18 СОУ в София с японски, китайски, арабски и фарси.

  • 158 860
  • 903
  •   1
Отговори
# 660
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
46-то не е ли с хореографските паралелки с народни танци
ние живеем срещу него, неприятно ми е да кажа - да не ме нападните, но като водя дъщеря ми на училище всеки ден минаваме от там - там учат всички циганчета от района на женския пазара, не дискриминирам, но вие си преценете

# 661
  • Мнения: 834
Мн мило че споделихте мненията си..но все още дилемата остава ако не ни приемат в 18-то или 32-ро какво да правим newsm78 ,така или иначе започвам да се отказвам от 30-то ,най-малкото заради разградения двор и тва че Мола е залепен до него и сигурно по тцяла зима ще сам там #Cussing out
Има ли все пак някой с наблѝдения от 43-т0,то е ОУ но са малки паралелки,заградено е ,добре ремонтирано,пък и няма гимназисти дето да им вкарват мишки в главата на по-малките и да ги блъскат по коридорите.Директорът беше мн обстоятелствен и мил когато говорехме..само дето не знам самото учене на какво ниво е  newsm78
В 43-то завърши тази год. 1кл. сина на приятелка. Много са доволни. Ако искаш, ще ти дам тел. на лични, за да я разпиташ повече.

СедеФка, струва ми се, че малко избиваш комплекси. По- назад съм срещала коментарите ти и в други теми, още от преди години, как си пробвала многократно детето си, както в 18то, така и в 134то и колко трудно сте понесли това, че не е приета. Това ме кара да си мисля, а и предполагам не само мен, че това са били предпочитани от теб училища. Кой заблуждаваш сега - нас или себе си с коментарите относно резервното 30то?
Може и да избивам, знам ли, но в никакъв случай заради 18-то Wink. Коментарите ми не са били от преди годинИ, а от мин. год. по това време. Ако ги намериш, ще видиш. И какво значи "многократно пробване" на кандидатстване в дадено у-ще newsm78 Основното ми желание беше 134-то, защото сина ми го завърши с мн. добър успех и нямам никакви забележки. Резервния ни вариант беше 18-то, защото там пък учат племенниците ми в 9-ти и 11-кл, и щяха да помагат за прибиране на детето, нищо повече Naughty. Не съм припадала по 18-то в никакъв случай, защото знам подробности по прием на деца дори по средата на годината, без значение класа. Ако чак толкова държах на 18-то щях да използвам връзката си - математичката на горните класове, която ми е съседка, нооо мразя такива неща и не си го позволих. По неин съвет записах детето в 30-то и не съжалявам, защото попаднахме на прекрасна класна.
И да, има значение точно в 1кл. класния р-л. Децата се сблъскват с нова среда, нови преподаватели, нови деца, нов режим и ако класния р-л е някаква истеричка, ходеща на работа само колкото да дочака пенсия, ден да мине- друг да дойде, как ще изкарат тези деца 8часа дневно? Не ще са в стрес, ами няма да имат грам желание да ходят на у-ще.

Относно математиката. Важна е, да, както и българския, но не всички деца ще станат математици и ще кандидатстват по- нагоре с математика. Не може с лека ръка да сложиш кръст на дадено у-ще само заради резултатите по математика. В оплюваното 30-то има даже в 1кл. доста добри деца по математика, които със сигурност ще се пробват в СМГ,  упражняват се в къщи, родителите им надали ще чакат директорката на у-щето /в същност лошото реноме на у-щето е заради нейното бездействие и безхаберие/ да направи нещо.
Много деца, които не са в елитни основни у-ща, не могат да си позволят допълнителни уроци и школи, защото са от по- малки населени места или са от бедни семейства, са природни таланти и с лекота влизат в следващата образователна степен.
Темата е безкрайна, зависи от гледната точка, зависи и от множество фактори.

# 662
  • София
  • Мнения: 62 595
46-то не е ли с хореографските паралелки с народни танци
ние живеем срещу него, неприятно ми е да кажа - да не ме нападните, но като водя дъщеря ми на училище всеки ден минаваме от там - там учат всички циганчета от района на женския пазара, не дискриминирам, но вие си преценете

Верно ли? Преди десетина години го спрягаха за хубаво училище. Лично аз има повече информация от познати за 18-то и 32-ро.

# 663
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
училището е точно пред нас, сутрин като водя дъщеря ми на училище, минаваме покрай 46-то и виждам родителите и децата, които отиват, това са ми наблюденията, но за мен са важни, тъй като по-горе писах, че за мен важен критерий освен другите е и какви ще са съучениците на детето ми
иначе и аз съм чувала, че преди години е било много добро училище

# 664
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
училището е точно пред нас, сутрин като водя дъщеря ми на училище, минаваме покрай 46-то и виждам родителите и децата, които отиват, това са ми наблюденията, но за мен са важни, тъй като по-горе писах, че за мен важен критерий освен другите е и какви ще са съучениците на детето ми
иначе и аз съм чувала, че преди години е било много добро училище
точно така е Peace моя приятелка е учителка там и знам какви деца учат Confused

# 665
  • Мнения: 1 323

Може и да избивам, знам ли, но в никакъв случай заради 18-то Wink. Коментарите ми не са били от преди годинИ, а от мин. год. по това време. Ако ги намериш, ще видиш. И какво значи "многократно пробване" на кандидатстване в дадено у-ще newsm78 Основното ми желание беше 134-то, защото сина ми го завърши с мн. добър успех и нямам никакви забележки. Резервния ни вариант беше 18-то, защото там пък учат племенниците ми в 9-ти и 11-кл, и щяха да помагат за прибиране на детето, нищо повече Naughty. Не съм припадала по 18-то в никакъв случай, защото знам подробности по прием на деца дори по средата на годината, без значение класа. Ако чак толкова държах на 18-то щях да използвам връзката си - математичката на горните класове, която ми е съседка, нооо мразя такива неща и не си го позволих. По неин съвет записах детето в 30-то и не съжалявам, защото попаднахме на прекрасна класна.


Не ме интересува дали коментарите ти са от преди 1 или повече години, ама изобщо...А ''многократно пробване'' си е точно в буквалния смисъл- не беше ли ти майката, която се колебаеше дали да не остави детето си още 1 година в ПГ и отново да го ''пробва'' в лошото вече 18то???.. И ...много лоша реклама направи на математичката, голяма предателка, да плюе така по училището, в което работи Joy... И да те попитам, като не проявяваш интерес към 18то, защо си толкова активна темата newsm78 Поведението ти е леко завистливо- нищо, че сме в резервното 30то, няма да призная, че другото е по- добро.

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 20:34 от Lilium :)

# 666
  • Мнения: 30
Офф, не може ли просто повече да си говорим за 18-то, и по-малко за всички останали ...
Има теми за всяко едно от останалите и който го интересуват другите  - да отваря и чете. Хич не са полезни въпросите от типа "Какво мислите за  ... " в тема в която грам никой не иска да мисли за въпросното ... Да не говорим, че не вярвам такива хора да вземат решение след отговори като "Чула съм .... " и как да каже човек друго, като пишещите тук трябва да говорят заради своя опит от 1во лице!
Моето дете ще бъде в 1ви клас в 18-то тази година. Изчитам всичко с интерес и си мисля, че от опита на миналите преди мен по този път (повтарям - от родители, чиито деца са в училището и могат да говорят обективно) ще науча и разбера много, но уви.
Хора, вие които в тази тема се лутате къде да запишете детето си от всички училища в София, вие които по една или друга причина сте настроени отрицателно защото не сте били приети и вие които след 5 години евентуално просто ще подадете документи за кандидатстване - НЕ искам да ви чета. Аз като нямам какво да кажа и само съм чула - мълча и чета само. Не пълня страниците на темата с глупости. Много станаха компетентните тука и като гледам какви родители има се чудя, дали не се замислят тези хора, че ако и децата им са като тях -  то толкова Нехаресваните от тях училища в София са по-добри от самите им деца и за това са неподходящи по именно техния критерии.

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 14:30 от poporopo

# 667
  • София
  • Мнения: 62 595
Брях, още малко и ще набиеш половината потребители! Карай по-спокойно, нервите тепърва ще ти трябват!
Във въпросното училище влязох за пръв път преди две седмици, когато трябваше да гледам работата по математика на детето. Не останах много очарована от квартала, нито от сградата. За училище с толкова големи претенции, би трябвало да е доста по-добре като материални условия. Вярно, че е големичка сграда, че е стара, но някак ми се видя неподдържана. Другото, което не ми хареса е, че в междучасието много деца щъкаха из квартала, пресичаха си най-безотговорно травмайните линии, на всяка крачка дюнерджийница, пица на парче и всякакви магазини за боклуци, а децата охотно купувата оттам. не зная дали родителите им са наясно. Аз лично не бих си записала детето там заради лошия квартал, нищо че там има метростанция и удобен трамвай. Би ме било страх и сигурно до дванайсти клас щях да си посрещам детето, особено вечер.

# 668
  • Мнения: 30
Andariel а нещо хареса ли ти?
Някои от нещата, които си споменала и за мен не са ок като цяло, но други като - квартал, пицарии, дюнерджииници наоколо не са ми критерии за 1ви клас, още повече, че моето дете няма да разбера къде е лафката дори. ...

# 669
  • София
  • Мнения: 62 595
да, да, вярвай си, че детето ти няма да разбере къде е лавката!  Laughing  Може в първи клас да не разбере, но от втори, или максимум от четвърти, вече ще набива здраво, че и по околните места ще щъка! Най-вероятно детето ти ще е там до поне седми клас, та едва ли е маловажно какво е наоколо.
За харесване ми е трудно да кажа като впечатления, може би това, че нямаше блъскане и тичане по коридорите, но е възможно да е било заради големите ученици. Стаята, в която влязохме беше на някой клас от начална степен и беше доста шарена, чиновете изглеждаха нови, беше в страничното крило, сигурно за отделяне на малките от големите. Но това ме подсети за една приятелка с дете там, която ми беше казала, че в първи клас ги накарали да боядисат и обзаведат стаята на класа, изкарали така година-две, зарадвали се, че си е заслужаваало, и после ги преместили в друга, пак неремонтирана стая, и пак трябвало да обзавеждат. Беше бясна, но без избор, защото..., сещаш се, кофти е мисълта да ти гледат детето накриво заради пари. Имаха проблеми с учителката по английски, заради текучеството, ама то е така във всички училища. Имаше и някакво недоволство за тоалетните на малките, но чак в тоалетната не съм влизала. Иначее за обучението забележки не съм чула, хората явно са доволни.

# 670
  • Мнения: 30
Благодаря и за добавените ти впечатления ....

Останала съм с впечатление, че 80% от децата от началния етап (1-4 клас) са живеещи в района, каквито сме и ние. Ежедневно виждеме и "Зеленото кафе" и дюнерджииниците, защото живеем около тях. Не всички, но повечето ....
Но да - хората от Бояна и от Драгалевци не е лошо преди да дойдат да "запишат" децата си в 18-то, първо да минат да ни видят квартала Simple Smile Simple Smile Аз лично не бих го сменила!

# 671
  • Мнения: 331
Ох, разсмяхте ме. Ама вие какво си мислите, че хапват децата ви в междучасие, което трае 10 или 20 (е мисля голямото)-ходят в ресторант с бели покривки и ядат еко салати??? Я се върнете в реалността.
За протокола-синът ми учеше там от 5 до 7 клас и набиваше и дюнери, и сандвичи и ледени гадни сокчета (и то не в училището или поне не само), пък сега (вече 10класник) даже ме дразни понякога с претенциите относно храната-тая била само въглехидрати, оная била без протеини, третата била мазна и яде на индивидулане режим от нас. Така че ако това ви е притеснението относно 18, спокойно може да се игнорира Joy Joy Освен това не съм го посрещала изобщо от училище (вярно, че не живеем далече от школото, де), пък оцеля детето.

# 672
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Еее квартала не е лош, като цяло е на по-тихо място от други училища, но не знаех за резултатите по математика на децата до 7 клас, я да разкаже някой подробности, аз като ходех за награждаване с моето, не съм чувала да ми се е набивало като информация за наградени деца  newsm78 newsm78 newsm78 . Набивало ми се е например много 19-то и 31, а знаете колко отрицателни отзиви се намират за тях.

А за храната, скоро откриха дори пицария отсреща, която много добре дозирано било и еко и най-най. Откриха и пързалка за кънки срещу входа.

А като съм влизала, малки, големи тичане блъскате, ами както във всяко основно училище.
Каките и батковците пушат отсреща, дори не си хвърлят цигарите в боклука. Дума човек не може да им каже., ама нали са непълнолетни, не могат да ги глобят.

poporopo, няма отрицателно, просто и другите училища не са по-лоши, а добри учители има навсякъде.

# 673
  • София
  • Мнения: 181
Мисля, че съм от тези, които повече четат тук и по-малко пишат, но не се стърпях и реших да напиша впечатлението си от 18, в което ще бъдем първокласници тази година. На мен ми хареса. Хареса ми първата родителска среща, която започна в киносалона, хареса ми представянето на всяка една класна ръководителка, плюс учителката от занималнята, плюс преподавателя по език - с изписаното CV на всяка една на видеостената, хареса ми филмът, който прожектираха - дело на едно от децата от училището. Хареса ми класната стая, която явно заради височината  създава впечатление за доста голямо пространство и обем. Стаята беше в идеално (за моите представи) състояние - с чисти стени, нови щори, чиста и изглеждаща нова дъска, чисти, ненадраскани и несчупени чинове и столове, има пиано в стаята. Класната ползваше без никакво затруднение мултимедийна техника, запозна ни с изискванията си и реда в класа - стегнато, смислено, оперативно.  Разменихме си ел. адреси и още на следващия ден изпрати материали за децата по ел. поща.
Може би базата ми за сравнение е остаряла (отпреди 16 години с голямата ми дъщеря, която беше във водещи се за елитни училища - основно и гимназия ), но в 18  засега определено впечатленията ми са добри. Дано останат такива и по-нататък.

# 674
  • София
  • Мнения: 1 055
Аз подкрепям изцяло etti и poporopo в мнението им за 18-то като майка на първокласник наесен.
С риск и на мен да ми се скарат - нека наистина говорим за самото училище, за което е темата и да си бъдем полезни с информация и впечатленията, с които разполагаме от личен опит.
 

Общи условия

Активация на акаунт