Отзиви за ЧДГ "Мечо Пух" в Бояна

  • 5 371
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 146
Мен ме интересуваше инфромация за нашата ситуация - дете на година и 6 м.  В групата за него бяха 6 деца. Има и група с по-големи деца, но не знам нищо.
Малките май учат песнички, спят след обяд. Сутрин почват към 8 или 8:30. Свършват в 18, но директорката каза, че ако се наложи могат да ме изчакат. 
Който знае повече да споделя.

# 16
  • Мнения: 2 037
Ходих там в началото на септември. Собственичката Ели беше много любезна. Двете й деца са вътре, за това тя много не седи там, че все я търси по-малкото. Относно проблема с паркирането, това наистина е проблем. Единият от гореспоменатите два двора е на съседа, аз точно в него се озовах, и после ми стана страшно неудобно. Самата шефка беше спряла там, и аз след нея.
Вътре има добри условия за занимания, хубава тераса за игра и двора е подходящ. За мен най-големия проблем е ужасяващото стълбище за втория етаж. Необезопасено и стръмно. Относно храната, Ели каза, че има лиценз да готви, но много се "ароматизира" сградата, и са на кетъринг. Това, което не ми хареса е първоначалната такса от 160 лева.
"Мечо Пух" ми се стори най-добрия избор. На фона на овехтялото пренаселено и скъпо "Пламъче" или претенциозните други, които гледах.
В крайна сметка, заради учителската стачка и тези цифри на частни ясли в София децата ми сега ходят в Банкя, на цената на едно тук там учат и двамата, много съм доволна.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 845
Това, което не ми хареса е първоначалната такса от 160 лева.
за какво е тази такса?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 916
Stryper, а каква е възрастта на децата в най-малката и въобще знаеш ли на каква възраст приемат деца(от...до) и с какво работно време са?

Моя позната води там детето си ,той е на годинка и осем месеца.Много е доволна, на детето също му харесва. Води го към 8.30 и го прибира към 17.00ч.
Нямат транспорт,но и дори да наемат някоя транспортна фирма ,таксата щяла да бъде към 180лв. без значение от кой квартал е детето и дали отсъства 1 седмица,парите предварително трябвало да се платят.Затова този вариант засега отпадал.

# 19
  • Мнения: 80
Това, което не ми хареса е първоначалната такса от 160 лева.
за какво е тази такса?
Да, наистина каква е тази първоначална такса и какви са следващите?

# 20
Здравейте мацки,аз получих информация от самата Ели.Вече разполагат с чисто нов ван и съответно предлагат вече и транспорт.Таксата излиза около 330 лв.Зависи дали детето ще ходи на плуване,дали ще учи английски език и т.н.Аз смятам,че щом децата на Ели са там значи би трябвало всичко да е наред.Всеки иска най-доброто за детето си. До колкото разбрах има по една учителка и една лелка на група.Храната била хубава и разнообразна.Малко деца са около 15. Което мен ме устройва. От другия месец може би сме там,само остава да отида до там.

# 21
  • Мнения: 2 037
Ето ви една извадка от мейла, който получих за записване.



НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ, ВЕЩИ и КОНСУМАТИВИ
при постъпване в ЕДГ "МЕЧО ПУХ"





1. Медицински документи:
а. здравна карта с нанесени имунизации в нея;
b. фекална проба за паразити (важи един месец), дизентерия и салмонела
    (микробиологична проба);
с. бележка от личния лекар за контакт със заразно болни (при постъпване и
    при отсъствия). Ако Детето се прехвърля от друго детско заведение, в
    здравната карта да се впише датата на последното посещение.

2. Други документи:
а. молба по образец;
b. лична информация за Детето;
           с. ЕГН карта;
d. копие от акт за раждане.

З. Вещи - да са надписани с името на Детето или да имат други  отличителни белези за разпознаване:   
a. пижамка и резервно бельо;
b. пантофи;
c. мокри кърпички;
d. необходимият брой памперси, (ако детето използва).

4. Консумативи - при постъпване на Детето в детската градина, родителите заплащат еднократна такса за необходимите материали за работа и учебници през учебната година. Таксата е 160 лв. и се заплаща при записване на Детето.


# 22
  • Мнения: 2 037
Не е за пренебрегване факта, че ако се предплати годината се спестява около такса и половина.

# 23
  • Мнения: 2 037
Таксата от 330 лв. не намалява, ако не ходиш на плуване и др. По-точно ако посещаваш нещо се увеличава. Т.е., 330 е базова месечна вноска. Някой беше питал детето ако е болно какво става. Градината задържа по 8 лв на ден, другите се приспадат от следващата вноска.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 146
Имаш ли представа колко е  таксата за транспорт?
Тази такса от 160 лв мислех, че са като депозит, който ти приспадат от последната такса?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845
4. Консумативи - при постъпване на Детето в детската градина, родителите заплащат еднократна такса за необходимите материали за работа и учебници през учебната година. Таксата е 160 лв. и се заплаща при записване на Детето.
Какво точно купуват като за 160 лв??? Чак не си го представям. Сигурно нова столче + легълце за детето. Laughing Защото учебните помагала + боички+ моливи+пластелин трудно ще ги закупиш за повече от 30-40 лв.Ако е да детски играчки и прочие- то направо смешно.
Таксата от 330 лв. не намалява, ако не ходиш на плуване и др. По-точно ако посещаваш нещо се увеличава. Т.е., 330 е базова месечна вноска. Някой беше питал детето ако е болно какво става. Градината задържа по 8 лв на ден, другите се приспадат от следващата вноска.
Т.е. колко ще ми приспаднат от таксата от 330 лв, ако детето остъства 2 дни?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
Всъщност не са виновни или некоректни те-честно казано се дразня, защото в повечето частни градини се оказва ,че пак се събират пари за учебници, пластелини, бои, ножички...Все пак като ти вземат 350-450 лв не месец можеше тези дребни разходи да си ги направят за своя сметка, егати. Като просията в държавните градини.
Ама чак пък 160 лв?
иЗВИНЯВАМ СЕ ЗА оффА

# 27
  • София
  • Мнения: 4 146
На мен ми поискаха депозит от една такса в друга частна детска ясла. Която се приспада когато детето напуска. не плаща последния месец. Мислих, че тези 160 лв са точно това.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
Stryper, извинявам се, но за какво е бил този депозит?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 146
Застраховка, че ще предупредя преди да спра детето от ясла. Но това беше в другата ясла и беше 1 такса. Останах с впечатление, че и тук е така. Но може да бъркам

Общи условия

Активация на акаунт