Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

Варна

Бебчето ми е родено на 03.12.2004г. и е само на кърма,но всяко кърмене е съпроводено с дърпане и писаци,няма спокойно хранене до сега.Днес бяхме на лекар и той каза,че тя е с постоянно разстройство/на всеки три часа е наакана/,акото е рядко и със слуз вътре,но тя си ака така от както се е родила.Аз всеки път обяснявам,че ака много ,но досега никой не беше виждал как изглежда.Съмняват се за алергия към кърмата,днес ще я храня с Нитрулон и утре ще реши лекаря дали да я отбивам.Толкова много исках да я кърмя повече,но ако наистина плаче не от колики?
Чували ли сте за такава алергия? Предварително ви благодаря!

Далия 03.12.2004
Иван 06.03.1999
Цитирай

Overijse, Belgie

И Марти беше така допреди да го захраня на 6 месеца - акаше по 4-5 пъти на ден и понякога в акото му имаше слуз, но не много, но НИКОГА не са се усъмнявали, че е алергичен към кърмата ми и не са ме карали да го отбивам. При него слузта се появяваше, когато имаше хрема (поне така бях забелязала и предиатърката ми каза, че това може да са неговите секрети).

По-вероятно е ти да ядеш нещо, което дразни бебо!

Не бързай с отбиването!!!
Цитирай

Стара Загора

Да ака на 3 часа според мен е напълно в нормите и ние сме така за сега...
А за дърпането и пищенето много странно ми се вижда да е алергия, бебето едва ли може да различи алергична храна, че и да я отказва, по-скоро погледни в устата, да не би да има млечница (соор), това са едни бели налепи, които са много болезнени и пречат на нормалното хранене, често се случва.
Не бързай с добавката на адаптирано мляко, ако трябва се консултирай и с друг лекар.
Аз лично не съм чувала за алергия към кърма, но не претендирам да съм най-компетентната  Wink
Цитирай

София

С риск да прозвуча крайно, няма такова нещо като алергия към кърма. Има алергия към лактозата (млечна захар) или по-скоро лактозна непоносимост, но тя не се установява по такъв некомпетентен начин.

Моят съвет е да посетиш още някой специалист, който компетентно да диагностицира състоянието.

Дърпането наистина може да е от колики (които се влошават с поемането на каквото и да е мляко, кърма или адаптирано), млечица, или дори просто недоволство на бебето ако например рефлекса ти на потичане на млякото е слаб и кърмата идва по-бавно.
Цитирай

Overijse, Belgie

Както виждам бебчето ти е на 4 месеца! А не може ли това дърпане да е кърмаческа стачка???

Какви изследвания ще прави лекарят, че да РЕШИ утре дали бебка е алергична към кърмата ти? Наистина много странно звучи тя да е алергична към твоето мляко, а към кравето да не е!!!
Цитирай

София

SZA го е казала, но да кажа и аз - няма алергия към кърма, има непоносимост към млечната захар, което е мооооого, мнооого рядко. Установява се почти веднага след раждането - бебето има тежка жълтеница, диария, при пълна липса на ензимите за преработка и силно повръщане, и нещо много съществено - бебето не наддава!

Вие сте на 4 месеца и предполагам стигнали до тук, наддавате добре. Така че, тази "диагноза" ми изглежда силно несериозна.
Нещо повече, ако бебето ти наистина е с такава непомосимост и лекарят ви е изписал обикновен Нутрилон, е направо за гръмване - щото той е също така "богат" на млечна захар.

Много често лекарите бъркат лактозната непоносимост с алергията към белтъка на млякото. Може да си помислиш за този вариант при вас. Но така или иначе, потърси втори мнение.
Цитирай

При рома, пурите, какаото и бабиериндосите

Много е важно какво ти ядеш както са казали мамите по-горе. Аз за такава алергия честно казано не съм чувала, макар че и на мен ми пробутваха легенди. Може наистина да са му пораздразнени и по- чувствителни червата. Слуз има и при колики. Значи добре е  да не пиеш никакво газирано и бира включително.Никаква боза, сладкиши и шоколад, зелени неща като грах пресен лук, бобови, зеле, ряпа. Пий много вода, умерено ябълков сок и сок от ананас. Храната ти да е в течно състояние основно супи и бульони- естествени- не от кубчета. Ако даваш някакви чайове за колики на бебо-веднага спираш. Може да му направиш чайче от джоджен. Може да свариш моркови и да му даваш от водичката. Може и оризова водичка. Но това не постоянно. Няколко дни и спираш.Предполагам че спазваш повечето неща от диетата, но се подложи на диетата на която са алергичните бебета-така ще му дразниш стомаха най -малко. Синът ми до шестия месец беше със зелени изпражнения със слуз в тях. Кой ме би по главата та спрях да го кърмя, (но той имаше и зъби и жестоко хапеше де) Та след като започнах да давам адаптирано и прояви алергия.До четвъртия месец беше с ужасни колики, а после имаше и до шестия, но по- малко. Ако е алергия при вас Нутрилона няма да свърши работа. Но много ме съмнява да е . Просто спазвай строга диета. Потърси Английските капки против колики-забравих им името ако някой се сети да каже.
Цитирай

