери някакво решение. Имайки предвид, че те не спят на обяд ,  а само си почиват, би могло да увеличат  бройката с още 1-2 деца. Групите са 2.
Кои трети групи - за четвърта група ли става въпрос. Има три групи ли? Или за първи клас newsm78

# 53
  • Мнения: 13 512
Третите групи са запълнени в момента, дано да се намери някакво решение. Имайки предвид, че те не спят на обяд ,  а само си почиват, би могло да увеличат  бройката с още 1-2 деца. Групите са 2.
Кои трети групи - за четвърта група ли става въпрос. Има три групи ли? Или за първи клас newsm78
тези,които в момента са трета група, а догодина ще са подготвителен клас. Има 2 групи от по 12 деца/не съм сигурна за бройката, но е там някъде

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А  подготв. групи тази година колко са? Тези които ще бъдат следв. година първи клас.....

# 55
  • Мнения: 13 512
А  подготв. групи тази година колко са? Тези които ще бъдат следв. година първи клас.....
Една е тази година.

# 56
  • Мнения: 6 039
вчера имаше род. среща
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи клас

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 131
вчера имаше род. среща
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи клас

Искаш да кажеш, че желаещите за първи клас са за 4 класа ли! ooooh!

# 58
  • Мнения: 2 071
понеже и аз бях на родителската среща, да кажа, че
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи групи

# 59
  • Мнения: 6 039
понеже и аз бях на родителската среща, да кажа, че
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи групи

ох, работя и пиша и говоря по телфона...........
Славена ме е поправила точно

# 60
  • Мнения: 13 512
понеже и аз бях на родителската среща, да кажа, че
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи групи
което няма как да стане да се осъществи. Класовете са само по един. но ако подготвителните групи са две, значи  и първите класове трябва да са два.  newsm78

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 131
понеже и аз бях на родителската среща, да кажа, че
Петрова каза, че имам желаещи за 2 подготвителни групи, 2 първи класа и 2 първи групи
което няма как да стане да се осъществи. Класовете са само по един. но ако подготвителните групи са две, значи  и първите класове трябва да са два.  newsm78

И на нас така ни казаха, че класовете са по един, но ще се опитат да направят още един първи клас!

# 62
  • Мнения: 13 512
Два първи класа ще са тази година , но ще има свободем прием само за момичета- в единия клас остават 6 момчета и 3 момичета, затова ще приемат още 3 момичета. От другата група, продължават в пълен състав и там прием няма да има.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 480
да, аз
въпреки, че все още е твърде рано
на този етап, да, бих я записала да учи там
Убедена съм , че това ще стане.
Синът ми е там вече три години.Не мога да си представя , че би могъл да е някъде другаде.

Общи условия

Активация на акаунт