Нови ВОДОМЕРИ, но ...... ???

  • 4 857
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Налага се да сменим водомерите, но нямам представа какви трябва да купим - сухи или мокри, колко цола и т.н. Някой скоро имал ли е подобен проблем - знае ли къде се продават качествени водомери и коя марка да търся и т.н. - Приемам съвети
Благодаря за помоща  Hug

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Знам,че в Бриколажа продават - имаше 2 вида, ама какъв точно трябва да е ще излъжа, мъжа ми ги избираше.

# 2
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не съм чувала за сухи и мокри, но аз съм лаик в тази област. Знам само че има за топла и студена вода. На нас също ни се наложи да ги сменим, защото бяха стари и си викнахме софийска вода. Те си монтираха техни водомери отговарящи на някакъв стандарт иначе искат да си занесеш купените от теб да ги тестват и да кажат стават или не, а това естествено отнема време и разправии. Плюс това ако решат, че не отговарят на стандарта ще трябва да си купиш нови.... Така че ако искаш първо провери как стоят нещата с пломбирането и т.н. там ще те упътят най-добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 14 512
Тку-що бяхме в една фирма за топлинно счетоводство-те ще си дойдат с водомерите, ще ни ги монтират и ще ги узаконят-и ние вчера обикаляхме-то различни цолажи имало, пък после и майстор да ги монтира, после узаконяване-дълга и широка-тези правят всичко за около 100 лв. Фирмата е "Аква билдинг"-в Зона Б-19

# 4
  • в центъра
  • Мнения: 445
Софийска вода също предлага такава услуга. За повече инфо виж тук - http://www.sofiyskavoda.bg/services/servicesnew_submenu.php?item_id=380

# 5
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Само да кажа, че Софийска вода ни взеха по 52 лв. на водомер.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Туко що звъннах в Софийска вода и казаха, че цената е 65 лв ако нямам спирателен кран и 52 ако има работещ спирателен кран.
Не е ли множко при положение че самият уред струва около 30 лв

# 7
  • Мнения: 375
Туко що звъннах в Софийска вода и казаха, че цената е 65 лв ако нямам спирателен кран и 52 ако има работещ спирателен кран.
Не е ли множко при положение че самият уред струва около 30 лв


Аз скоро купувах сухи водомери и цената им беше 45 лв, така че не мисля че е множко, пък и няма да ти се налага да търсиш майстор за монтажа.  Peace

# 8
  • в центъра
  • Мнения: 445
... пък и няма да ти се налага да търсиш майстор за монтажа.  Peace
А това да ти кажа е доста важно. Аз от две седмици търся майстор да ми монтира един радиатор и не мога да намеря. Тези майстори така са се ояли, че направо съм потресена. Като чуят, че  съм в центъра и казват: абсурд, нямало къде да се паркира и отказват #Crazy

# 9
  • Мнения: 287
Цената на водомерите е около 44 лева.Според мен не е много, което са предложили и по-добре че предлагат такава услуга.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
А това да ти кажа е доста важно. Аз от две седмици търся майстор да ми монтира един радиатор и не мога да намеря. Тези майстори така са се ояли, че направо съм потресена. Като чуят, че  съм в центъра и казват: абсурд, нямало къде да се паркира и отказват #Crazy
Мъжа ми обикаля по 40 мин., за да паркира в прилична близост до даден обект (все пак инструментите не може да ги носи 7-8 преки, в неговия случай), та има резон. Другия вариант е да им кажеш да дойдат в 7-7:30 - тогава има места.

# 11
  • в центъра
  • Мнения: 445
Мъжа ми обикаля по 40 мин., за да паркира в прилична близост до даден обект (все пак инструментите не може да ги носи 7-8 преки, в неговия случай), та има резон. Другия вариант е да им кажеш да дойдат в 7-7:30 - тогава има места.

Не виждам никакъв резон да ти кажа - или искаш да спечелиш пари и намираш начин или просто нямаш нужда от тях. Щото ако си гладен, ще ме прощаваш, и 10 преки ще си носиш инструментите! Аз нямам проблем майстора да ми дойде и в 6 ако се налага, но на тях очевидно им се спи до 10 и след тва не можели да паркират в центъра.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт