Отделяне на бебето в друга стая

  • 3 333
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Искам да ви питам,как го направихте,имаше ли много безсънни нощи.Днес за първа вечер отделям бебка и още е рано ,но мисля че тя веднага ще усети промяната и ще бъде по трудно.Ние с мъжа ми и направихме отделна стая и от мерак я преместихме,само ме страх да не се пречупя и пак да я взема при нас.Как се справихте с това,дали не е рано да я отделям.

# 1
  • Мнения: 753
Нашето бебе спи в отделна стая откакто навърши 6 месеца и тъй като е още малък и неразбира не е имало проблеми в това отношение.Проблемът е по-скоро за мен,защото периода съвпадна със никненето на зъбите и спи доста неспокойно,така че ми се налага да ставам и да ходя да го успокоявам или просто да му дам водичка.

# 2
  • Мнения: 7 723
Според мен хем е вече късно (изпуснали сте момента,
докато е била още малка и неадекватна),
хем е рано- не е достатъчно голяма,
че да й обясните и тя да проумее адекватно нещата.... Thinking
Опитайте. Ако не стане- не се притиснявайте-
ще дойде и момента, в който тя сама ще пожелае да се отдели! Wink

# 3
  • Мнения: 3 209
Аз в това отношение съм голяма консерва....Понеже синът ми много боледуваше, така и не го отделихме в друга стая като малък; резултатът е, че и досега изпитва някакъв страх да спи сам в стаята си  Confused Сега хем искам да отделя малката, хем ми е притеснено - дали няма да се събуди и да плаче, а мен да ме няма и разни такива простотии...Пробвайте, дано бъде успешно и безпроблемно  Hug

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Чела съм, че е най-добре детето да се отдели в самостоятелна стая около шестия месец, така не се стресира. Аз лично го отделих на 5,5 месеца и не съм имала проблеми.

# 5
  • Мнения: 1 311
Синът ми го отделихме на 7-8 месеца, тъкмо беше свършил периода на първите зъбки, спеше спокойно цяла нощ и решихме, че е точния момент.

Нищо не пречи да опитате, пък ако не стане, ще си спинкате заедно още известно време Laughing

# 6
  • Мнения: 341
А дали има проблем в това че днес слагахме тапети а тя спи там,вмисъл дали нещо пречи лепилото.То цял ден се проветряваше стаята,ама незнам.

# 7
  • Мнения: 19 272
записвам се да следя темата,че и ние скоро ще я отделяме.
тук препоръчват отделяне в друга стая ,когато етето навърши 1годинка.

# 8
  • Мнения: 1 311
А дали има проблем в това че днес слагахме тапети а тя спи там,вмисъл дали нещо пречи лепилото.То цял ден се проветряваше стаята,ама незнам.

Честно  казано може би е било добре да не я слагате да спи там веднага. Едва ли е страшно. Може да влезеш и да видиш мирише ли на нещо сега, след като няколко часа вече е било затворено. Ако ти мирише - я извади от там.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Стиви имаше своя стая докато бяхме в чужбина - от 6 месечен до 9 месечен. Спеше много по-спокойно, аз също.
Сега ме е страх да мръдна, да не изкърца нещо и да не събуди. Но ми е удобно, защото се буди поне 10 пъти от зъби и е на ръка разтояние.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Опитайте. Ако не стане- не се притиснявайте-
ще дойде и момента, в който тя сама ще пожелае да се отдели! Wink

На това не може да се разчита. Имам приятели с 8 годишна дъщеря, която още спи при тях, понеже страх я било.  Sick

Впрочем, бебето ми беше на 15 дена, когато го отведох да си спи в своята стая, в своето легло. Не съм имала проблем.

Сега хем искам да отделя малката, хем ми е притеснено - дали няма да се събуди и да плаче, а мен да ме няма и разни такива простотии...

Тъкмо затова служат бебефоните.

# 11
  • Мнения: 676
Ние преди около месец го отделихме да спи сам т.е. на 11м. и не сме имали никакъв проблем, но той по принцип и когато спеше при нас сам си заспиваше вечер.

# 12
  • Мнения: 649
При отделянео в друга стая, не децата се преместиха, а ние Laughing. Мисля, че не им беше много трудно да свикнат. Спяха си както обикновено.

# 13
  • Мнения: 353
Чесно да си кажа ние сме като в казармата в една стая има спалня и две кошари. Страх ме е да ги отделя. Много е смешно, но е факт. Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 341
Не искам да казвам голяма дума,но снощи спа цяла нощ,по едно време се събуди мрънка само аз не отидох и тя си заспа.Незнам тази нощ как ще е но се надявам пак да е така.То при нея ден с ден не си прелича,че ще видим,по принцип много се буди вечер от известно време,даже съм забравила какво е да спи цяла нощ,мислих си че от това че с баща и влизаме излизаме,шумим и затова решихме да я отделим,пък и мъжо много хърка.Но пък и като е при бабите се буди ,така че сигурно е навик.

Общи условия

Активация на акаунт