Нямаме зъбче още

  • 1 708
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами вече минахме годинката, а нямаме зъбче взех да се притеснявам вече CryВенците са му се подули отдолу от близо един месец но дотам,незнам да не би да му има нещо.Моля споделете как е при вас Praynig

# 1
  • Мнения: 1 883
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace

# 2
  • Мнения: 941
Е,стига и ти,чувала съм и за други като вас.Рано е да се притесняваш,а и щом венците са подути,може би скоро ще имате зъбче Peaceи после сигурно ще никнат един след друг Grinning

# 3
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай и на нас ни излязоха по-късничко Peace Но после като почнаха по два , по два няма спиране.Няма човек без зъби - така ме успокояваше Педито newsm78

# 4
  • Мнения: 4 451
Нищо страшно няма. Четох някъде, че ако не се появи зъбче до 18м., тогава трябва да се посети стоматолог.

# 5
  • Мнения: 4 784
Не е за тревога. Моите зъбки са поникнали на годинка и осем месеца, на мъжа ми на годинка и три. Малкия е на 8 месеца и още няма зъбче.

# 6
  • Мнения: 141
Чувала съм , че колкото по късно пораснат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Няма човек без зъби Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 677
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace

И аз съм го чувала това.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 7 723
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Peace
Това не е доказано.... Wink
Не се притиснявай- вероятносттта твойто дете да остане без зъби е 1 на 6 милиона...
такава е статистиката. Знам я от майка, която също като тебе се беше
притиснила по това време и после за 2 месеца детето нареди всички зъбчета! Hug

# 11
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай ще се покажат зъбчетата.Имам приятелка, дъщерята на която се сдоби с първите зъбчета на 1 година и 4 месеца.

# 12
# 13
  • Мнения: 3 069
Не се притеснявай мила.
На Вики 1-я зъб изби на 1 г. и 3 дни.

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
  и аз така  Peace.
 При нас отпечатъка на зъбчетата с виждаше към 2 месеца преди да пробият. Така, че спокойно  Hug.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Не се притеснявай.
При всяко дете  е  различно. Peace

# 16
  • Мнения: 2 567
    Патология на зъбния пробив

Преждевременен се смята пробивът при временните зъби, когато те пробиват от 3 до 6 месеца по-рано от средните срокове за това, а при постоянните-над 1 година.Ранния пробив носи рискове, тъй като зъбните структури са с незавършено развитие, непълноценна минерализация и по-лесно се атакуват от кариесогенните фактори и се увреждат. Препоръчва се своевременно провеждане на локална и ендогенна флоурна профилактика.

Закъснял се смята пробивът на временните зъби,когато те пробиват над 5 мес.след средните срокове за пробив, а за постоянните-над 2 год. Препоръчват се средства с общо укрепващо действие.

При проблеми с пробива на зъбките на Вашето дете е най-добре да се консултирате със стоматолог!


Среден срок се води между 6ти и 8ми месец.

Тази извадка от статия, свързана с пробива на детските зъби може да ти е полезна.

# 17
  • Мнения: 508
Марти няма зъбче още Peace. Само връхчетата са наболи

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
и аз съм го чувала

# 19
  • Мнения: 649
Колкото по-късно, толкова по-добре!
Чичо ми е нямал зъб до 2г и 1/2, а сега зъбите са му най-здрави от тези на цялата рода Party

# 20
  • Мнения: 858
Моята приятелка се тревожише за зъбчетата на детето си и при все че баща му е стоматолог го водиха да правят снимка,за да разберат какво става със зъбките.Първият проби на 1год и 4 месеца.

# 21
  • Мнения: 753
О никакви притеснения, скоро ще имате Hug

# 22
  • Мнения: 645
Първото зъбче на Марти излезе точно на 1 годинка и 1 ден! На две годинки имаше по - малко зъбчета от своите връстници. Няма страшно - ще излязат всички зъбки! Няма място за притеснение. Но не е вярно, че колкото по - късно поникнат зъбите толкова ще бъдат по - здрави. Поне при нас не е така. Най - вероятно е въпрос на ген.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
и аз съм го чувала

  Peace

# 24
  • Мнения: 2 381
Не се тревожи.Първото зъбче на детенцето на моя приятелка се показа след годинката и оттогава зъбките му никнат като гъбки Grinning

# 25
  • Мнения: 3 116
Няма нищо страшно, на половината деца от парка зъбките избиха след навършването на 1 годинка  Peace Тамън по-бързичко ще избият и накуп че да не се мъчи детенцето  Hug

# 26
  • Мнения: 4 447
Няма място за притеснение, на някой им излизат и по-късно. МОжеш да му даваш хомеопатия, която помага за пробиването на зъбчетата. На Боарон - Калкареа Фосфорика 15 потенция. По 3 до 5 зрънца в лъжичка с вода се разтварят. Дава сеот 3 до 5 пъти на ден.  Peace

# 27
  • Мнения: 729
И Моника още няма зъби.От 2 дена е много кисела и сърдита.Венците и са мн. надути и всеки момент очакваме зъбче.А за капак - има и хрема.

# 28
  • Мнения: 5 362
Ще си имате,ще си имате....  Wink
Спокойно Peace


Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Не съм съгласна Naughty Няма гаранция за това.

# 29
  • Мнения: 339
Спокойно-има деца с по-късен пробив на зъбите. Като мойто и твойто дете! Моя Крис има първото си зъбче от 3 дни-точно на рожденния му ден изби. На сестра ми първият зъб проби на 1г.4 мес.-гени  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 297
Според мен няма място за притеснение. Чувала съм за подобни случаи. Казват, че колкото по-късно се появи първото зъбче, толкова по-здрави ще са зъбките. Не се притеснявай! Но ако искаш за собствено успокоение говори с педиатъра и евентуално с детски стоматолог!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Не се притеснявай, на моята племенница зъбите и започнаха да никнат на 1г.2мес. и за 1 седмица излязоха четири на веднъж.Нищо му няма на детенцето, ще излязат зъбките.

# 32
  • Мнения: 4 447
И Моника още няма зъби.От 2 дена е много кисела и сърдита.Венците и са мн. надути и всеки момент очакваме зъбче.А за капак - има и хрема.

В друга тема, една мама спомена, че на нейното дете като му никнат зъбки има хрема и кашлица Peace

# 33
  • Мнения: 1 243
Не се притеснявай.
При всяко дете  е  различно. Peace

 Peace

# 34
  • Мнения: 4 621
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Peace
Не се притеснявай, индувидуално е  Peace

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Не се притеснявай. На дъщеричката ни изби първото зъбче на 13 месеца, сега месец по късно има вече 3 зъба и още 3 ги чакаме да избият до няколко дена. Така, че няма място за притеснения.

# 36
  • Мнения: 819
Няма човек без зъби,а колкото по-късно-по-добре

# 37
  • Мнения: 307
И ние още нямаме зъби.  Grinning

# 38
  • Самоков
  • Мнения: 561
Спокойно, човек без зъби няма. Wink

# 39
  • Мнения: 1 632
И на 2-те ми деца се появи зъбче около годинката.

# 40
  • Мнения: 2 908
Моите зъби са се появили на година и три,на мъж ми-на година и два месеца-и на двамата са развалени кошмарно-това за тези дето разправят,че колкото по-късно-толкова по-добре. Laughing
А иначе-да-човек без зъби няма.Така ми каза зъболекарката ми. Crazy

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
тЪй вярно  Peace

# 42
  • Мнения: 191
 И на мойта дъщеря и поникнаха късно и сега на 7 години още няма развалено зъбки, докато повечето деца на нейната възраст които познаваме имат някакви проблеми. Сестра ми беше ходила при зъболекар да пита защо на детето н епоникават зъби и да не би да му има нещо, а зъболекарката беше казла само "Госпожо вие чували ли сте на някой да не са му пораснали зъбите?" - така, че не се притеснявай

# 43
И нашите като,че ли никнат бавно,първото изникна на 8 месеца,второто на 10 сега сме на почти огдинка и ме зарадва бебка вчера със още две зъбчета,наведнъж:).Ще изникнат,не с епритеснявай,педиатъра ми е казвал,че няма човек да остане без зъби,на някои просто им никнат по-бавно.Ние въпреки,че се храним по всички правила,пак се бавят.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай, ще пораснат съвсем скоро. Преди 2 седмици си говорих с една майка на 3 годишно детенце, та тя спомена, че първото зъбче на детето и е избило на 13 месеца.

# 45
  • Мнения: 983
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace

И аз съм го чувала това.

# 46
  • Мнения: 953
Детето ми е на 7 месеца и още няма зъби, в очакване съм  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 039
Първият ни зъб проби точно на година и два месеца, а с него и още 3  Laughing Не се тревожи, някои дечица са така  Peace

# 48
  • Мнения: 593
И сина ми нямаше до късно зъбки, а педиатърката все ме успокояваше: Ти да си виждала някой без зъби? Mr. GreenЩе имате и вашия ред ще дойде Peace

# 49
  • Мнения: 406
Не искам да те плаша,но на детенцето на мои познати му изникна първото зъбче на годинка и два месеца.Те споделиха ,че са имали доста проблеми-температура и други.Дано при вас мине по-безболезнено. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт