Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте,бебето ми е със страшна хрема-едвам диша.
Добре че се сеща да диша през устата.
Едвам се храни,като се задави с храчка повръща яденето.
Тази нощ спа в мен-седнал за да диша по-леко.
Бяхме на лекар-гърди чисти,Т-няма,венците са розови.
Какво е това чудо незнам.
Споделете вашия опит за облекчение на хрема.
Ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 729
И Моника в момента е със силна хрема.Капя Ксилометазолин но от тях сополите се сгъстиха и носът и е запушен.Започнах да впръсквам Стеримар и с помпичката издърпвам секрета.Така носът и се отпушва и диша спокойно.Само помпичката спасява положението.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Започнах да впръсквам Стеримар и с помпичката издърпвам секрета.Така носът и се отпушва и диша спокойно.Само помпичката спасява положението.
Това е най- безобидното, но добре действащо средство.
Хремата при бебета и малки деца е може би едно от най- ужасните им страдания. Cry 2-3 нощи не може да се спи.
Оправяйте се по- бързо!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 217
слагам му Низита.
кое е по-хубаво от двете?дано да се оправи по-бързо
защото е ужасно

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
слагам му Низита.
кое е по-хубаво от двете?дано да се оправи по-бързо
защото е ужасно
Низитата е добро средство, но ти предлагам да пробваш Стеримар-а (той направо продухва секретите) и после с помпичка ги изсмукваш, все едно бебчо "се издухва"  Wink. Така се облекчава дишането.
Низитата май и той по състав отговаря на Стеримар-а newsm78
Но помпичката е супер улеснение!  Peace

# 5
  • Мнения: 17 394
Има една помпа, която се прикрепя към прахосмукачката и так се изсмукват секретите. Бейби вак или нещо подобно с еказва. Смешно е, ама казават, че било много ефективно...

# 6
  • Мнения: 1 344
Стеримар или физиологичен разтвор, впръскан например със спринцовка (без иглата, естествено)
Домашно приготвени капки от лайка+малко сол
Коларгол
(това сме пробвали дотук)
Чувала съм за добър ефект на течен вит. С на капки в носа
А Ксилометазолинът не е ли забранен за толкова малки деца?'
И още нещо, препоръчано от УНГ специалист, но неодобрено от педиатъра (но го ползвахме и имаше забележително добър ефект) - Тобрадекс или аналогични капки за очи. (Проблемът (според педиатъра) е, че съдържат кортикостероиди.)

# 7
  • Мнения: 137
И Елизара е с ужасна хрема вече цяла седмица. Единственото ни спасение е помпата за прахосмукачка. Огромно количество секрети изкарва. Ако не е тя сигурно ще се удави милото. Няма темп, чисти гърди, но кашля и се дави от секрета. Слагахме Низита, Виброцил, Еуфорбиум - никакъв ефект. Вчера ни изписака Тобрадекс, взех го, но ме хвана шубе и не го сложих. От днес пие хомеопатичен монопрепарат и като че ли е малко по-добре.

# 8
  • Мнения: 3 914
Вчера ни изписака Тобрадекс, взех го, но ме хвана шубе и не го сложих.

Слагайте,няма никакъв проблем,пета година изпробван метод Peace

# 9
И аз ползвам Tobradex - по препоръка на педиатър! Ефикасно е! Стеримар е стерилна морска вода, а Низита е физиологичен разтвор и сода!  При обилна хрема по добре физиологичен разтвор!

# 10
  • Мнения: 100
И аз ползвам Стеримар и Тобрадекс.Има страхотен ефект.Бързо оздравяване. Peace

# 11
  • Мнения: 1 217
ама каква е тази помпа с прахосмукачка.
прахосмукачката с която чистя в къщи  ли
и как става тази работа

# 12
# 13
  • Мнения: 5 228
При запушено носле много помагат инхалациите с пара. Има два лесни варианта. Единият е да пуснеш душа в банята с гореща вода и когато се запари да влезете с бебето и да постоите десетина минути. Вътре става много топло, така че го облечи леко и приготви топла дрешка за излизането от банята, защото температурната разлика е голяма.
Другият вариант е да поставиш тенджера с вода (може и с лайка) на котлона да ври десетина минути и през това време да стоите с детето в помещението.

# 14
  • Мнения: 2 332
Има една помпа, която се прикрепя към прахосмукачката и так се изсмукват секретите. Бейби вак или нещо подобно с еказва. Смешно е, ама казават, че било много ефективно...
Друг вариант - взимаш направление за УНГ и в кабинета д-рката прави това "Изсмукване" на сополите с ел. помпа - отпушва се за известно време. Аз с едно такова направление водих малката 3-4 пъти на такава интервенция, докато се оправи - а и УНГ д-рката ще ти каже с какво друго да действаш в къщи - за мен е по-добрия вариант  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт