Пилешко с Болярски сос

  • 7 864
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 622
Искам да споделя една рецепта с вас, която доста често правя в къщи. Надявам се и на вас да ви хареса.
Продукти:
Пилешко филе или пържола 500-600 гр.
Една консерва царевица
Една консерва червен боб /може и бял/
Един Болярски сос на Дерони http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=13
Сол, черен пипер

Нарязваме месото на ситно http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=10
слагаме царевицата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=11
след това боба - в момента в който я правих на магазина беше свършил червения и я направих с бял http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=12
сипваме едно шишенце болярски сос и още една чаша вода http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=14
Объркваме добре и слагаме сол и черен пипер
Печем около 30-40 минути във силно загрята фурна

Това е крайния резултат http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168195&photo=15
Няма кой знае какъв вид, но е много вкусно

# 1
  • Мнения: 4 435
Ще го пробвам тия дни и веднага ще си дам мнението.Мисля че ще е вкусничко. Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ммммм, страхотна идея! Ще го пробвам!   bouquet

# 3
  • Мнения: 22 867
Малко необичайна комбинация на пилешко с боб, но пък толкова вкусно изглеждааааа Heart Eyes : Tasha, кажи, моля те, сосът лютив ли е или не? Дано не е, у нас никой не хапва люто.   bouquet за рецептата! Може би още утре ще го направя! Grinning

# 4
  • Мнения: 3 622
labrex соса не е лютив /и ние не си падаме много по лютивото/ в съставките са му - доматено пюре, червени и зелени чушки, гъби и подправки

# 5
  • Мнения: 22 867
labrex соса не е лютив /и ние не си падаме много по лютивото/ в съставките са му - доматено пюре, червени и зелени чушки, гъби и подправки

Благодаря ти!   bouquet Утре един тур по магазините за соса, може и да не е дефицит, но не съм го виждала и ползвала до сега, и вечерята ще е твоето предложение. Имам предчувствие за нещо доста вкусничко................ Grinning

# 6
  • Мнения: 3 622
labrex да пишеш после дали ви е харесало  Laughing

# 7
  • Мнения: 22 867
labrex да пишеш после дали ви е харесало  Laughing

Непременно!  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 013
Таша изглежда страшно вкусно, с удоволствие ще го пробвам в най- скоро време.....

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 830
А някакви идеи този сос с какво друго може да се замени newsm78?

# 10
  • Мнения: 3 622
А някакви идеи този сос с какво друго може да се замени newsm78?

Мими като отидеш на магазина има много сосове може да пробваш с някой пикантен или гъбен

# 11
  • Мнения: 1 818
Таша,чудесна идея за пилешко...и как добре си го обяснила...М-м-м...непременно ще се пробва,Благодаря за рецептата!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 160
това ми харесва,още утре ще се пробва.в къщи много обичаме пилешко.благодаря за рецептата.аз пилешкото правя така:
една тарелка пилешко филе
соев сос 1 супена лъжица
нишесте натурално 1 супена лъжица
зехтин 1 супена лъжица
1 белтък
подправки сухи -каквито предпочитате
нарязвам месото на ивици ,но не много дебели
останалите съставки обърквам в купа с вилица и поставят месото вътре и пак разбърквам.така престоява в хладилника поне 30 минути.
изпържвам в тиган -тефлониран
гарнитура  -по желание

# 13
  • Мнения: 2 220
Няма вид ли?  Hug Направо огладнях зверски от снимките.

# 14
  • Мнения: 3 622
Надявам се на всички да ви хареса   Wink

gaby_s честичко поглеждам към твоите рецепти и каквото съм направила до сега от тях всичко е ставало винаги много вкусно  Laughing

# 15
  • Мнения: 444
Мерси , ще пробвам и с болярски сос !!! Аз правя пилешки късчета със соса на Ънкъл Бенс , понякога слагам картофи , понякога боб от консерва ,, става вкусно !!!!

