Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 3 окт. 2007, 19:24 ч.
  • Преглеждания  452  Мнения  14  Онлайн  1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 37
Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят!А проблемът ми е следния:Счетоводителката на фирмата ,в която работя твърди,че имам право на 6 месеца неплатен отпуск след изтичане на 2-те години платен.А майка ми ,която е счетоводител от 20-тина години е напълно убедена ,че имам право на 1 година НЕПЛАТЕН отпуск по майчинство.Моля и за вашето мнение!  bouquet

Реклама
# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 6 005
Скоро имаше такава тема и там момичетата,които отговаряха казаха,че имаме право на 6 месеца на всеки от родителите!
тук го прочетох http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217830.0

# 2
  • София
  • Мнения: 479
В горният линк се дискутира предимно платеният год. отпуск,
Мен също ме интересува какво се полага след изтичането на 2-те год. и след използването на плат. год отпуск. ?
6 или 12 мес. , защото има доста разногласия около мен!

# 3
  • София
  • Мнения: 9 951
питайте Zina и другите в Майчино счетоводство

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 6 005
В горният линк се дискутира предимно платеният год. отпуск,
Мен също ме интересува какво се полага след изтичането на 2-те год. и след използването на плат. год отпуск. ?
6 или 12 мес. , защото има доста разногласия около мен!

След тези 2 години майчинство, можете да ползвате и 6 месеца неплатен отпуск. Всичко друго ще ощети вашия познат, тъй като е за негова сметка.
 
 
Ако,беше прочела цялата тема ще ше да разбереш!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 071
До навършване на 8 години на детето, и двамата родители имат право на 6 месеца неплатен годишен отпуск. Счетоводителката ти е права.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 13 581
Права е счетоводителката ти. Имаш право на 6 месеца. И съпругът ти / бащата има право на толкова. И не може да се прехвърля.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 8 617
В горният линк се дискутира предимно платеният год. отпуск,
Мен също ме интересува какво се полага след изтичането на 2-те год. и след използването на плат. год отпуск. ?
6 или 12 мес. , защото има доста разногласия около мен!

Уредбата е в чл.167а КТ, към който препраща и ЗДСл. Има доста условности. По-добре намери кодекса и го прочети. Има и случаи, при които отпускът е 12м.

# 8
  • UK, Harlow/София
  • Мнения: 7 671


 Не майка ти, ами счетоводителката ти е права!Скоро си ползвах неплатения отпуск и беше 6месеца.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 576
Както казва Биляна счетоводителката ти е права. 2-та родители имате право на 6 месеца неплатена отпуска, до навършване на 8 години на детето. До по-миналата година, можеше единият родител да прехвърля на другият неплатената си отпуска, но от 2006 година, вече не може.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 8 617
И двамата, но ако работят по трудово правоотношение или са държавни служители.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 884
Имаш право на 12м отпуска само ако си:
цитат: Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал.
(5) В случаите по ал. 4, т. 1 и 2 другият родител няма право на отпуск по ал. 1.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 8 617
Имаш право на 12м отпуска само ако си:
цитат: Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал.
(5) В случаите по ал. 4, т. 1 и 2 другият родител няма право на отпуск по ал. 1.

Мн мами се възползват от т.1. , за да ползват 12м. Изключително е трудно да се докаже дали живеят в едно домакинство или не Simple Smile

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 13 581
. Sorry, не ми работи изтрий-я.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 187
Имаш право на 12м отпуска само ако си:
цитат: Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал.
(5) В случаите по ал. 4, т. 1 и 2 другият родител няма право на отпуск по ал. 1.

Мн мами се възползват от т.1. , за да ползват 12м. Изключително е трудно да се докаже дали живеят в едно домакинство или не Simple Smile
просто си пишат декларация  където пишат , че не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него и тогава ползват 1 г.  и си го ползват непл.отпуск

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт