Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Има ли запознати,дали ако кандидатстваш за ипотечен кредит с доказване на доходи-банката би признала служебна бележка от фирмата,че взимаш повече пари отколкото се осигуряваш?В моя случай фирмата е на мъжа ми.Някой с подобен случай??????
Цитирай

Варна

Да,признават такава бележка.В момента теглим ипотечен кредит и тъй като преди време ме осигуряваха на ниска заплата,банковият консултант поиска служебна бележка за реалният размер на заплатата.При мен обаче фирмата не се съгласи да издаде такава,а предпочетоха да ме осигуряват на реалното,което взимам.Така че при нас отпадна нуждата от такава бележка.
Цитирай

София

според мен ако една фирма издаде такава бележка означава, че документира неспазването на закона /за осигуряването/.
Много хора не се осигуряват на реалната работна заплата, но при проверка от данъчните всички документи им са изрядни и по нищо не може да се докаже, че не е така. Докато в случая има доказателство за нарушение.
Съветът ми е да обсъдите въпроса със счетоводителката на фирмата
Цитирай

Да, ние през август изтеглихме кредит по този начин от Райфайзен банк.
Ако фирмата издаде бележка с реалния доход,от банката признават 80% от него за доказан.
Увериха ни,че тази бележка остава само за вътрешно ползване от банката и не се предоставя при данъчна проверка.
Цитирай

София

честно казано ми е много странно как от банката могат да откажат ако данъчните поискат цялото досие newsm78 или може би ще скрият само бележката.....
Цитирай

Нямам представа каква точно е процедурата.Може би е сходна с тази,когато имотът се купува на една цена,а сделката минава на данъчна оценка,която е доста по-ниска.Може и да има някаква друга 'врътка'.
Може би някой банков служител в Ррайфайзен или някоя от другите банки,които признават такива бележки от фирмите ще ни обясни най-добре.
Факт е обаче,че доста банки признават за доказан доход този от служебна бележка издаден от фирмата работодател,който е различен от осигурителния. А също така и че доста фирми са склонни да дадат такава бележки,без да имат притеснения.
Цитирай

София

щом самите фирми не се притесняват значи няма проблем. Явно е и масова практика. В крайна сметка ако стане нещо тях ще гонят. Понеже в случая става въпрос за фирмата на съпруга й /ако съм разбрала правилно/ затова изказах мнението си. Щом от фирмата ще я издадат и от банката ще я признаят /служебната бележка/ - всичко си е наред.
Цитирай

Еклесиаст

да не е проблем, признават я. личен опит, успех Hug
Цитирай

София

Благодаря за отговорите!!!!!Дано вземвм кредит.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.