Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в прегръдката на любовта

Момичета,чуствам се ужасно...
Свекито от вчера вечерта нещо се разшмърка,т.е хремава е.Веднага си сложи една хирургична маска-аз съм заредила къщата,ако се наложи.Тя гледа малкия.Аз нали знаете,че ходя на работа.Откровено казано имах възможност да си остана днес вкъщи,но не го направих.Оставих ги те пак да се гледат.Много ме е страх малкия да не се зарази и да не се разболее,изпитвам ужас от болести при децата.Но пък от друга страна си помислих,че както искам след някой друг месец да го пускам на ясла-ами там ще има винаги по някое кихащо и шмъркащо дете,нали трябва да гради имунитет.А свеки е с маска все пак...Абе чуствам се толкова виновна,а и съм толкова притеснена-не искам Влади да боледува:(((
Мислите ли че съм постъпила грешно и вие как бихте постъпили???
Цитирай

София

Немога да съм чак такъв съдник, че да ти кажа правилно или неправилно си постъпила, но ще ти кажа, че всяко дете боледува. Няма начин просто. Моята се разболя на 3 месеца Confused  Това за имунитета е по-добрия вариант, отколкото да го пазиш от де що има заразичка /а такива около нас под път, над път и къде ли не/.
Цитирай

София

не можем децата да ги отглеждаме в стерилна среда
калавайте се, излизайте навън, на свекито една ударна доза хомеопатия и ще се оправи Smile
Няма начин да предпазиш малчуганите. Мойта с тръгването на ясла започна да смърча, но след това ... да чукна на дърво ... не е боледувала.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Честно казано и аз бих постъпила така.Незнам дали е егоистично,но по някое време претъпваш към болестите.И Танти незнаеше какво е лекарство(освен "Ефералган")докато не тръгна на ясла(беше на 1г.и 9м).След това разбра какво е антибиотик newsm45   Сега вече толкова съм й свикнала,че някаква си хрема не ми прави впечатление(не че не взимам мерки).Маски сме слагали само,докато беше новородена.Останових,че колкото повече я пазя,толкова повече боледува.Невъзможно е да ги предпазим от всичко
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Ани, мисля че малко си прекалила.
Не си ли чувала термина битов имунитет
Прекаленото пазене не е добре за самата имунна система на детето
А твоето е точно в възрастта когато почват същинските тренировки - разбирай всяка една хрема, настинка, кашлица тренират организма да разпознава Врага (вируси и микроби) и да развива правилните реакции,.
Германците допускат от 10 до 12 настинки на зимен сезон, което на практика означава на всеки 2 седмици.
Това е добре за децата, колкото и на нас да ни се ще да сме на тяхно място за момента
Ти не си лоша или егоистична майка, просто си прекалено загрижена!!!
Отпусни малко фронта и не се юркай толкова !!!
Цитирай

в прегръдката на любовта

Надявам се с витамините които пие вече толкова време и с чая Ройбос,който му давам от сутринта да успеем да предотвратим гадостите.Дано си е изградил някакъв имунитет.Господ да ми го пази.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: anidimova
...Мислите ли че съм постъпила грешно и вие как бихте постъпили???

1. не мога да те "съдя" Wink
2. аз бих си останала при детенцето!  Smile
Цитирай

Sofiа

Не мога да бъда съдник.
Когато миналия четвъртък бавачката се разболя и аз се чудех какво да правя. Отидох до офиса за 30 мин да свърша нещо и се прибрах да го гледам, а на другия ден свекърва ми го гледа. (той пък взе, че се и разболя баш тогава).
От друга страна до сега е боледувал 3 пъти, а аз по този повод съм си взимала само един почивен ден да го гледам болен и то по-скоро за моя утеха, че не съм лоша майка  Embarassed  дето детето и болно, пък тя го зарява с бавачката  Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

Аз не мога да те съдя, но по принцип децата имат нужда от нас най-вече докато са малки. А когато боледуват е абсурд да ги оставя в чужди ръце.
Цитирай

София

Естествено, че не си. Само си помисли в много страни и на колко седмици жените се налага да си оставят децата в ясла или на гледачка, за да работят. Нима те са лоши майки? Weeкend-a започна - имате два дни да сте заедно  Smile
Цитирай

Пловдив

Цитат на: debelanata

Германците допускат от 10 до 12 настинки на зимен сезон, което на практика означава на всеки 2 седмици.
Това е добре за децата, колкото и на нас да ни се ще да сме на тяхно място за момента
Ти не си лоша или егоистична майка, просто си прекалено загрижена!!!
Отпусни малко фронта и не се юркай толкова !!!

ЕЕЕЕЕЕЕ значи ние сме в границите на немския имунитет
Цитирай
Не се притеснявай,нали казваш,че е само хремава свекито.Това не е болест голяма.Когато дъщеря ми тръгна на детска веднага се тръшна от шарка.Майка ми я гледаше,аз ходих на работа.Това е живота.Ако детето се разболее сериозно - да.Но това с хремите....Не се укорявай!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.