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Няма вид ли?  Hug Направо огладнях зверски от снимките.
Peace

# 17
  • Мнения: 22 867
Tasha, направих го, много е вкусно! Намерих си и червен боб, само се чудех дали не е пропусната мазнина в рецептата и накрая му ръснах малко олио отгоре. И понеже не намерих филе или пържолки, в магазина имаше само бутчета, а не ми се обикаляше, го направих с тях. С късчета месо може и да е по-добре, но ще го направя по-нататък и така.  bouquet  bouquet  bouquet за споделената рецепта!
В действителност видът си му е по-добър, но снимах с телефон на лампа и такива снимки се получиха! Grinning

# 18
  • Мнения: 3 622
labrex страхотно изглежда  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 526
А какво представлява този сос и може ли да се замени с нещо друго.
Аз няма откъде да си го набавя.

# 20
  • Мнения: 22 867
А какво представлява този сос и може ли да се замени с нещо друго.
Аз няма откъде да си го набавя.


Това е сосчето, на Дерони е и го има по магазините, Tasha  го е снимала в поста си. По-горе някъде предлагаше да се замени с гъбен сос или пикантен.


# 21
  • Мнения: 1 526
Аз го видях и в началото, ама не съм в Б-я и затова попитах горе долу да кажете какъв му е вкусът, може би ще му намеря тук друг заместител.

# 22
  • варна
  • Мнения: 263
Доматен сос със гъби и пипер,подправки.Можеш да сгъстиш доматен сос,да сложиш гъби,малко чесън на прах,ще стане пободен,е не същия,но много вкусен.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 935
Ще пробвам, мерси - добре изглежда  bouquet

# 24
  • Мнения: 63
Tasha,днес го приготвих и близките ми остана много приятно изненадани.Очарована съм страшно вкусно!!!!скоро смятам и на гости да го предложа Simple Smile Grinning

# 25
  • Мнения: 3 622
PolitYy радвам се че ви е харесало  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 526
Доматен сос със гъби и пипер,подправки.Можеш да сгъстиш доматен сос,да сложиш гъби,малко чесън на прах,ще стане пободен,е не същия,но много вкусен.
Мерси, сега ще мога и аз да я опитам рецептата.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 567
Благодаря за рецептата!
Стана страхотно, определено ще повторя!  bouquet

# 28
  • Мнения: 455
И аз го пробвах. Стана много бързо и много вкусно. Добавих червена и зелена чушка нарязани на дребно. Мисля, че това ще стане една от любимите ми мързеливи рецепти. Приготовлението отнема не повече от 5 минути !!!

# 29
  • Мнения: 674
 Бързо и лесно! И предполагам много вкусно! Скоро ще го опитаме вкъщи! Grinning

# 30
  • Мнения: 4 370
ООО това звучи вкусно, ще се пробва!  Peace

# 31
  • Мнения: 674


 Ето го моето Пилешко с Болярски сос!
 
 Комбинацията от продуктите ми хареса, но си признавам, че този сос - не. Дали, ако се замени с доматки или нещо друго, няма да стане!? newsm78

# 32
  • Мнения: 22 867
И аз имам намерение да пробвам с естествени продукти, съставките на соса са  - доматено пюре, червени и зелени чушки, гъби и подправки. Хареса ми и с готовия сос, най-вече, че стана бързо, но ще го пробвам и така.

# 33
  • Мнения: 2 438
Майка ми прави сос от гъбена супа, просто я разрежда до тази гъстота и прибавя гъби. Върви не само на пилешко, а на свинско, телешко и заешко.

# 34
  • Мнения: 3 622
Естествено че соса може да се замени с друг или да се направи с естествени продукти. Аз съм го дала така, защота става най - лесно и бързо. За такива като мен които вечер като се върнат от работа нямат много време за готвене и гледам да спретна нещо набързо, че всеки пита "Кога ще ядем"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт