Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 52
Здравейте, днес си взех втория болничен след раждането. Първият беше за 42 дни, вторият за 48 дни. Педиатърката ми каза, че след изтичането на втория трябва да подам молба в работата за ползване на отпуск по майчинство и тя няма да ми дава повече болнични. Това вярно ли е? Аз бях разбрала, че болничен се ползва до навършване  на 9-мес. възраст на детето. И ако е вярно, после започваш да получаваш мин. РЗ ли?
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 353
Първият болничен е 45 дни преди раждането, от АГ който те наблюдава, вторият е 42 от болницата, където раждаш, а третия е от педито на бебо до изравняване на 135 дни. След това попълваш молба декларация при работодателя до навършване на 9мес. И от там ако не започнеш работа, се попълва някъкво заявление, само че незная къде и ти дават по една МРЗ до навършване на 2 год на детето.
Цитирай


Мнения: 2 547
  Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 КСО

това е бланката разпечатай и попълни Peace

  http://www.egov.bg./page/main/index.faces
 в Социално и здравно осигуряване, здравеопазване, парични обезщетения 
« Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 09:25 от mamamari »
Цитирай

София

Мнения: 9 918
общо 135 дни.
остатъка от педито. Peace
Цитирай

Велико Търново

Мнения: 261
Първият болничен е 45 дни преди раждането, от АГ който те наблюдава, вторият е 42 от болницата, където раждаш, а третия е от педито на бебо до изравняване на 135 дни. След това попълваш молба декларация при работодателя до навършване на 9мес. И от там ако не започнеш работа, се попълва някъкво заявление, само че незная къде и ти дават по една МРЗ до навършване на 2 год на детето.
Peace
Цитирай


Мнения: 52
Благодаря много! Т.е до навършване на 9 мес.възраст, сред тези 135 дни, пак получаваш 90% от РЗ, а не мин.РЗ, нищо че нямаш болничен, така ли?
Цитирай


Мнения: 2 547
да
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.