Научи се да се изправя в леглото и забрави,че то е за сън!

  • 1 954
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
да споделя с вас най-новото 20 на моята щерка.Досега тя винаги си заспиваше в леглото сама без никакъв проблем.През последните 2 дни обаче се научи да се изправя и с всеки час става все по-пъргава.Сложа ли я в леглото,колкото и да й се спи,първата й работа е да се набере по решетката и да кукне права.Проблемът обаче е,че все още не се е научила как да се върне обратно като се измори,освен да падне.Страх ме е да стои така сама в стаята и права,защото все още не е никак стабилна,люшка се и се изплесва и ме е страх да не си удари лицето в решетката или нещо подобно.Та спането стана почти мисия невъзможна!Слагам я в леглото,тя ме гледа невинно,излизам от стаята и тя за 1 мин. е права.Пробвах какво ли не,да влизам през известно време и да я слагам пак,да стоя с нея в стаята(така обаче тя не иска да заспи,свиканал си е сама),да я приспя на ръце(абсурд),с мен на спалнята(също не стана),смъкнах леглото на следващата,по-ниска степен,пак се набра.Всяко следващо слагане легнала я изнервя все-повече и най-накрая зацикля в истеричен рев и всичкото спане се проваля.Днес страшно изморена и изнервена рева истерично сума ти време,като най-накрая не обръщаше внимание права ли е,легнала ли е,държи ли я някой,нищо.Страшно много се бяхме изнервили!
Та да ви попитам мили мами как мина този период при вашите деца?Може би трябва да стискам зъби докато се научи да стои по-стабилно и да си ляга когато се измори?Или може да се надявам,че това ново умение ще й омръзне след известно време и ще спре да се изправя?Или да търся нови начини за приспиване?Помагайте,че ситуацията е мноого нервна Praynig

# 1
  • Мнения: 653
и при нас го имаше този период, слагах го легнал, той се изправи, и така няколко пъти
случвало се е да заспи седнал
просто не се усещаше, че ако си легне, ще му е по-добре
давах му някаква играчка, дори по едно време заспиваше с телефона ми, само и само да си лежи кротко и да заспи
единствено да обезопасиш максимално решетката и да смъкнеш леглото на най-ниска степен, друго не се сещам
търпение му е цаката
след някой и друг ден ще се 'пльосва' и ще трябва само да ходиш да я завиваш  Peace

# 2
  • Мнения: 1 986
С голямата ми дъщеря беше много смешен този период на кукла неваляшка. Тези 2-3 седмици беше единствения период, в който заспиваше при мен на леглото. Затисках я леко по коремчето и за около 3 минути заспиваше. После я "метках" на нейното легло. След известно време проверих дали е разбрала отново, че леглото е за сън.

# 3
  • Мнения: 6 461
И двете ми деца бяха така, когато се научиха да се изправят на кошарата.

Тогава мястото за сън ...стана много занимателно и се превърна в място за игра,
разбира се мен това не ме устройваше ,но пита ли те някой Wink

Но така ще е известно време....няма начин ....сега е мнооого интересно.. Heart Eyes

Кошарата на най-ниската степен...за по -безопасно. Peace.

# 4
  • Мнения: 468
Ох, съчувствам ти! Дано при твоето дете този период мине по- бързо,  защото при нас беше няколко месеца. Часове наред крещеше права, умираща за сън. Не успях да я убедя да легне по никакъв начин. За да не се удари ако залитне или когато най- накрая заспи права и  падне в леглото, бях сложила ватирани "подплънки" или "обиколници" не знам как се наричат. Детето пораства и  не винаги е лесно, но все пак това е основната идея Simple Smile. Докато пишех се разчуствах, страхотно преживяване е отглеждането на дете! Желая ви успех!

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 21:47 от aliende

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Наистина е страхотно изживяване отглеждането на дете.Всяко ново изживяване за тях е толкова вълнуващо,че май освен да се въоръжим с търпение не виждам какво друго да направим Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 3 209
Записвам се да следя темата, че и моята мома от 2 дена е така  Crazy Че даже и през нощта в момента, в който отвори очи, се изправя, въпреки че й се спи; съответно се разсънва и се почва играта  ooooh! Със сина ми не съм имала подобни проблеми.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Мдааа моята е същата. newsm78И аз бях свикнала като я сложа да заспива, но сега не.Права е постоянно, очите й се затварят, но като я сложа легнала реве...И аз се надявам скоро да мине този период. Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 7 174
И ние минахме през този период - 1 към 1 с това което описвате. Ей, ама голям ентусиазъм беше - Магдалена заспиваше накрая седнала, насред някой опит да се изправи в леглото Laughing
Ама много бързо мина - за около седмица. Явно след това разбра, че вече си го може това упражнение, и се успокои  Mr. Green

# 9
И с моя син имахме такъв период но вече отмина . Държа го някъде към месец, два - вече съм забравила така че мили мами стискайте зъби  newsm61 1crib Ще дойде и периода на разхождане в леглото от единия край до другия. Ако имате подложки за страниците на кошарата е малко по-спокойно защото се удря в тях а не директно в решетките . Ударите все пак са неизбежни , но след първите няколко удара детето само ще започне да се пази . Едно нещо си спомням , че когато беше в спален чувал имаше по-малко възможност за мърдане.

# 10
  • София
  • Мнения: 721
И ние сме в тази фаза, но вече не сме в началото, затова ще споделя опит Grinning

Значи аз правя следното - като се чучне диваненцето право го слагам да легне и още недокоснал възглавницата му бутам в ръцете нещо интересно (най-често една чашка с картинки) и той се заглежда в нея и докато се сети да се изправи е заспал newsm48
Разбира се преди да проработи номерът доста пъти пак си се изправя и започва да се клати като Тарзан, но в повечето случай успявам да го сваля преди 5-тия опит Mr. Green

Цитат
след първите няколко удара детето само ще започне да се пази

Напълно съм съгласна и при нас така стана Peace

# 11
  • Мнения: 95
И ние от 2 седмици сме така събуди ли се още сънена е изправена, но още не се е научила да сяда пак. За заспиването нямаме проблем, защото заспива само на гърдата. Но спи малко и като си разбута и е станала.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Ох,вдъхнахте ми малко надежда!Благодаря ви!Надявам се периодът да мине по-бързо при нас!Имаме обиколници в леглото,с изключение на предната страна,на която всъщност тя най-много си умира да се набира.Понеже мен най-много ме притеснява най-горната,хоризонталната летва на решетката,да не си дранне брадата или челото в нея ако загуби равновесие,измислих утре да я облицовам с хавлии и да оставя диването да виси колкото издържи право!Поне няма да се притеснавам,че ще се удари!Ще видим кога ще я надвие сънят и в каква поза ще заспи!Тази вечер я оставих в тъмното,преди малко я нагледах,беше заспала на противоположната страна на леглото,имало е борба зна4и Laughing

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Наистина е страхотно изживяване отглеждането на дете.Всяко ново изживяване за тях е толкова вълнуващо,че май освен да се въоръжим с търпение не виждам какво друго да направим Simple Smile.

Да едно голямооооо търпение

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ух, и ние сме така. Засега удържам фронта по следния начин: дърпам плътните завеси, след което го слагам да спи и веднага гася лампата. Засега не е успял да стане сам в непрогледния мрак, надявам се и да не се научи.

Общи условия

Активация на акаунт