Търся помощ от банков служител-татковци помагайте

  • 1 028
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Преди 4 месеца почина бившият ми съпруг,и остави непогасен кредит в банка ДСК.От банката казват,че синът ми е наследник на задълженията и няма застраховка живот,имал е първата година,но не я е подновил-защото не била задължителна.Но аз намерих условията за застраховане на кредитополучатели http://www.dskgarancia.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/lifeinsurance/credit/ и нещо хич не ми се връзват нещата.Трябва ли да плащам Моля помогнете ми със съвет
Сина ми не може да се откаже от наследство, баща му е теглил голям кредит-2005г.Условието за застраховката е-"При Големите кредити, срокът на покритието съвпада със срока на първоначалния кредит. Ако срокът на кредита се удължи, се удължава и покритието". Това означава ли че има застраховка?Изисках договора от банката но ме въртят почти месец,поисках и общите кредитни условия,а като се прибрах видях,че са ми дали:"Общи условия за ползване на услугите,достъпни чрез електронните канали(ДСК Директ)на Банка ДСК" Thinking .За мен това си е чисто умишлен шантаж  Naughty

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
А с какво е обезпечен този кредит? Нали за това има обезпечения,че ако има проблем с плащането то да покрие задължението. Какво като симна ти е наследник,той няма как да плаща например.
Застраховките се правят всяка година

# 2
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Вариянт като доброволна застраховка за ипотека от 2005 няма, тя е задължителна.Договора за кредита не е ли при теб? Кой плаща вноските сега? Ипотеката върху имота е за това- при невъзможност за изплащане имота да покрие разходите на Банката.Трябва ти договора за кредит и консултация с адвокат.Ако се стигне до ситуацията на ' лош кредит', процедурата така или иначе е много тромава и сложна.Имаш време да реагираш.Успех.

# 3
  • Мнения: 16
Зависи каква е била застраховката.
Работя в ДСК и от опит казвам, че има два вида застраховки!!
Едната е Кредит лайф - тя важи до издължаване на кредита и се плаща веднъж годишно зца кредити до 7000 лв и всеки месец за кредити над 7000 лв.При положение, че кредитът е активен/не е издължен/ няма начен да се прекъсне веднъж сключена такава застраховка.
Другата е Застраховка злополука на картодържателя- тя е с годишно плащане 25 лв и не е обвързана с кредита т.е. може да се прекрати по всяко време.
Мисля, че слючая с твоя бивш покоен съпруг касае точно този вид застраховка на картодържателя!!!

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Tinti_16 ,пише ,че кредита е голям.Не знам какво е голям за нея,но големите кредити отпускате ли ги на карти?

Общи условия

Активация на акаунт