Банкя

Капките се казват "Инфакол", и аз ги търся - има много добри отзиви за тях!
Не се притеснявай излишно, аз също не съм чувала така да се установява каквато и да е алергия. Обърни се към специалист - това е съветът ми!
Цитирай

София

И моят педиатър ме съветваше да не кърмя, защото ние бяхме с много воднисти изпражнения, слуз и кръвчица даже 1 - 2 пъти. Слава Богу не го послушах, защото реших, че не може чак на 3тия месец да се прояви това. Май се оказа, че е от прясното мляко - аз пиех и ядях  много такова в началото... Една диета за 2-3 седмици без такива млечни неща за теб и всичко си дойде на мястото. След време научих, че и племенника ми е бил така и зълва ми е процедирала по същия начин... А ако наистина това е причината - не давай адаптирано мляко! За да види лекарят дали от това са и редки изпражненията на беба ме накара да и давам адаптирано - започна да повръща като за световно и после, като пробвахме и с безлактозно нещата си дойдоха на място!
Но сега като се замисля така ме е яд за всички тези експерименти #Onfire  Кърми си бебето!
Цитирай
Не хранете с изкуствено мляко!!!Консултирайте се с друг педиатър или алерголог,дори ако трябва с двама- трима.При моя син(сега на 6 месеца) историята беше абсолютно същата,но започна по-рано(около 1месечна възраст).При даване  на адаптирано мляко се обостри(освен разстройство и слуз се появи кръв),а след даване на сок от ябълка/морков влязохме в болница Crying or Very sad .Много вероятно е да става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко,който белтък преминава чрез кърмата и предизвиква алергична реакция.Моят съвет е веднага да спрете да консумирате мляко и млечни продукти,яйца,ядки,гъби,цитрусови плодове,ягоди,малини,бобови култури,телешко и говеждо месо,мед и изобщо всякакви храни,които се водят силни алергени.Това само като начало  докато се установи за какво точно става въпрос при вас.При мен се получава реакция и когато ям маргарин,домати,спанак,понякога пиле и мн.други.В момента лично аз ям само картофи,ориз,лук,моркови ,ябълки,компоти  от кайсии и сливи,свинско месо,пиле(рядко),пъстърва(много рядко),по малко зелена салата.Но при всеки е индивидуално.При вас има ли кожни изяви(обриви,петна)?За алергични деца е Много Важно да бъдат кърмени колкото е възможно по-дълго време!!!За мен вашият лекар е престъпен невежа!!!!Той не бива да решава с лека ръка да отбивате детето.Ние сме все още САМО на кърма(6 м).Отидете спешно при други специалисти.Извинявам се за дългия и хаотичен постинг,но наистина много се притесних като видях,че ще давате адаптирано мляко(просто незнам дали е хипоалергенно),а още повече че може заради някакъв некадърник да я отбиете.Моля пишете какво става!
Цитирай
Не исках да ви притесня с горния си постинг.В смисъл,че в 99% от случаите алергията към белтъка на кравето мляко(ако при вас е това,а на мен ми прилича да е) се израства и изчезва след няколко месеца.Просто захранването става по-внимателно.И отново-не отбивайте,преди да сте опитала диета.
Цитирай

Варна

Благодаря ви за съветите!
Вначалото си мислех,че е кърмаческа стачка,но възможно ли е да трае повече от 3 месеца?Беба започва да яде и след2-3 минути се дърпа и пищи,успявам да я нахраня след като капне от рев и е почти заспала.Как може кърменето да е толкова неприятно за нея,а и аз се чувствам зле,защото горкото ми дете плаче много.Тя спи по малко и почти през цялото време плаче или е неспокойна,носим се на ръце.Лекаря се притесняваше от нежеланието да суче,също и от слузестите изпражнения.
Желая ви много усмивки!
Цитирай
При нас беше абсолютно същото.Рев,гърчи се докато суче,като го махна от гърдата пак рев,буди се през 5 минути и се присвива и плаче.Беше кошмарно.Като започнах диетата всичко се оправи.После пак започнах да ям всичко за известно време,защото две некадърни докторици ми казаха да си хапвам всичко и да си пиивам мляко за кърма.И аз с кухата си глава взех че ги послушах (нали са докторки)и тогава вече освен разстройството и кървавата слуз се появи и обрива.Страшна работа беше.Оттогава съм на строга диета и сега сина ми е добре.В смисъл,че няма слуз,нито разстройство-даже сега ака на 2-3 дни един път.Преди бяхме като вас-на всяко хранене акаше.При вас има ли обриви?Вие пиете ли прясно мляко,ако да-спрете го.
Цитирай

iva_mar, по-добре заведи детенце на гастроентеролог.
В никакъв случай не спирай кърменето!
Цитирай

Цитат на: Guga
.....в 99% от случаите алергията към белтъка на кравето мляко......се израства и изчезва след няколко месеца......
За съжаление това не е много вярно  Neutral  Ние се борим с алергията вече 2 години и 5 месеца.
Казвам го, за да не се отчайват някои майчета, когато след няколко месеца детето все още няма съществено подобрение. За съжаление няколко месеца не стигат  Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора