Отново и отново-бременна!

  • 3 889
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Здравейте!Не знам как да започна Rolling Eyes.....И така....имам детенце на една година и един месец и вчера разбрах,че съм отново бременна.Преди няколко месеца бях пуснала подобна тема,тогава пак бях забременяла и направих аборт.Пазихме се много(малко смешно звучи Embarassed),но наистина е така.И сега пак....незнам просто.Няма да правя аборт в никакъв случай решихме вече да  го задържим и се радвам Hug.Не съм ходила още на лекар,другата седмица ще отида.Сега се опитвам да се пазя,но не мога да не вдигам малката.Сигурно има и други като мен и ще се радвам да ме посъветват как да е  карам.И друго при предната ми бременност не пиех фолиева киселина(лекаря не ми предписа) и сега се чудя дали да си купя и да пия преди да съм отишла на лекар.Трябва да съм някъде около 4-5 седмица по мой изчисления.Отделно ме е страх дали ще се справя с две деца,дали ще имам сили.Притеснена съм искам всичко да е наред с бебчето,което расте в мен.Ще се радвам да споделите какво мислите.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито !
Предполагам, че ще ти е трудно с две дечица с малка разлика, но не е невъзможно!

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Първо честито!! Според мен пий задължително фолиева киселина, нищо, че не си пила с първото си дете! И горе главата, ще се справиш, живот и здраве едното на ясла, другото с теб. Почти 2  години ще е разликата, има много мами така!!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 663
Честито, това е прекрасно!
Аз бих го приела като знак на съдбата-толкова скоро си забременяла, въпреки че сте се пазили. Има тема във форума-майки на породени деца, така че не си първата или последната, ще се справиш. Peace А фолиевата киселина я почвай. Успех!

# 4
  • Мнения: 645
Честито и от мен! Ще ти бъде трудничко, но си заслужава!!! И аз мисля, че е хубаво да пиеш фолиева киселина.   bouquet

# 5
  • Мнения: 858
Честито, това е прекрасно!
Аз бих го приела като знак на съдбата-толкова скоро си забременяла, въпреки че сте се пазили. Има тема във форума-майки на породени деца, така че не си първата или последната, ще се справиш. Peace А фолиевата киселина я почвай. Успех!
Hug

# 6
  • Мнения: 5 183
Честито!
Ще се справиш. Ние майките сме силни!
Моята майка е отгледала така двете със сестра ми - разлика 1 година и 2 месеца.
Е, трудни4ко й е било, но пък сме си толкова близки сега и трите, а сестра ми ми е най-близката приятелка и 4овека, на когото мога да раз4итам за вси4ко!

# 7
  • Мнения: 417
Благодаря! HugЗа фолиевата киселина да попитам,мога да си е купя от аптеката без проблем,имам предвид без рецепта.И какво количество да пия,аз незнам тя на хапчета ли е,на прах ли е? newsm78

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Честито!
Фолиева киселина от аптеката без рецепта по едно-две на ден-не се натрупва няма да ти навреди!Чак се чудя как не си пила при предишната си бременност newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Фолиевата киселина е на хапчета и се купува свободно от аптеката. Приемай по 1 хапче преди консултацията с гинеколог.
 Безпроблемна бременност и детенцето да те слушка  Peace

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Честито и от мен.  bouquetУспех и леко бременеене preggo

# 11
  • Мнения: 3 478
Честито и споко! Всичко ще бъде нарде, не си първата с дечица с малка разлика. Ще се справиш. За фолиевата, горещо препоръчвам да я пиеш преди още да си видяла док. По тукашно му максималната доза е1мг. на ден за нормална бременност, минимума е 0.4 мг. на ден ти си прецени колко ще взимаш. Ако намериш от 0.4мг дозички ( които мисля там са най-често срещани) взимай по 2  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Честито!  За фолиевата киселина вече са ти казали.
Лека бременност! Hug

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Честито и от мен!Това наистина е дар от Господ,който ни изпраща изпитания,с които можем да се справим.Желая ви лека и безпроблемна бременност.
Редно е да започнете приема на фолиева киселина,ако не ви е ясно нещо за приема,в аптеката можете да поискате информация.
Не е добре да се натоварвате физически,което е малко трудно изпълнимо,имайки предвид това,че си имате малко детенце,но се старайте,когато го вдигате на ръце,тежестта да е съсредоточена навсякъде другаде,но не и в кръста.Важно е в началото да се пазите и да сте спокойна,доколкото ви е възможно това.Жеаля ви успех и вярвам,че ще се справите.Все пак ви чака най-радостното и смислено нещо в живота на човек-детето.  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Честито и от мен, лека бременност и едно прекрасно бебче на финала   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт