Моля с цялото си сърце всички мами които живеят в чужбина

  • 7 896
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
 Praynig Хайде да помогнем на един прекрасен човек да гушне своето бебе.Приятелката ми загуби бебето си преди 2 години ,много тежко го преживяха,след дълги опити отново забременя и за зла участ и откриха токсоплазмоза.Има шанс, но за съжаление лекарството което и е нужно не се продава в България.Убедена съм във вашата отзивчивост и ви моля ако някоя от вас има възможност да го намери да направим един човек,който не заслужава всичко което преживява .Лекарството е спирамицин.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: X
1. пусни темата в чужбинския форум
2. напиши името на препарата и състава му  на латиница

аз се опитах да го намеря в шведската аптечна мрежа, но не успях по това име

успех

# 2
  • Мнения: 75
Здравейте пиша ви от България. Влязах в гугал и написах на български спирамицин и ми излезе някакво друго лекарство което се казва Ровамет и го има в България. Може би е заместител. Ако искате може да проверите. Дано съм помогнала с тази информация.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 190
За съжаление не съм в чужбина, но вероятно лекарството е Spiramycin?

http://www.drugs.com/cons/spiramycin.html

# 4
  • София
  • Мнения: 7 190
От този линк

http://www.bda.bg/drugs/details/lf11457d.htm

излиза че все пак го има и в БГ, и го произвеждат Балканфарма  под името Rovamycine newsm78

# 5
  • Мнения: X
ето го тук:
http://www.apoteket.se/rd?d=3172&a=6420&tab=products& … &x=26&y=6

изписва се само с рецепта

5кр са 1 бг лев


# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
този препарат е спрян и го няма,няма и да го има.Има само Ровамет , но той е комбинация от Metronidazole + Spiramycin !

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На немски гугъл ми изплю като резултат // Rovamycine, Selectomycin
и двете са само срещу рецепта  Confused

# 8
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Янита, какво да правим?
Ровамицин и Спирамицин е едно и също. Едното е генерично, а другото търговско наименование. Филмтаблетки, 30бр по 150000Í.E., 375mg. струват 51 евро с рецепта. Същите струват и 60 евро, защото са на различни фирми,Бонимед и Теофарма!тук
Но флакони не мога да намеря в немски сайт.
На приятелката ти под каква форма са го изписали, инжекционна или през устата?

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 23:19 от Шехи

# 9
  • Мнения: 2 924
Има го и тук в Гърция.Пак се казва Spiramycin с търговско име Rovamycine
Но и тук се дава само с рецепта
Според една статия ,която намерих в нета за приятелката ти
се препоръчва доза от 3гр  Spiramycin  ---/Рovamycine500/  на ден в продължение на три седмица
Мисля ,че така изглежда лекарството навсякъде

Снимката не е от гръцкото лекарство , не успях да намеря

# 10
  • Мнения: 105
 CryПросто незнам какво да направя.Истината че в нашата скапана държава никой не ти дава шанс за нищо.Има ли идея каква трябва да е рецептата за чужбина,някакви по спедциални изисквания, #Crazyлекарката дори незнае как да я напише

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
янита, ровамицин няма ли в бг, не разбрах, щ? питам сестра ми дали го няма по апте4ните складове или мрежата!но аз мисля, 4е се намира в бг, пият го за  парадонтоза, предполагам има широк спектър !

# 12
  • Мнения: 105
За съжаление го няма.Това е положението - сложат ти диагнозата и държавата от там абдикира и оправяй се сам.

# 13
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Марси, написаха ,че няма производство на Ровамицин в БГ.
За пародонтоза изписват Rodojil,това е Ровамицин с Метронидазол.Но Метронидазолът е противопоказан по време на бременност.

Янита, писах ти на лични.

# 14
  • Мнения: 934
Сигурно навсякъде се дава с рецепта. В повечето страни, в които съм била, контролът върху лекарствата е по-строг, и не можеш да си пазаруваш каквото ти хареса както у нас.

В България обаче сигурно има аптеки, които да могат да го поръчат. Най-добре е да питат по по-големите аптеки, сигурна съм, че чрез някоя от тях може да се поръчва.

А за токсоплазмозата какви тестове са и правили? Разболяла се е докато е била бременна ли?
Знам, че ако си я карал преди време (което е много вероятно ако си имал контакт с котки) имаш създаден имунитет и не е опасно, но кръвния тест пак ще покаже положителен резултат. 

Общи условия

Активация на акаунт