Случайно ми "откриха" ТАЛАСЕМИЯ - да споделя за изследването (София)...

  • 120 315
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 373
Здравейте,
Искам само да споделя моя "опит" по темата.
Открили са таласимията при майка ми, когато е била 7 месец бременна с мен и с хемоглобин 80. Някой от светилата по онова време хубаво я натъпкал с желязо и добре, че една млада лекарка, която е попрочела това-онова я е посъветвала за какво да се изследва. После сваляли изкуствено желязото, май...
Така че аз от 6 годишна си имам изследването и официалния документ с точните показатели. Това изследване при децата се прави след 4тата година, тъй като дотогава кръвта им претърпява промени.
След като се омъжих пратихме мъжа да се изследва на споменатото място - здрав е Simple Smile

Аз за съжаление тази година трябваше да приключа първата ми бременност по медицински причини в 24 седмица. Гинеколожката ми изрично искаше да ме следи хематолог. И така в здраво състояния моя хемоглобин е около 105 - 110. Казаха, че серумното ми желязо било направо чудесно (не повишено). Прегледаха ми и черния дроб и т.н. на ехограф.
Изненадващо за мен (тъй като не чувствах нищо по-различно от обикновено) при редовното месечно изследване в 4 месец се оказа, че Hb е паднал на 79, а освен него и желязото.
Предприехме следното - 20 дена х 1 ампула Тотема (желязо), месо кажи-речи всеки ден (желателно е червено) и една рецепта от интернет - прясно изцеден сок от червено цвекло и моркови, да се пие около 2 часа след изцеждане. След 20те дни, за по-истински резултат спрях желязото и всички витамини, които пиех за 10 дни и пак изследване - бяхме качили и желязото и хемоглобина (90). Когато в 24 седмица влезнах в болницата за аборта вече Hb беше 96.

Съжалявам за дългия пост, но се надявам че представлява интерес ...

А като цяло съм си по-мудничка и поспавила, но нощо по-сериозно   Simple Smile




Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 20:06 от krisskata

# 166
  • София
  • Мнения: 5 269
Да изтупам темата от праха със запитване дали някой има "прясна" информация за реда на първоначално тестване за таласемия? Последната беше, че е платено вече за всички, независимо дали има или няма родственик с таласемия. Бих се радвала на малко повече детайли от рода изискват ли се все пак някакви документи, направления (какви) и т.н. Ще ми е полезно ако се изкаже и някой, дал проба извън София.

# 167
  • Мнения: 14
Миналата седмица си пуснах изследвания за таласемия и всички останали.Тя със сигурност се плаща за другите ми дадоха направление и пак платих 39лв.Готови са за около седми
ца.http://bg-mamma.com/ticker/115976
Таласемия (HbA2+HbF) * Профил Виж по-долу
Таласемия ( HbA2 ) 5.9 % здрави 1.75 - 3.25; хетерозиготни 4.0 - 9.0
HbF 0.4 % <1.00 здрави; Хетерозиготи 1.0-5.0
 
Ако някой разбира ,моля да ми каже какво означават моите резолтати

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 16:59 от antonia7108

# 168
  • Мнения: 1 404
Ние не сме специалисти хематолози. Резултатите са да ги тълкуват лекари, има много видове таласемии, освен минор, майор и минима, така че...

# 169
  • Мнения: 109
записче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт