доц. Попова

  • 4 337
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,обръщам се към вас за помощ!Аз съм от Пазарджик и от няколко години имам гинекологични проблеми-възпалителни процеси и силно бяло течение,иначе яйчниците ми бяха добре-до миналата седмица,когато реших да отида при лекаря си на профилактичен преглед и той каза,че имам подуване на левия яйчник и най-вероятно е кистозен!Не ме гледа на ехограф,просто каза че ще изчакаме да ми дойде,за да види дали не се е пукнал!Бях като ударен хеликоптер,не знаех на къде вървя,не можех да чакам още 20 дни за да разбера какво е положението ми,затова реших да отида при доц. Попова,от която моя приятелка беше много доволна!И така вчера имах запазен час в 15:15 часа,влязох,покозах й диагнозите от лекуващият ме доктор и тя ме прегледа-точно за 5 мин.Каза че яйчникът ми е кистозен и ако не се спука до 2 цикъла ми предстой лапароскопия...Когато се прибрах в къщи не бях на себе си-много ме е страх!Кажете ми не е ли много прибързано да се говори за лапароскопиа,не е ли редно първо да се пробва с хормонално лечение?!?И още един въпрос,ако се стигне до там коя клиника и кой доктор ще ми препоръчате да направи лапарото?!?
Предварително благодаря! Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
според мене е прибързано.Трябва да отидеш още поне няколко пъти на ехограф в растояние 2-3  месеца,за да видите дали наистина имаш кистозен яйчник или това се наблюдава само преди цикъл.А смущения в цикъла имаш ли,хормони изследвала ли си?
 Аз съм с поликистоза на двата яйчника и имам правена лапароскопия,при мен лекарствата не помогнаха ,но и моето положение не беше хич розово.Правиха ми я в МД д-р Филипов - много добър специалист!Моето мнение е,че ако се налага е добре да се прави,когато започнете опити за бебе,защото ефекта от лапарото е 2 г.

# 2
  • Мнения: 5
според мене е прибързано.Трябва да отидеш още поне няколко пъти на ехограф в растояние 2-3  месеца,за да видите дали наистина имаш кистозен яйчник или това се наблюдава само преди цикъл.А смущения в цикъла имаш ли,хормони изследвала ли си?
 Аз съм с поликистоза на двата яйчника и имам правена лапароскопия,при мен лекарствата не помогнаха ,но и моето положение не беше хич розово.Правиха ми я в МД д-р Филипов - много добър специалист!Моето мнение е,че ако се налага е добре да се прави,когато започнете опити за бебе,защото ефекта от лапарото е 2 г.

Никога не съм имала смущения в цикъла,идва ми съвсем редовно,а хормоните не съм си изследвала,но пък незнам дали лечението с хормони е подходящо за мен,защото преди 6 месеца ми откриха мастопатия на лявата гърда и не искам да рискувам...А по въпроса за детето-да правим опити от близо година,но досега без резултатно  Sad

# 3
  • Мнения: 2 759
                    silas_83, побутвам ти темата, като се надявам да получиш повече мнения тук. Видях питането ти в другата тема. Стискам палци бързо да се оттървеш от всички притеснения, и всичко да е наред  Hug!
                    Ето и другия постинг:

Здравейте,имам въпрос към вас,преди 6 месеца си напипах бучка в лявата гърда,ходих на ехографи и докторката каза,че според нея не трябва да се притеснямам,защото това било мастопатичен участък и само трябва да се наблюдава!А аз не съм раждала и съм на 24г.,възможно ли е да имам мастопатия?!?Сега пак трябва да хода на преглед,а ме е страх,защото са сменили докторката и незнам новата какво ще каже! (аз съм от пз)

# 4
  • София
  • Мнения: 160
препоръчвам ти да отидеш и на друг лекар за съвет.аз лично ти препоръчвам медицински център "Панацея".там ме оперираха и съм доволна .д-р Генов е гинеколог,а д-рСвещаров е мамолог.ето и телефоните за записване-952 39 35, 952 57 50.апаратурата е нова и я сменят често.

Общи условия

Активация на акаунт