"Преобличане" на поостарял уред с фолио...

  • 14 814
  • 40
  •   1
Отговори
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ако някой го е правил нека даде ценни съвети: как става, разни трикове как се реже и лепи фолиото, как се заглажда покрай краищата и снимки ако може ще е супер... Искам да префасонирам един стар хладилник от бял с жълтакави дръжки, в иноксов  Wink ама не ми ражда кратуната как да се справя с дръжките? Shocked  (и един кант на миялна машина после, ако става). Трудно ми е да намеря и фолио чист инокс, все някакви текстури, мрамори и ...., вече ме насочика към Практикер, Бриколаж, ама в нашто село немаме такива магазини... но ще намеря! Ако някой го е правил тоя номер моля ви покажете!!! Praynig

# 1
  • Мнения: 672
Дръжките на хладилника ги демонтирай, за да може да опънеш хубаво фолиото. Тях самите ги напръскай със спрей за пластмаса в съответния цвят и ги монтирай отново. Трябва да стане.

# 2
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ей голяма работа си да знаеш!  bouquet Направо изби рибата, аз няколко месеца вече се чудя, а то отговора естествено в най- готиния форум бил! И да  продължа с тъпотията, как се демонтират дръжките, трябва да търся скрити видийки или с чука? Mr. Green  А и тоя спрей нали не се изтърква и не цапа, да не ходим като Робокоп след всяко отваряне на хладилника?

# 3
  • Мнения: 399
С извинение на всички за отклонението:
gadelinka, ейййййййй, голям гъдел си! Направо ми напълни душата. Ти май трябва да пропишеш (казвам го с най-добри чувства)!
А с хладилника няма начин да не се справиш! И после докладвай как е станал.
Успех!

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Дръжките можеш и да не ги демонтираш. Просто започваш работа първо от тях Simple Smile Напръскай ги с авто емайл лак на спрей, има го в Бриколаж, има и бронзов - това правиш преди да си облепила с фолио. После фолиото ще покрие изцапаното. Ако не искаш да мацотиш прекалено Grinning, то около тях облепи простронството със стар вестник, прикрипваш го с тиксо, пръскаш и готово Simple Smile После следва да налепиш фолиото. И да има нещо изцапано, то ще го покрие и няма да личи нищо. Също така, иноксово фолио можеш да купиш от Домко, само там съм го виждала. Обаче излиза малко скъпичко - за голям хладилник си приготви към 100лв. Като лепиш, внимателно отлепваш фолиото от подложката, като много внимаваш да не го нагънеш. Това е.

# 5
  • Мнения: 25 558
А щом с фолиото излиза толкова скъпо, няма ли да е по-изгодно да се напръска целия хладилник със спрей?
Някой пробвал ли е това?  newsm78

# 6
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Виж и това е идея! Още днес ще разпитам колко лв е един флакон авто емайл лак и каква покривност има. Даже се сещам за по-добра покривност да напръскам с прахосмукачката (моята старата има и една джаджа за пръскане, слага се на другия изход, от където духа)За фолиото, не мислех, че ще излезе чак толкова, гледам го ширина 60см за 6,50лв за линеен метър. Абе до края на месеца, трябва да го измисля, може и някой друг да даде идеи.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз лично съм боядисвала стар хладилник(не е в София,за да го снимам),със спрей.получи се,не се лющи.С фолио,също може да се получи.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Получава се с автоемайл лак. Ама що ти е прахосмукачка, има лак на спрей. 4-6 лв. му е цената май.

Аз лично боядисвах един стар Мраз с бял автоемайл лак и то с четката. Като за вилата стана екстра.

# 9
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Знам ли, каквато съм "гъзоръка" дали няма да го направя на петна, има ли нещо по специфично като пръскаш? Някой "чалъм" за по експертна работа има ли?

# 10
  • София
  • Мнения: 74
Ако го пръскаш с шпрей, трябва да се изнесе хладилника някъде на отркито примерно на балкона, защото  наоколо става ужасс.

# 11
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Peace Добре е да го знам, тенкю! Дали не трябва newsm78 и някоя маска за лице да сложа, че иначе после много ще се сливам с интериора! Mr. Green

# 12
  • Мнения: 953
За да успееш да го боядисаш равномерно се изисква доста умела ръка. Не знам дали ще ти се получи. По добре с фолио.

# 13
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ей уцели ми болното място, тъкмо се навих да се пробвам, но май доста ме е страх! Но пък после може и с фолио да го налепя отгоре, ако много съм го оакала.

# 14
  • София
  • Мнения: 312
Да се повключа и аз. Който има облепен с фолио хладилник да сподели как стои фолиото след няколко месеца. Не отлепя ли, особено на дръжките където се пипа най-много? Нe се ли протрива това фолио  newsm78.
Освен това, при хладилниците понятието инокс е доста относително. Като ги разглеждах в Техномаркет (или Технополис) май си бяха с пластмасово покритие боядисано инокс. Не изглежда като инокса при фурните и аспираторите. Не съм гледала най-марковите, щото там цените са 1000 лв. и нагоре. Една мама от форума беше писала някъде, че чисто нов хладилник инокс го почистила с препарат точно за целта, а "инокса" взел, че се изтрил. Поразгледах по магазините и хладилници нови с транспортни дефекти, има доста хубави от известни марки за по 200-300 лева, а и жулнатото отстрани няма да личи при вграждане. Та в тази връзка, какъв е смисълът да се инвестират чрез фолиото 100 лева в стар хладилник? Нашият си го изпръскахме със спрей и ни струваше общо 16 лева преобразяването. За няколко месеца ползване боята си му седи. А ако му е писано да работи още само година и да се сдуха, няма да ме е яд, че сме похарчили пари за него.

Общи условия

Активация на акаунт